GooglePKPANIMACJEDZWONKIFILMYGRAFIKISMS'yTAPETYGRY JAVABRAMKA SMS


Sprawdź znaczenie swoich snów

A | B | C | Ć | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | Ś | T | U | W | Z | Ź | Ż |


Zobacz lub dodaj komentarz

[ A ] - sennik


Abażur - nastąpi romans; śnić o nim - osiągniesz znaczne zyski; jedwabny - masz dobre pomysły; papierowy - odnajdziesz zagubiony przedmiot; szklany - długie i szczęśliwe życie.

Abecadło - uczyć się samemu - podstępny nieprzyjaciel; uczyć kogo - nowe źródło dochodu.

Abdykacja - oznaka zaburzeń i kłopotów rodzinnych. Dla urzędników państwowych zwiastuje kłopoty w pracy.

A conto płacić - budzić w kim nadzieję.

Absolucję - otrzymać - szczęliwa przyszłość.

Acetylenowa - lampa - czeka cię podróż.

Adagio (przyciszona muzyka) - słyszeć - znaleźć pokrewną duszę.

Adamaszek - chwilowa rozkosz przyniesie ci szkodę.

Adiutant - widzieć go - znikoma radoć; być nim - nowe przedsięwzięcie.

Administracja - prowadzić ją - niepewny zysk; zrzec się - polepszenie losu.

Adoptować - kogo - przyjęcie nowych obowiązków; być adoptowanym- zyskać czyją przychylnoć.

Adresy - przeglądać - przyrost familii; wyszukiwać - strata czasu; czytać głono - zmiana w niedalekiej przyszłoci.

Adwokat - widzieć go - wezwanie sądowe; spotkać go - zła nowina; oddawać mu swoją sprawę - naprawić wyrządzoną krzywdę.

Afisze - czytać - zniewaga; drukować - duża praca; roznosić - niekorzystna praca.

Afryka - widzieć: inne kontynenty i dalekie kraje pociągają ludzi niezadowolonych ze swego położenia lub zagrożonych; studiować w atlasie: tęsknota za obcymi krajami; być na tym kontynencie: nadciąga choroba połączona z gorączką.

Agat -duży szlifowany kamień z charakterystycznym okiem: pomyślność materialna; mały ciemny (czarny) kamień: można oczekiwać waśni, niesnasek.

Agent - załatwiać sprawę - wywierać na kogo swój wpływ; rozmawiać z nim - strata majątku; być z nim - usunąć przeszkody.

Agrafka - czeka cię wielki interes; wzmocnisz swoje stanowisko.

Agrest - widzieć: wkrótce przekonasz się, że kto się lubi, ten się czubi; zrywać albo jeść: otrzymasz długo oczekiwaną nagrodę w miłości.

Agronom - pewne dochody.

Akacja - wielki zysk; zapach akacji - sprzeniewierzenie.

Akademia - widzieć: postępy intelektualne; uczęszczać do niej: szczęśliwa przyszłość; być do niej wybranym: wielkie zaszczyty, ale zarazem monotonne, oderwane od rzeczywistości życie.

Akademik - z powodu lekkomyślności utracisz dobre imię.

Akcept - kłopoty, poproszą cię o wsparcie.

Akcje - kupować, mieć albo tylko widzieć: kłopoty w interesach; sprzedawać: lepsze układy; palić, a kiedy się przy tym widzi ciemny dym: straty materialne; kiedy widać tylko czerwone płomienie: sukces zawodowy.

Akcjonariuszem być - wejść w dobre towarzystwo.

Akcyza - przykry wypadek.

Akordy muzyki - słyszeć - pogodzenie się.

Akrobatę - widzieć - radoć.

Aksamit - głaskać lub kupować - życie w rozkoszy; zbyt wiele sobie obiecujesz; przeceniasz swoje możliwości, twoje plany i życzenia nie będą mogły się ziścić; widzieć albo szyć z niego garderobę: osiągniesz uznanie i sławę; nosić: ostrzeżenie przed zarozumialstwem; patrzeć na kogoś w aksamicie: możesz oczekiwać korzyści z powodu obcowania z ważnymi osobistościami.

Akt notarialny - podpisywać - nieszczęcie.

Aktor - widzieć go - być oszukanym; mówić z nim - próżność; Uwaga! Ktoś usiłuje rzucić złe światło na twoją osobę lub charakter.

Akumulator - przyjcie do sił.

Akuszerka - widzieć: odsłonięcie tajemnicy; rozmawiać z nią: narodziny lub chrzest dziecka; być przez nią badaną: nie masz czystego sumienia; być nią: pewna sprawa wymaga szybkiego załatwienia.

Akwarium - widzieć: nadchodzą kłopoty , nieprzyjemności; zobaczyć w nim ryby i płazy: szczęście; samemu w nim pływać: grożą straty.

Alarm - nadchodzą dobre wiadomości ; alarmować samemu - możesz mieć szczęście w interesie .

Alibi - udowadniać je: wezwanie na policję albo nieoczekiwany gość.

Alimenty - płacić: wielkie nieprzyjemności; samemu otrzymywać: mniejsze troski; wzięte w zastaw: nieprzyjemności ze strony władz.

Alkohol - pić alkohol w wesołym towarzystwie - okres beztroski, marzenia o zakazanych przyjemnościach, które się nie skończą. pić alkohol w smutnym towarzystwie - zdrada.

Aloes - uchodzi za eliksir długiego życia, źródło siły.

Alpy - widzieć: zdrowie i długie życie; być w nich: poprawa sytuacji materialnej; wędrować przez nie: szczęście w pracy; kwiatki alpejskie: poszerzenie horyzontów duchowych; zorza alpejska: tęsknota za rozkosznym przeżyciem.

Altana - szczęście w miłości; siedzieć w niej: poznasz tajemnice uczuć.

Ałun - nieszczęście w przedsięwzięciu.

Ambicja - przeżyjesz rozczarowanie w drodze do celu.

Ambona - widzieć: uzyskasz wpływ na innych; będziesz reprezentować wzniosły pogląd; wygłaszać z niej kazanie: racja będzie zawsze po twojej stronie.

Ameryka - podróż.

Amor - przelotna miłostka.

Ampla (lampa wisząca) - niejasności, w pewnych okolicznościach także zakłócenia pracy mózgu, zwłaszcza jeśli czasem nosi się na głowie jakiś ciężar; płonąca: zmartwienie; bez światła: radość i szczęście.

Amputacja - najczęściej na podłożu erotyczno-seksualnym, jak przy snach o kastracji; u kobiet: rozstanie z obiektem uczuć, z kochaną osobą.

Ananas - widzieć lub kupić: radość, wesołość; jeść: będziesz zaproszony w gości,na ucztę.

Anioł - widzieć - szczęśliwa nowina; ulatujący - napomnienie; śpiewający - uzdrowienie; wiele aniołów - spełnienie marzeń; być nim - napotka Cię wielki zaszczyt; widzieć go (dla mężatki) - powiększenie rodziny; przebywać w towarzystwie aniołów - powodzenie życiowe, udane interesy i szczęście osobiste .

Anglia - oglądać ją na mapie: próbujesz zwrócić uwagę na swoje aspiracje, ale bez skutku; wybierać się w podróż do Anglii: wydasz dużo pieniędzy.

Angielski - mówić po angielsku: szczęście w interesach, ale pech w miłości; czytać książkę w tym języku: grozi ci nuda.

Antena - widzieć lub posiadać: wiadomość od przyjaciół, którzy są daleko; przyłączyć do aparatu radiowego: zyski finansowe; uziemiać: ogromna siła czyni cię zdolnym do wykonania dużej pracy; przeciąć: złe wiadomości.

Apaszka - trzeba się chronić przed przeziębieniem.

Apetyt - mieć - będzie Ci krucho z forsą.

Apostoł - widzieć: zostaniesz rodzicem chrzestnym albo będziesz się o kogoś troszczyć; być przez niego błogosławionym: sam nie potrafisz poprawić swego położenia.

Apteka - widzieć aptekę dobrze zaopatrzoną w leki - będzie dostatek w domu; wdać się w rozmowę z aptekarzem - ostrzeżenie; widzieć z zewnątrz: możliwość bogatego ożenku (zamążpójścia); wejść do niej i kupić lek: strata finansowa.

Areszt - dostać się do aresztu: zmartwienie, niedola na pewien czas - później radość.

Aresztowanie - szczęście i wielkie powodzenie w interesach; widzieć, jak kogoś aresztują albo spowodować czyjeś: wkrótce się dowiesz, że nikt nie uległ złudzeniom, jakie starałeś się stworzyć.

Arcybiskup - widzieć go : doczesne dobra; rozmawiać z nim: błogosławieństwo i szczęście.

Arcyksiążę - widzieć go - wielkie nieszczęcie; być nim - wielkie nieprzyjemnoci.

Arlekin - figle kobiece.

Armata - podłość i służalstwo; widzieć: strach i nieszczęście; strzelać z niej: głosić sławę i narodziny wybitnego człowieka; słyszeć wystrzały z działa: otrzymasz radosne wieści.

Armia - żołnierze armii zwycięskiej - korzystna zmiana; żołnierze armii przegranej - niekorzystna zmiana; widzieć: niepokój o przyszłość; patrzeć, jak wkracza do kraju: wielkie zmiany; wstąpić do niej: sukcesy w finansach; w działaniach wojennych: oczekuj wielkiego bogactwa.

Arsenał - niezgoda i wojny.

Artyleria - przelotna miłoć.

Artylerzysta - strzeż się niebezpieczeństwa.

Artysta - różne uciechy.

Arystokrata - żądza władzy prowadzi cię do upadku, poniesiesz znaczne straty.

Astronom - spełnienie życzeń.

Astrologia - widzieć astrologa albo zajmować się astrologią: nadejdzie sukces większy niż dotychczas; ujrzeć znaki astrologiczne: odkryjesz rzeczy ważne dla twojego dalszego rozwoju

Astry - awans służbowy; wyższe stanowisko społeczne; widzieć: dojdziesz do godności i uznania; czarne w pełnym rozkwicie: zachoruje osoba z bliskiego otoczenia; białe: będziesz brać udział w pochówku; zwiędłe: nadzieje spełzną na niczym.

Atak - jeśli Ty atakujesz - możesz spodziewać się nowego potomka; jeśli to Ty jesteś atakowany - jakieś nadejdą przykrości.

Atak (chorobowy) - przeżyć go: przeżyjesz jakiś szok, z którego jednak szybko się wyleczysz (po którym szybko wrócisz do formy); zobaczyć innych w takim stanie: niechcący kogoś nastraszysz.

Atest - otrzymać - niemiła wiadomoć.

Atlas - niespodziewana podróż.

Atleta - usiłowania twe odniosą skutek.

Atrament - trudy i troski; napomnienie, abyś wreszcie załatwił pewną przeciągającą się lub zaniedbaną sprawę; widzieć: nie wolno ci zdać się na czyjeś słowne obietnice lub ustalenia, lecz trzeba załatwić wszystko formalnie; pisać nim: wkrótce otrzymasz ważne pismo; rozlać: nieoczekiwany i niepomyślny zwrot w jakichś rokowaniach,wiadomość.

Audiencja - poprawa losu; uzyskać: poprawa położenia, szczęście i sukces; samemu udzielić: obecne plany są zbyt utopijne, aby mogły zostać zrealizowane.

Auto - posuwasz się do przodu i -jeśli sam nim kierujesz - trzymasz swoje sprawy mocno w ręku; jechać w towarzystwie: poprawa sytuacji; prowadzić wóz osobiście: szukaj nowych możliwości, wówczas przybliżysz się do celu; kupić: początek przedsięwzięcia, które wróży powodzenie; wysiadać z niego: uszczerbek na opinii; ujrzeć palące się: dobry znak, jeśli zobaczysz tylko płomień; zły, jeżeli widoczny będzie czarny dym; kraksa: daremna podróż; wypadek: straty finansowe; wygrać wyścig samochodowy: wyprzedzisz konkurenta bądź rywala; zderzenie dwóch samochodów: w jakiejś sprawie będziesz miał silnego rywala.

Automat - czynić coś wbrew przekonaniu; widzieć: spotkasz się z ułatwieniem w załatwianej sprawie; ze znaczkami pocztowymi: zażegnanie sporu, konfliktu, które niestety przyniesie jedynie połowiczne rozwiązanie sprawy.

Automobil - widzieć ważne nowiny; jechać nim - udane zamiary .

Autor - widzieć straty; być nim - nędza i zawiedzione nadzieje.

Awans otrzymać - wplątanie w sprawę kryminalną.

Awantura - nieunikniona zwada w domu.

Azja - znajdziesz sposobnoć poganiania innych.[ B ] - sennik

| Powrót |

Baba - stara - kłótnia; młoda - pracowita żona.

Bąk - owad - natrętne odwiedziny; fryga - niespodziewana zabawa.

Babka - dobra spucizna; widzieć jej portret - zgoda w rodzinie.

Babka (ciasto) - chrzciny .

Bachantka - narazisz się na czyj gniew.

Bachus - rozwiązłe życie budzi zgorszenie; zły znak dla winnic.

Bać się - fałszywy przyjaciel.

Badanie - smutny wypadek.

Bagaże - zabierać - wypowiedzenie miejsca.

Bagnet - upadek w interesach.

Bagno - obmowa krewnych, złe widoki na przyszłoć; brodzić w nim - niebezpieczeństwo; sen wyrażający obawę, że zawładną tobą namiętności, których nie będziesz w stanie kontrolować; widzieć: jakiś projekt albo właśnie rozpoczęte przedsięwzięcie powinieneś odłożyć, jeśli nie chcesz, aby źle obrana droga doprowadziła cię do nieszczęścia, zmartwień i niepowodzeń; wpaść doń i nie móc się wydostać, aby iść dalej: oznacza czas twórczego wysiłku i walki; utknąć w nim: jakiś plan się nie powiedzie albo przyniesie ci szkody.

Bajka - czytać lub opowiadać: oznacza zmartwienie lub krzywdę .

Bal - radość, będziesz świadkiem wesela; iść na bal - dobre widoki; uczestniczyć w nim: przyjemności; tańczyć na nim: rychłe zaręczyny.

Balet - widzieć - oszukaństwo; oglądać: rozczarowanie ze strony osoby, po której wiele sobie obiecywałeś; uczestniczyć w nim: ogólne rozczarowanie.

Baletnica - wydać duże pieniądze niepotrzebnie.

Balkon - spełnione nadzieje; często w znaczeniu erotycznym (balkon = biust); stać na nim: znajdziesz dobrego kolegę; widzieć spadającego z balkonu albo lecieć razem z nim - spaść: liczne nadzieje należy uznać za nierealne, zniszczone nadzieje.

Balon - widzieć - czekają cię nowe obowiązki,przeżyjesz wielkie otrzeźwienie; wznosić się - skuteczna praca; spadający - plany unicestwione; widzieć siebie w latającym balonie: oddalasz się od wytyczonego celu; ujrzeć, jak pęka balon wypełniony gazem: ktoś wpadnie we wściekłość.

Balsam - zdrowie.

Balwierz - widzieć, jak ścina włosy albo goli; również ścinającego ci włosy albo golącego cię: poniesiesz straty.

Bałwany - morskie - niebezpieczeństwo; ze niegu - zawód miłosny.

Bałwochwalstwo - nieszczęcie.

Banan - u kobiet skojarzenia czysto seksualne; ujrzeć: zbliżanie się człowieka, który rozumie cię duchowo; jeść: wzmożona aktywność seksualna.

Bandaże - utrata wolnoci.

Bandera - pozdrowienie z podróży.

Bandyta - nieprzewidziana korzyść; najczęściej w gorączce; poza tym w znaczeniu erotycznym; widzieć: uwikłasz się w sprawę, która nie przyniesie żadnej korzyści; być przezeń napadniętym i obrabowanym: sytuacja majątkowa zacznie się zdecydowanie poprawiać.

Bank - życie będzie spokojne; wpłacać pieniądze: spełni się jedno z najskrytszych marzeń; podejmować pieniądze: długi; pracować w banku: dobre widoki na poprawę sytuacji.

Bankier - wygrana na loterii; widzieć siebie w jego roli: strzeż się spekulacji, nie przyniosą one korzyści finansowych; rozmawiać z nim: poniesiesz stratę.

Banknoty - strata w handlu; widzieć dużo - doznasz rozczarowania, straty finansowe; liczyć je: pogorszenie się sytuacji.

Bankructwo - niespodziewane uwięzienie; zbankrutować samemu: całkiem niespodziewane znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji.

Bańka mydlana - niedorzeczna wiadomoć.

Baran - pociecha i nadzieja; widzieć stado - bogactwo; widzieć zabitego - niesprawiedliwe cierpienie.

Baraninę jeć - być wiadkiem zabójstwa.

Bariera - chwilowe niebezpieczeństwo; widzieć: niespodziewane trudności; przekroczyć ją: jakaś sprawa przyniesie dobre rezultaty; bardzo wysoka, nie do pokonania: wiele optymizmu w jakiejś sprawie.

Bark - muskularny: szczęście; chudy: choroba; bardzo wysoka, nie do pokonania: wiele optymizmu w jakiejś sprawie. silnie owłosiony: znajdziesz obronę przed krzywdzącymi cię pomówieniami; z robactwem: sukces komercyjny.

Barłóg - wysokie dostojeństwo.

Barometr - postępowanie nie honorowe; ujrzeć: przedsięwzięcie podjęte z wielkimi nadziejami zakończy się fiaskiem; pozwolić mu roztrzaskać się na kawałki: nagły zwrot w postępowaniu.

Baron - utrata kredytu.

Barszcz - nieurodzaj.

Barwinek - zrywać i wplatać w wieniec: zapowiedź wiernej przyjaźni.

Barykada - odwrócenie niebezpieczeństwa.

Baryton - nieprzyjemne towarzystwo.

Bas - radosna nowina; grać - radość; śpiewać nim albo słyszeć: przyjemności.

Basza - miła znajomość z kobietą.

Bat - smutek; być bitym - spór w sądzie; bić kogo - dobrodziejstwo.

Bateria - duże zamieszanie w domu.

Bawełna - dobrobyt.

Bawić się - bliskie cierpienie.

Bawół - zaufanie władzy.

Bazar - usiłuj rozszerzyć swą wiedzę.

Bazyliszek - zdrada kobiety.

Bażant - zawiedzione nadzieje; zobaczyć go: radość; schwytać lub ustrzelić: pomyślny rozwój sytuacji; jeść: dobre zdrowie.

Beczka - jeśli u podstaw tego snu nie leżą zaburzenia zdrowotne, należy go tłumaczyć jako seksualny; widzieć: nagrodzony trud; bez dna: daremne wysiłki; napocząć ją: weźmiesz udział w pijaństwie; toczyć przed sobą: otrzymasz intratne zajęcie; dźwigać ciężką: zapowiedź odpoczynku po ciężkiej pracy; ujrzeć dużo beczek: pomnożenie dobytku; wiele beczek wtaczać do własnej piwnicy: zwiastuje bogatą i pewną materialnie przyszłość; zakupić beczkę pełną wina: będziesz miłym gościem; pusta: braki; pełna: zamożność; dziurawa, uszkodzona: straty.

Beczki - pełne - dobry interes; próżne - złe czasy; popijać - uwolnienie się od trosk; dziurawe - straty; bez dna - daremny trud; toczyć przed sobą - znajdziesz korzystną pracę.

Bekas - zmiana pracy.

Belki - nosić - żmudna praca.

Berberys - zazdroć.

Berło - ważny urząd.

Bez kwitnący - uzdrowienie; bukiet - miłe chwile; wąchać - rozkosze miłoci.

Bęben - awantury w rodzinie.

Bębnić - czekają cię wielkie troski.

Bękart - niepotrzebne kłopoty.

Biały kolor - tylko cnota daje zadowolenie.

Biblia - spokój sumienia.

Biblioteka - niespodziewane owiadczyny; własna - pilnocią osiągniesz cel.

Bicie serca - wpadniesz w przykrą sytuację.

Bicz - strzeż się kary; trzaskać z bicza - bogaty ożenek.

Bić kogo - spokój w małżeństwie; być bitym - zemcisz się rychło; bić się w tłumie - wymierzona sprawiedliwoć; psa - wiadomoć; kota - zdrada; dziecko - niesprawiedliwoć; siebie - omieszenie; widzieć bijących się - zmiana szczęcia.

Bieda - zmartwienie familijne.

Biegać - do celu - spełnienie życzeń; nago - zdrada; za nieprzyjacielem - zwycięstwo; dzieci biegające - szczęcie; wycigi - zadowolenie; widzieć biegnących - kłótnie; w kole - duże pieniądze.

Biegun - daleka droga.

Bielić - cianę - wielka radoć; płótno - korzyci.

Bielizna - małżeństwo; kupować - w domu dostatek; mokra - łzy; powalana - mierć; wieszać ją - początkowe niepowodzenia zamienią się w zyski; prać - wykorzystają cię.

Bigos - złe towarzystwo.

Bigot - podstępna przyjaciółka.

Bijatyka - zawiedziona miłoć; brać w niej udział - masz wrogów.

Bilard - skłonnoć do lekkomylnoci; grać - zaniedbujesz obowiązek.

Bilet - kolejowy - dobre nowiny; teatralny - nudy.

Biodra - zdrowe dzieci.

Biografię - czytać - zostaniesz sławnym; pisać - niedotrzymanie przyrzeczenia.

Biret - zaszczytna znajomoć.

Biskup - wygrana sprawa.

Bitka - proces lub zwada.

Bitwa - ukryci nieprzyjaciele; zdrada w miłoci.

Biurko - fałszywe oskarżenie; czekają cię ważne sprawy.

Biuro - trudy i mozoły.

Biust - być pożądanym.

Biwak - trudy i przykroci szczęliwie pokonasz.

Blacha - kłótnia; wyrabiać co z blachy - pomiewisko.

Blask - szczęcie.

Bliźnięta - niespodziewane nadzieje spełnione.

Blizna - u kogo - wspaniałomylnoć; u siebie - zaszczyty; zakrwawiona - powięcenie.

Blondynka - zdrada w miłoci.

Bluszcz - niestała przyjaźń.

Bluza - jeste skromny.

Błądzić - przykre położenie.

Bławatki - niewinna uciecha lub szczęcie w małżeństwie.

Błazen - będziesz oszukany.

Błędny ognik - szkody przez oszustwo.

Błogosławić - smutek przemijający.

Błoto - długa choroba; wpać w błoto - zguba.

Błyskawica - niebezpieczeństwo; z grzmotami - bogactwo.

Boa wąż - nawiążesz nowe stosunki.

Bobry - wierni przyjaciele; futro bobrowe - pilnoć doprowadzi cię do celu.

Bochenek - dobrobyt.

Bociany - pomnożenie rodziny; latające - powodzenie wątpliwe.

Bogactwo - tajemne przeladowanie.

Bogatym być - dobrze czynić drugim.

Bojaźń uczuwać - niepotrzebnie stwarzasz sobie troski.

Bok własny - choroba.

Boleci - długie życie.

Bolszewik - czeka cię daleka podróż.

Bomba - niespodzianka.

Bombonierka - dobry interes; otrzymać - złudzenie.

Borówki - nikczemne intrygi.

Borsuk - oszustwo; złapać go - kto cię chytrze podejdzie.

Boso chodzić - przepowiednia dużego odznaczenia.

Boże Narodzenie - otrzymanie podarków; dawać podarunki - będziesz wyzyskiwany.

Bób - kłótnia; rwać - przeszkody usunięte; sadzić - powodzenie w interesach.

Bóg - szczęliwe spełnienie zamiarów.

Ból - zadać - lekka choroba; ucha - złe wiadomoci; zębów - przykroć w rodzinie.

Bór - złodzieje.

Brak odczuwać - nadzieja lepszej przyszłoci.

Brama otwarta - przyjemne zaproszenie; zamknięta - przykroć; bramy miasta - daleka podróż.

Brat - korzyci; umierający - burzliwa przyszłoć; żegnać lub witać - szczęliwy przypadek.

Broda - długa - troski; krótka - niepowodzenie; golić - strata; u panny - małżeństwo; u mężatki - nadzieja na syna; siwa - szyderstwo; ruda - hańba; rzadka - szyderstwo.

Brodawki - wyjawienie niepotrzebne tajemnicy.

Brona - dojdziesz do zamożnoci.

Bronić się - zyski.

Bronować - nastąpi polepszenie twoich stosunków.

Broń - zerwanie stosunków z przyjaciółmi.

Brud - szczęliwe zdarzenie; myć się - porzucić złe towarzystwo.

Bruk - nabycie realnoci; nierówny - choroba w rodzinie.

Brulion - powodzenie w interesach.

Bruzda - udany interes.

Brwi - czarne - powięcona miłoć; opalić lub ogolić - spory przy dzieleniu się spadkiem.

Brylant - zgubić - nieszczęcie; nosić - wywyższenie.

Brzeg - rzeki - praca i ubóstwo; morski - tęsknota; spacerować - niebezpieczeństwo.

Brzoskwinie - jeć - połączenie z ukochaną osobą; zrywać - dobre stosunki rodzinne i majątkowe.

Brzoza - poniesiesz karę; wspinać się - małe przeżycie.

Brzuch - przelotne troski; otyły - obfite zyski; chudy - niepokój.

Buda - kłótnia.

Budować - dom - przeciwnoci; widzieć budowę - plany się spełnią; budynek palący się - oszczerstwo; małe budynki - korzyci; budowlany plac - zmiana życia.

Budynek niedokończony - niespokojne dni; płonący - zakłócona radoć; dekorowany - dobre wiadomoci.

Budzić kogo - przyjemna niespodzianka.

Budzik - ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.

Bukiet - przelotna radoć; otrzymać - miłoć ukochanego; układać - cel osiągnięty.

Bukszpan - zeschły - bezczynnoć; zielony - spełnienie nadziei.

Buldog - dobry dochód; znaleziony - obrońca.

Bułki - dobry dochód; krajać - oszczędnoć.

Buntować się - nabawisz innym kłopotu.

Buraki - powodzenie w zamiarach; jeć - niepomylna sytuacja; krajać - dobre gospodarstwo; karmić bydło - dobra spekulacja.

Burmistrz - czeć, zaszczyt.

Bursztyn - podarunek; znaleźć - nieoczekiwane szczęcie.

Burza - złe wiadomoci; z gradem - nieprzyjemnoci i straty.

Burzyć - zepsucie interesów z własnej winy.

Butelka - lekkomylny krok; pić z butelki - będziesz wezwany na wiadka.

Buty stare - utrata kredytu; nowe - daleka podróż.

Bydło - na pastwisku - wygrana na loterii; chude -. ciężkie czasy; tłuste - szczęliwy rok; pędzić - doczekasz się radoci.

Byk - strata przyjaciela, nieprzyjemne wiadomoci; rozjuszony - szczęcie w miłoci, unikniesz niebezpieczeństwa; kupować - doznasz cierpienia.[ C ] - sennik

| Powrót |

Całować - w rękę - dobre widoki; mężczyznę - niewiernoć; chłopca - zdrowie; dziewczęta - wielka radoć; zamężne osoby - niezgoda; dzieci - duża radoć w życiu; być całowanym - fałszywy przyjaciel.

Cap - napotkasz przeciwnika; z rogami - zastraszą cię.

Capstrzyk - dostaniesz się w wesołe towarzystwo.

Cebrzyk - niezgoda sąsiedzka.

Cebula - łzy i smutek; jeć - stosunki twoje się pogorszą.

Cech - strata pieniężna.

Cegielnia - zawarcie znajomoci z wysoko postawionymi osobami.

Cegły - robić - długi; składać - czeka cię strapienie.

Cela - życie zakonne.

Celować - nie daj się sprowadzić z obranej drogi.

Cement - trwała przyjaźń.

Cennik - niemiłe wiadomoci.

Cep - zła żona lub mąż.

Ceremonia - będziesz prowadzić życie samotne.

Cesarz - wysoki urząd; mówić z nim - szczęliwy przypadek polepszy twoje stosunki.

Cetnar - czekają cię trudne zadania.

Chałupa - pewne dochody.

Chart - szybko osiągniesz szczęcie.

Chata - dobrobyt.

Chemik - dowiesz się rzeczy tajemnych.

Cherubin - wiara we własne szczęcie.

Chinina - nadejcie niespokojnych czasów.

Chińczyk - nowiny.

Chleb - powodzenie w interesach; biały jeć - znajdziesz dobrych przyjaciół; czarny - nędza; ciepły - choroba; suchy - masz nieprzyjaciół; piec - powodzenie; nieć - szkody.

Chlew - dobrobyt.

Chłop - osiągnięcie celu przez ciężką pracę; handlować z nim - długie życie; jechać z nim - niespodziewany spadek; mówić z nim - nierozwaga.

Chłopiec - przyrost rodziny.

Chłopka - stara - kłótliwa osoba; młoda - pracowity mąż lub żona.

Chłosta - uciążliwa praca.

Chmiel - zyski.

Chmury czarne - strach i zmartwienie; żółte - przeszkody w zamiarze; jasne - życie bez trudu; kędzierzawe - spokój i szczęcie.

Chodnik - strapienie.

Choinka - szczęcie rodzinne.

Cholewa - niezgoda w rodzinie.

Chomik - dojdziesz do dobrobytu.

Chorągiew - ominie cię niebezpieczeństwo.

Chorągiewka - niestałoć utrudnia ci życie.

Choroba - bogactwo zdobyte drogą niehonorową; przebyta - trwałe zdrowie.

Chór - życie w pogodzie i radoci.

Chrabąszcz - chwytać go - przezwyciężenie przeszkód; latający - strata.

Chrust - zawiedzione nadzieje; w wiązkach - fałszywe wiadomoci.

Chrypka - korzyści i profity.

Chrystus - radoć; ukrzyżowany - zguba, zniszczenie.

Chryzantemy - wieci z daleka.

Chrzest - wyzbyć się własnego zdania.

Chrzestny ojciec/chrzestna matka - widzieć- znajdziesz pomoc i podporę w jakiejś sprawie; być- możliwe chrzciny; być może przejmiesz jakieś obowiązki, związane z trudem i kłopotami.

Chrześcijanin/chrześcijanka - modlący się - umocnienie wiary; widzieć ich i słyszeć - radość i błogosławieństwo; chwalący Boga - wszelkie błogosławieństwo i szczęście przez całe życie.

Chudnąć - widzieć samego siebie chudnącego - zły znak: kłótnia, zmartwienie, zawistni przyjaciele;

Chudy - widzieć, jak inni chudną - będziesz cieszyć się dobrobytem; ujrzeć chude kobiety - szczęście i powodzenie w miłości; chudzi mężczyźni - kiepskie widoki na spełnienie marzeń; być chudym albo tracić na wadze - osiągniesz upragniony cel; nadmierna, nienaturalna chudość - zapędzisz się w jakiejś sprawie za daleko i poniesiesz straty.

Chustka -powodzenie w interesach, w pracy zawodowej; lniana - możesz poważnie zachorować albo grozi to komuś z Twego otoczenia,nieszczęcie; chusteczka do nosa , widzieć - smutne wydarzenie, przeżycie; lub popadniesz w ciężkie zakłopotanie; używać jej - pożegnanie z kimś drogim; nie móc jej znaleźć: wprawisz kogoś w konsternację..

Chwalić się - czyny bez zastanowienia.

Chwasty - sen ostrzegawczy; uwaga na otoczenie, patrz, z kim przestajesz! widzieć: znajomość z nicponiem; wyrywać: lepsze zarobki..

Chwytać co - rozwój interesów.

Ciało - dostatek; myć - śmierć znajomego; zranić - kłopoty; sen czysto seksualny; najczęściej odzwierciedla marzenia dotąd nie spełnione; mieć dorodne i piękne: pomyślność materialna i dobre zdrowie,być pożądaną; mieć rosnące albo wydłużające się: dla mężczyzn oznacza poprawę sytuacji; dla młodych dziewcząt: tajemniczą historię miłosną; dla młodych kobiet: ciążę; dla starszych: wsparcie finansowe; mieć chudnące albo kurczące się: zwiastuje mniejszy niż dotąd dobrobyt materialny, osłabienie zdrowia albo nawet chorobę; rozlewające się: zapowiedĽ ciężkich strat albo śmiertelnej choroby; widzieć na nim rany albo otrzymywać je: konieczność wyrzeczeń; ociężałość i kłopoty, trudności z poruszeniem się: należy się liczyć z przeszkodami i przeciwnościami losu w jakiejś sprawie; nieważkie, unoszące się: zapowiedź niesprzyjającej sytuacji albo stosunków, z których nie będzie się można wywikłać; obnażyć je: czeka cię hańba; jeśli ktoś nas obnaży: ostrzeżenie, aby nie pozwolić się omotać; ujrzeć, jak ktoś jest obnażany: we śnie erotycznym - spełnienie tęsknoty miłosnej; w innym: dokonanie pewnego odkrycia; zerwać z kogoś odzież: we śnie erotycznym znak potajemnej afery miłosnej; w innych okolicznościach: wyjdzie na jaw czyjś kompromitujący uczynek albo zdemaskujesz fałszywego przyjaciela. Ciastka piec: rozrzutność; widzieć albo zajadać: dla mężczyzn oznacza wizytę kobiety, dla kobiet — odwiedziny mężczyzny.

Ciastka - zaproszenie.

Ciasto - wyrabiać lub piec - porednictwo w zawarciu małżeństwa; jeść lub przyrządzać - duże profity.

Ciela - założenie ogniska domowego; przy pracy - zbudujesz własny dom.

Cienina - wyratują cię z niebezpieczeństwa.

Cielę - wymieją cię za plecami.

Cielęcina - choroby.

Ciemnia optyczna - wyróżnienie.

Ciemnoć - niebezpieczeństwo.

Cień - troski; własny - przestrach.

Ciernie - strata posagu.

Cierniowy krzew - szybkie ożenienie się.

Cierpienia - szybko osiągniesz cel.

Cierpienie - będziesz uczonym.

Ciężar - nieść - trudnoci w interesach; odrzucić - pozbędziesz się złej sytuacji; wóz ciężarowy - sprawa obróci się na dobre.

Ciotka - duży spadek; mówić z nią - kłótnia domowa.

Ciuciubabka - powodzenie w towarzystwie.

Cło - strata pieniężna.

Cmentarz - wypadek miertelny.

Córka - ciągłe zmartwienia.

Cud - ubóstwo.

Cugle - osiągniesz zamierzony cel.

Cukier - pochlebcy; jeć - list miłosny; kupować - przyjemne życie; otrzymać - starają się o twoją miłoć.

Cukierki - zmienne miłostki.

Cukiernia - nudne towarzystwo.

Curriculum vitae - osiągniesz dobre stanowisko.

Cygan - zdrada tajemnic, przykre położenie towarzyskie; wróżący - na nic twoje nadzieje.

Cygara - niespodziewana przygoda; zapalać - nagła mierć; kupować - bogactwo i użycie.

Cygarniczka - przyjemne wspomnienia.

Cykoria - oszustwo.

Cykuta - ciężka choroba.

Cylinder - nieprzyjemna wiadomoć; kupować - pozorne wietnoci.

Cymbały - mylą o tobie, miłe towarzystwo.

Cyna - czekają cię przygody; naczynie - wystawny dom.

Cynamon - szczęliwe zdarzenie.

Cynober - gorąca miłoć.

Cyprys - daleka podróż.

Cyrkiel - nie znasz własnych myli.

Cytadela - przykre zdarzenie rodzinne.

Cytra - tęsknota miłosna; słyszeć - rozkosze rodzinne.

Cytryny - wyzysk przyjaciół.

Czajka - bądź wstrzemięźliwy, a osiągniesz wiek sędziwy.

Czapka - słuchają twojego zdania.

Czarodziej - niebezpieczny przeciwnik.

Czarować - strzeż się oszustw.

Czasopisma - nieprzyjemne wiadomoci.

Czaszka - radoć życia.

Czaty - ostrzeżenie, troski.

Czeć utracić - smutek; okazywać innym - poniżenie; doznać czci - szczęcie.

Czekać - osiągniesz cel zamierzony.

Czekolada - choroba u znajomych; pić - dobrobyt i zdrowie.

Czepek - spokojne życie.

Czernice - niepewna przyszłoć.

Czerw - obmowa.

Czesać się - niepożyteczna robota.

Czkawka - obraza.

Czołg - czeka cię poniżenie.

Czoło - szerokie - dobre powodzenie; niskie - ostrożnoć; wysokie - postępuj odważnie.

Czop - musisz wynagrodzić krzywdę.

Czosnek - nic dobrego; wąchać - nie znajdziesz prawdziwych przyjaciół; jeć - masz złe nawyki.

Czółno - podróż niedaleka; tonące - koniec serdecznych stosunków.

Czupryna - będziesz oskarżony.

Czuwać - troski i kłopoty.

Czworobok - spokój domowy.

Czwórka koni - spotka cię zaszczyt.

Czyciec - wpadniesz w konflikty z prawem.

Czynsz - złe czasy.

Czytać - zadowolenie; książki religijne - pociecha i uspokojenie; pisma - znajdziesz dobrą radę; dzieła naukowe - dobre towarzystwo.

Czyżyk - powodzenie; piewający - plotki .[ Ć ] - sennik

| Powrót |

Ćwiczenia wojskowe lub sportowe - będziesz świadkiem kłótni; przykra niespodzianka.[ D ] - sennik

| Powrót |

Dach - wesołe życie; spaść - przykry wypadek; koty na dachu - awantury; stać na dachu - dojście do władzy; przykrywać dach - oszczerstwo.

Dachówka - długie życie z ukochanym.

Daktyle - powodzenie u kobiet; rozdawać - przyjemność.

Dąb - odwaga, waleczność; suchy - wypadki śmierci; zielony - bogactwo.

Dama - stara - kłótnia; wystrojona - rychłe małżeństwo.

Darń - zielona - spełnione nadzieje; siedzieć - życie pełne przygód.

Dary - otrzymywać - litują się nad tobą; rozdzielać - doznasz zadowolenia.

Degradacja - złe stosunki majątkowe.

Deklamować - odznaczenie.

Dekoracja - dobry interes.

Delfin - znaczenie i cześć; śmierć prtektora.

Demokrata - nowe źródło dochodu.

Dentysta - cierpienie, przykrość.

Depesza - radosne zdarzenie.

Depozyt - dostać - odmówią ci przyjęcia; dawać - brak zastanowienia.

Deputacja - odznaczenie.

Dereń - wzajemność ukochanej osoby.

Derwisz - liczne troski.

Deski - wesele; w stosach - śmierć znajomego.

Despota - - samobójstwo; szczęśliwe zakończenie sprawy .

Deszcz - zysk; nawałny - lepszy los; ze słońcem - miła zmiana.

Detektyw - niespokojne czasy; zostaniesz okradziony.

Dezerter - silne pokusy, którym się oprzesz.

Dewotki - intrygi.

Diabeł - uniknięcie niebezpieczeństwa; mówić o nim - otoczą cię fałszywi.

Diament - powiększenie majątku; zbierać - fałszywe nadzieje.

Długi - radość.

Dobra - odziedziczyć - zawieranie narzeczeństwa; kupować - powrót do dobrobytu; sprzedawać - upadek gospodarstwa.

Dobrodziejstwo - poniżenie, wstyd; świadczyć - zyskasz silne poparcie.

Dog - zyskasz dobrych przyjaciół.

Doić - bogate zaręczyny; nowe znajomości.

Doki okrętowe - szczęście.

Doktor - kłopot.

Dokumenty - wygrany proces; znaleźć - przypadkowy zysk; zgubić - strapienie.

Dolary - dziedzictwo.

Dolina - szczęście i zadowolenie.

Doły kopać - długi; wpaść w nie - zdrada; widzieć - uniknąć niebezpieczeństwa.

Dom - budować - szczęście w miłości; walący się - usunięte przeszkody; płonący - nieszczęście; opuszczać - niespodziewany gość; kupować - dobrobyt; restaurować - zawikłana sprawa wyjaśni się; pusty - nadzieje niespełnione.

Dom - wariatów - wielkie przykrości; własny - dobrobyt zdobyty własną pracą; podrzutków - złe imię; poprawy - plotki; zastawniczy - popadniesz w kłopoty.

Domino - gra - drażnią cię; przegranie - jesteś fałszywy.

Dominikanin - czeka cię umartwienie.

Dorożka - pomyślna przyszłość.

Dostawy - kłótnia, gniew.

Dozorca - fałszywe położenie.

Drabina - chciwość i niezadowolenie; schodzić z drabiny - wielkie odznaczenie; wchodzić - polepszenie stosunków materialnych; stojąca - wystrzegaj się złodzieja.

Dragon - pokusa; w domu - goście.

Drąg - po wielu przeciwnościach cel osiągnięty.

Dramat w teatrze - być oszukanym.

Drapieżny ptak - przebiegły wróg.

Dratwa - nędzne życie.

Drażnić się - kłótnia.

Drewniane - naczynie - oszczędność zalecana; sandały - liche towarzystwo; schody - wyrzeknij się swych zamiarów.

Drób - dostatek; karmić - ślub, powiększenie dochodów; zarzynać - uwolnisz się od natrętnych gości.

Droga - prosta - zdrowie; kręta - przeszkody; w górę - szczęście; z góry - niespodziewane spotkanie; uciążliwa - nieprzyjemne wspomnienie.

Drogowskaz - nie odrzucaj dobrej rady.

Drożdże - szybkie dojście do celu, do majątku.

Drożyzna - niespokojne czasy, skromne dochody.

Druk - wiele wiadomości.

Drukarnia - uczciwy zarobek.

Drukarz - niespodziewany spadek.

Drut znaleźć - pokonanie przeciwności; szukać - kłopoty pieniężne; garnek drutowany - szczęście w rodzinie.

Drutować - wielkie szczęście w rodzinie.

Drużbą być - utrata posady.

Drwiny - nieprzyjemności.

Drzewo - kwitnące - wielkie szczęście; płonące - wielkie straty; suche - niepowodzenie; ścięte stracone nadzieje; trząść ; szczęście; rąbać - strata; nosić - popadniesz w biedę; kupować - kłopoty; owoce - wierni przyjaciele; siedzieć na drzewie - zaszczyty; spaść szyderstwo.

Drzwi - otwarte - zysk; zamknięte - przykre odwiedziny; skrzypiące - niemiłe odwiedziny.

Duchowieństwo - długie życie.

Duchy - przyjemność.

Dudek - przykrości w towarzystwie; pycha czyni cię niemiłym.

Dukaty - pokusa; liczyć - znaczne zyski; brzęk słyszeć bogactwo; znaleźć szczęście; płacić szczęśliwa starość.

Dusza - doskonalenie się.

Dwór - wiejski - dziedzictwo; wielkopański - kłopoty.

Dworzec - mała podróż; widzieć z daleka - niespodziewane odwiedziny.

Dym - złudne szczęście; z komina - składać przyrzeczenie; w mieszkaniu - doznasz przykrości.

Dynamit - postępowaniem zyskasz szacunek.

Dynia - nieznany przeciwnik; jeść - choroba.

Dyplom - poniżenie; otrzymać - nowe obowiązki.

Dyplomata - wyjdziesz dobrze za mąż.

Dyrektor - spełnienie wszelkich życzeń; mówić z nim - obejmiesz nowe stanowisko.

Dyszel - koniec biedy; złamany - strata opiekunów.

Dywan - znaczny urząd; tkać - nieprzyjemności.

Dezynteria - trwałe zdrowie.

Dzbanek - szczęście, uniknięcie niebezpieczeństwa; rozbić - spór; pić z niego - dobra wiadomość.

Dziadek - zadowolenie z pracy; do orzechów - wysiłek umysłowy.

Dział - nieprzyjemna wiadomość.

Dziewczęta - całować - cierpienia serdeczne; płaczące szczęście w miłości; tańczące - radosna niespodzianka.

Dziewczyna - zbyt swobodne życie; zabijać ją - nieprzyjemny wypadek.

Dzida - być wmieszanym w kłótnię. Dziecko własne - szczęście; z mamką - dobre czasy.

Dzieci - niedostatek; piękne, wesołe - radość i zdrowie; małe - kłopoty.

Dzielić - straty.

Dzieła - pisać - idea twoja cieszyć się będzie powodzeniem.

Dzień - unikniesz złych następstw.

Dzierżawa - ostrzeżenie przed upadkiem interesu.

Dzieża - pusta - wielkie nieprzyjemności; pełna - kłopoty w handlu.

Dzik - pomyślność; widzieć uciekającego - unikniesz niebezpieczeństwa; zastrzelić - niebezpieczna przygoda; schwytać - radość.

Dziki człowiek - niebezpieczeństwo.

Dzikie zwierzęta - wystrzegać się zasadzki.

Dziób - szczęście w grze.

Dziura - w ubraniu - długi; w ziemi - wpadniesz w złe towarzystwo.

Dzwony - widzieć - spokojne ognisko domowe; słyszeć - dobry zysk w interesach; lanie dzwonów - śmiałe przedsięwzięcia.

Dźwięk - nagły przestrach.

Dżokej - wesołe towarzystwo.

Dżdżownica - przez kłamstwo pogardzają tobą.[ E ] - sennik

| Powrót |

Echo - przyjemne odwiedziny.

Egoista - Być - Nieporozumienia; Innych - zapowiedź szczęścia i pomyślności.

Egzamin - Decydujący okres; Zdać - korzystne stanowisko lub silne wzruszenie; Nie zdany - kłopoty i przeciwności losu; Kogoś - wyświadczysz wkrótce komuś wielką przysługę..

Egzekucja - Bliskie zmartwienia i obmowy, ewentualnie rozwód lub rozstanie; Być ofiarą - zwycięstwo nad wrogami i nieprzyjaciółmi w drodze do wielkiego sukcesu.

Ekonom - bogactwo przez oszczędność.

Ekscelencja - wysoka protekcja.

Eksmisja - Symbolizuje strach przed zostaniem wykluczonym z czegoś w życiu. Może też symbolizować bliską stratę.

Eksplozja Słyszeć - Otrzymasz wielkie pieniądze lub zapowiedź doznania wstrząsu z powodu jakiegoś tragicznego wydarzenia w rodzinie.

Ekwipaż - pomyślne nowiny.

Elegant - głupstwo popełnić; mieć do czynienia z naiwnymi.

Elektryka - doznasz przestrachu; światło - ważne wyjaśnienia.

Elementarz - troski; uczyć z niego - nowe źródło dochodu.

Elfy - szczęśliwe czasy.

Embrion - Pojawienie się czegoś nowego w psychice lub w życiu, zarodek nowych idei i planów życiowych.

Emerytura - Otrzymywać - Wskazuje na szczerych przyjaciół, gotowych do udzielenia Ci wszelkiej pomocy; Ktoś otrzymuje - oznaka strat i niepowodzeń w interesach.

Encyklopedia - Czytać - Masz duże możliwości literackie, które rychło będziesz chciał wykorzystać; Przeglądać - bardziej rozmyślnie postępuj w ważnych sprawach.

Enema - dawać przyjemność.

Epidemia - Zapowiedź niespodziewanych kłopotów i zmartwień z powodu otrzymania niezbyt ciekawej pracy lub poważnych chorób nerwowych w rodzinie.

Epileptyk - wielka zmiana w stosunkach.

Esencję - pić - owdowieć; wąchać - otaczają cię wiarołomni.

Eskimos - oziębienie stosunków z ukochanym,niewierność, zdrada.

Eunuch - niebezpieczeństwo.

Etykieta - Ostrzeżenie przed zaniedbaniami, które wkrótce wykorzystają wrogowie.

Ewa - chcą cię skusić.

Ewangelię - Czytać - Spokojne sumienie i właściwe postępowanie, które przyniesie Ci wielkie dochody i majątek; Słuchać - powinieneś posłuchać czyjejś dobrej rady i postępować zgodnie z nią.

Ewangelika widzieć - pomyślność w interesach.


[ F ] - sennik

| Powrót |

Fabryka - Twój wysiłek zostanie nagrodzony, poprawa sytuacji majątkowej; Być właścicielem - stosując szczególne środki ostrożności masz szansę osiągnąć dobrobyt i wygodne życie; Z kominem - wskazuje na małe zmartwienia i troski, które rychło przeminą; Pracować - dobre widoki na przyszłość,dobre powodzenie; Zamknięta - niezwykłe powodzenie w miłości; Dla zakochanych - zwiastuje długą i szczerą miłość; widzieć - dobry interes.

Fagot - skromne zadowolenie.

Fajka - dobre nowiny; palić - rozwaga przyniesie ci szczęście a także niespodziewana wizyta dobrego przyjaciela; Nabijać - kłótnie domowe, których będziesz mógł uniknąć poprzez rozsądne postępowanie.

Fakir - Oszuka Cię bliska osoba. Może też oznaczać smutek lub śmierć w rodzinie; Być - czekają Cię niespodziewane zmiany w życiu, które okażą się nad wyraz pomyślne;

Faktor - będziesz pytany o radę.

Fala - Morska - spotka cię niepowodzenie w miłości; Radiowa - popadniesz w depresję psychiczną.

Falbana - Niezwykłe przeżycie lub niepowodzenia w miłości; Dla ludzi interesu - oznaka wielu kłopotów we wszystkich przedsięwzięciach - nie rozpoczynaj żadnych spraw; Szyć - Twoje naganne postępowanie będzie przyczyną wielu kłopotów.

Fale - Wkrótce podejmiesz bardzo ważne decyzje, które w przyszłości zaowocują wielkimi zyskami; Wysoka - pomyślne zakończenie ważnych spraw; Czysta - oznacza podjęcie kontynuacji nauki lub studiów oraz symbolizuje szczęście i radość w małżeństwie; Brudna - popełnisz fatalne błędy, przynoszących smutek i zmartwienia, jak też oznacza niegroźną chorobę w rodzinie; Przypływu - nastąpi ekstremalny wstrząs życiowy; łagodne - nastąpią dni spokoju i odpoczynku.

Fałszować - źle się z tobą obejdą; pieniądze fałszywe - zostaniesz oszukany.

Familia - bogactwo.

Fanatyk - Być - przestroga, że należy dbać o swoje dobre imię.

Fanfara - wygrana na loterii.

Fantazja - skłonność do przesady.

Fanty - niedotrzymanie słowa.

Fantowa loteria - nadzieja lepszej doli.

Farba - niestałość w miłości, złudne nadzieje lub masz chęć coś upiększyć; Kupować - przeprowadzka; Malować - pomyślny bieg interesów, albo otrzymanie mieszkania; Plama - oznaka kłopotów i zmartwień z powodu krytyki Twojej osoby.

Farby - omyłka; dostać - być zakochanym; piękne - podarunek.

Farbować - Włosy - Narazisz się na śmieszność; Ubranie - zapowiedź ślubu dla wolnych. Dla żonatych - poprawa losu; Tkaniny - sam siebie okłamujesz.

Farma - Kupić - Awans lub spadek; Jechać na nią - oznaka szczęścia i pomyślności we wszystkich przedsięwzięciach; Pracować na niej - dobre zdrowie; Stara - wróżba staropanieństwa lub starokawalerstwa; Budować - zapowiada szczęście i pomyślność.

Fartuch - Omyłka; Skórzany - praca społeczna; Wkładać komuś - ktoś żywi do Ciebie gorące uczucie; Dla dziewczyny - wróży zmienność losu; Dla ucznia, uczennicy - masz zająć się nauką, a nie frywolnymi rozrywkami ponieważ może to być przyczyną awantur i waśni domowych; Chodzić - ostrzeżenie przed fałszywymi przyjaciółmi oraz przed zbyt pochopnym postępowaniem w interesach; Naprawiać - otrzymasz ważną wiadomość; Troki - uzależnienie od Matki lub bycie związanym przez dom czy gospodarstwo.

Fasola - W najbliższym czasie gwałtowny, niemożliwy do przewidzenia nastrój; Jeść - choroba przyjaciela i zmartwienia; Rosnąca - wróży zadowolenie z osób będących w otoczeniu; Uschnięta - zwiastuje troski i zmartwienia w sprawach materialnych; Obrana - Choroba.

Faun nieprzyzwoite żarty.

Fekalia - Pozbędziesz się tego co niepotrzebne i szkodliwe.

Felczer - upadek dobrobytu.

Ferie - bliskie szczęście.

Festyn - wesołe zdarzenie.

Figi - mała słabość; jeść - szczęście w miłości.

Figle - narazić się ludziom.

Figura - Ostatnią rozmowę z bliską ci osobą przyjmij jako dobrą radę i zastosuj się do niej.

Filar - pewne stanowisko.

Filiżanka - pierwszeństwo w interesach; kupować - otrzymasz zaproszenie; pić z niej