GooglePKPANIMACJEDZWONKIFILMYGRAFIKISMS'yTAPETYGRY JAVABRAMKA SMS


Sprawdź znaczenie swoich snów

A | B | C | Ć | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | Ś | T | U | W | Z | Ź | Ż |


Zobacz lub dodaj komentarz

[ A ] - sennik


Abażur - nastąpi romans; śnić o nim - osiągniesz znaczne zyski; jedwabny - masz dobre pomysły; papierowy - odnajdziesz zagubiony przedmiot; szklany - długie i szczęśliwe życie.

Abecadło - uczyć się samemu - podstępny nieprzyjaciel; uczyć kogo - nowe źródło dochodu.

Abdykacja - oznaka zaburzeń i kłopotów rodzinnych. Dla urzędników państwowych zwiastuje kłopoty w pracy.

A conto płacić - budzić w kim nadzieję.

Absolucję - otrzymać - szczęliwa przyszłość.

Acetylenowa - lampa - czeka cię podróż.

Adagio (przyciszona muzyka) - słyszeć - znaleźć pokrewną duszę.

Adamaszek - chwilowa rozkosz przyniesie ci szkodę.

Adiutant - widzieć go - znikoma radoć; być nim - nowe przedsięwzięcie.

Administracja - prowadzić ją - niepewny zysk; zrzec się - polepszenie losu.

Adoptować - kogo - przyjęcie nowych obowiązków; być adoptowanym- zyskać czyją przychylnoć.

Adresy - przeglądać - przyrost familii; wyszukiwać - strata czasu; czytać głono - zmiana w niedalekiej przyszłoci.

Adwokat - widzieć go - wezwanie sądowe; spotkać go - zła nowina; oddawać mu swoją sprawę - naprawić wyrządzoną krzywdę.

Afisze - czytać - zniewaga; drukować - duża praca; roznosić - niekorzystna praca.

Afryka - widzieć: inne kontynenty i dalekie kraje pociągają ludzi niezadowolonych ze swego położenia lub zagrożonych; studiować w atlasie: tęsknota za obcymi krajami; być na tym kontynencie: nadciąga choroba połączona z gorączką.

Agat -duży szlifowany kamień z charakterystycznym okiem: pomyślność materialna; mały ciemny (czarny) kamień: można oczekiwać waśni, niesnasek.

Agent - załatwiać sprawę - wywierać na kogo swój wpływ; rozmawiać z nim - strata majątku; być z nim - usunąć przeszkody.

Agrafka - czeka cię wielki interes; wzmocnisz swoje stanowisko.

Agrest - widzieć: wkrótce przekonasz się, że kto się lubi, ten się czubi; zrywać albo jeść: otrzymasz długo oczekiwaną nagrodę w miłości.

Agronom - pewne dochody.

Akacja - wielki zysk; zapach akacji - sprzeniewierzenie.

Akademia - widzieć: postępy intelektualne; uczęszczać do niej: szczęśliwa przyszłość; być do niej wybranym: wielkie zaszczyty, ale zarazem monotonne, oderwane od rzeczywistości życie.

Akademik - z powodu lekkomyślności utracisz dobre imię.

Akcept - kłopoty, poproszą cię o wsparcie.

Akcje - kupować, mieć albo tylko widzieć: kłopoty w interesach; sprzedawać: lepsze układy; palić, a kiedy się przy tym widzi ciemny dym: straty materialne; kiedy widać tylko czerwone płomienie: sukces zawodowy.

Akcjonariuszem być - wejść w dobre towarzystwo.

Akcyza - przykry wypadek.

Akordy muzyki - słyszeć - pogodzenie się.

Akrobatę - widzieć - radoć.

Aksamit - głaskać lub kupować - życie w rozkoszy; zbyt wiele sobie obiecujesz; przeceniasz swoje możliwości, twoje plany i życzenia nie będą mogły się ziścić; widzieć albo szyć z niego garderobę: osiągniesz uznanie i sławę; nosić: ostrzeżenie przed zarozumialstwem; patrzeć na kogoś w aksamicie: możesz oczekiwać korzyści z powodu obcowania z ważnymi osobistościami.

Akt notarialny - podpisywać - nieszczęcie.

Aktor - widzieć go - być oszukanym; mówić z nim - próżność; Uwaga! Ktoś usiłuje rzucić złe światło na twoją osobę lub charakter.

Akumulator - przyjcie do sił.

Akuszerka - widzieć: odsłonięcie tajemnicy; rozmawiać z nią: narodziny lub chrzest dziecka; być przez nią badaną: nie masz czystego sumienia; być nią: pewna sprawa wymaga szybkiego załatwienia.

Akwarium - widzieć: nadchodzą kłopoty , nieprzyjemności; zobaczyć w nim ryby i płazy: szczęście; samemu w nim pływać: grożą straty.

Alarm - nadchodzą dobre wiadomości ; alarmować samemu - możesz mieć szczęście w interesie .

Alibi - udowadniać je: wezwanie na policję albo nieoczekiwany gość.

Alimenty - płacić: wielkie nieprzyjemności; samemu otrzymywać: mniejsze troski; wzięte w zastaw: nieprzyjemności ze strony władz.

Alkohol - pić alkohol w wesołym towarzystwie - okres beztroski, marzenia o zakazanych przyjemnościach, które się nie skończą. pić alkohol w smutnym towarzystwie - zdrada.

Aloes - uchodzi za eliksir długiego życia, źródło siły.

Alpy - widzieć: zdrowie i długie życie; być w nich: poprawa sytuacji materialnej; wędrować przez nie: szczęście w pracy; kwiatki alpejskie: poszerzenie horyzontów duchowych; zorza alpejska: tęsknota za rozkosznym przeżyciem.

Altana - szczęście w miłości; siedzieć w niej: poznasz tajemnice uczuć.

Ałun - nieszczęście w przedsięwzięciu.

Ambicja - przeżyjesz rozczarowanie w drodze do celu.

Ambona - widzieć: uzyskasz wpływ na innych; będziesz reprezentować wzniosły pogląd; wygłaszać z niej kazanie: racja będzie zawsze po twojej stronie.

Ameryka - podróż.

Amor - przelotna miłostka.

Ampla (lampa wisząca) - niejasności, w pewnych okolicznościach także zakłócenia pracy mózgu, zwłaszcza jeśli czasem nosi się na głowie jakiś ciężar; płonąca: zmartwienie; bez światła: radość i szczęście.

Amputacja - najczęściej na podłożu erotyczno-seksualnym, jak przy snach o kastracji; u kobiet: rozstanie z obiektem uczuć, z kochaną osobą.

Ananas - widzieć lub kupić: radość, wesołość; jeść: będziesz zaproszony w gości,na ucztę.

Anioł - widzieć - szczęśliwa nowina; ulatujący - napomnienie; śpiewający - uzdrowienie; wiele aniołów - spełnienie marzeń; być nim - napotka Cię wielki zaszczyt; widzieć go (dla mężatki) - powiększenie rodziny; przebywać w towarzystwie aniołów - powodzenie życiowe, udane interesy i szczęście osobiste .

Anglia - oglądać ją na mapie: próbujesz zwrócić uwagę na swoje aspiracje, ale bez skutku; wybierać się w podróż do Anglii: wydasz dużo pieniędzy.

Angielski - mówić po angielsku: szczęście w interesach, ale pech w miłości; czytać książkę w tym języku: grozi ci nuda.

Antena - widzieć lub posiadać: wiadomość od przyjaciół, którzy są daleko; przyłączyć do aparatu radiowego: zyski finansowe; uziemiać: ogromna siła czyni cię zdolnym do wykonania dużej pracy; przeciąć: złe wiadomości.

Apaszka - trzeba się chronić przed przeziębieniem.

Apetyt - mieć - będzie Ci krucho z forsą.

Apostoł - widzieć: zostaniesz rodzicem chrzestnym albo będziesz się o kogoś troszczyć; być przez niego błogosławionym: sam nie potrafisz poprawić swego położenia.

Apteka - widzieć aptekę dobrze zaopatrzoną w leki - będzie dostatek w domu; wdać się w rozmowę z aptekarzem - ostrzeżenie; widzieć z zewnątrz: możliwość bogatego ożenku (zamążpójścia); wejść do niej i kupić lek: strata finansowa.

Areszt - dostać się do aresztu: zmartwienie, niedola na pewien czas - później radość.

Aresztowanie - szczęście i wielkie powodzenie w interesach; widzieć, jak kogoś aresztują albo spowodować czyjeś: wkrótce się dowiesz, że nikt nie uległ złudzeniom, jakie starałeś się stworzyć.

Arcybiskup - widzieć go : doczesne dobra; rozmawiać z nim: błogosławieństwo i szczęście.

Arcyksiążę - widzieć go - wielkie nieszczęcie; być nim - wielkie nieprzyjemnoci.

Arlekin - figle kobiece.

Armata - podłość i służalstwo; widzieć: strach i nieszczęście; strzelać z niej: głosić sławę i narodziny wybitnego człowieka; słyszeć wystrzały z działa: otrzymasz radosne wieści.

Armia - żołnierze armii zwycięskiej - korzystna zmiana; żołnierze armii przegranej - niekorzystna zmiana; widzieć: niepokój o przyszłość; patrzeć, jak wkracza do kraju: wielkie zmiany; wstąpić do niej: sukcesy w finansach; w działaniach wojennych: oczekuj wielkiego bogactwa.

Arsenał - niezgoda i wojny.

Artyleria - przelotna miłoć.

Artylerzysta - strzeż się niebezpieczeństwa.

Artysta - różne uciechy.

Arystokrata - żądza władzy prowadzi cię do upadku, poniesiesz znaczne straty.

Astronom - spełnienie życzeń.

Astrologia - widzieć astrologa albo zajmować się astrologią: nadejdzie sukces większy niż dotychczas; ujrzeć znaki astrologiczne: odkryjesz rzeczy ważne dla twojego dalszego rozwoju

Astry - awans służbowy; wyższe stanowisko społeczne; widzieć: dojdziesz do godności i uznania; czarne w pełnym rozkwicie: zachoruje osoba z bliskiego otoczenia; białe: będziesz brać udział w pochówku; zwiędłe: nadzieje spełzną na niczym.

Atak - jeśli Ty atakujesz - możesz spodziewać się nowego potomka; jeśli to Ty jesteś atakowany - jakieś nadejdą przykrości.

Atak (chorobowy) - przeżyć go: przeżyjesz jakiś szok, z którego jednak szybko się wyleczysz (po którym szybko wrócisz do formy); zobaczyć innych w takim stanie: niechcący kogoś nastraszysz.

Atest - otrzymać - niemiła wiadomoć.

Atlas - niespodziewana podróż.

Atleta - usiłowania twe odniosą skutek.

Atrament - trudy i troski; napomnienie, abyś wreszcie załatwił pewną przeciągającą się lub zaniedbaną sprawę; widzieć: nie wolno ci zdać się na czyjeś słowne obietnice lub ustalenia, lecz trzeba załatwić wszystko formalnie; pisać nim: wkrótce otrzymasz ważne pismo; rozlać: nieoczekiwany i niepomyślny zwrot w jakichś rokowaniach,wiadomość.

Audiencja - poprawa losu; uzyskać: poprawa położenia, szczęście i sukces; samemu udzielić: obecne plany są zbyt utopijne, aby mogły zostać zrealizowane.

Auto - posuwasz się do przodu i -jeśli sam nim kierujesz - trzymasz swoje sprawy mocno w ręku; jechać w towarzystwie: poprawa sytuacji; prowadzić wóz osobiście: szukaj nowych możliwości, wówczas przybliżysz się do celu; kupić: początek przedsięwzięcia, które wróży powodzenie; wysiadać z niego: uszczerbek na opinii; ujrzeć palące się: dobry znak, jeśli zobaczysz tylko płomień; zły, jeżeli widoczny będzie czarny dym; kraksa: daremna podróż; wypadek: straty finansowe; wygrać wyścig samochodowy: wyprzedzisz konkurenta bądź rywala; zderzenie dwóch samochodów: w jakiejś sprawie będziesz miał silnego rywala.

Automat - czynić coś wbrew przekonaniu; widzieć: spotkasz się z ułatwieniem w załatwianej sprawie; ze znaczkami pocztowymi: zażegnanie sporu, konfliktu, które niestety przyniesie jedynie połowiczne rozwiązanie sprawy.

Automobil - widzieć ważne nowiny; jechać nim - udane zamiary .

Autor - widzieć straty; być nim - nędza i zawiedzione nadzieje.

Awans otrzymać - wplątanie w sprawę kryminalną.

Awantura - nieunikniona zwada w domu.

Azja - znajdziesz sposobnoć poganiania innych.[ B ] - sennik

| Powrót |

Baba - stara - kłótnia; młoda - pracowita żona.

Bąk - owad - natrętne odwiedziny; fryga - niespodziewana zabawa.

Babka - dobra spucizna; widzieć jej portret - zgoda w rodzinie.

Babka (ciasto) - chrzciny .

Bachantka - narazisz się na czyj gniew.

Bachus - rozwiązłe życie budzi zgorszenie; zły znak dla winnic.

Bać się - fałszywy przyjaciel.

Badanie - smutny wypadek.

Bagaże - zabierać - wypowiedzenie miejsca.

Bagnet - upadek w interesach.

Bagno - obmowa krewnych, złe widoki na przyszłoć; brodzić w nim - niebezpieczeństwo; sen wyrażający obawę, że zawładną tobą namiętności, których nie będziesz w stanie kontrolować; widzieć: jakiś projekt albo właśnie rozpoczęte przedsięwzięcie powinieneś odłożyć, jeśli nie chcesz, aby źle obrana droga doprowadziła cię do nieszczęścia, zmartwień i niepowodzeń; wpaść doń i nie móc się wydostać, aby iść dalej: oznacza czas twórczego wysiłku i walki; utknąć w nim: jakiś plan się nie powiedzie albo przyniesie ci szkody.

Bajka - czytać lub opowiadać: oznacza zmartwienie lub krzywdę .

Bal - radość, będziesz świadkiem wesela; iść na bal - dobre widoki; uczestniczyć w nim: przyjemności; tańczyć na nim: rychłe zaręczyny.

Balet - widzieć - oszukaństwo; oglądać: rozczarowanie ze strony osoby, po której wiele sobie obiecywałeś; uczestniczyć w nim: ogólne rozczarowanie.

Baletnica - wydać duże pieniądze niepotrzebnie.

Balkon - spełnione nadzieje; często w znaczeniu erotycznym (balkon = biust); stać na nim: znajdziesz dobrego kolegę; widzieć spadającego z balkonu albo lecieć razem z nim - spaść: liczne nadzieje należy uznać za nierealne, zniszczone nadzieje.

Balon - widzieć - czekają cię nowe obowiązki,przeżyjesz wielkie otrzeźwienie; wznosić się - skuteczna praca; spadający - plany unicestwione; widzieć siebie w latającym balonie: oddalasz się od wytyczonego celu; ujrzeć, jak pęka balon wypełniony gazem: ktoś wpadnie we wściekłość.

Balsam - zdrowie.

Balwierz - widzieć, jak ścina włosy albo goli; również ścinającego ci włosy albo golącego cię: poniesiesz straty.

Bałwany - morskie - niebezpieczeństwo; ze niegu - zawód miłosny.

Bałwochwalstwo - nieszczęcie.

Banan - u kobiet skojarzenia czysto seksualne; ujrzeć: zbliżanie się człowieka, który rozumie cię duchowo; jeść: wzmożona aktywność seksualna.

Bandaże - utrata wolnoci.

Bandera - pozdrowienie z podróży.

Bandyta - nieprzewidziana korzyść; najczęściej w gorączce; poza tym w znaczeniu erotycznym; widzieć: uwikłasz się w sprawę, która nie przyniesie żadnej korzyści; być przezeń napadniętym i obrabowanym: sytuacja majątkowa zacznie się zdecydowanie poprawiać.

Bank - życie będzie spokojne; wpłacać pieniądze: spełni się jedno z najskrytszych marzeń; podejmować pieniądze: długi; pracować w banku: dobre widoki na poprawę sytuacji.

Bankier - wygrana na loterii; widzieć siebie w jego roli: strzeż się spekulacji, nie przyniosą one korzyści finansowych; rozmawiać z nim: poniesiesz stratę.

Banknoty - strata w handlu; widzieć dużo - doznasz rozczarowania, straty finansowe; liczyć je: pogorszenie się sytuacji.

Bankructwo - niespodziewane uwięzienie; zbankrutować samemu: całkiem niespodziewane znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji.

Bańka mydlana - niedorzeczna wiadomoć.

Baran - pociecha i nadzieja; widzieć stado - bogactwo; widzieć zabitego - niesprawiedliwe cierpienie.

Baraninę jeć - być wiadkiem zabójstwa.

Bariera - chwilowe niebezpieczeństwo; widzieć: niespodziewane trudności; przekroczyć ją: jakaś sprawa przyniesie dobre rezultaty; bardzo wysoka, nie do pokonania: wiele optymizmu w jakiejś sprawie.

Bark - muskularny: szczęście; chudy: choroba; bardzo wysoka, nie do pokonania: wiele optymizmu w jakiejś sprawie. silnie owłosiony: znajdziesz obronę przed krzywdzącymi cię pomówieniami; z robactwem: sukces komercyjny.

Barłóg - wysokie dostojeństwo.

Barometr - postępowanie nie honorowe; ujrzeć: przedsięwzięcie podjęte z wielkimi nadziejami zakończy się fiaskiem; pozwolić mu roztrzaskać się na kawałki: nagły zwrot w postępowaniu.

Baron - utrata kredytu.

Barszcz - nieurodzaj.

Barwinek - zrywać i wplatać w wieniec: zapowiedź wiernej przyjaźni.

Barykada - odwrócenie niebezpieczeństwa.

Baryton - nieprzyjemne towarzystwo.

Bas - radosna nowina; grać - radość; śpiewać nim albo słyszeć: przyjemności.

Basza - miła znajomość z kobietą.

Bat - smutek; być bitym - spór w sądzie; bić kogo - dobrodziejstwo.

Bateria - duże zamieszanie w domu.

Bawełna - dobrobyt.

Bawić się - bliskie cierpienie.

Bawół - zaufanie władzy.

Bazar - usiłuj rozszerzyć swą wiedzę.

Bazyliszek - zdrada kobiety.

Bażant - zawiedzione nadzieje; zobaczyć go: radość; schwytać lub ustrzelić: pomyślny rozwój sytuacji; jeść: dobre zdrowie.

Beczka - jeśli u podstaw tego snu nie leżą zaburzenia zdrowotne, należy go tłumaczyć jako seksualny; widzieć: nagrodzony trud; bez dna: daremne wysiłki; napocząć ją: weźmiesz udział w pijaństwie; toczyć przed sobą: otrzymasz intratne zajęcie; dźwigać ciężką: zapowiedź odpoczynku po ciężkiej pracy; ujrzeć dużo beczek: pomnożenie dobytku; wiele beczek wtaczać do własnej piwnicy: zwiastuje bogatą i pewną materialnie przyszłość; zakupić beczkę pełną wina: będziesz miłym gościem; pusta: braki; pełna: zamożność; dziurawa, uszkodzona: straty.

Beczki - pełne - dobry interes; próżne - złe czasy; popijać - uwolnienie się od trosk; dziurawe - straty; bez dna - daremny trud; toczyć przed sobą - znajdziesz korzystną pracę.

Bekas - zmiana pracy.

Belki - nosić - żmudna praca.

Berberys - zazdroć.

Berło - ważny urząd.

Bez kwitnący - uzdrowienie; bukiet - miłe chwile; wąchać - rozkosze miłoci.

Bęben - awantury w rodzinie.

Bębnić - czekają cię wielkie troski.

Bękart - niepotrzebne kłopoty.

Biały kolor - tylko cnota daje zadowolenie.

Biblia - spokój sumienia.

Biblioteka - niespodziewane owiadczyny; własna - pilnocią osiągniesz cel.

Bicie serca - wpadniesz w przykrą sytuację.

Bicz - strzeż się kary; trzaskać z bicza - bogaty ożenek.

Bić kogo - spokój w małżeństwie; być bitym - zemcisz się rychło; bić się w tłumie - wymierzona sprawiedliwoć; psa - wiadomoć; kota - zdrada; dziecko - niesprawiedliwoć; siebie - omieszenie; widzieć bijących się - zmiana szczęcia.

Bieda - zmartwienie familijne.

Biegać - do celu - spełnienie życzeń; nago - zdrada; za nieprzyjacielem - zwycięstwo; dzieci biegające - szczęcie; wycigi - zadowolenie; widzieć biegnących - kłótnie; w kole - duże pieniądze.

Biegun - daleka droga.

Bielić - cianę - wielka radoć; płótno - korzyci.

Bielizna - małżeństwo; kupować - w domu dostatek; mokra - łzy; powalana - mierć; wieszać ją - początkowe niepowodzenia zamienią się w zyski; prać - wykorzystają cię.

Bigos - złe towarzystwo.

Bigot - podstępna przyjaciółka.

Bijatyka - zawiedziona miłoć; brać w niej udział - masz wrogów.

Bilard - skłonnoć do lekkomylnoci; grać - zaniedbujesz obowiązek.

Bilet - kolejowy - dobre nowiny; teatralny - nudy.

Biodra - zdrowe dzieci.

Biografię - czytać - zostaniesz sławnym; pisać - niedotrzymanie przyrzeczenia.

Biret - zaszczytna znajomoć.

Biskup - wygrana sprawa.

Bitka - proces lub zwada.

Bitwa - ukryci nieprzyjaciele; zdrada w miłoci.

Biurko - fałszywe oskarżenie; czekają cię ważne sprawy.

Biuro - trudy i mozoły.

Biust - być pożądanym.

Biwak - trudy i przykroci szczęliwie pokonasz.

Blacha - kłótnia; wyrabiać co z blachy - pomiewisko.

Blask - szczęcie.

Bliźnięta - niespodziewane nadzieje spełnione.

Blizna - u kogo - wspaniałomylnoć; u siebie - zaszczyty; zakrwawiona - powięcenie.

Blondynka - zdrada w miłoci.

Bluszcz - niestała przyjaźń.

Bluza - jeste skromny.

Błądzić - przykre położenie.

Bławatki - niewinna uciecha lub szczęcie w małżeństwie.

Błazen - będziesz oszukany.

Błędny ognik - szkody przez oszustwo.

Błogosławić - smutek przemijający.

Błoto - długa choroba; wpać w błoto - zguba.

Błyskawica - niebezpieczeństwo; z grzmotami - bogactwo.

Boa wąż - nawiążesz nowe stosunki.

Bobry - wierni przyjaciele; futro bobrowe - pilnoć doprowadzi cię do celu.

Bochenek - dobrobyt.

Bociany - pomnożenie rodziny; latające - powodzenie wątpliwe.

Bogactwo - tajemne przeladowanie.

Bogatym być - dobrze czynić drugim.

Bojaźń uczuwać - niepotrzebnie stwarzasz sobie troski.

Bok własny - choroba.

Boleci - długie życie.

Bolszewik - czeka cię daleka podróż.

Bomba - niespodzianka.

Bombonierka - dobry interes; otrzymać - złudzenie.

Borówki - nikczemne intrygi.

Borsuk - oszustwo; złapać go - kto cię chytrze podejdzie.

Boso chodzić - przepowiednia dużego odznaczenia.

Boże Narodzenie - otrzymanie podarków; dawać podarunki - będziesz wyzyskiwany.

Bób - kłótnia; rwać - przeszkody usunięte; sadzić - powodzenie w interesach.

Bóg - szczęliwe spełnienie zamiarów.

Ból - zadać - lekka choroba; ucha - złe wiadomoci; zębów - przykroć w rodzinie.

Bór - złodzieje.

Brak odczuwać - nadzieja lepszej przyszłoci.

Brama otwarta - przyjemne zaproszenie; zamknięta - przykroć; bramy miasta - daleka podróż.

Brat - korzyci; umierający - burzliwa przyszłoć; żegnać lub witać - szczęliwy przypadek.

Broda - długa - troski; krótka - niepowodzenie; golić - strata; u panny - małżeństwo; u mężatki - nadzieja na syna; siwa - szyderstwo; ruda - hańba; rzadka - szyderstwo.

Brodawki - wyjawienie niepotrzebne tajemnicy.

Brona - dojdziesz do zamożnoci.

Bronić się - zyski.

Bronować - nastąpi polepszenie twoich stosunków.

Broń - zerwanie stosunków z przyjaciółmi.

Brud - szczęliwe zdarzenie; myć się - porzucić złe towarzystwo.

Bruk - nabycie realnoci; nierówny - choroba w rodzinie.

Brulion - powodzenie w interesach.

Bruzda - udany interes.

Brwi - czarne - powięcona miłoć; opalić lub ogolić - spory przy dzieleniu się spadkiem.

Brylant - zgubić - nieszczęcie; nosić - wywyższenie.

Brzeg - rzeki - praca i ubóstwo; morski - tęsknota; spacerować - niebezpieczeństwo.

Brzoskwinie - jeć - połączenie z ukochaną osobą; zrywać - dobre stosunki rodzinne i majątkowe.

Brzoza - poniesiesz karę; wspinać się - małe przeżycie.

Brzuch - przelotne troski; otyły - obfite zyski; chudy - niepokój.

Buda - kłótnia.

Budować - dom - przeciwnoci; widzieć budowę - plany się spełnią; budynek palący się - oszczerstwo; małe budynki - korzyci; budowlany plac - zmiana życia.

Budynek niedokończony - niespokojne dni; płonący - zakłócona radoć; dekorowany - dobre wiadomoci.

Budzić kogo - przyjemna niespodzianka.

Budzik - ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.

Bukiet - przelotna radoć; otrzymać - miłoć ukochanego; układać - cel osiągnięty.

Bukszpan - zeschły - bezczynnoć; zielony - spełnienie nadziei.

Buldog - dobry dochód; znaleziony - obrońca.

Bułki - dobry dochód; krajać - oszczędnoć.

Buntować się - nabawisz innym kłopotu.

Buraki - powodzenie w zamiarach; jeć - niepomylna sytuacja; krajać - dobre gospodarstwo; karmić bydło - dobra spekulacja.

Burmistrz - czeć, zaszczyt.

Bursztyn - podarunek; znaleźć - nieoczekiwane szczęcie.

Burza - złe wiadomoci; z gradem - nieprzyjemnoci i straty.

Burzyć - zepsucie interesów z własnej winy.

Butelka - lekkomylny krok; pić z butelki - będziesz wezwany na wiadka.

Buty stare - utrata kredytu; nowe - daleka podróż.

Bydło - na pastwisku - wygrana na loterii; chude -. ciężkie czasy; tłuste - szczęliwy rok; pędzić - doczekasz się radoci.

Byk - strata przyjaciela, nieprzyjemne wiadomoci; rozjuszony - szczęcie w miłoci, unikniesz niebezpieczeństwa; kupować - doznasz cierpienia.[ C ] - sennik

| Powrót |

Całować - w rękę - dobre widoki; mężczyznę - niewiernoć; chłopca - zdrowie; dziewczęta - wielka radoć; zamężne osoby - niezgoda; dzieci - duża radoć w życiu; być całowanym - fałszywy przyjaciel.

Cap - napotkasz przeciwnika; z rogami - zastraszą cię.

Capstrzyk - dostaniesz się w wesołe towarzystwo.

Cebrzyk - niezgoda sąsiedzka.

Cebula - łzy i smutek; jeć - stosunki twoje się pogorszą.

Cech - strata pieniężna.

Cegielnia - zawarcie znajomoci z wysoko postawionymi osobami.

Cegły - robić - długi; składać - czeka cię strapienie.

Cela - życie zakonne.

Celować - nie daj się sprowadzić z obranej drogi.

Cement - trwała przyjaźń.

Cennik - niemiłe wiadomoci.

Cep - zła żona lub mąż.

Ceremonia - będziesz prowadzić życie samotne.

Cesarz - wysoki urząd; mówić z nim - szczęliwy przypadek polepszy twoje stosunki.

Cetnar - czekają cię trudne zadania.

Chałupa - pewne dochody.

Chart - szybko osiągniesz szczęcie.

Chata - dobrobyt.

Chemik - dowiesz się rzeczy tajemnych.

Cherubin - wiara we własne szczęcie.

Chinina - nadejcie niespokojnych czasów.

Chińczyk - nowiny.

Chleb - powodzenie w interesach; biały jeć - znajdziesz dobrych przyjaciół; czarny - nędza; ciepły - choroba; suchy - masz nieprzyjaciół; piec - powodzenie; nieć - szkody.

Chlew - dobrobyt.

Chłop - osiągnięcie celu przez ciężką pracę; handlować z nim - długie życie; jechać z nim - niespodziewany spadek; mówić z nim - nierozwaga.

Chłopiec - przyrost rodziny.

Chłopka - stara - kłótliwa osoba; młoda - pracowity mąż lub żona.

Chłosta - uciążliwa praca.

Chmiel - zyski.

Chmury czarne - strach i zmartwienie; żółte - przeszkody w zamiarze; jasne - życie bez trudu; kędzierzawe - spokój i szczęcie.

Chodnik - strapienie.

Choinka - szczęcie rodzinne.

Cholewa - niezgoda w rodzinie.

Chomik - dojdziesz do dobrobytu.

Chorągiew - ominie cię niebezpieczeństwo.

Chorągiewka - niestałoć utrudnia ci życie.

Choroba - bogactwo zdobyte drogą niehonorową; przebyta - trwałe zdrowie.

Chór - życie w pogodzie i radoci.

Chrabąszcz - chwytać go - przezwyciężenie przeszkód; latający - strata.

Chrust - zawiedzione nadzieje; w wiązkach - fałszywe wiadomoci.

Chrypka - korzyści i profity.

Chrystus - radoć; ukrzyżowany - zguba, zniszczenie.

Chryzantemy - wieci z daleka.

Chrzest - wyzbyć się własnego zdania.

Chrzestny ojciec/chrzestna matka - widzieć- znajdziesz pomoc i podporę w jakiejś sprawie; być- możliwe chrzciny; być może przejmiesz jakieś obowiązki, związane z trudem i kłopotami.

Chrześcijanin/chrześcijanka - modlący się - umocnienie wiary; widzieć ich i słyszeć - radość i błogosławieństwo; chwalący Boga - wszelkie błogosławieństwo i szczęście przez całe życie.

Chudnąć - widzieć samego siebie chudnącego - zły znak: kłótnia, zmartwienie, zawistni przyjaciele;

Chudy - widzieć, jak inni chudną - będziesz cieszyć się dobrobytem; ujrzeć chude kobiety - szczęście i powodzenie w miłości; chudzi mężczyźni - kiepskie widoki na spełnienie marzeń; być chudym albo tracić na wadze - osiągniesz upragniony cel; nadmierna, nienaturalna chudość - zapędzisz się w jakiejś sprawie za daleko i poniesiesz straty.

Chustka -powodzenie w interesach, w pracy zawodowej; lniana - możesz poważnie zachorować albo grozi to komuś z Twego otoczenia,nieszczęcie; chusteczka do nosa , widzieć - smutne wydarzenie, przeżycie; lub popadniesz w ciężkie zakłopotanie; używać jej - pożegnanie z kimś drogim; nie móc jej znaleźć: wprawisz kogoś w konsternację..

Chwalić się - czyny bez zastanowienia.

Chwasty - sen ostrzegawczy; uwaga na otoczenie, patrz, z kim przestajesz! widzieć: znajomość z nicponiem; wyrywać: lepsze zarobki..

Chwytać co - rozwój interesów.

Ciało - dostatek; myć - śmierć znajomego; zranić - kłopoty; sen czysto seksualny; najczęściej odzwierciedla marzenia dotąd nie spełnione; mieć dorodne i piękne: pomyślność materialna i dobre zdrowie,być pożądaną; mieć rosnące albo wydłużające się: dla mężczyzn oznacza poprawę sytuacji; dla młodych dziewcząt: tajemniczą historię miłosną; dla młodych kobiet: ciążę; dla starszych: wsparcie finansowe; mieć chudnące albo kurczące się: zwiastuje mniejszy niż dotąd dobrobyt materialny, osłabienie zdrowia albo nawet chorobę; rozlewające się: zapowiedĽ ciężkich strat albo śmiertelnej choroby; widzieć na nim rany albo otrzymywać je: konieczność wyrzeczeń; ociężałość i kłopoty, trudności z poruszeniem się: należy się liczyć z przeszkodami i przeciwnościami losu w jakiejś sprawie; nieważkie, unoszące się: zapowiedź niesprzyjającej sytuacji albo stosunków, z których nie będzie się można wywikłać; obnażyć je: czeka cię hańba; jeśli ktoś nas obnaży: ostrzeżenie, aby nie pozwolić się omotać; ujrzeć, jak ktoś jest obnażany: we śnie erotycznym - spełnienie tęsknoty miłosnej; w innym: dokonanie pewnego odkrycia; zerwać z kogoś odzież: we śnie erotycznym znak potajemnej afery miłosnej; w innych okolicznościach: wyjdzie na jaw czyjś kompromitujący uczynek albo zdemaskujesz fałszywego przyjaciela. Ciastka piec: rozrzutność; widzieć albo zajadać: dla mężczyzn oznacza wizytę kobiety, dla kobiet — odwiedziny mężczyzny.

Ciastka - zaproszenie.

Ciasto - wyrabiać lub piec - porednictwo w zawarciu małżeństwa; jeść lub przyrządzać - duże profity.

Ciela - założenie ogniska domowego; przy pracy - zbudujesz własny dom.

Cienina - wyratują cię z niebezpieczeństwa.

Cielę - wymieją cię za plecami.

Cielęcina - choroby.

Ciemnia optyczna - wyróżnienie.

Ciemnoć - niebezpieczeństwo.

Cień - troski; własny - przestrach.

Ciernie - strata posagu.

Cierniowy krzew - szybkie ożenienie się.

Cierpienia - szybko osiągniesz cel.

Cierpienie - będziesz uczonym.

Ciężar - nieść - trudnoci w interesach; odrzucić - pozbędziesz się złej sytuacji; wóz ciężarowy - sprawa obróci się na dobre.

Ciotka - duży spadek; mówić z nią - kłótnia domowa.

Ciuciubabka - powodzenie w towarzystwie.

Cło - strata pieniężna.

Cmentarz - wypadek miertelny.

Córka - ciągłe zmartwienia.

Cud - ubóstwo.

Cugle - osiągniesz zamierzony cel.

Cukier - pochlebcy; jeć - list miłosny; kupować - przyjemne życie; otrzymać - starają się o twoją miłoć.

Cukierki - zmienne miłostki.

Cukiernia - nudne towarzystwo.

Curriculum vitae - osiągniesz dobre stanowisko.

Cygan - zdrada tajemnic, przykre położenie towarzyskie; wróżący - na nic twoje nadzieje.

Cygara - niespodziewana przygoda; zapalać - nagła mierć; kupować - bogactwo i użycie.

Cygarniczka - przyjemne wspomnienia.

Cykoria - oszustwo.

Cykuta - ciężka choroba.

Cylinder - nieprzyjemna wiadomoć; kupować - pozorne wietnoci.

Cymbały - mylą o tobie, miłe towarzystwo.

Cyna - czekają cię przygody; naczynie - wystawny dom.

Cynamon - szczęliwe zdarzenie.

Cynober - gorąca miłoć.

Cyprys - daleka podróż.

Cyrkiel - nie znasz własnych myli.

Cytadela - przykre zdarzenie rodzinne.

Cytra - tęsknota miłosna; słyszeć - rozkosze rodzinne.

Cytryny - wyzysk przyjaciół.

Czajka - bądź wstrzemięźliwy, a osiągniesz wiek sędziwy.

Czapka - słuchają twojego zdania.

Czarodziej - niebezpieczny przeciwnik.

Czarować - strzeż się oszustw.

Czasopisma - nieprzyjemne wiadomoci.

Czaszka - radoć życia.

Czaty - ostrzeżenie, troski.

Czeć utracić - smutek; okazywać innym - poniżenie; doznać czci - szczęcie.

Czekać - osiągniesz cel zamierzony.

Czekolada - choroba u znajomych; pić - dobrobyt i zdrowie.

Czepek - spokojne życie.

Czernice - niepewna przyszłoć.

Czerw - obmowa.

Czesać się - niepożyteczna robota.

Czkawka - obraza.

Czołg - czeka cię poniżenie.

Czoło - szerokie - dobre powodzenie; niskie - ostrożnoć; wysokie - postępuj odważnie.

Czop - musisz wynagrodzić krzywdę.

Czosnek - nic dobrego; wąchać - nie znajdziesz prawdziwych przyjaciół; jeć - masz złe nawyki.

Czółno - podróż niedaleka; tonące - koniec serdecznych stosunków.

Czupryna - będziesz oskarżony.

Czuwać - troski i kłopoty.

Czworobok - spokój domowy.

Czwórka koni - spotka cię zaszczyt.

Czyciec - wpadniesz w konflikty z prawem.

Czynsz - złe czasy.

Czytać - zadowolenie; książki religijne - pociecha i uspokojenie; pisma - znajdziesz dobrą radę; dzieła naukowe - dobre towarzystwo.

Czyżyk - powodzenie; piewający - plotki .[ Ć ] - sennik

| Powrót |

Ćwiczenia wojskowe lub sportowe - będziesz świadkiem kłótni; przykra niespodzianka.[ D ] - sennik

| Powrót |

Dach - wesołe życie; spaść - przykry wypadek; koty na dachu - awantury; stać na dachu - dojście do władzy; przykrywać dach - oszczerstwo.

Dachówka - długie życie z ukochanym.

Daktyle - powodzenie u kobiet; rozdawać - przyjemność.

Dąb - odwaga, waleczność; suchy - wypadki śmierci; zielony - bogactwo.

Dama - stara - kłótnia; wystrojona - rychłe małżeństwo.

Darń - zielona - spełnione nadzieje; siedzieć - życie pełne przygód.

Dary - otrzymywać - litują się nad tobą; rozdzielać - doznasz zadowolenia.

Degradacja - złe stosunki majątkowe.

Deklamować - odznaczenie.

Dekoracja - dobry interes.

Delfin - znaczenie i cześć; śmierć prtektora.

Demokrata - nowe źródło dochodu.

Dentysta - cierpienie, przykrość.

Depesza - radosne zdarzenie.

Depozyt - dostać - odmówią ci przyjęcia; dawać - brak zastanowienia.

Deputacja - odznaczenie.

Dereń - wzajemność ukochanej osoby.

Derwisz - liczne troski.

Deski - wesele; w stosach - śmierć znajomego.

Despota - - samobójstwo; szczęśliwe zakończenie sprawy .

Deszcz - zysk; nawałny - lepszy los; ze słońcem - miła zmiana.

Detektyw - niespokojne czasy; zostaniesz okradziony.

Dezerter - silne pokusy, którym się oprzesz.

Dewotki - intrygi.

Diabeł - uniknięcie niebezpieczeństwa; mówić o nim - otoczą cię fałszywi.

Diament - powiększenie majątku; zbierać - fałszywe nadzieje.

Długi - radość.

Dobra - odziedziczyć - zawieranie narzeczeństwa; kupować - powrót do dobrobytu; sprzedawać - upadek gospodarstwa.

Dobrodziejstwo - poniżenie, wstyd; świadczyć - zyskasz silne poparcie.

Dog - zyskasz dobrych przyjaciół.

Doić - bogate zaręczyny; nowe znajomości.

Doki okrętowe - szczęście.

Doktor - kłopot.

Dokumenty - wygrany proces; znaleźć - przypadkowy zysk; zgubić - strapienie.

Dolary - dziedzictwo.

Dolina - szczęście i zadowolenie.

Doły kopać - długi; wpaść w nie - zdrada; widzieć - uniknąć niebezpieczeństwa.

Dom - budować - szczęście w miłości; walący się - usunięte przeszkody; płonący - nieszczęście; opuszczać - niespodziewany gość; kupować - dobrobyt; restaurować - zawikłana sprawa wyjaśni się; pusty - nadzieje niespełnione.

Dom - wariatów - wielkie przykrości; własny - dobrobyt zdobyty własną pracą; podrzutków - złe imię; poprawy - plotki; zastawniczy - popadniesz w kłopoty.

Domino - gra - drażnią cię; przegranie - jesteś fałszywy.

Dominikanin - czeka cię umartwienie.

Dorożka - pomyślna przyszłość.

Dostawy - kłótnia, gniew.

Dozorca - fałszywe położenie.

Drabina - chciwość i niezadowolenie; schodzić z drabiny - wielkie odznaczenie; wchodzić - polepszenie stosunków materialnych; stojąca - wystrzegaj się złodzieja.

Dragon - pokusa; w domu - goście.

Drąg - po wielu przeciwnościach cel osiągnięty.

Dramat w teatrze - być oszukanym.

Drapieżny ptak - przebiegły wróg.

Dratwa - nędzne życie.

Drażnić się - kłótnia.

Drewniane - naczynie - oszczędność zalecana; sandały - liche towarzystwo; schody - wyrzeknij się swych zamiarów.

Drób - dostatek; karmić - ślub, powiększenie dochodów; zarzynać - uwolnisz się od natrętnych gości.

Droga - prosta - zdrowie; kręta - przeszkody; w górę - szczęście; z góry - niespodziewane spotkanie; uciążliwa - nieprzyjemne wspomnienie.

Drogowskaz - nie odrzucaj dobrej rady.

Drożdże - szybkie dojście do celu, do majątku.

Drożyzna - niespokojne czasy, skromne dochody.

Druk - wiele wiadomości.

Drukarnia - uczciwy zarobek.

Drukarz - niespodziewany spadek.

Drut znaleźć - pokonanie przeciwności; szukać - kłopoty pieniężne; garnek drutowany - szczęście w rodzinie.

Drutować - wielkie szczęście w rodzinie.

Drużbą być - utrata posady.

Drwiny - nieprzyjemności.

Drzewo - kwitnące - wielkie szczęście; płonące - wielkie straty; suche - niepowodzenie; ścięte stracone nadzieje; trząść ; szczęście; rąbać - strata; nosić - popadniesz w biedę; kupować - kłopoty; owoce - wierni przyjaciele; siedzieć na drzewie - zaszczyty; spaść szyderstwo.

Drzwi - otwarte - zysk; zamknięte - przykre odwiedziny; skrzypiące - niemiłe odwiedziny.

Duchowieństwo - długie życie.

Duchy - przyjemność.

Dudek - przykrości w towarzystwie; pycha czyni cię niemiłym.

Dukaty - pokusa; liczyć - znaczne zyski; brzęk słyszeć bogactwo; znaleźć szczęście; płacić szczęśliwa starość.

Dusza - doskonalenie się.

Dwór - wiejski - dziedzictwo; wielkopański - kłopoty.

Dworzec - mała podróż; widzieć z daleka - niespodziewane odwiedziny.

Dym - złudne szczęście; z komina - składać przyrzeczenie; w mieszkaniu - doznasz przykrości.

Dynamit - postępowaniem zyskasz szacunek.

Dynia - nieznany przeciwnik; jeść - choroba.

Dyplom - poniżenie; otrzymać - nowe obowiązki.

Dyplomata - wyjdziesz dobrze za mąż.

Dyrektor - spełnienie wszelkich życzeń; mówić z nim - obejmiesz nowe stanowisko.

Dyszel - koniec biedy; złamany - strata opiekunów.

Dywan - znaczny urząd; tkać - nieprzyjemności.

Dezynteria - trwałe zdrowie.

Dzbanek - szczęście, uniknięcie niebezpieczeństwa; rozbić - spór; pić z niego - dobra wiadomość.

Dziadek - zadowolenie z pracy; do orzechów - wysiłek umysłowy.

Dział - nieprzyjemna wiadomość.

Dziewczęta - całować - cierpienia serdeczne; płaczące szczęście w miłości; tańczące - radosna niespodzianka.

Dziewczyna - zbyt swobodne życie; zabijać ją - nieprzyjemny wypadek.

Dzida - być wmieszanym w kłótnię. Dziecko własne - szczęście; z mamką - dobre czasy.

Dzieci - niedostatek; piękne, wesołe - radość i zdrowie; małe - kłopoty.

Dzielić - straty.

Dzieła - pisać - idea twoja cieszyć się będzie powodzeniem.

Dzień - unikniesz złych następstw.

Dzierżawa - ostrzeżenie przed upadkiem interesu.

Dzieża - pusta - wielkie nieprzyjemności; pełna - kłopoty w handlu.

Dzik - pomyślność; widzieć uciekającego - unikniesz niebezpieczeństwa; zastrzelić - niebezpieczna przygoda; schwytać - radość.

Dziki człowiek - niebezpieczeństwo.

Dzikie zwierzęta - wystrzegać się zasadzki.

Dziób - szczęście w grze.

Dziura - w ubraniu - długi; w ziemi - wpadniesz w złe towarzystwo.

Dzwony - widzieć - spokojne ognisko domowe; słyszeć - dobry zysk w interesach; lanie dzwonów - śmiałe przedsięwzięcia.

Dźwięk - nagły przestrach.

Dżokej - wesołe towarzystwo.

Dżdżownica - przez kłamstwo pogardzają tobą.[ E ] - sennik

| Powrót |

Echo - przyjemne odwiedziny.

Egoista - Być - Nieporozumienia; Innych - zapowiedź szczęścia i pomyślności.

Egzamin - Decydujący okres; Zdać - korzystne stanowisko lub silne wzruszenie; Nie zdany - kłopoty i przeciwności losu; Kogoś - wyświadczysz wkrótce komuś wielką przysługę..

Egzekucja - Bliskie zmartwienia i obmowy, ewentualnie rozwód lub rozstanie; Być ofiarą - zwycięstwo nad wrogami i nieprzyjaciółmi w drodze do wielkiego sukcesu.

Ekonom - bogactwo przez oszczędność.

Ekscelencja - wysoka protekcja.

Eksmisja - Symbolizuje strach przed zostaniem wykluczonym z czegoś w życiu. Może też symbolizować bliską stratę.

Eksplozja Słyszeć - Otrzymasz wielkie pieniądze lub zapowiedź doznania wstrząsu z powodu jakiegoś tragicznego wydarzenia w rodzinie.

Ekwipaż - pomyślne nowiny.

Elegant - głupstwo popełnić; mieć do czynienia z naiwnymi.

Elektryka - doznasz przestrachu; światło - ważne wyjaśnienia.

Elementarz - troski; uczyć z niego - nowe źródło dochodu.

Elfy - szczęśliwe czasy.

Embrion - Pojawienie się czegoś nowego w psychice lub w życiu, zarodek nowych idei i planów życiowych.

Emerytura - Otrzymywać - Wskazuje na szczerych przyjaciół, gotowych do udzielenia Ci wszelkiej pomocy; Ktoś otrzymuje - oznaka strat i niepowodzeń w interesach.

Encyklopedia - Czytać - Masz duże możliwości literackie, które rychło będziesz chciał wykorzystać; Przeglądać - bardziej rozmyślnie postępuj w ważnych sprawach.

Enema - dawać przyjemność.

Epidemia - Zapowiedź niespodziewanych kłopotów i zmartwień z powodu otrzymania niezbyt ciekawej pracy lub poważnych chorób nerwowych w rodzinie.

Epileptyk - wielka zmiana w stosunkach.

Esencję - pić - owdowieć; wąchać - otaczają cię wiarołomni.

Eskimos - oziębienie stosunków z ukochanym,niewierność, zdrada.

Eunuch - niebezpieczeństwo.

Etykieta - Ostrzeżenie przed zaniedbaniami, które wkrótce wykorzystają wrogowie.

Ewa - chcą cię skusić.

Ewangelię - Czytać - Spokojne sumienie i właściwe postępowanie, które przyniesie Ci wielkie dochody i majątek; Słuchać - powinieneś posłuchać czyjejś dobrej rady i postępować zgodnie z nią.

Ewangelika widzieć - pomyślność w interesach.


[ F ] - sennik

| Powrót |

Fabryka - Twój wysiłek zostanie nagrodzony, poprawa sytuacji majątkowej; Być właścicielem - stosując szczególne środki ostrożności masz szansę osiągnąć dobrobyt i wygodne życie; Z kominem - wskazuje na małe zmartwienia i troski, które rychło przeminą; Pracować - dobre widoki na przyszłość,dobre powodzenie; Zamknięta - niezwykłe powodzenie w miłości; Dla zakochanych - zwiastuje długą i szczerą miłość; widzieć - dobry interes.

Fagot - skromne zadowolenie.

Fajka - dobre nowiny; palić - rozwaga przyniesie ci szczęście a także niespodziewana wizyta dobrego przyjaciela; Nabijać - kłótnie domowe, których będziesz mógł uniknąć poprzez rozsądne postępowanie.

Fakir - Oszuka Cię bliska osoba. Może też oznaczać smutek lub śmierć w rodzinie; Być - czekają Cię niespodziewane zmiany w życiu, które okażą się nad wyraz pomyślne;

Faktor - będziesz pytany o radę.

Fala - Morska - spotka cię niepowodzenie w miłości; Radiowa - popadniesz w depresję psychiczną.

Falbana - Niezwykłe przeżycie lub niepowodzenia w miłości; Dla ludzi interesu - oznaka wielu kłopotów we wszystkich przedsięwzięciach - nie rozpoczynaj żadnych spraw; Szyć - Twoje naganne postępowanie będzie przyczyną wielu kłopotów.

Fale - Wkrótce podejmiesz bardzo ważne decyzje, które w przyszłości zaowocują wielkimi zyskami; Wysoka - pomyślne zakończenie ważnych spraw; Czysta - oznacza podjęcie kontynuacji nauki lub studiów oraz symbolizuje szczęście i radość w małżeństwie; Brudna - popełnisz fatalne błędy, przynoszących smutek i zmartwienia, jak też oznacza niegroźną chorobę w rodzinie; Przypływu - nastąpi ekstremalny wstrząs życiowy; łagodne - nastąpią dni spokoju i odpoczynku.

Fałszować - źle się z tobą obejdą; pieniądze fałszywe - zostaniesz oszukany.

Familia - bogactwo.

Fanatyk - Być - przestroga, że należy dbać o swoje dobre imię.

Fanfara - wygrana na loterii.

Fantazja - skłonność do przesady.

Fanty - niedotrzymanie słowa.

Fantowa loteria - nadzieja lepszej doli.

Farba - niestałość w miłości, złudne nadzieje lub masz chęć coś upiększyć; Kupować - przeprowadzka; Malować - pomyślny bieg interesów, albo otrzymanie mieszkania; Plama - oznaka kłopotów i zmartwień z powodu krytyki Twojej osoby.

Farby - omyłka; dostać - być zakochanym; piękne - podarunek.

Farbować - Włosy - Narazisz się na śmieszność; Ubranie - zapowiedź ślubu dla wolnych. Dla żonatych - poprawa losu; Tkaniny - sam siebie okłamujesz.

Farma - Kupić - Awans lub spadek; Jechać na nią - oznaka szczęścia i pomyślności we wszystkich przedsięwzięciach; Pracować na niej - dobre zdrowie; Stara - wróżba staropanieństwa lub starokawalerstwa; Budować - zapowiada szczęście i pomyślność.

Fartuch - Omyłka; Skórzany - praca społeczna; Wkładać komuś - ktoś żywi do Ciebie gorące uczucie; Dla dziewczyny - wróży zmienność losu; Dla ucznia, uczennicy - masz zająć się nauką, a nie frywolnymi rozrywkami ponieważ może to być przyczyną awantur i waśni domowych; Chodzić - ostrzeżenie przed fałszywymi przyjaciółmi oraz przed zbyt pochopnym postępowaniem w interesach; Naprawiać - otrzymasz ważną wiadomość; Troki - uzależnienie od Matki lub bycie związanym przez dom czy gospodarstwo.

Fasola - W najbliższym czasie gwałtowny, niemożliwy do przewidzenia nastrój; Jeść - choroba przyjaciela i zmartwienia; Rosnąca - wróży zadowolenie z osób będących w otoczeniu; Uschnięta - zwiastuje troski i zmartwienia w sprawach materialnych; Obrana - Choroba.

Faun nieprzyzwoite żarty.

Fekalia - Pozbędziesz się tego co niepotrzebne i szkodliwe.

Felczer - upadek dobrobytu.

Ferie - bliskie szczęście.

Festyn - wesołe zdarzenie.

Figi - mała słabość; jeść - szczęście w miłości.

Figle - narazić się ludziom.

Figura - Ostatnią rozmowę z bliską ci osobą przyjmij jako dobrą radę i zastosuj się do niej.

Filar - pewne stanowisko.

Filiżanka - pierwszeństwo w interesach; kupować - otrzymasz zaproszenie; pić z niej - szczęście w miłości; rozbić - poróżnienie się z przyjaciółmi; myć ją - odwiedziny.

Filcowe pantofle - wiek podeszły .

Film - Będziesz przeżywał wspomnienia od których trudno się uwolnić.

Fioletowy - Symbol duchowości, wyższych stanów świadomości, doskonałej miłości Piękny i świetlisty - odnosi się do pozytywnych stanów duchowo - emocjonalnych Zgniłylub purpurowy - przepowiednia zła i mówi o wszelkich negatywnych aspektach sytuacji do jakiej się odnosi ¦wiatło - należy zwrócić szczególną uwagę na przesłania jakie się w nim pojawiają.

Fiołek - szczęście w miłości; wąchać - skromność zjedna ci przyjaciół.

Firanka - Prać ją - będziesz miał kłopot z młodymi ludźmi Zawieszać - spodziewaj się zagranicznych gości Brudne lub podarte - nieprzyjemne kłótnie.

Firanki - tajemnica.

Firmament czysty - szczęście w małżeństwie.

Flagi - wielka radość. .

Flaki - wesele.

Flanela - dobre zdrowie.

Flaszki - pełne - dobry zarobek; potłuczone - mimowolna strata; próżne - rozczarowanie.

Flet - przegrany proces; grać - troski.

Flirt - Z kimś - zapowiedź licznych przyjemności i szczęścia Widzieć osoby flirtujące - zapowiedź niespodziewanego szczęścia w interesach.

Flota - wielkie bogactwo.

Foka - Oznacza początek, wyłonienie się czegoś z odmętów nieświadomości i próbę świadomego określenia tego. Zmierzenie się z własnymi uczuciami na drodze operacji intelektualnych.

Folwark - dojdziesz do zamożności; zaniedbany - szykany.

Fontanna - Widzisz mieniącą się w blasku księżyca - oznacza to rozległe posiadłości, ekstatyczną radość i wiele przyjemnych podróży ; Z mętną wodą - nieszczerość otaczających cię ludzi i niepowodzenia w sprawach zawodowych i miłosnych; Wyschieta i zniszczona - śmierć albo przerwanie przyjemnego okresu; Dla młodej kobiety widok połyskującej w świetle księżyca - płocha przyjemność, która może mieć przykre konsekwencje.

Forteca - niewola; ostrzeliwana - bądź litościwy.

Fortepian - nieprzyjemne nowiny; słyszeć - zaniedbasz własne interesy;Grać - rozradujesz swoje serce wizytą w sąsiednim mieście ; Naprawiać - ogarnia cie tęsknota za tym czego nie masz.

Fotel - Awans i wielkie zaszczyty.

Fotograf - przyjemne spotkanie.

Fotografie - Oglądać - nastąpi przypomnienie dawnej i miłej przyjaźni,spotkanie; Dać komuś - dowiesz się o zaręczynach bliskiej ci osoby; Widzieć - oszustwo ; Otrzymanie od ukochanego - niewierność, ktorą chce ukryć; Zdejmowanie - narażenie siebie i innych na niepotrzebne kłopoty.

Frak - uroczystość rodzinna.

Francuz - oszczerstwo.

Fryzować się - kłótnia w rodzinie; kogoś - uroczystość rodzinna.

Fryzjer - Nadejdzie wielki dzień smutku.

Fujarka - żałoba.

Fundamenty - czysty zysk w interesie.

Furażerka - głupota.

Furia - niewinność.

Furman - zyskowne przedsięwzięcie.

Furtka - łatwe wydobycie się z kłopotów; zamknięta - odrzucona oferta.

Fusy - kobiece kłótnie.

Futerał - obłudny przyjaciel.

Futro - pomyślność i szacunek; kupować - choroba; Nakładać - nastaną dni dużej pomyślności; Zdejmować - wstyd i ubóstwo nawiedzą Twoją rodzinę; Sprzedawać futra - powodzenie w kilku interesach; Być ubranym w futro - zabezpieczenie przed ubóstwem; Widzieć bogate - bogactwo i szacunek


[ G ] - sennik

| Powrót |

Gabinet - Będziesz zmuszony do zmiany miejsca zamieszkania, przygoda miłosna.

Gad - Atakujący - Poważne kłopoty i niepowodzenia; Zabicie - zwycięstwo we wszystkich sprawach; Martwy - niespodziewany konflikt towarzyski; Być ukąszonym - bardziej zwracaj uwagę na własne niemoralne postępowanie-> patrz też Wąż.

Gangrena - Strata przyjaciół; Widzieć siebie - zapowiedź utraty zdrowia; Inne osoby - zwiastun ciężkiej choroby lub śmierci w rodzinie; Pomagać komuś choremu - niedługo otrzymasz wiele próśb o pomoc, których nie będziesz mógł zrealizować.

Gangster - Ktoś wyrządzi ci krzywdę - ty staraj się o tym zapomnieć.

Garaż - Czekają cię duże wydatki i niemiłe sytuacje życiowe.

Garb - Wielki zysk; Widzieć garbatego - wygrana lub niespełnione nadzieje; Być - powodzenie u kobiet, a czasami wygrana w karty; Rozmawiać - posiadasz prawdziwego przyjaciela.

Garbarz - wróży pociechę w smutku; Pracować jako - otrzymasz niezbyt zachęcającej pracy w niedalekim czasie; Kupować od niego skóry - odniesiesz duży sukces w interesach, ale kosztem przyjaźni.

Garderoba - Wyrzucone na marne pieniądze; Przeglądać - jesteś zbyt rozrzutny; Kupować - będziesz zaproszony na wesele; Sprzedawać - czeka cię duży spadek; Własna garderoba - groźba utraty majątku; Skąpa - przestrzega przed zawieraniem niepewnych znajomości.

Gardło - Cierpieć na ból - Popadnięcie w długi lub nierozsądne podejrzenia przyjaciół o fałsz, co będzie powodem twojego zmartwienia; Płukać - wpadniesz w długi; Poderżnąć sobie - miłość ze wzajemnością; Gardło kobiety - Dla mężczyzny - spełnisz wszystkie kaprysy kobiety; Dla kobiety - ostrzeżenie, że powinna bardziej dbać o swój wygląd zewnętrzny; Zdrowe - symbolizuje rychły awans.

Garnek - Myć - znajdziesz pieniądze Rozbić - po chwilowym powodzeniu ktos Cię obmówi Przy ogniu - zaproszenie na wesele.

Garnitur - Twojej rodzinie przybędzie jeszcze jedna osoba Czarny - depresja duchow.

Gawron - Przeszkody w interesach Widzieć - zapowiedź wielu przeszkód w realizacji swoich planów i zamiarów ;Martwy - choroba lub śmierć wśród przyjaciół łapać - wskazuje na twoje skromne upodobania, przez co towarzystwo będzie unikało spotkań z tobą.

Gaz - Dostąpisz wielkiego zaszczytu.

Gazeta - Otrzymanie listu lub wyjdą na jaw jakieś tajemnice, również zmiana zatrudnienia, możliwy majątek; Dla kawalera - zapowiedź ożenku z wdową; Dla zakochanych - dłuższa rozłąka, a później małżeństwo; Dla rolników - zapowiedź dobrych zbiorów; Dla marynarzy - korzystny zaciąg i podróż; Dla polityka - wielkie wydarzenia; Nie mogąc przeczytać - klęska w interesach i w sprawach osobistych; Kupować - będą cię nagabywać o pieniądze; Prenumerować - pomyślne transakcje handlowe; Czytać - nieprzyjemna wiadomość; Drzeć lub widzieć podartą - zaproszenie na wakacje przez kogoś interesującego; Drukować - wiele okazji do odbycia ciekawych podróży, których nie będziesz w stanie wykorzystać.

Gałąź - Szczęśliwa przyszłość; Dużo gałęzi na drzewie - dostatek i liczne potomstwo; Zielona - pomyślność i bogactwo i spędzenie sympatycznych chwil w gronie przyjaciół; Sucha - próżne staranie i smutne nowiny o nieobecnym przyjacielu; Złamana - kradzież w twoim domu.

Gąsienica - Zdemaskujesz fałszywego przyjaciela lub straty finansowe i zerwanie przyjaźni; Na sobie - utrapienie; Zabijać - unieszkodliwisz swoich wrogów; Zniszczyć gniazdo - pokonanie nieprzyjaciół; Rozdeptać - możesz złamać nogę lub rękę przy uprawianiu sportu, również kłopotliwe sytuacje, które nie przysporzą ci ani zaszczytów, ani zysku.

Generał - Być nim - stracisz głowę wtedy gdy zaczniesz wygłaszać mowy filozoficzne; Widzieć - dotychczasowy tryb Twojego życia doprowadzic może Cię do ruiny materialnej; Meldować mu - czeka Cie pustka myślowa i depresja duchow.

Gęś - Pieczona - bedziesz wplątany w kłótnię z natrętną osobą; Latająca - otrzymasz wiadomość o zatwierdzeniu twojej dalekiej i pożytecznej podróży; Syczące - śmierć w rodzinie Pływajaca - powiększenie majątku; Na pastwisku - pewne powodzenie; Zabita - niepowodzenie.

Giełda - Szybki rozwój interesów, trochę szczęścia; Widzieć siebie - wróży zmianę uczuć; Przegrać - pomyślność.

Ginekolog - Będziesz świadkiem frywolnej zabawy.

Gitara - Najbliższe dni upłyną ci na radości i w miłym towarzystwie; Grać - wesołe zebranie i zabawa; Słyszeć granie - odwzajemnienie się uczuć.

Globus - Otrzymać w podarunku - daleka podróż; Wirujący - uważaj Twoje życie wymyka się spod kontroli.

Głód - O duże pieniądze powiększy się twoje konto.

Głos, Głosy - Słyszeć - Radosne wydarzenia w domu lub miłe, sympatyczne rozrywki w gronie przyjaciół; Ostry i gniewny - rozczarowania i niekorzystne sytuacja; Płaczliwy - zapowiedź, że w następstwie złości wyrządzisz krzywdę przyjacielowi; Strapiony - uważaj żebyś nie popełnił błędu, mogącego przynieść straty finansowe; Dla matki - oznaka kłopotów i rozterek z powodu własnych dzieci.

Głowa - Urodzajność, dużo sił witalnych; Własna dolegliwości nerwowe i mózgowe; Własna z dwoma głowami - nadzwyczajny i szybki awans; Biała - radość; Z bujną czupryną - zaszczyty i honory; Łysa - wystrzegaj się głupich wybryków i nie bezrozumnych przyjaciół; Odcięta - zadowolenie w życiu lub utrata rozsądku i bolesne rozczarowanie; Odciąć komuś - korzyści; Wielka - przestrach; Myć własną - Praca i zarobek oraz zawarcie znajomości z bogatymi i sławnymi ludźmi; Ostrzyżona - nieszczęście; Zwierzęcia - nieporozumienia i rozczarowanie; Skrzydlata - Jakaś nadprzyrodzona mądrość.

Gniazdo - Znaleźć kurze - zainteresowanie się życiem domowym; Widzieć z pisklętami - zysk; Próżne - strata; Pełne - ślub albo chrzciny; Bocianie - będziesz żył długo i szczęśliwie.

Gnój - Pieniądze ładować - pohańbienie.

Gonić - Przyspieszenie tępa życia, szybki rozwój wydarzeń, postęp w ważnej sprawie.

Góra lodowa - Góra lodowa oznacza sprawy i sytuacje, których znaczenie jest przed śniącym głęboko ukryte, sen taki może także nawiązywać do pokładów emocji zepchnietych do nieświadomości, które niekontrolowane czekają na okazję, kiedy będą mogły ujawnić się, wybuchnąć ujawniając całą swoją niszczącą siłę.

Górale - Ktoś będzie próbował cię oczernić.

Góry - Stać i patrzeć - dobre widoki na przyszłość; Wchodzić - wiele trudności w zdobyciu kariery; Spaść - kawalerowi lub pannie stracić dobra partię, innym ciężki zawód; Zdobycie szczytu - osiągnięcie wymarzonego celu życiowego; Podziwianie widoków z gór - podejmiesz ważną decyzję.

Gotowanie - Sukcesy w różnych dziedzinach, spełnienie planów, czerpanie korzyści ze swojej działalności.

Gołąb - Słyszec gruchające gołębie - pokój domowy i miłe dzieci; Dla młodej kobiety - zamążpójście w najbliższym czasie; Biały - nadejdzie nieoczekiwana, ale miła wiadomość; Pasiasty - ktoś z bliskich oszuka Cię łapać go - będziesz miał w domu wielu gości; Para gołebi - miłość i szczęśliwy związek; Poić - szczęście.

Goście - Cierpiał będziesz, głód; pojawienie się czegoś nowego w życiu, nowe sytuacje, nowe znajomości, nowe możliwości; Przyjmować - zrobisz sobie nieprzyjaciela; Wielu - obmowa i kłótni.

Grad - Jeżeli zaskoczyła cię burza gradowa - nie spodziewaj się sukcesu w żadnym przedsięwzięciu; Jeżeli w czasie burzy pojawi się słońce lub deszcz - będziesz przez jakiś czas znosił przeciwności losu, ale wkrótce fortuna uśmiechnie się do ciebie; Dla młodej kobiety - miłość po wielu niepowodzeniach; Grad uderza o ściany domu - znak że śniący znajdzie się w trudnych sytuacjach.

Granat - Zatroskasz się obliskich.

Granatowy - Smutek, rozstanie i brak uczuć.

Grób - Kopać - szybkie małżeństwo; Wpaść do niego - wielkie niebezpieczeństwo czyha na Ciebie w czasie podróży.

Grobowiec - Widzieć, zwłaszcza znajomego - odzyskanie straty; Widzieć własny - zawód lub choroba; Opuszczony - śmierć w rodzinie.

Groch - Jeść -twoja słabość charakteru przysporzy ci sporo kłopotów; Zbierać - będziesz miał powodzenie w najbliższych wyborach.

Gromnica - Zapalona - zysk; Gasnąca - szkoda lub strata; Procesja z gromnicami - pogrzeb.

Groźba - Popełnisz nieprawidłowość.

Gruszka - Trząść nią - spotka cię wielka uciecha; Jeść - staniesz sie bogaty; Kupować - uważaj na zdrowie.

Gryzonie - Jako szkodniki symbolizują zmartwienia, kłopoty i różnorodne"gryzące" człowieka sprawy.Mogą zapowiadać cierpienia psychiczne tym większe, im bardziej agresywne są widziane we śnie zwierzęta; Myszy - utrapienia, straty, przeciwności losu; Atakującei gryzące szczury - zapowiedź wielkich i bolesnych przeżyć; Króliki i zające - płodność, obfitość; Bobry - przeszkody w swobodnym przepływie emocji.

Grzebień - Czesać włosy - śmierć kogoś z rodziny.

Grzechotka - Wiadomość dotycząca dziecka.

Grzmot - Dobre wieści Słyszysz - wkrótce będą ci groziły niepowodzenia w interesach; Znaleźć się w ulewie z grzmotami i piorunami - nadciągają kłopoty i strapienia; Słyszeć przerażający grzmot pioruna, od którego zadrży ziemia - zapowiedź wielkich strat i rozczarowań.

Grzyby - Zysk przez fałszywych przyjaciół lub złe przeżycia lub zapowiedź niezdrowych pragnień i nierozsądnego pośpiechu w gromadzeniu bogactw; Kupować - wypadek; Suszyć - daleka podróż; Jeść - życie w wygodach, albo choroby, a także upokorzenia i miłość, która przyniesie ci hańbę; Trujące - utrata stanowiska lub podstępny nieprzyjaciel; Dla kobiety - lekceważysz zasady przyzwoitości w pogoni za niegodnymi przyjemnościami; Dostać - uważaj na fałszywych przyjaciół.

Grzywka - Będziesz miał potomstwo silne i zdrowe.

Guz - Zrobisz pomyślny interes.

Guzik - Będziesz miał okazję do większego zarobku; Przyszywac komuś - znajomość z sympatyczną osobą; Mieć - pozyskanie sławy.

Gwałt - Będziesz potrzebować pomocy; Popełnić - strzeż się abyś przez lekkomyślność nie wpadł w niebezpieczeństwo.

Gwiazda - Ciemna - smutek zapanuje w twoim domu; Jasna - korzyść i radość będzie udziałem twojej rodziny; Spadające - nieoczekiwane, lecz radosne wydarzenie; Jedna piękna i wielka - szczególne powodzenie, szczęście i opieka ze strony Dobrych Mocy Unosić się w kosmosie wśród gwiazd - zapowiedź wspaniałych przeżyć; Gasnące - symbol niespełnionych marzeń.

Gwoździe - Wiele trudu i mały dochód ;Sprzedawać - bedziesz wykonywał uczciwą pracę, nawet jeżeli bedzie to zajęcie skromne i nie cieszące się społecznym prestiżem; Zardzewiałe lub połamane - choroba i niepowodzenie w interesach.


[ H ] - sennik

| Powrót |

Habit - Niedługo przyobleczesz się w żałobne szaty.

Haczyk - Sen taki oznacza nieprzyjemne obowiązki.

Haftować - Znajdziesz dobre zajęcie, spokój domowego ogniska; Dla kobiety - oznacza że będzie podziwiana za swój talent oraz wszechstronne umiejętności; Dla żonatego mężczyzny - przyjęcie nowej osoby do grona rodzinnego; Dla kochanka - wróży mądrą i zaradną gospodynię.

Hafty widzieć -cześć i pieniądze; nosić - zaszczyty .

Hak - szczęście.

Hala - dużo trudów.

Halabarda - otrzymasz odznaczenie.

Hałas - Dobra wiadomość lub kłopoty rodzinne, nieporozumienia z przyjaciółmi oraz obojętność ze strony krewnych; Dla zakochanych - oznacza rozstanie.

Hałasować - nieprzyjemne następstwa.

Hamować - szczęście w interesach.

Hamulec znaleziony - nieprzyjemności; widzieć go -liczne przeszkody.

Handel - Szczęście w grze liczbowej lub loterii; Rybami - wątpliwe uciechy lub niepewność; Zbożem - powodzenie w interesach; Trzodą chlewną - rozmyślne decyzje w interesach; Drzewem - przestroga, aby być bardziej ostrożny w postępowaniu z nieznajomymi, szczególnie przy zawieraniu nowych transakcji; Wśród przyjaciół - niepewność w życiu; Niepowodzenie - kłopoty i groźba krachu w sprawach zawodowych; Odzieżą - wróży straty.

Handlarz - dobrobyt wzrośnie lub możesz liczyć na pomoc przyjaciół.

Harem - życie pełne rozkoszy; Utrzymywać - tracisz najlepsze siły w pogoni za przyziemnymi rozrywkami; Dla kobiety należącej - szukasz przyjemności tam, gdzie są one zakazane; Być faworytą - będziesz miała większe powodzenie w materialnych przyjemnościach niż inne kobiety lecz na krótko.

Harfa grać na niej - wierna młodociana miłość.

Harfiarka - skłonności do włóczęgi.

Harmonia - wydawać będziesz ucztę.

Harpun -Spotka Cię wielkie szczęście; Używać - wielkie szczęście i radość w małżeństwie; Skaleczyć się nim - będziesz narażony na wielkie straty i niepowodzenia w interesie.

Hazard - uczestniczyć w grze - wielkie straty; wygrać - niewierność; przegrywać - wierne serce.

Hebel - smutek dla znajomych.

Heblować - zmartwienie, smutne wydarzenie w rodzinie.

Hełm - Mądre postępowanie pozwalające uniknąć zagrażającej nędzy i strat lub ciekawe odkrycie, jakiś możny protektor; Nakładać lub nosić - pomyłka w wyborze odpowiedniego partnera w prowadzeniu interesu; Przeglądać się w lustrze z hełmem na głowie - przełożony wydaje niepomyślną opinię o Tobie i chce wyrządzić Ci szkodę; Widzieć innych - rychłe zawarcie znajomości z wpływowymi ludźmi..

Herb - będziesz zaproszony.

Herbata - Oznacza nową miłość; Pić - Lekka słabość, ufaj temu z kim pijesz; Parzyć - robisz nierozważne czyny lub wykwintne towarzystwo; Inni pijący - znak zniechęcenia do życia towarzyskiego; Kupować - polepszenie się stanu zdrowia; Nalewać do naczynia - ktoś zwróci się do Ciebie o pożyczkę; Fusy herbaciane - kłopoty miłosne i afery towarzyskie; Rozlać - smutki i niepokoje domowe; Pragnąć się napić - zaskoczą Cię nieproszeni goście; Częstować - zapowiedź pomyślności.

Herkules - zwyciężysz namiętności.

Herszta - widzieć - sława; zabić - niebezpieczeństwo; być nim - cnotliwe życie.

Hiacynt (kwiat) - Zapowiedź szczęścia w rodzinie, prawdziwej miłości i oddanej przyjaźni lub powodzenie w miłosnych awanturach; Zrywać - bolesna rozłąka z przyjacielem, która ostatecznie wyjdzie Ci na dobre; Wąchać - powodzenie w miłości lub otrzymanie miłego upominku.

Hipnoza - staniesz się wielkim; być hipnotyzowanym - nabędziesz mądrości.

Hipopotam - Zapowiedź zawarcia w niedługim czasie niebezpiecznej znajomości, która może się zakończyć dla Ciebie krachem finansowym lub komplikacjami w sprawach finansowych.

Hołota - strapienie i przykrości.

Homary - Widzieć - oznacza zdobycie bogactwa Jeść je - spotkanie się z ludźmi, którzy dbają jedynie o zabawę Zamawiać - honory.

Honory domu robić - odwiedziny.

Horoskop - trwoga i nieszczęście.

Hostia - spokój sumienia.

Hotel - Podróż i małe korzyści lub wchodzenie w nową fazę działalności; Mieszkać - wszystko możesz zdziałać, ale w grupie lub wygoda i zysk; Być właścicielem - wszystkie Twoje osiągnięcia życiowe są Twoją własną zasługą; Pracować w nim - poszukaj sobie bardziej dochodowego zajęcia od obecnego; Poszukiwać - zapowiedź przeszkód w dążeniu do bogactwa i szczęścia.

Hotelarzem być - zarobić pieniądze bez trudu.

Hotentot - lękasz się niepotrzebnie.

Hrabia - honor.

Hubka - stosunki staną się groźne.

Huczeć - doznasz niesprawiedliwości.

Huk - dziwne zdarzenie.

Huragan - Rodzinne spory i nieporozumienia; Zbliżający się - okres pełen niepokoju i napięcia w czasach kiedy będziesz się starał uniknąć kryzysu. Dla podróżnika - niebezpieczeństwo; Dla kochających się - rozczarowania; Przebywać w domu rozpadającym się podczas - zapowiedź zmian w Twoim życiu; Widok zniszczeń - w ostatniej chwili unikniesz kłopotów; Widzieć ofiary - martwienie się kłopotami innych.

Husarz - szczęście w miłości.

Huśtawka - niepewność i wątpliwe zyski w interesach; Bujać się odczuwając radość - zadowolenie z życia, dobre stany psychiczne; Bujać się odczuwać lęk, być uwięzionym i nie móc z niej zejść - stabilność emocjonalna.

Huta - Szkła - Niepewność życiowa; Pracować w niej - jesteś wyzyskiwany; Stalowa - polepszenie interesów, a także dobre zdrowie lub zupełne wyzdrowienie; Cynkowa - zapowiedź niepowodzeń i kłopotów.

Huzar - dużo szczęścia w miłości.

Hycel - niespodziewany zysk.

Hydrant - unikniesz niebezpieczeństwa.

Hymen - znajdziesz wiernego towarzysza.

Hymny - słyszeć - trudności w przedsięwzięciach.


[ I ] - sennik

| Powrót |

Ibis (ptak) - otrzymasz pomoc.

Ideał - swój widzieć - stanowisko honorowe

Idiota - szczęście.

Igłę - znaleźć - nie osłaniaj tajemnic familijnych; mieć ją procesy i prześladowanie; otrzymać w podarunku - zerwanie przyjaźni; nawlekać - wyjście z trudnego położenia.

Igielnik lub poduszka do igieł - podarunek, który cię zmusi do pewnych zobowiązań.

Igła - Nawlekać - niepowodzenie w miłości Szukać jej - ubóstwo duchowe zaprezentujesz podczas najbliższego zebrania Znaleźć - bedziesz miał do czynienia z lekarzem Ułucie - ból, cierpienie i przykrości Z nitką - zapowiada połączenie w spójną całość, oddzielnych elementów.

Igrzyska - czekają cię dostojeństwa.

Iluminacja - dni szczęśliwe i wesołe.

Imbir - Dla chorego - Poprawę zdrowia; Dla zdrowego - pomyślne interesy.

Imbryk - kawą - Kłopoty w domu; Z herbatą - wkrótce wybierzesz się w podróż; Pusty - zwiastun niespodziewanych wiadomości, które niestety nie będą pomyślne i które Cię na pewno zmartwią; Dla kobiety - ktoś nieoczekiwany okaże jej swoje względy, z których jednak nie będzie zadowolona.

Imieniny - Komuś wyprawiać - Znak właściwego postępowania, a także zwiastun niespodziewanych odwiedzin dawno niewidzianych przyjaciół; Sobie - Kłopot lub lekkie niedomaganie; Przebywać na nich - oznaka nieudanej wizyty u znajomych.

Imię - swoje słyszeć wymienione - wesoła wiadomość.

Imiona - Zapomnienie własnego we śnie - lęk przed rzeczywistością oraz nieakceptowanie siebie, negacja własnej tożsamości, chęć ucieczki od swojego życia; Zapominanie imion innych ludzi - wszelkie negatywne uczucia wobec nich począwszy od lęku i gniewu a skończywszy na pogardzie i lekceważeniu; Nadawanie komuś imienia - to zapowiedź szczególnych relacji i początek nowego związku; Zmiana imienia własnego lub innej osoby - zwrócenie uwagi na pewne problemy lub aspekty wzajemnych relacji. Symboliczne znaczenie nowego imienia zazwyczaj jest cenną informacją dotyczącą prawdziwej natury danej osoby.

Indeks - Nie powiedzie ci się w miłości.

Indianin - rożne przygody.

Indie - niespodziewany spadek.

Indyk - Zwiastuje wielkie zyski w interesie lub pomieszanie zmysłów krewnego lub przyjaciela; Dla rolnika - zapowiedź obfitych zbiorów; Jeść - zapowiada czyjąś zgubę; Chory lub martwy - poczujesz gorzki smak upokorzenia z najmniej spodziewanej strony; Zabić - zapowiedź wstrząsu nerwowego bliskiej Ci osoby; Fruwający - szybka sława; Strzelać do niego - zdobędziesz majątek kosztem innych; Upieczony - wplączesz się w niezłą aferę.

Infuła - sporządzić testament.

Inkwizycja - Niekończący się łańcuch kłopotów i wielkich rozczarowań; Być przed nią - będziesz zmuszony bronić się przed złośliwymi oszczerstwami i pomówieniami.

Insekty - Graj na loterii bo znaczą Ci się wielkie pieniądze.

Interesant - usłyszeć nowiny.

Instrument - muzyczny - zabawa u krewnych; chirurgiczny. - przegrany proces; grać na instrumencie - przyjemna zmiana; grających widzieć - popełnisz błazeństwo; Zepsuty - posłuchaj trzeciej osoby, ona złoży ci wizytę i wygłosi przestrogę a dobra rada to wiecej niż pieniądze.

Interes - załatwiać - licz na własne siły; ukończyć - małżeństwo; być w złych interesach - zmiana na lepsze; być obarczonym interesami - niespodziewane szczęści.

Internet - Korzystać - Nawiążesz niezwykle istotne kontakty.

Introligator - Niewielkie zyski; Introligatornia - Powodzenie w interesie i znaczne zyski; Pracować jako - masz niesamowite szczęście w interesach.

Intryga - chcą cię usunąć.

Inwalida - widzieć go - Czeka Cię niedostatek lub odpoczynek; Grupa - nieżyczliwe Ci osoby będą się wtrącały do Twoich spraw osobistych; Być nim - grożą Ci nieprzyjemności i przykre sytuacje lub krótkotrwała choroba; Pomagać - pomyślny obrót sprawy o odszkodowanie..

Inwentarz - Pewna przyszłość lub ostrzeżenie przed marnotrawstwem.

Inżynier - spryt przyniesie ci korzyści.

Irys - Uczucia, wyciszenie, cisza, spokój. żal i tęsknota. Może symbolizować śmierć, a także zazdrość.

Iść dążyć do wielkich celów; szybko - przeszkody w zamiarach; po trawie - zdrada; po błocie - skąpstwo sprawi ci wiele trosk.

Iskry - latające widzieć - bądź bardzo pilny i oszczędny; zapalające się - pożar; Widzieć jasne ludziom niezamożnym - dobre zyski ze spekulacji; ludziom młodym - swietne widoki w małżeństwie Blada - spostrzeżesz dolegliwości sercowe; Wiele - zostaniesz przez kogoś strasznie oszukany .

Italia - wesołe czasy.

Izba - Wiejska - Dobrobyt; Zamiatać ją - Wiele hałasu o nic; Sprzątać - dla osób starszych pogrzeb, dla nie zaślubionych zmartwienie, dla zaślubionych zapowiedź kłótni zakończonej obelgami; Mieszkać - zapowiedź ubóstwa lub zakończysz życie na obczyźnie.


[ J ] - sennik

| Powrót |

Jabłka - radość i zdrowie; Na drzewie - zaszczytne pokrewieństwo; Wysoko na drzewie - nie sięgaj zbyt wysoko; Rwać - doznasz prześladowania i nie ominą Cię kłopoty; Obierać - niespełnienie własnych planów i zamierzeń; Gotować - otrzymasz zaproszenie na sympatyczną zabawę w miłym gronie; Jeść - zburzenie najpiękniejszych nadziei lub radość i uciechy; Kwaśne - przykrości z własnej winy lub kłótnie i nieporozumienia; Słodkie - wesołe wydarzenia lub przygoda miłosna; Kupować lub sprzedawać - Dobrzy przyjaciele; Dostawać - czeka Cię coś miłego lub zaufanie i liczne grono przyjaciół; Krajać - rozłąka z przyjacielem lub bliską osobą; Zbierać - Dobre interesy; Zgniłe - niebezpieczeństwo lub bezowocne wysiłki; Nadgryźć zgniłe - unikaj podarunków od nieszczerych osób; Robaczywe - dokuczliwa choroba lub żałoba w rodzinie; Ofiarować - ktoś Ci zgłosi propozycję bycia razem; Rajskie - masz żal z powodu zmarnowanej energii na niemoralne zabawy i rozrywki; Dla dziewczyny - kłopoty i waśnie z ukochanym.

Jabłko - Na drzewie - wychodząc z domu spotkasz przyjaciół na których długo czekałeś W koszyku - radosne chwile przeżyjesz w zakładzie pracy Jeść - zrewiduj swój sposób postępowania bowiem interesuje się Tobą policja Trząść z drzewa - dobry urodzaj Jabłka - oznaczają zazwyczaj długie i dobre życie, także szczęście w miłości Jeśli o jabłkach śni pani spodziewajaca sie dziecka sen ten wróży syna Krojenie - rozłąka Otrzymasz - cieszysz się powodzeniem i masz duże grono przyjaciół Jesz słodkie - Może oczekuje Cię milosna przygoda Kwaśne - kłótnia Nadpsute - zbliżające się niebezpieczeństwo Jabłoń kwitnąca - dobre nowiny, sucha - kłopoty Kwiaty jabłoni opadające z drzewa - zła wróżb.

Jabłoń - kwitnąca - dobre wieści; zielona - powodzenie.

Jabłecznik - Pić - Kłótnie; Ty pijący - znak miłości, wygody i dostatniego życia oraz zapowiedź bogactwa, jeśli nie będziesz tracił czasu na materialne przyjemności; Dla ubogiego - rychła i niespodziewana poprawa losu; Inni pijący - zapowiedź wpływu fałszywych przyjaciół.

Jacht - Zaprzyjaźnisz się z kimś, kto chce wydać z Tobą pieniądze lub niespodziewane zaszczyty i awans;; Płynąć - Ty staniesz się bogaty; Osiadły na mieliźnie - fiasko zajęć, które zapowiadały się przyjemnie.

Jadalny pokój - szczęśliwe ognisko domowe.

Jad - zmniejszenie dochodów lub nieznany wróg przygotuje na Ciebie zasadzkę z której wybrniesz bez szwanku.

Jagły jeść - szczęście w rodzinnym spokoju.

Jagnię - Okaż więcej serca swoim najbliższym; zabłąkane - pobożna żona lub dobry mąż; jagnięta mieć - spokój i pocieszenie; śpiące lub pasące się - wesołe myśli; nosić na plecach - dobrobyt i szczęście; widzieć skaczące - mieć pociechę z dzieci; szukać - zadowolenie; Zabijać dla kogoś - miłosierdzie lub wystrzegaj się przykrych plotek na twój temat; Zabijać dla siebie - nigdy nie osiągniesz dobrobytu za cenę przyjemności i zadowolenia; Dla małżonków - duma ze swoich dzieci; Krew jagnięcia - niewinni ludzie cierpią za czyny popełnione przez złych ludzi; Martwe - smutek i opuszczenie; Karmione przez matkę - osiągniesz szczęście w otoczeniu życzliwych i inteligentnych domowników i gromadki grzecznych i udanych dzieci; Dla dziewczyny - zapowiada dobrego męża i liczne potomstwo; Dla młodziana - piękna i cnotliwa żona; Beczenie słyszeć - ktoś odwoła się do twojej wielkoduszności; Strzyc - będziesz zimny i wyrachowany, będziesz uczciwy ale nieludzki; .

Jagody - Jeść - Choroby dzieci lub w domu lub kłótnia; Jeść białe jagody - zapowiedź wielkiej wygranej; Jagody czerwone - śmierć w najbliższej rodzinie; Czarne jagody - zmartwienie; Jagody z czarnego bzu - szczęście rodzinne oraz środki na podróże i przyjemności; Szukać - niekorzystny lub bezowocny interes; Znaleźć - łatwy zysk; Zbierać - zapowiada dobre zdrowie i szczęście w życiu; Otrzymać - zawarcie nowych znajomości; Dawać komuś - zaufanie lub dobre postępowanie w stosunku do przyjaciół; Dojrzałe - trwałe i dobre zdrowie, Niedojrzałe - niezgoda, waśnie i spory rodzinne.

Jaguar - dostojna osoba ci sprzyja.

Jaja - Zatargi, kłótnie; Kupować - poniesiesz szkodę lub powodzenie w życiu; Jeść - wiele niezwykłych komplikacji w twoim domu; Jeść gotowane - pomyślna wiadomość; Pełna skrzynka - wdasz się w korzystne sytuacje; Dużo - powodzenie w miłości i w interesach lub szczęśliwe małżeństwo, przykładne dzieci i dobrobyt; Dla kobiety - wiele przygód miłosnych; Rozbite niepowodzenie, a także, że duma i wielki szacunek dla sprawiedliwości zaskarbią ci miłość świata; Dostać - zysk; Gotować - obmowa; Wybierać z gniazda - Jakiś wdowiec chce się z Tobą ożenić; Zepsute - przeciwności oraz utrata własności i degradacja, a także niewierność i zdradliwi przyjaciele; Kolorowe - niewinna zabawa; Zbić lub zgnieść - nieprzyjemności i straty; Smażyć - zdrowie i zadowolenie lub rychły spór z sąsiadem; Jajka sadzone - chęć częstszego przebywania w teatrach czy kinach; Jajka innych ptaków - spadek po dalekich krewnych, zysku lub błogosławieństwa; Być obrzuconym - będziesz się szczycił bogactwem niewiadomego pochodzenia.

Jajecznicę Smażyć - twój egzamin na kosmonautę wypadnie pomyślnie Częstować - zdrowie i szczęście dopisze tobie podczas najbliższej ekspedycji naukowej za granicę.

Jajecznik - przeszkody w zawarciu małżeństwa.

Jałmużna - Rozdawać - Kłopoty w interesach lub kłopoty rodzinne; Otrzymać - dostaniesz dobrą posadę ale po ciężkich trudach i wyrzeczeniach; Zasilić instytucję charytatywną - twoje prawo do własności zostanie zagrożone mogą także czekać cię choroby i zmartwienia; Dla młodej osoby - może być nękana przez podstępnych rywali; Przyjmowana lub dawana niechętnie - zła wróżba; W innym przypadku jest to dobry sen.

Jałowiec - Ciężka sytuacja ustąpią miejsca szczęściu i bogactwu; Dla chorych - rychły powrót do zdrowia; Dla dziewczyny czeka cię jasna przyszłość po zawodach miłosnych; Kwitnący - szczęście, szczęśliwa miłość. Jeść lub zbierać jagody - znak kłopotów i choroby; Pić sok z jałowca - dobre zdrowie i samopoczucie.

Jałówka - dobra żona.

Jama - wpaść w nią - niepomyślność w powodzeniu; widzieć - uniknąć na czas niebezpieczeństwa; kopać - porobisz długi.

Jamnik - podstępny przyjaciel.

Jarmark - Wesoła kompania; Przebywać fałszywi przyjaciele, rywale i upadek interesu; Dla człowieka interesu zamieszanie we wszystkich przedsięwzięciach.

Jarzębina - lekkomyślność i lenistwo.

Jarzmo - uciążliwa praca.

Jarzyny - Zapowiedź radości i zysku; Jeść - Z wielką trudnością pokonasz przeciwieństwa; Jeść na surowo - zapowiedź nieszczęścia lub trudności w pokonywaniu przeciwieństw; Strączkowe - zdrowie i powodzenie w życiu; Gotować - Strapienie rodzinne; Sadzić - spełnienie pragnień, marzeń i życzeń; Wyschłe - choroba; Kwitnące - zapowiedź zysku.

Jaskinia - Zmiana stosunków lub krótkotrwała radość; Wchodzić - towarzystwo złych i zepsutych ludzi; Przebywać w niej - zapowiedź zmian; Wychodzić - Znajdziesz wsparcie. Spacerująca w niej kobieta - miłość do łajdaka przez którego straci swoich najlepszych przyjaciół; Głęboka i ciemna - są wrogowie w twoim otoczeniu; Mieszkać - wielkie zmiany w życiu; Dla młodych ludzi - to przepowiednia niepowodzeń i nieszczęśliwych miłości.

Jaskółka - Wesoła nowiny, spokój i szczęście w miłości; W gnieździe - niechybnie otrzymasz podarek, z którego będziesz bardzo zadowolony; Opuszczająca gniazdo - nieszczęście rodzinne; Puste gniazdo - szczęście rodzinne i zysk w interesach; Latająca w pomieszczeniu - rychłe zmiany w interesach; Wysoko latające - szczęście i powodzenie; Ranna lub martwa - ostrzeżenie przed nieszczęśliwą miłością lub niechybny smutek.

Jaskółcze gniazdo - szczęście rodzinne, zysk w interesach.

Jaśmin - przyjazd drogiej osoby.

Jasność - widzieć - szczęśliwa przyszłość.

Jastrząb - Omota cię fałszywy przyjaciel; Widzieć - ostrzeżenie przed czyhającymi nieprzyjacielami; Odstraszyć od ofiar - pomnożenie majątku; Widzieć zabitego - pokonanie nieprzyjaciół ; Strzelanie do - walka z wrogami i prawdopodobne zwycięstwo; Groźny i atakujący - kłopoty i nieprzyjemności; Polujący - zagrożenie w sferze uczuć.

Jaszczurkę widzieć - krótkotrwałe szczęście, zmiana zajęcia.

Jawor - szczęśliwy los.

Jazda - Każda jazda oznacza pogorszenie stosunków obecnych; Wolna - liche rezultaty z przedsięwzięć; Szybka - zdobycie majątku, ale w bardzo ryzykowny sposób; Koleja - chrzest lub wesele; Wozem ciągnionym przez ludzi - zdobyć sobie przemoc.

Jęczmień - zmienne szczęście.

Jednooki - ktoś podejdzie cię chytrze.

Jedwab - widzieć i używać - zysk w interesach; czerwony - będziesz zraniony; niebieski - strata pieniężna.

Jedwabne suknie mieć lub nosić - dobrobyt.

Jedwabnik - dobry zarobek, szczęśliwa przyszłość; widzieć go snującego jedwab - zastój w interesach.

Jedzenie - Jeść potrawy słodkie i dobre - zapowiedź sukcesu, nagrody, szcześcia i miłych chwil; Jedzenie mięsa - przejaw agresji; Konsumowanie owoców dojrzałych i słodkich - spełnienie w swerze uczuciowej dojrzała miłość, namiętność i zaspokojenie pragnień erotycznych, może być również zapowiedzią sukcesu; Jedzenie gotowanych jajek - zaprzepaszczenie szans i niewykorzystanie mozliwości; Jedzenie surowego lub zepsutego mięsa - choroba; Nieświeże ryby - dużo rozczarowania, możliwość pogorszenia stanu zdrowia; Szukac jedzenia i niemóc go znaleźć - zapowiedź długotrwałego niezaspokojenia potrzeb.

Jeleń - biegnący - rentowne zatrudnienie lub rzemiosło; strzelać do niego - spadek; widzieć go - zyski, zarobek; stado jeleni - zyskanie wielu przyjaciół Widzieć w lesie - powodzenie we wszystkim; Zabić - prześladowanie przez nieprzyjaciół; Polować - niepowodzenie w interesie.

Jelito- zszywać - wyzdrowienie; opłukać w wodzie - nowe przedsięwzięcie, które uda się; widzieć je - radość i miłość; zwierzęce wnętrzności - nieprzyjemności.

Jemioła - Trzecia osoba powikła twoją miłość.

Jeść - dobre dochody; nieznane potrawy - zamącona radość; niesmaczne - choroba; widzieć jedzących - zaproszenie; przypalone - niemiła wiadomość.

Jesiotr - wielki zysk, znaczny spadek.

Jeździć konno lub widzieć jadących - dojście do zaszczytów i znaczenia; spaść z konia - nieszczęście.

Jeździec - dojdziesz do zaszczytów; dosiadający konia - strata przyjaciela; spadający - mała strata; Konny - przyjedzie miły i oczekiwany przyjaciel ; Historyczny - czeka cię dziwna niespodzianka.

Jezioro - skarby; wzburzone - przeciwności w miłości; łapać w nim ryby - zły związek małżeński.

Jezuita - podejście udaremnione.

Język - drobne cierpienie; długi - troska; pokazać komuś - złe obyczaje; Swój własny widzieć - utrata przyjaciół; Czyjś widzieć - plotki; Bolący - choroba; Obcięty - niemożność wypowiedzenia się w jakiejś sprawie; Spuchnięty - wyrzuty sumienia z powodu kłamstwa ; Słyszeć obcy - nieporozumienia, niemożność wyjaśnienia czegoś, dogadania się z kimś.

Jeż - Spotkasz przeszkody na drodze do sukcesu, a niepowodzenia będą wynikiem dziwnych kombinacji bliskich; Widziec - zniechęcenie do interesu; Dla młodej niewiasty - obawa przed narzeczonym,zazdrość uzasadniona; Nieżywy - przyjęcie na siebie nowych obowiązków.

Jeżyny - Spotka cię choroba i poważne zmartwienie Zadrasnęły cię kolce - musisz uważać, bo w twoim życiu mogą zagościć trudności i niedostatek.

Jodła - powodzenie w zamiarach; kupować drzewo jodłowe - przyjemna wizyta; szyszki jodłowe - niespodziewane szczęście.

Jubiler - czekają cię pokusy.

Jubileusz obchodzić - dożyjesz starości w powszechnej czci.

Jucha (krew bydlęca) - dobrobyt.

Juchtowa skóra - wielki zysk.

Jurysta - czeka cię proces.

Juta - nieprzyjemności.


[ K ] - sennik

| Powrót |

Kabel - wiadomości z oddali lub wyzwolisz w najbliższym czasie łańcuszkową reakcje, za co otrzymasz pochwałę.

Kabriolet - jechać nim - popełnisz przekroczenie; kierować nim - wystrzegaj się żądzy panowania; wsiadać - radość i szczęście.

Kaczki - łapać - powodzenie zamiarów; latające nie dasz się namówić do złego; pływające - dostaniesz zaproszenie; dzikie - ktoś cię podejdzie; skubać - kłótnia; jeść - zadowolenie.

Kadryl - skłonność do płochych zabaw.

Kadzidło - nieszczere pochlebstwo.

Kadzielnica - czeka cię uroczystość.

Kadź - napełniona winem - szczęście; napełniona wodą - śmierć.

Kafelki - Na horyzoncie twojego życiorysu widnieje poważna chorob.

Kaftan - kłótnia i gniew.

Kaganiec - niepewność jutra.

Kajdany - nosić - dobra posada; widzieć je - gadulstwo i żądza przepychu sprawią ci nieprzyjemności.

Kajuta - niepewna przyszłość.

Kaktus - popełnisz niewłaściwości.

Kalafiory - honory bez zysku; jeść - smutek.

Kalekę - widzieć - niespodziewana pomoc; być nim - napotkasz trudności.

Kalendarz - Zmienne szczęście; widzieć - wyczekiwać jakiejś wiadomości, spotka Cię niespodzianka; czytać go - dożyć późnej starości.

Kalmus - krajać - bliska biesiada; zrywać - czeka cię uroczystość.

Kaloryfer - Weźmiesz udział w smutnym zgromadzeniu.

Kał - Oznacza uwolnienie się od tego co zbędne, stare i co zanieczyszcza ludzką psychikę, kształtowanie się osobowości, pomyślność finansowa.

Kałamarz - wiele listów.

Kałuża - żyjesz w złym towarzystwie; przeskoczyć - unikniesz nieprzyjemności.

Kamelia - późny wiek; wąchać - połóg.

Kamerdyner - dobre dochody.

Kamienie - choroba i troski; łamać w kamieniołomach - posiadłość ziemska.

Kamieniołom - wytrwałością zdobędziesz cel.

Kamień - Plany miłosne pokrzyżuje rodzina osoby, z którą wiązałeś swoje nadzieje; Odchylić kamień leżący na ziemi - oznacza dowiedzieć się o zamysłach nieżyczliwych sobie osób; Kamień grobowy - spełnienie serdecznego życzenia; Kamień młyński - wielkie trudy; Niesienie kamienia - przytłoczenie doświadczeniami życiowymi, przygnębienie i przemęczenie; Kamienna lawina - zapowiada wyjątkowo bolesne doświadczenia życiowe; graniczny - szkoda na zdrowiu; iść po nich - trudy; rzucać - wywołasz spory; zostać obrzuconym - masz wielu przyjaciół; ociosywać - otrzymasz nagrodę; na budowę - nie odkładaj zamiarów; węgielny - osiągniesz bogactwo.

Kamizelka - rychła wizyta.

Kanały - zysk przez śmierć nieprzyjaciela.

Kanapa - Spokojna starość lub ostrzeżenie przed obmową plotkarek Siedzieć - dostatek i bigactwo Spaść - trudy i kłopoty życiowe Sprzedawać - niespodziewana zmiana miejsca zamieszkania

Kanarek - znajdziesz przyjaciółkę; latający - wesoła wiadomość; śpiewający - nie daj się kusić i wabić; Słyszeć śpiew - wiele przyjemności; Posiadać dla młodych - wielkie zaszczyty i ziszczenie planów ; Otrzymać - bardzo pożądany spadek; Zmarły - zdrada przyjaciel.

Kandelabry - ufaj własnym siłom.

Kangur - Postaraj się być bardziej zorganizowany

Kanie - zmiana pogody.

Kanibalizm - Chęć wchłonięcia pewnych cech osobowości kogoś, kogo podziwiasz, lub komu zazdrościsz talentu i sukcesów życiowych Zostajesz zjedzony - odpocznij od pracy

Kankan - czekają cię wesołe czasy.

Kanonik - spokojna starość.

Kantyczki - niedołęstwo, ulegasz złudzeniom.

Kańczug - trudy i uciążliwości.

Kapela - wierni przyjaciele.

Kapelusz nowy i piękny - szczęście; stary - nieprzyjemne położenie; gdy wiatr zerwie - strata pewnego zysku; odnowiony - doznasz szkody; włożyć bliska podróż; zgubić - strapienie; podnieść zadowolenie.

Kapitan - długie, wesołe życie.

Kaplica - radość i szczerzy przyjaciele; Być - zapowiedź rozczarowania i zmiany w świecie interesu.

Kapłan - zaszczytne stanowisko.

Kapłon - smutek i obawy .

Kapral - wybawienie ze smutnego położenia.

Kaptur - nie wierz wszystkim ludziom; Symbolizuje też coś ukrytego dla oka; Nosić - masz coś do ukrycia.

Kapucyn - zdrada i podejście ze strony przyjaciół.

Kapusta - jeść - przeszkody; widzieć jedzących - niespodziewany smutek; sadzić - wygodne życie; szatkować - nudy; gotować - dobrobyt; Po chorobie i zmartwieniu, które cię nawiedzą, nastaną dla ciebie szczęśliwe dni; Widzieć rosnącą w ogrodzie - niewierność w małżeństwie; ścinać - duże wydatki.

Kara - hojna nagroda.

Karabela - odwiedzi cię znajomy.

Karabin - zostaniesz okradziony; strzelać - znajdziesz pomoc; nosić - zakochasz się; maszynowy - będą ci wymyślać.

Karakan - szczęście.

Karaluch - Negatywne energie, nieczyste myśli, wytrzymałość, odporność.

Karawan - droga na cmentarz.

Karbowy - podniesienie się gospodarstwa.

Karczma - wesoła młodość; szczęśliwa starość.

Karczochy - bliska rozłąka.

Kardynał - ślub; dla żonatych - szczęście; Widzieć - nieprzyjemny wypadek, który zmusi do przeniesienia się do innego kraju; dla kobiety - złamanie przysięgi.

Karetka pogotowia - Możliwa wiadomość o chorobie przyjaciela lub krewnego.

Karierę zrobić - pokonać trudności i przeszkody.

Kark - ozdobiony czymś - znaczenie i cześć; gruby mieć - zaszczyt; goły - miłosierdzie wobec ubogich; tłusty - umiarkowane życie; z naroślami - choroba; obrośnięty włosami - szczęście.

Karma - rozdawać ją - pociecha z dzieci; karmić zwierzęta- szczęście małżeńskie.

Karmelki - słodkie życie.

Karmin - godności.

Karnawał - życie bez jutra, żądza przygód.

Karp - mimo lekkomyślności masz szczęście.

Kartka - wygrana; roznosić - duże nowości; pisać - podróż; czytać - ciekawość; Czysta - ktoś będzie próbował Cię pomówić o niecne czyny; Zapisana - czeka Cię niespodzianka w podróży zagranicznej.

Kartofle - zaproszenie na ucztę; jeść je popełnisz wiele niewłaściwości; kopać je - trud i niewdzięczna praca; gotować - nieprzyjemne odwiedziny; skrobać je - uwolnić się od przymusu; kartoflane potrawy - uporządkuj swe stosunki.

Kartusz - poszczęści ci się w trudnych zamiarach.

Karty - strata, gniewy; układać kabałę - nieprzyjemne nowiny; kazać sobie kłaść kabałę - usłyszeć prawdę o sobie; grać w karty - kłótnia, mało szczęścia w miłości, późny ożenek; Musisz uważać, abys nie uległ nieszczęśliwemu wypadkowi przy pracy ; Grać w karty dla zabicia czasu - spełnienie życzeń w niedalekiej przyszłości ; Grac na pieniądze - poważne kłopoty ; Stracić pieniądze w kartach - spotkanie z nieprzyjaciółmi; Wygrać - nieprzyjemne zajście z władzami ; Kobiecie gra w karty - niewierność męża albo kochanka.

Karuzelą - Niechcący poważnie obrazisz osoby, na których ci bardzo zależało; jeździć - popełnić jakieś głupstwo.

Kary koń - ryzykowne przedsięwzięcie; jechać nim jechać nim żałoba.

Karzeł lub karlica - zostaniesz bogatym przez duży spadek lub odwiedzą cię ludzie nieprzyjaźnie nastawieni do ciebie.

Kasa
- otaczają cię nieprzyjaciele; otwierać - bogactwo.

Kasza
- Spotka cię któryś z kolei zawód a twoją duszę ogarnia duży niepokój.

Kaszel
- tajemnice twe zostaną zdradzone.

Kasztan - dla drugich ponosić trudy, głupota.

Kasztany - radość; jeść - szczęście; Trzymasz w dłoni - straty w interesach, ale jednocześnie wróży, że będziesz miał życzliwego towarzysza przez całe życie.

Kat - Widzieć lub rozmawiać - mężatce zły mąż; innym choroba albo zmartwienie; Kłócić się z nim - sprawa sądowa.

Katar - zachorujesz na febrę lub ktoś Cię wyzwie.

Katarakta - choroba oczu.

Katarynka - zaproszenie do tańca; grać - miła znajomość.

Katastrofa - uważaj czycha na ciebie wielkie zagrożenie.

Katechizm - spełnienie dobrych zamiarów, pobożne serce.

Katedra - pocieszenie.

Kawa - oczernią cię; palić - odwiedziny; gotować własne spokojne ognisko domowe; pić - zabawa w dużym towarzystwie; przyrządzać kawę padniesz ofiarą bajek; mieć u siebie towarzystwo na kawie - cześć twa zostanie naruszona; młynek do kawy - wielomówność zaszkodzi ci; rozbić filiżankę z kawą - kłótnie w najbliższym otoczeniu; Sprzedawać - straty w interesie ; Młodej kobiecie picie lub sprzedawanie - zniesławienie.

Kawalerzysta - hałasy i niepokój.

Kawiarnia - skłonność do próżniactwa.

Kawior - chorować; jeść - niedyspozycja żołądkowa.

Kazanie - mówić - prowadzić życie domowe i czyste; słyszeć - prowadzić złe życie.

Kaznodzieja - słyszeć go - kłótnia domowa; widzieć choroba; na pogrzebie widzieć - spadek; być nim otrzymasz urząd, ożenisz się.

Kądziel - ubóstwo.

Kąpiel - Wielkie szczęście spotka członka Twojej rodziny ;Kąpać się w czystej wodzie, zwłaszcza bieżącej - dobre zdrowie; Kapać się w towarzystwie innych - obmowa; Ciepła kąpiel - przepowiednia złego; Zimna - polepszenie; Morska - nieszczęście; w wannie - gwałtowna choroba; w rzece - siła i wytrwałość; w strumyku - wyzdrowienie; na wolnym miejscu - bogata żona lub mąż; w pokoju - niewierność; mydlić się w kąpieli - przyjemność; na głębinie - bądź ostrożny; zmiana kąpieli - dobrobyt; gorąca - zaziębienie; w sukniach - słabość; kąpiel zanieczyścić - samemu sobie szkodę wyrządzić; widzieć kąpiących się - smutek.

Kąpielowy zakład - dobry stan zdrowia.

Kąsać - popełnić czyn niegodny; być kąsanym - przeciwności.

Kąt - przyjemne życie domowe.

Kelner - wesoła przyszłość.

Kichać - długie życie.

Kielich - pić z niego - troska; złoty - bądź umiarkowany z winem; szczęście i długie życie; rozbijać - nieprzyjaźń.

Kieliszek - Nastaną spokojne dni pracy, radości i miłości; Kieliszki - Nastaną spokojne dni pracy, radości i miłości.

Kiełbasa - Mimo starań, zostaniesz sprowokowany do niewłaściwego zachowania się ; jeść - odwiedziny; widzieć - ożywione stosunki; sprzedawać - przekroczenie; pieczona - osiągnięcie celu w jakikolwiek sposób; robić - staranie o własny dom lub powodzenie w wielu przedsięwzięciach .

Kiermasz - huczna zabawa, podejrzany interes.

Kierownik - Sugestia, abyś swoje sprawy rozwiązywał sam, inni mogą pomagać, ale nie decydować za Ciebie; podążanie za kierownikiem to poszukiwanie autorytetu, kogoś do naśladowania; być nim oznacza wiedzę i mądrość, która odseparowuje Cię od innych ludzi.

Kieszeń - otrzymasz podarunek.

Kij - niepewność położenia; leżący przeszkody dadzą się usunąć; znaleźć - nieprzyjaciel cię pokona; bić nim - mądry po szkodzie; otrzymać cios - duże straty w interesach; okrętowy - daleka podróż.

Kilof - wytrwałość prowadzi do celu.

Kilogram - pomyślny interes.

Kino - Czeka cię fantastyczna przygod.

Kiosk - Złodziej obrabuje Twój dom.

Kirasjer - uwodziciel.

Kiszki - robić - mozolne zatrudnienie; jeść niespodziewana wizyta.

Kit - masz wiernych przyjaciół.

Klamka - Podjęcie ostatecznej decyzji lub przejście z jednego etapu życia do drugiego.

Klamra - zamiłowanie do porządku sprawi ci radość.

Klasa - Problem odnoszący się do obecnego życia, sen taki odnosi się do relacji międzyludzkich jakie człowiek sobie tworzy w "szkole życia"

Klasztor - wystrzegaj się złamania wiary małżeńskiej; żeński - zostaniesz oszukany; wstąpić - radość w starości.

Klatka - Napełniona ptactwem - zdobycie bogactwa i licznej rodziny; Widzieć tylko jednego ptaka w klatce - odpowiednie małżeństwo; Bez ptaków - utrata kogoś z rodziny; kupować klatkę - przykrości; złocona - błogosławieństwo w dzieciach.

Klątwy słyszeć - prowadzić niegodziwe rozmowy.

Klejnoty - Sen o klejnotach oznacza dostatek i wiele przyjemności; Nosić je - dostojeństwo; Widzieć klejnoty na innych - honorowe stanowisko; Otrzymać klejnoty w spadku - bogactwo, z którego nie będziesz zadowolony ; Dawać komuś - ostrzeżenie przed rabunkiem ; Dla kobiety otrzymywanie klejnotów - dużo przyjemności i odpowiednie małżeństwo; Klejnot - ludzie dokuczą Ci i bedziesz długo nieszczęśliwy; podziwiać - rozrzutność; otrzymać w podarunku - otaczają cię ludzie podstępni; kupować - nieszczęście; nosić - piękny podarunek; posiadać dużo - szczęśliwa przeszłość.

Klepisko - urodzaje.

Klepsydra - złe prognostyki; Symbolizuje upływ czasu, kończenie się ważnych spraw, związków, nieuchronność pewnych terminów. W szczególnych przypadkach oznacza śmierć. Odwracanie klepsydry to metafora rozpoczęcia nowego etapu życia.

Kleszcze - Pełzające po twoim ciele - oznaka zubożenia i słabego zdrowia, po takim śnie możesz też spodziewać się nagłej podróży do łoża chorego Zgnieść - zapowiada nękanie przez zdradliwych wrogów Widzieć na zwierzętach z własnej trzody - ostrzeżenie przed wrogami usiłującymi zawładnąć twoją własnością bez przebierania w środkach.

Klękać - być pod pantoflem.

Klęska - czyń dobrze.

Klin - niezgoda.

Klinga - będziesz mieć do czynienia z ludźmi gwałtownymi.

klisza - nie osiągniesz nigdy samodzielności.

Kloc - niepowołani zniszczą twe przedsięwzięcia.

Klomby zielone - spełnienie nadziei.

Klon - przyjemne życie.

Klown - być wyzyskiwanym.

Klucz - Szczęście; Klucze - Obecnie masz dużo rozsądku; Znaleźć - Ujdziesz szczęśliwie zasadzki; Zgubić - kłótnia; Nosić - Dzięki oszczędności zajdziesz daleko; Otwierać - Będziesz o coś posądzony.

Klucze - Sen jest przepowiednią niespodziewanych zmian, Zguba - awanturnicze wyprawy; Znaleźć - pokój domowy i polepszenie interesu lub ujść szczęśliwie zasadzce; Złamane - separacja z powodu śmierci lub zazdrości ; Kobiecie otwierać drzwi kluczem - nowy kochanek, do którego będzie miała za wiele zaufania; Zamykać drzwi kluczem - powodzenie w wyborze męża; Znalezienie - odkrycie sposobu na rozwiązanie problemu; Otwierać dzrwi kluczem - podjęcie ważnej decyzji, odkrycie czegoś, przejście w nową fazę rozwoju lub wpadniesz w podejrzenie; nosić - oszczędnością zajdziesz daleko.

Kluski - żądania twe zostaną zaspokojone; jeść - zepsujesz żołądek.

Kładka - Otwierają się przed tobą nowe możliwości.

Kłamać - szczęście.

Kłopoty - przepowiednia szczęśliwych wypadków.

Kłosy - zrywać - klęska gradowa; widzieć - życzenia nasze spełnią się; wiązać - publiczny wstyd; gnieść nogami - zburzenie planów; wieniec z kłosów - zaproszenie na dożynki.

Kłótnie - pomiędzy kochankami - szczęście w małżeństwie; między przyjaciółmi - strata pieniężna.

Kłódka - Zakończą się twoje zmartwienia wynikające z przewlekającej się choroby w twoim domu.

Kłusownik - szkoda.

Kminek - zdrowie.

Knajpa - strzeż się zgubnych namiętności.

Knot - uciążliwa pielęgnacja chorego; gasnący - choroba w rodzinie.

Kobiałka - otrzymasz pieniądze.

Kobieta - niemoc; kilka kobiet - potwarz; blondynka - szczęśliwe zdarzenie; brunetka - choroba; ruda - dziwactwo; słaba - pocieszające nowiny; naga - śmierć w rodzinie, wystrzegaj się oszustów; całować - zyski materialne; w ciąży - radość; stara - kłótnia; zawoalowana - śmierć.

Koc - miej odwagę; Brudny - zdrada ; Nowy i jasny - czeka cię sukcestam, gdzie obawiasz się niepowodzenia.

Kochać - przeżywać będziesz rozkoszne sny.

Kochanek - poleca ci się ostrożność; kochankowie żony - dobrzy przyjaciele.

Kocur - płomienna miłość; czarny - zazdrość.

Kogut - Jest zapowiedzią powodzenia w planach, ale także powstałą z tego zarozumiałością Piejący - dobra nowina,jesteś lubiany; Widzieć bijące się - być powołanym na świadka , Z kurami - nie przebieraj w miłości, bo możesz przegapić dobrą dla ciebie pertię ; złapać go - powodzenie.

Kojec - przeszkoda w schadzce.

Kok (fryzura) - ośmieszenie.

Kokarda - wojna, zdrada.

Kolacja - szczęście rodzinne.

Kolano - Kolana zbyt wielkie - oznaka separacji i straty w interesie; Kobiecie, że ma zgrabne - wielu wielbicieli; Brudne - choroba; kobiece - miłość osłabiona.

Kolba - bądź ostrożny z bronią.

Kolce - gorycze w życiu.

Kolczatka - ostrzeżenie przed wyrządzeniem szkody.

Kolczyki - zysk; nosić - dowiesz się tajemnicy; kupować - próżność.

Kolej - Podróżujesz koleją - okaże się, że twoje interesy będą wymagały ścisłej kontroli, ponieważ wrogowie próbują sobie je przywłaszczyć; Widzieć przeszkodę na torach - to znak oszustwa w twoich interesach; Przechodzić przez próg kolejowy - czeka cię okres zmartwień i ciężkiej pracy Idziesz torami - możesz się spodziewać, że twoje zręczne prowadzenie interesów przyniesie szczęście; Tory zalane wodą - przyjemności zagłuszą nieszczęście, które za jakiś czas znowu cię nawiedzi; jechać nią - szybki postęp; widzieć - niespodziewane odwiedziny; kolejowa restauracja - podróż.

Kolejka - Oczekuj na zmiany w swoim życiu

Koleżanka/Kolega - Ulegnie poważnemu zakłóceniu Twój słuch, unikaj głośnych spotkań.

Kolędy - dawać - chciwość; otrzymać - kłopot; śpiewać radość.

Kolońska woda - wywołujesz o sobie fałszywe sądy.

Kolory widzieć - wesołe myśli.

Kolos - honory .

Kolumna - zaszczyty; zburzona - nieszczęście.

Kolumnada iść nią - ziszczenie się twoich ideałów.

Kołdra - Brudna - zdrada ; Czysta - uniknięcie choroby grasujacej wokoło.

Koło - przyjemność zmącona niespodziewanym smutkiem; dużo kół - szczęście; obracające się - szybkie osiągnięcie celu; złamane - straty.

Kołowrotek - szczęśliwe życie rodzinne.

Kołpak - rozwieją się twe troski.

Kołtun - szczęście.

Kołyska - chrzciny, uroczystość domowa.

Komary - obcujesz z człowiekiem, kt6rego nienawidzisz; szkoda wyrządzona przez złych ludzi.

Komediant - odstępujesz od prawdy.

Komedię grać - dyshonor; słyszeć - posłuszeństwo przyniesie ci pożytek.

Kometa - niespokojne czasy, wojna; ważne zmiany w życiu, które jednak przyniosą wam korzyść.

Komin - z ogniem - dobra wiadomość; bez ognia - przykrości do pokonania; Poznasz zamożnych ludzi, którzy nosić się będą z zamiarem przekazania Ci ich majątku Zapowiadają też przykre zajście, prawdopodobnie wieść o chorobie kogoś z bliskich; Ruiny - troski i możliwa śmierć w rodzinie; Obrośnięty bluszczem - smutek z powodu śmierci przyjaciela lub krewnego; Dymiący - poprawa bytu.

Kominiarz - szczęśliwe wyjście z niebezpieczeństwa; Widzieć - przyniesie ci szczęście ; Rozmawiać - same miłe niespodzianki.

Kominek - zdrowie.

Komora - samotne życie.

Kompan - podstęp osiągnięty cierpliwością.

Kompania - powodzenie.

Kompas - daleka podróż.

Komunia - spełnienie zamiarów; Na kilka dni wróci twój dawny spokój, a nerwica żołądka ustąpi.

Konanie - czerstwe zdrowie; konającego widzieć - strata sukcesji.

Koncert - z muzyką i śpiewem - chorym uzdrowienie; zdrowym - radość; Pojednasz się z człowiekiem, który przez Ciebie został odrzucony.

Kondukt pogrzebowy - radość.

Konduktor kolejowy - podróż w miłym towarzystwie.

Konduktor na dachu (piorunochron) ominie cię niebezpieczeństwo.

Konewka - dobra wiadomość; pić z niej - radość.

Konfesjonał - Jeszcze bardziej pogłębi się twoja depresja psychiczną

Konferencja - rozwiązanie ważnych zagadnień.

Konfitury jeść lub robić - pewny zysk; widzieć - puste gadanie.

Koniak pić - miłość bez wzajemności.

Koniczynę siać - życie na wsi; widzieć sianie - powodzenie w gospodarstwie; kwitnąca - dobra przyszłość; łany - przyszłość pełna nadziei.

Konik polny - zła wróżba dla chorych; Widzieć w ogrodzie - prześladowanie ze strony nieprzyjaciół ; Trawa na której siedzą jest zwiędnięta - choroba ; Widzieć wiele latających - kłopoty domowe przez pewien czas.

Konkurs - niepowodzenie, daremne wysiłki.

Konopie - domowe nieprzyjemności; zrywać - spadek; prząść - małżeństwo.

Konserwy - zysk, wygrana.

Kontrakt - wielkie spekulacje.

Kontusz - wesołe życie.

Konwulsje - bankructwo dłużnika.

Koń - biały - rozkosz; czarny - kłopoty; stający dęba - wielki honor; jeździć konno - spełnienie zamiarów; spaść z konia - wielkie nieprzyjemności; konie rozpędzone - śmierć; koń własny - dobrobyt; podkuwać - wysokie stanowisko; zdechły - ciężka praca; chudy - przeszkody; Widzieć lub jechać na białym koniu - dużo szczęścia i powodzenia w życiu i miłości; Chudy i brudny - strzeż się zazdrosnej kobiety; Uciekajacy - choroba u Twych przyjaciół ; Widziec martwego - zawód w przedsiębiorstwie; Koń biegnący bez uzdy - rozpusta lub obelga ; Stado koni - wzbogacenie się o jakim nawet się nie marzyło; Osiodłać dzikiego konia - pokonanie przeciwników Galopujacy - ktoś Ci wyświadczy przysługę.

Kopać ziemię - wielkie trudy.

Kopalnia - szczęście i bogactwo; pracować w niej - wytężona praca; węgla - bogaty ożenek.

Koper - poprzestać na małym.

Koperta - zdradzona tajemnica.

Kopyto - niesnaski, oszukaństwo.

Kopyto - przewaga majątkowa.

Korale - zyski, uciecha.

Korba - nieudane zamiary .

Kordelas - zatarg z kodeksem karnym.

Korek - fałszywe oskarżenie.

Korkociąg - miła wiadomość.

Korona - wielkie zaszczyty; nosić - bogactwo.

Koronacja - chwilowe szczęście.

Koronki - niespodziewane trudności.

Korporant - straty pieniężne.

Korso kwiatowe - zaszczytne zaproszenie.

Korytarz - Widzieć wąski, ciemny - liczne przeszkody i strapienia w życiu ,Wędrowanie ciemnym, mrocznym korytarzem - próba zmierzenia się z własnymi uczuciami i lękami, Ze światłem na końcu - nadzieje w trudnej sytuacji, Zagupić się w labiryńcie korytarzy - brak widocznego wyjścia z ciężkiej sytuacji, zwątpienie i lęk

Korzeń - kłopoty żywnościowe; korzenie kopać - żmudna praca; potykać się - ostrożność w działaniu; jeść - zdrowie; wąchać - przyjemność.

Kos - wesoły przyjaciel.

Kosa - Co zacząłeś musisz dokończyć.

Kostnica - przestrach.

Kosynier - groźny przyjaciel.

Koszary - niespodziewana pomoc.

Kosze - niespodziewana zamożność; z kwiatami - szczęście w miłości; zamknięty - odkryjesz tajemnice; pusty - miłość bez wzajemności; pleść - cierpienie.

Koszula - pomyślne zamiary; brudna - choroba lub ubóstwo; podarta - niespodziewane zdarzenie; prać - pilnuj swego honoru.

Kości - trudy.

Kościół - pociecha w cierpieniu; zniszczony - niedostatek.

Kościół - powodzenie w przedsięwzięciach; Widzieć z dala - niespełnione życzenia ; Wstąpić - nadspodziewana pomoc Nastaną dla ciebie chwalebne i błogie dni; Widzisz albo przebywasz - nie jestes sam, masz przyjaciół na których mozesz liczyć w potrzebie; Bierzesz udział w budowie - powodzenie; Dajesz ofiarę na kosciół - czeka Cię wiele szczęścia; Wchodzisz do kościoła będąc w smutnym nastroju - poprawa Twojego losu w przyszłości.

Kość - słoniowa - wygody ; Widzieć - praca i troski; Połamane - bieda lub wypadek; Widzieć własne wystające z ciała - ostrzeżenie przed zdradą.

Kot fałszywy przyjaciel; być podrapanym - musisz znieść przeciwności; czarny - nieszczęście; głaskać - niewdzięczność; Kotek - Szczęśliwe wydarzenie i zapowiedź szczęśliwego, choć pełnego zmian i długiego życie.

Kotara - wielkie zmartwienie.

Kotlarz - kłopoty.

Kotlety - zgoda w małżeństwie.

Kotły - kłótnie.

Kotwica - ratunek w niebezpieczeństwie.

Kotylion - zakochać się.

Kowadło - korzystna praca; kuć - trudna praca.

Kowala widzieć - troski; być nim - śmierć przyjaciela.

Koza - bogactwo, błogosławieństwo w dzieciach; kozie mleko - powrót do zdrowia; stado k6z - szybki wzrost majątku; doić - choroba w rodzinie; białe - dobry interes.

Kozioł - szczęście u płci odmiennej; drewniany - pomyślny interes handlowy .

Koziołki wywracać - lekkomyślna zabawa.

Kożuch - Widzieć lub mieć go na sobie - dostatek w bliskiej przyszłości

Kraby - Będziesz miał wiele skomplikowanych spraw, których załatwienie będzie wymagało od ciebie dużo wysiłku. Taki sen jest dla kochanków zapowiedzią długich i trudnych zalotów

Kradzież - Dobrze się ułoży twoje życie lecz nadal będzie nudne

Kraj obcy - przyjemna podróż.

Krajać - strata w interesach.

Krajobraz - piękna i przyjemna podróż; górzysty - bez trudu zdobędziesz korzyści.

Krakanie słyszeć - złowróżbne wieści.

Kram - kradzież.

Kramarz - pilnością dojdziesz daleko.

Krasnoludek - Niespodzianka jest ci pisana.

Kraść - łatwy zysk, niepowodzenie.

Kraty - długa nieobecność drogiej osoby; patrzeć na nie - stracisz wiele.

Krawat długi wiązać - ból gardła; rozwiązywać - powrót do zdrowia.

Krawiec - stosunki z człowiekiem lekkomyślnym; mówić z nim - znaczne straty.

Kreda - spłacony dług.

Kredyt - wyzyskują cię przyjaciele.

Kret - nieoczekiwana szkoda lub nie uda ci się zrealizować swych zamiarów ;Złapać - pokonanie wrogów i dopięcie swych celów

Krew - pić - nadzieje spełnione; zwierzęca - dobre interesy; Widzieć - czeka Cię niemały zysk; Z nosa - dowiesz się wielu interesujących nowin; Zastygła - odczujesz dolegliwości kostne; Ubranie splamione krwią - nieprzyjaciele staraja się wydrzeć Ci to co zdobyłeś z wielkim trudem, ostrzeżenie przed zawieraniem znajomości z obcymi; Widziec krew płynącą z rany - zmartwienia i fizyczne cierpienie; Mieć zakrwawione ręce - nieszczęście Musisz się zgodzić na ofiarę; Dawać - musisz wspomóc biedniejszego; Otrzymywać - Ty otrzymasz wsparcie; Na rękach - otrzymasz duży spadek; Płynąca - dobre wiadomości; Czarna - ciężka choroba; Przysięgać na krew - nie wolno Ci złamać danego słowa; Przemoc z krwią - czeka Cię okres emocjonalnego wrzenia; Menstrualna - musisz okazać życiową mądrość.

Krewni - przemijające przykrości; umierający - bogaty spadek.

Kręgle - Grasz - z pewnością wplączesz się w jakąś aferę, która skompromituje twoje dobre imię; utracisz pieniądze i prawdziwą przyjaźń. Taki sen oznacza też, że nierozsądnie marnujesz siły i okazje. Powinieneś staranniej dobierać sobie przyjaciół Widzieć jak inni grają - zapowiedź, iż znajdziesz przyjemność w kontaktach z lekkomyślnymi osobami i najprawdopodobniej stracisz pracę Dla młodej kobiety wygrywać - to oznaka beztroskich przyjemności, po których jednak pozostanie tylko smutek.

Krochmal - zastój w interesach.

Krogulec - niebezpieczeństwo.

Krokodyl - Przegrasz w karty dużą sumę pieniędzy; Widzieć - zdrada przez najlepszego przyjaciela ; Siedzieć na nim - wpadnięcie w kłopoty z których trudno będzie wybrnąć.

Kropidło - przyjemna niespodzianka.

Kropielnica - szukanie poparcia.

Kropla - niepotrzebne wydatki.

Krosty - Mieć na ciele - kłopoty pieniężne; Duża ilość - zmartwienia z powodu drobiazgów Inne osoby - zapowiedź kłopotów ze zdrowiem; Dla kobiety - ostrzeżenie, że jej zachowanie stanie się przedmiotem krytyki ze strony przyjaciół i znajomych.

Krowa - dostatki; doić - zaślubiny; obora - ukryte pragnienia; pasące się - wygodne życie; Widzieć krowy czekające na dojenie - spełnienie wszystkich pragnień; Tłusta - dobrobyt zapanuje w kraju, w którym żyjesz;Chuda - namnoży się biedaków i żebraków.

Król - dobre interesy, przyjemne towarzystwo.

Królik - jeść - dobrobyt; zabijać - strata; biały - radość.

Królowa - spełnienie marzeń, symbolizuje matkę, lub inną ważną kobietę w życiu śniącego.

Krucyfiks - spełnione nadzieje.

Kruk - strata, Złe wieści otrzymasz od swoich znajomych; kraczący - nieszczęście; płoszyć, wyśledzić - oszustwo; latające - śmierć; Widzieć lub słyszeć - ostrzeżenie przed złodziejem, małżonkom przed niewiernością; Złapac - odwrócisz nieszczęście.

Krwotok - Poważnie zakłócisz swoje bioprądy, ale za to wzmocnisz swoje uzdolnienia.

Kryjówka - kłopoty.

Kryminał - śledzą twoje czyny.

Kryształ - Ktoś nałoży ciemne opaski na twoje oczy i uszy, musisz wiele popracować, aby znowu wszystko słyszeć i widzieć.

Krzak - szczęście w miłości; gęste krzaki - obrona przed niebezpieczeństwem; kwitnące - odwzajemnione uczucie; karczować - dojdziesz do celu.

Krzesło - Powaga będzie gościć na twojej twarzy; Widzieć - niespełnienie pewnych obowiązków; Widzieć przyjaciela na - wiadomość o jego chorobie lub śmierci; Stać na - odwaga w życiu prywatnym i zawodowym.

Krzyk - Słyszeć - interesujące zdarzenie, Choremu - czasem pogorszenie,; Wejdziesz do dobrego towarzystwa; Słyszeć, jak krewny, przyjaciel lub znajomy wzywa pomocy - to znak, że jest chory albo że znajduje się w rozpaczliwej sytuacji.

Krzywe nogi - ryzykowne przedsięwzięcia.

Krzyż - szczęście rodzinne; przy drodze - radosna wiadomość; nosić - obmowa; klęczeć - chrzest - wypadek w rodzinie; Przydrożny - radosna wiadomość; Równoramienny - doszedłeś do skrzyżowania, gdzie należy dokonać wyboru.

Ksiądz - Na ambonie - choroba i kłopoty dla śniącego; Jeżeli kobieta śni, że jest zakochana w księdzu - ostrzeżenie przed oszystwami i przed kochankiem bez skrupułów; Jeżeli się ksiądz zaleca - bedziesz krytykowana za zbyt wesoły i lekkomyślny sposób życia ; Spowiadać się - upokorzenie i smutek.

Książę - zmienne szczęście; mówić z nim - zaszczyty; jadący - fałszywy przyjaciel.

Książka - zgryzoty; naukowa - wysokie honory; kupować - nowiny; otrzymać - niespodzianka; spalona - strata przyjaciół; Czytać ją - ktoś przypadkowo Cię pocieszy; Dawać - pożyteczną pracę zakończysz pomyślnie; Dla autora - ostrzeżenie przed kłopotami; Dzieci czytające - zgoda w domu ; Stara - ostrzeżenie przed plotkami.

Księgarnia - Kolejne kłopoty i wydatki są ci pisane.

Księgarz - niespodziewany spadek.

Księżyc - czerwony - niezgoda; piękny - wierna miłość; zaćmiony - złe nowiny; w pełni - niewierność; przy słońcu - ważne zdarzenie; Widzieć - ziszczenie się planów; Niewyraźny - miłość bez wzajemności ; Zaćmienie - zaraźliwe choroby; Jasny - zyskasz dużo w swoim interesie; Krwawy - ktoś musi zwrócić ci twój honor; Blady - kolejne strapienie nadciąg.

Kubek -Siedem chudych lat nastanie, a Ciebie trudności dotkną znaczne; Mieć srebrny lub złoty - pomyślność; Pić z pełnego kubka - nieprzyjemnośći z nadużycia.

Kucharka - dobra opiekunka lub wierny przyjaciel; gotująca - uporządkowane życie.

Kuchnia - Sen o kuchni zazwyczaj stanowi dobrą wróżbę; Przygotowywanie potraw w - dobrobyt i udane małżeństwo; W której nie ma żadnych produktów spożywczych - odczuwasz brak przyjaźni, ogarnia cię depresja, która wynika z braku możliwości skutecznego działania; W której brak jest kuchennego pieca - zastanów się jak traktujesz bliźnich; polowa - zmiana miejsca pobytu.

Kufel - weseli goście; stłuc - pijaństwo jest zgubne.

Kufer - daleka podróż; pakować - złe wiadomości.

Kuglarz - przyjaciel.

Kukułka - pewna wizyta.

Kukurydza - łuskać - powodzenie i dużo przyjemności; Widzieć zbieranie kukurydzy - uczestniczenie w sąsiedzkim przyjęciu; Pole dojrzewającej - spełnienie marzeń i realizacja najsmielszych planów, uzdrowienie i poprawa stanu psychofizycznego; Zbierać z pola - dobre efekty własnej pracy, plony życiowe, szczeście i dobrobyt ; Uschnięta lub zgnila - uważaj na przyszłość oraz na zdrowie.

Kula - niepomyślne wydarzenie; tocząca się - zły wynik; być trafionym - choroba; ziemska - daleka podróż; armatnia - uratujesz się z wielkiego nieszczęścia.

Kulawy - niespodziewane zdarzenie; być kulawym - stracisz dobrą opinię.

Kule - niespodziewana pomoc.

Kum - zmartwienie w rodzinie.

Kumys pić - rozrzutność.

Kuna - złodziej; schwytać żywą - dobry interes; zastrzelić - uwolnienie od dolegliwości.

Kupiec - powiększenie majątku.

Kuplety śpiewać - kłopoty.

Kupony - sprzyjają ci.

Kupować - uczestnictwo w interesach.

Kura - na jajach - spełnione nadzieje; z kurczętami - liczna rodzina; dużo kur - zmartwienie domowe; Widzieć z kurczętami - rozmaite kłopoty, które jednak da się usunąć ; Podrosłe kurczęta - powodzenie w przedsięwzięciach; Słyszeć gdaczące - podróż, a czasem przybycie gości z dalekich stron; Jeść - niepowodzenie w miłości i w interesie; Pisklę - radość w twoim domu, smutek na ulicy; Zabita - uważaj na nieprzyjaciół.

Kurczęta - nieprzyjemne odwiedziny i plotki.

Kurier - szybkie dojście do bogactwa.

Kuropatwa - dobrobyt; strzelać- oszukują cię; jeść - zubożenie; w stadzie - złudne szczęście.

Kurtka - poniżenie.

Kurz - spory rodzinne; Być pokrytym kurzem - inni wyprzedzą cię w interesie, dla młodej kobiety - nieporozumienie z przyjacielem.

Kuśnierz - wygody.

Kuzyn - uroczystości rodzinne.

Kuźnia - zdolności do prowadzenia interesów.

Kwadrat - zamiłowanie do porządku.

Kwarc - stosunki z upartymi.

Kwartet - dobre towarzystwo; brać w nim udział - życzliwi ludzie.

Kwas - kłótnia.

Kwatera - ślub w niedługim czasie.

Kwestarz - szczęście rodzinne.

Kwiaty - białe - trudności w zamiarach; żółte - złe skutki przedsięwzięć; zerwane - zysk; rosnące - radość; otrzymać - wierna przyjaźń; sadzić - zaszczyty; zrywać - wygrana; więdnące - choroba; Zrywać: spotka cię wielkie niszczęście; podlewać: dopisze ci szczęście, zagraj w gre liczbową i postaw dwie cyfry parzyste i trzy nieparzyste..

Kwik słyszeć - pomoc krewnych.

Kwit przebaczenie; wystawić - szybki wzrost bogactwa.

Kwoka - liczna rodzina; kupować - dużo szczęścia.[ L ] - sennik

| Powrót |

Labirynt - fałszywe wyobrażenie; znaleźć wyjście - przezwyciężone przeszkody.

Laboratorium - choroba.

Lek - silne wzruszenie.

Lakier - nie dowierzaj pochlebcom.

Lakierki - żałoba.

Lalka - pusta zabawa; być nią - rozdrobnione pieniądze.

Lampa - zapalona - wyjaśnienie; gasić lampę - pokrzyżowane zamiary; nieść - dobra droga; widzieć gasnącą - cierpienie; Zapalać - szczęście będzie Ci sprzyjać w czasie najbliższego eksperymentowania; Próżne - smutek; Zapalone - szczęście w pożyciu domowym; Stłuc - rabtowna zmiana na gorsze; Nieść - zdobycie niezależności ekottermicznej.

Lampart - niebezpieczeństwo.

Lanca - spory; złamana - pogodzenie się z wrogami.

Las - życ będziesz długo i w wielkim dostatku; Znajdować się w gęstym lesie - strata w interesie i kłótnie w domu; Przechadzać się po lesie w towarzystwie - otrzymanie potrzebej pomocy; Zbłąkać się w lesie - niebezpieczeństwo; gęsty i ciemny ;troski; świeży, zielony - długie, przyjemne życie; płonący - radosne zdarzenie; puszcza - niespodziewany spadek; rąbać - dojdziesz do majątku.

Laska - Chodzić wspierając się - ciężka potrzeba; Uderzyć - niespodziane odkrycie; Dostać po grzbiecie - pożyteczna rada lub pomoc.

Lasso - stracona wolność.

Latać - miłe przeżycia; spaść - nieprzyjemności; na skrzydłach - szczęście; Z ptakami - spotkasz cudzoziemca; Przelatywać nad czymś - pragnienie ucieczki od własnych ziemskich problemów..

Latarnia - pokrzyżowanie planów, intrygi; gasić - nie mieszaj się w sprawy innych; zapalić - pewne stanowisko; morska - ważne zdarzenia; magiczna - oszukują cię.

Lawenda - cierpienia moralne.

Lazaret - krótka choroba.

Lawina - nieszczęście; śnieżna - Poczucie zagrożenia przez pietrzące się uczucia, które próbujemy trzymać w ryzach; Przywalenie przez lawinę - zablokowane uczucia wymkną się spod kontroli i poczynią duże spustoszenia.

Lejek - rozsądek nie zawadzi.

Lekarstwa - prześladowanie; podawać - straty.

Lekarz - dobre nadzieje; być nim - zmień nieporządny sposób bycia; Młodej kobiecie radzić się - oznaka że nadużywa własne zdrowie, mężczyźnie - zwiastun choroby; Postrać lekarza przyjaznego życzliwego, który udziela pomocy - polepszenie stanu zdrowia i samopoczucia; Nieprzyjemny, zadajacy ból, dokonujący przykrych badań - zapowiedź kontroli urzedowej, śledztwo, dochodzenie lub inne niemiłe zabiegi.

Lekcja - Stracisz wiele na tym, że ostatnio nie posłuchałeś rad swojego ojca, rodzice zawsze mają rację.

Leki - Brać - nie wiadomo którędy ucieknie od ciebie szczęście Podawać - powiadają, że na dużą kupę diabeł nadal pieniądze znosi, przeto spodziewaj się dalszego ciągu powodzeń Pić - chwilowy kłopot, z którego da się łatwo wybrnąć Gorzkie - strata lub chorob.

Lektyka - przyjemna przyszłość; być niesionym - zaproszenie.

Len prząść - szczęśliwe małżeństwo; rosnący - miłe gospodarstwo domowe.

Leniwy - zmiana stosunków.

Lep - zasadzka.

Lepić - odnowisz dawną przyjaźń.

Leśniczówka - dobre przyjęcie u innych.

Lew - dobrobyt zdobyty własną siłą; być ściganym przez lwa - popaść w niełaskę; zabić go - zwycięstwo; skóra lwa - bogactwo; ryczący - niebezpieczeństwo; w klatce - pokonany nieprzyjaciel; obłaskawiony - nowy przyjaciel.

Lewkonia - pomyślność w miłości.

Leżeć - przeszkoda w zamiarach; z brzydkim człowiekiem - choroba; z piękną kobietą - oszustwo; z obcym mężem - zła nowina; Na łące patrząc w niebo - chwilowy brak aktywności, wycofanie, potrzeba odpoczynku i nabrania sił ; W łóżku - związek; Widzieć osobę leżącą - pogorszenie sytuacji, niedomagania zdrowotne, możliwa apatia i depresja u osoby, którą śniący widzi w podobnym stanie; Widzieć kogoś leżącego na podłodze - pogarda, niechęć wobec tej osoby; Leżeć samemu na ziemi lub w błocie, odczuwając dyskomfort - zapowiedź poniżenia, niepowodzenia, krytyki.

Lęk - Czeka cię krótkie i kłopotliwe życie.

Liberia - zależność.

Lichtarz nieść - dobrzy przyjaciele; z płonącą świecą -radosna wieść; bez świecy - troski.

Lichwiarz - szukanie właściwej pomocy; mówić z nim - złe towarzystwo; być nim - wyrzuty sumienia.

Liczby - małe - niepewności; wielkie - pomyślny skutek w działalności.

Liczyć - stosunki ze skąpymi.

Likier - krótkotrwała radość.

Lilia - próżne nadzieje; zrywać - miłość zmysłowa; kolorowe - pozory mylą.

Liliput - ważne zdarzenie.

Lina - Niebezpieczeństwo, zdrada Wspinać się - błędne drogi; Wiązać - skrzywdzisz innych; Schodzić - zapowiedź rozczarowań w najbardziej optymistycznych momentach Twego życia;Jesteś związany - ulegniesz prawdopodobnie urokom miłości wbrew zdrowemu rozsądkowi ; Rozrywać - oznaka Twojej zdolności do pokonania wrogów i konkurencji Wiązać liny lub uwiązywać konie - będziesz upoważniony do nadzorowania innych wedle swego życzenia Chodzić - wdasz się w jakąś ryzykowną spekulację lecz dziwnym trafem odniesiesz sukces Widzieć innych chodzących - odniesiesz korzyść z udanych spekulacji innych osób Skaczesz przez linę - sprawisz niespodziankę swoim kolegom emocjonującą eskapadą graniczącą z sensacją Przydeptać linę stopą - w sprzyjających okolicznościach będziesz życzliwy i czuły w swych poczynaniach Rzucasz linę z górnego piętra do stojących w dole ludzi - zaangażujesz się w jakąś sprawę, która w oczach Twoich przyjaciół nie będzie całkiem czysta, niemniej jednak przyniesie Ci przyjemność i korzyść, dla młodej kobiety taki sen zwiastuje uciechy, które nie mają nic wspólnego z przyzwoitością.

Linoskoczek - śmiałe przedsięwzięcia.

Lipa - przyszłość bez troski; kwitnąca - wielkie szczęście; wspinać się - spełnienie pragnień.

Lira - niestałość; grać - wesołość cię czeka.

Lis - nieszczerzy przyjaciele; polować, zabić go - poznasz się na fałszywych przyjaciołach i zerwiesz z nich maskę obłudy.

Liście zielone - szczęście i zdrowie; zwiędłe i opadające - smutek i strata przyjaciół.

List -otrzymać - bogactwo w przyszłości; czytać - wyjść za mąż; pisać - interesujące wiadomości; znaleźć - sprawa urzędowa; zgubić - złe wieści; spalić - lekkomyślność; otwierać - strzeż się złodzieja; Dostać - dotrą do ciebie z opóźnieniem smutne wieści Wysyłać - weźmiesz udział w dużym, żegnającym się wzajemnie zbiorowisku ludzi Polecony - kłótnia z powodu pieniędzy; dla młodej kobiety oferta pieniężna za spełnienie niezupełnie honorowego czynu; mężczyźnie - niedobrane małżeństwo Pisać - zazdrość niesłuszna Nie przeczytać otrzymanego - strata Podarty - zepsucie dobrej opinii.

Listonosz - Widzieć gdy przychodzi z pocztą - otrzymanie przykrego listu w niedalekiej przyszłości Słyszeć jego gwizdek - przyjazd niespodziewanego gościa Mija wasz dom - smutek Oddać mu list do wysłania - cierpienie z powodu zazdrości Rozmawiać - skandaliczne zajście.

Liszaj - bogactwo.

Liście - Widzieć zielone - ogólne powodzenie Zwiędłe - zmartwienia z powodu przewidzianych strat Suche - troski.

Litera - zwiedzanie dalekich krajów; pisać - nieszczęście; uczyć się - błogosławieństwo w dzieciach.

Litr - pomyślność w handlu.

Lizać - otaczają cię pochlebcy.

Lody jeść - przyjemna niespodzianka.

Lodówka - Zobaczysz wielki pożar.

Lokaj - gorąca miłość; być nim - strata.

Loki - bliskie zakochanie; obcinać - wielka miłość.

Lokomotywa - podróż z konieczności; w ruchu - grozi ci niebezpieczeństwo.

Lombard - kłopoty finansowe.

Lornetka - pozyskanie pewnego przyjaciela; w teatrze - nowiny.

Los - niepewna przyszłość; kupować - straty; znaleźć - większa wygrana.

Loteria - Na twoje wyznanie miłości, druga osoba zareaguje niezwykle agresywnie Interesowanie się - otrzymanie bezwartościowej oferty, która spowoduje stratę; Wygrać - zaangażowanie się w ryzykowny interes; Widzieć innych wygrywających - towarzyska zabawa; Stracić na loterii - paść ofiarą nieorzyjaciół.

Lotnisko - Wstrząs psychiczny i zakłócenia w sferze mentalnej.

Loża - strapienie.

Lód - łamać - troski; niepotrzebny przestrach; pośliznąć się - wypadek; ślizgać się - śmiałe przedsięwzięcia; Gruby - musisz popracować nad sferą uczuć; Cienki - zbliżający się wyłom w emocjach; Topniejący - pozbędziesz się lęków i zahamowań;.

Ludojad - wierzyciele.

Ludowa zabawa - przyjemne czasy.

Ludowe zgromadzenie - niepotrzebne zamieszanie w cudze sprawy.

Ludzie - czarno ubrani - nieprzyjemne nowiny piękni - radość i powodzenie; tłumy ludzi - dobry zarobek; szczęśliwi - bogactwo; śpiący - wątpliwe przyjemności; nieznajomi - dobre dochody; smutni - cudze zmartwienie się wzruszy.

Lunatyk - nerwowa choroba; Po ostatnim wypadku staniesz sie niezwykle strachliwy, a tym samym nie do zniesienia.

Luneta - piękne widoki.

Lustro - niepomyślne wieści; Podświadome niepokoje i refleksje nad sobą i niepomyślne wieści; Przeglądać się - problemy zdrowotne, które szybko miną Kupić - otrzymasz niezwykłą i radosną nowinę; Rozbić - 7 lat niepowodzenia w miłości.

Lutnia - wesołe towarzystwo


[ Ł ] - sennik

| Powrót |

Łabędź - szczęśliwy powrót z dalekiej podróży.

Łachmany - wybawienie z wielkich kłopotów; nosić -popadniesz w biedę; sprzedawać - w domu niespodzianka; kupować - fałszywa spekulacja; prać - jesteś oszczędny.

Łąka - szczęśliwe zamiary, wielki zysk; leżeć - miłe życie.

Łan zboża - urodzajne lato, szczęście w małżeństwie.

Łańcuch - złoty - wesele w rodzinie; żelazny - samotna starość; dźwigać - troski; rwać - energią zdobędziesz powodzenie.

Łapa - mieć do czynienia z ludźmi nieokrzesanymi.

Łapka na myszy - chcą cię oszukać.

Łasica - chcą cię oszukać.

Łaska - dobra wiadomość.

Łata - trud bezpożyteczny.

Łatać - drobiazgi utrudniają ci życie.

Ławka - zwodnicza obietnica; darniowa - przygoda miłosna.

Łazienka - wstyd.

Łódź - grożące niebezpieczeństwo; płynąć - niewierność; tonąca - zerwane zaręczyny.

Łój - łatwe rozwiązanie sprawy; łojowa świeca - długie życie.

Łopata - niewdzięczna praca; pracować nią - przysługa przyjaciół.

Łosoś - znaleźć cenną rzecz; jeść - trud wynagrodzony.

Łotr - stracisz dużo.

Łowy w towarzystwie - obmowa; samotne - szczęście na loterii.

Łóżko - puste - śmierć; brudne - szczęście rodzinne; spaść z łóżka - ostrożność w przedsięwzięciach; piękne - szczęśliwe małżeństwo; wstawać - odzyskasz zdrowie; w słońcu - dobrobyt.

Łuczywo - plany się nie udadzą.

Ług - plotki, przeciwności.

Łuk - pociecha, pomoc.

Łaska - śmierć znajomego.

Łuski - szczęście i bogactwo.

Łydki - silne - wyróżnienie; cienkie - będziesz wyszydzony; spuchnięte lub skaleczone - szkody w gospodarstwie.

Łysy - późna starość; łysinę widzieć - pośmiewisko.

Łyżka - zostaniesz zaproszony na ucztę; srebrna - dostatek w domu.

Łyżwy - mieć - zmienne powodzenie; widzieć u innych - zastój w interesach.

Łzy - niespodziewana radość, honory .


[ M ] - sennik

| Powrót |

Maca - Kogoś z twojej rodziny spotka szczęście.

Macać - po ciemku - niezdecydowanie, niepewność.

Macocha - Oznacza zamążpójście za wdowca lub wdowę

Maczuga - zwyciężysz zazdrosnych.

Madonna - cierpienie twoje przeminie.

Mądrym być - zarozumiałość.

Magazyn - Sen oznacza dla ciebie udane przedsięwzięcie ; Widzieć pusty - znak, że będziesz oszukany; fiasko poniesie też jakiś plan, któremu poświęciłeś dużo uwagi i starań; rozwój interesów; kolejowy - drogi podarunek z dalekich stron.

Magiel - porządek domowy .

Magik - ciężki chleb, życie niepewne.

Magistrat - wygranie sprawy.

Magnat - spadek, znaczenie, błogie życie.

Magnes - znajdziesz przyjaciół; znaleźć go - zakochać się.

Magnezja - zażywać ją - słabość dzieci, choroby żołądka.

Magnetofon - Ktoś wyłudzi od ciebie dużą ilość pieniędzy

Maj - wierna miłość.

Majątek - drobne nieporozumienia rodzinne.

Majestat widzieć - odznaczenie, nagroda.

Major - robić długi.

Majtek - podróż morska.

Majtki - nieprzystojne myśli.

Majster - Doznasz przyjaźni i pomocy w wielkim stylu.

Mak - niedorzeczności; jeść - próżne nadzieje; siać - miłość zmysłowa.

Mąka - gotować z niej coś - przykry wypadek; mleć ją - domowe szczęście; kupować - napomnienie do oszczędności; mleć zboże na mąkę - zarobisz wiele pieniędzy; rozsypać ją - jesteś zuchwały; palić - niespodziewani goście.

Makagigi - ciężka słabość i różne nieprzyjemności.

Makaron jeść - długotrwałe procesy.

Makijaż - zmieniasz twarz; Zły - będziesz narażony na śmieszność.

Makolągwa - miła wiadomość.

Makownik - życie wybredne.

Makutra - zabawa, wesele.

Malarz pracujący - późny wiek; być rum - lubisz piękno.

Maliny - radość i zażywanie życia; Ogród z krzakami malin - jesteś w niebezpieczeństwie zawikłania się w cudze sprawy Jeść dla młodej kobiety - obmow.

Malować - malować się - małżeństwo; kazać się malować - będziesz szczerze kochany; innych - nowa znajomość; krajobraz - dostatek; cian - odrodzenie duchowe; Obrazów - czeka cię ciekawa przyszłość.

Malować się -Małżeństwo; Innych - nowa znajomość; Dom - masz coś do ukrycia; Widzieć malującego - inni mają coś przed Tobą do ukrycia.

Małpa - wspinająca się - nieprzyjaciele wysilają się, by ci szkodzić; wydająca głosy - pochlebstwa głupców; drażnić ją - bezwiednie sprawić przykrość przyjacielowi; widzieć tańczącą - wiele radości; zabijać ją - mieć upartego przeciwnika.

Małym być - wywyższenie na stanowisku; szczęście.

Małżeństwo - zawierać - zysk, szczęście; łapać męża - niebezpieczeństwo ognia; rozwodzić się - ukarany będziesz za przestępstwo; małżonka widzieć - złudne nadzieje; małżonkę widzieć - dobre dochody i szczęśliwe wyjście z przykrego położenia.

Manewry - radosna zmiana.

Mandat - Musisz wszystko dokładnie rozważyć.

Manekin - Próba wplątania w intrygę miłosną.

Mankiety - mieć całe - znaczenie i szacunek; potargane - strata posady i szacunku; brudne - rozłąka; koronkowe - dostojeństwo.

Manna - spadek, zysk.

Manuskrypt - zmartwienie.

Mapa - podróż, zmysłowe używanie życia.

Mara nocna (zmora) - niepotrzebnie sprawiasz sobie troski.

Marcepan otaczają cię pochlebcy.

Marki pocztowe - otrzymasz wiadomość.

Marmolada - otrzymasz pocałunek od ukochanej.

Marmur widzieć - będziesz miał do czynienia z ludźmi bez serca.

Marmurowa - kolumna - wystrzegaj się głupiej pychy; stół marmurowy - założysz własne ognisko.

Marszałek - koronny - wielkie godności i honory , władza; polny - doznasz czci publicznej.

Mary - śmierć.

Marynarz - interesująca podróż.

Maść - rychłe wyzdrowienie, umysł przedsiębiorczy; kupować - lekka choroba; robić - długie życie.

Maska - uprowadzenie, uwiedzenie; nosić ją - fałszywi sąsiedzi; widzieć ją u kogoś - nie wyjaśniaj każdemu twoich wewnętrznych przekonań.

Maskowy bal - małżeństwo przez przypadek.

Masaż - małe kłopoty.

Maślanka - strzeż się przed pozornie dobrymi przyjaciółmi.

Masło jeść - sprzeczki z przyjaciółmi; robić - wewnętrzny niepokój.

Masować - nieprzyjemne wypadki; być masowanym - zdrowie.

Maszerować - pewien smutek.

Maszt - zdrowie i powodzenie.

Masztowe drzewo - późna starość.

Maszyny - regularne życie; maszyna do szycia - życie pełne pracy lecz wesołe; maszyna parowa - bogactwo.

Mata ze słomy - wygodny dom.

Mata dać komuś - przez przytomność uratujesz z niebezpieczeństwa człowieka.

Materac - założysz własne ognisko domowe.

Matematyki uczyć się - dojdziesz do wielkiego bogactwa.

Materiał - na ubranie - bogactwo; obcinać - doznasz niewierności ze strony ukochanej osoby.

Matkę widzieć lub mówić z nią - zamiary twoje udadzą się; widzieć zmarłą - długie błogosławione życie.

Matki Boskiej obraz - pociecha w strapieniu.

Matka chrzestna - zgryzoty rodzinne.

Matrona - pozna starość.

Matura - poprawa losu.

Mazać - pokusa.

Meble - dobrobyt; wnoszone - własny dom, wynoszone zmiana w życiu.

Mech - zarobisz dużo pieniędzy; leżeć na nim zdrowie; zrywać - obfity plon.

Męczarnie - ujdziesz niebezpieczeństwu; zwierząt - cierpienie.

Medal - otrzymać - zostaniesz odznaczony; znaleźć - otrzymasz z powrotem pieniądze; stracić - upadek moralny; widzieć - otrzymasz rentowną pracę; darować - wierna miłość.

Melon - kupować - ofiarujesz swą przyjaźń niegodnemu; jeść - choroba; zrywać - złudzenie; rosnące - mierny dobrobyt.

Menażeria - niemiłe znajomości.

Metal - zwiększające się bogactwo.

Meteor - przelotne szczęście.

Metresę mieć - wyzyskują cię przyjaciele.

Mężczyzna - zdrowie i siła; z brodą - gniew; z rogami - wielkie zgryzoty; stary - długie życie; gruby - miłe chwile.

Mężnym być - ufać własnym siłom i nie dać się zachwiać w swych przekonaniach.

Mgła wznosząca się w górę - niepomyślne prognostyki; opadająca - dobre widoki i nadzieje; bardzo gęsta -będziesz miał sprawę bardzo zawiłą; rozpraszająca się - oczyścisz się z fałszywych podejrzeń.

Miarę brać - nieprzyjemne zdarzenie.

Miary i wagi - pomyślny rozwój interesów.

Miasto wielkie - widzieć - powiększenie interesów lub majątku; przyjemna zmiana; podróżować po wielkich miastach - niepokój i kłopoty wszelkiego rodzaju; małe miasto - żyć w ciasnych i ograniczonych warunkach lecz szczęśliwie; budować - wesołość; z wieżami - niezwykłe zdarzenie.

Miech - jesteś skłonny do lekkomyślności.

Miecz - cześć i sława; otrzymać - osiągniesz władzę; złamany - hańba.

Miednica z brudną wodą - zasmucenie, domowe troski; miednica miedziana - wierność; myć się - uiścisz zobowiązanie; porcelanowa - wierni słudzy.

Miedź - niespełnione życzenia, małe zyski.

Miejscowość nieznaną widzieć - przyjemne podróże.

Miękkiego serca być - nie mieć własnego zdania.

Mierzyć - bądź troskliwy i punktualny.

Mięso - jeść - choroba i strata; gotować - wyzdrowiejesz po ciężkiej chorobie; surowe kupować - znajdziesz pomoc u przyjaciół, dojdziesz do bogactwa i szacunku.

Mieszać - popełnić błąd.

Mieszkanie - dobrzy przyjaciele; piękne - roztropność przyniesie ci dobrobyt; ciasne - mimo trudu nie osiągniesz celu; najmować - przykrości; oglądać - zmiany.

Migdały - jeść - twoja chciwość sprawi ci kłopot; jeść słodkie - czeka cię pochwała; jeść gorzkie - słabość.

Migotanie światła - masz chwiejne zasady.

Mikroskop - nie bądź chytrym.

Mila - niedaleka podróż.

Miłość lub miłostki - długie zgryzoty; triumf nad nieprzyjaciółmi.

Miłosierdzie okazywać - szczęście.

Mimoza - czułość na cierpienie.

Mina wybuchająca - wielkie nieszczęście.

Minerały - jesteś ograniczony.

Minister - krótkie szczęście.

Miód - będziesz kumotrem; pić - nowa przyjaźń; widzieć - szczęście i pomyślność; wybierać - korzystne interesy.

Miotła - nieporozumienie domowe; stara - spotkanie; nowa - fałszywi przyjaciele; kupować - kłopoty ze służbą; zamiatać - ubóstwo; jeździć - zabobony.

Mirt - oświadczyny miłosne, miłe chwile; wianek - rychłe małżeństwo; wić - zaproszenie na wesele.

Miska - próżna - niedostatek; pełna - dobrobyt; gliniana - skromne życie; kupować - kłopoty; rozbić - kłótnie.

Mistrza widzieć - sława, zaszczyty, dobre imię.

Mitologia - wszystkie osoby z mitologii są złymi wróżbami.

Mitra książęca - wysoka godność, zaszczyty, władza.

Mleć zboże - wzrost majątku; mleć kawę - odwiedziny; mleć pieprz - smutek i troski.

Mleczarnia - bardzo pomyślnie rozwijający się interes.

Mleczna Droga - spokojna i szczęśliwa przyszłość.

Mleczni bracia lub siostry - ścisły stosunek i przyjaźń.

Mleczne .potrawy jeść - zmiana stosunków płciowych.

Mleko - widzieć - zdrowie; pić - oszczędność i dobre powodzenie; nosić - zrobić coś bez zastanowienia; gotować - żyć lekkomyślnie; kupować - wiernie wypełniać przyjęte na siebie obowiązki; kipiące - masz nieprzyjaciół; rozdawać - błogosławieństwo w domu.

Młócić - pomyślność w interesach; męczyć się przy młócce - czeka cię bardzo dużo pracy.

Młodym - być - przykrości przez próżność; młodych widzieć - zdrowie.

Młodzieniec - tylko własną siłą dojdziesz do dobrobytu; całować go - zachowasz świeżość do późnej starości

Młot - długo pożądane zezwolenie na małżeństwo, siłą woli osiągniesz swój cel.

Młyn - mielący - szczęście i bogactwo; koło młyńskie - szybki zarobek.

Młynarczyk - strzeż się oszustwa.

Młynarz - przyjaciel wybawi cię z kłopotów; być nim - wygodne życie.

Młynek do kawy - pożądani goście.

Mnich - szczęście w skromnych warunkach.

Mocz wydzielać w czasie snu - zmartwienie.

Modelka - fałszywy wstyd.

Modlić się - ukojenie w strapieniu.

Modniarka - niepotrzebne wydatki.

Modrzew - wierny i szczery przyjaciel.

Mogiła - spokój po strapieniach.

Mól - nieprzewidziane przeszkody; łapać - zatargi domowe; latające - obłuda ze strony najbliższych.

Monety - przeciwności; złote - nieszczęście.

Monokl - ośmieszać się.

Monstrancja - nie daj się zniechęcić w czynieniu dobrego.

Mór - głodowe lata, nieszczęście.

Mord widzieć lub popełnić - spraw swych dochodzisz ze skutkiem.

Morderca - oprzeć się silnej pokusie.

Morela - płonne nadzieje; jeść - radość; suszyć - smutek; kwitnące - późne małżeństwo.

Morwa - wielki zysk; owoce - spokojne życie.

Morze płynąć - odważysz się na niebezpieczne rzeczy; tonąć - nieszczęście z własnej winy; spokojne - radość; burzliwe - troski i zgryzoty; wpaść do morza - szkoda, nieszczęście; przezroczyste - radości; pełne fal- szczęście we własnych interesach.

Morska podróż - poznasz nieznane strony.

Morska świnka - wesołość.

Mosiądz - szczęście w gospodarstwie.

Moskity - strzeż się natrętów.

Most - zastój w interesach; iść nim - zrzeknij się nowych zamysłów; walący się - cierpisz niewinnie.

Most - kolejowy - nieprzyjemne odwiedziny; zwodzony - wojna, niespokojne czasy.

Moszcz winny pić - żądze nieprzyjemne sprawią ci dużą przyjemność.

Motek zwijać - ciche domowe życie.

Motor - osiągniesz dobre skutki.

Motyl - niewierność, niestałość.

Mowę wygłosić - nie bądź zbyt domyślny; słyszeć Ź podróż.

Mozaika - przez burze życiowe dojdziesz do szczęścia.

Moździerz - wielka uroczystość, przyjemne wizyty; tłuc w nim - po trudach dojdziesz do celu.

Mózg - zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi.

Móżdżek jeść - przyjemne życie.

Mrówka - zyskowna praca; w majtkach rozkosz; burzyć mrowisko - burzyć swoje własne szczęście; być ukąszonym - nieprzyjemność.

Mrugać - wielki zysk.

Mrukiem być - pozostaniesz bez wiadomości których o dawna oczekujesz.

Msza święta - szczęście w interesach.


Muchy - nieprzyjemność; łapać - zakazane drogi którymi idziesz, przyniosą ci szkodę; zabijać - nieprzyjemność, nieprzyjaźń; być napadniętym - smutek i ciężka choroba.

Mulat - niezwykłe wydarzenia i przygody.

Muł - ciężkie czasy; tonąć w nim - niepokój umysłu; muł (zwierzę) - ciężka praca; jechać na nim - uciążliwa podróż; obładowany - piękne podarunki.

Mumia - samotne życie.

Mundur - spróbują cię oszukać.

Murawa - wznowienie przyjaźni; kopać - zdrowie.

Murarz - opóźnienie się z potrzebną robotą, zły humor, gniew.

Mury wysokie - wywyższanie się; niskie - przeszkody; przeskakiwać - po wielkich trudach trwała radość; stać na nim - wytrwałością zdobędziesz ukochaną osobę; stawiać - przeszkody w drodze do celu; ruiny - niebezpieczeństwo dla kogoś bliskiego.

Murzyn - troszczyć się coś na próżno; rozmawiać z nim - żywisz zbyt śmiałe nadzieje.

Musujące napoje pić - niespokojne życie.

Muszkatołowy kwiat - uczta, wesoła zabawa.

Muszle - złe wieści z dalekich stron, położenie bez wyjścia; zbierać - z trudem pokonasz przeciwności; puste - straty; pełne - dobrobyt.

Musztarda - grozi ci wielka przykrość.

Musztra - otrzymasz spodziewane wieści.

Muzeum - usłyszysz nowości.

Muzy - studia naukowe.

Muzułmanin - wytrwałość.

Muzyk - niepotrzebne wydatki.

Muzyka - wesołe i dobre wieści.

Myć się w czystej wodzie - dobra wróżba; w brudnej choroba.

Mydło - zmartwienie; kupować - uporządkujesz swoje sprawy; używać - niebezpieczne ścieżki; mydlane bańki - krótkie szczęście; mydlić - zostać oszukanym.

Myśli - nie dowierzaj tym osobom, które ci się śniły.

Mysikrólik - jesteś zbyt dumny.

Myśliwy - wielka radość.

Myszy biegające - bądź oszczędny; uciekające przed kotem - kłopoty z przyczyny złośliwych kobiet; białe - dobre małżeństwo; w pułapce - pokonanie wroga.[ N ] - sennik

| Powrót |

Nabijać broń - spodziewana bitwa, niebezpieczne życie.

Napój - zaniepokojenie.

Nabożeństwo - rozpoczęte dzieło zostanie uwieńczone dobrym rezultatem.

Nacierać - przypadek śmierci w rodzinie.

Naczynie - żelazne - oszczędzaj; gliniane - ostrożność, unikniesz straty; z porcelany - pozorny zbytek, liczne domowe kłótnie; roztłuc - nie ożenisz się nigdy; stołowe - szczęśliwe położenie; srebrne - dostatki; na wodę - kłótnie i niepokój; puste - niedostatek; pełne - dobrobyt.

Nafta - szczęście, interesująca znajomość.

Nagi mężczyzna, kobieta - dobre interesy, szczęście, tęsknota miłosna.

Nagrobek - miłe wspomnienia; własny - zmartwienie z powodu zawodu w przyjaźni.

Najemnik - obowiązek zawsze dobrze wypełniać.

Najmować mieszkanie - przyznać komuś wiele praw.

Nakarmić - radosna wiadomość.

Nakrywać do stołu - spodziewana wizyta.

Należytość otrzymać - przykrości, stanowisko twe jest niepewne.

Napad - strzeż swego honoru; być napadniętym - nieprzyjemne wiadomości.

Naparstek otrzymać - zaszczyty; zgubić, darować - cierpienie.

Napisy na grobach czytać - wesoła zabawa.

Napiwek otrzymać - starają się cię przekupić; dawać - zysk.

Napój - wzrost, siła, zdrowie.

Naramiennik nosić - cicha miłość; otrzymać - radość.

Narcyz - niewinność.

Narkotyk - złudzenie; narkotyzowanym być - rozbudzone nadzieje zawiodą.

Narodziny - szczęście domowe.

Narożny dom mieć - pierwszeństwo przed innymi.

Narty
- prędko dojdziesz do celu.

Narzeczony lub narzeczona - widzieć ich - popularność; być nim - rychłe szczęście małżeńskie; prowadzić ich do ołtarza - spokój wewnętrzny; widzieć zmarłych - długie szczęśliwe życie.

Narzędzia - szczęśliwe i udane przedsięwzięcie; pracować nimi - dobrobyt.

Nasiona - siać - bogactwo, szczęście i zdrowie; czyścić je - pomyślny rozwój interesów; zepsute - dobre interesy; wyjadane przez ptaki - strata zaufanych osób; zrywać lub zbierać - spodziewany spadek.

Naszyjnik - szczęście i cześć.

Nauczać - mieć serce dla wszystkich.

Nauczyciel - nie dojdziesz do majątku.

Nauka - mieć do czynienia z wysoko postawionymi ludźmi; korzystać z niej - zachowasz samodzielność.

Nawałnica - nie trać nadziei, zmiana na lepsze.

Nawóz - dobre lata; wywozić - po trudach duże zyski; wąchać- spadek.

Nazwisko - własne - dobra wiadomość; cudze - proces; napisane - niespodzianka.

Nędza - wielka pogarda; być w nędzy - życie pełne trosk.

Negliż - będziesz zapoznany.

Nerki - nieszczęście, smutek; zdrowe - dzieci; jeść - zalecane umiarkowanie; krajać - nieprzyjaźń.

Nici - zwijać - nieszczęście; używać - pokonasz przeciwników; rozwijać- miej cierpliwość.

Niebieski kolor - zgryzoty.

Niebo - jasne - radość i szczęście; pochmurne - smutek i troski; w płomieniach - wielka radość; usiane gwiazdami - wielki spadek; ciemne - niebezpieczeństwo.

Niecierpliwość - ważna wiadomość.

Niecki - przybytek w domu; pełne - poczynisz oszczędności.

Niedorzeczności mówić - napomnienie.

Niedostatek - niezmierna strata.

Niedoświadczonym być - zostaniesz zbałamucony.

Niedziela - szczęśliwe ognisko domowe, błogosławiona starość.

Niedźwiadek. - nieszczęście przez przyjaciół; widzieć go - szczęście w kartach i grze; napadniętym być - strata przez .złośliwość ludzką; tańczącego widzieć - mieć do czynienia z głupimi ludźmi; polowanie - unikaj przygód.

Niegrzecznym być - zostaniesz wyśmiany.

Nielegalne dziecko - dokuczą ci obmową.

Nielitościwym być - stracisz łaski; doznać nielitościwego obejścia - sam myśl o sobie.

Niemiłosiernym być - zmień upodobanie.

Niemoc - powodzenie zamiarów; wpaść w nią nagle - szczęsne zdarzenie.

Nienawiść czuć - być znienawidzonym.

Nieobecny - prędki powrót kogoś.

Niepogoda - wszystko będzie dobrze.

Niepokoju doświadczać - brak zaufania; niepokoić kogoś - smutek.

Nieposłusznym być - nie wykorzystasz dobrej okazji.

Nieporządek - źle z tobą się obejdą w domu, upadek w gospodarstwie.

Nieprzyjaciel - pojednanie.

Nieprzyjacielem być - pokonasz przeciwieństwa.

Nieprzyjemności doznać - niepomyślna wróżba.

Nieprzyzwoitości popełniać - obciążysz swe sumienie.

Nieruchomym być - lenistwo, zmniejszenie dochodów.

Nierządnica - zysk i zaszczyty.

Nieskromność - wątpliwe powodzenie.

Niesmak - życie w ciężkich warunkach.

Niespodzianka - kłopoty; zrobić ją komuś - radość.

Nieśmiertelnik - trwała przyjaźń.

Nieślubnym być - niesłuszne obawy.

Niesprawiedliwość - odrzucisz wszelkie przykrości.

Nieszczęście - szczęście.

Niewdzięczność - wynagrodzone trudy.

Niewiasta - szczęście w miłości.

Niewolnik - bieda.

Niezapominajka - wierny przyjaciel.

Niezgoda - szkodzisz samemu sobie; między przyjaciółmi - doskonałe małżeństwo.

Nieznajomy - poznasz ciekawych ludzi.

Nikiel - szacunek i uznanie; naczynia - wielka wygrana.

Nimfa - zakochasz się.

Nisza - uciecha; być w niej - zasadzka.

Noc ciemna - spory rodzinne; gwiaździsta - długie życie; burzliwa - wielka strata; wędrować nocą - opuścisz kraj.

Nocą służbę pełnić - ciężka praca.

Nocna koszula - rychłe małżeństwo.

Nocne ptaki widzieć - czynić wszystko z namysłem.

Nocnik - potrzebom twoim stanie się zadość.

Nocny stróż, widzieć go - przerazisz się alarmem pożarnym; słyszeć go - podjąć się nieprzyjemnej pracy; mówić z nim - zostaniesz okradziony.

Noga - spuchnięta - strata i szkoda; cała i zdrowa - radość i szczęście; cienka i chora - zdrada ze strony przyjaciół, strata ukochanej osoby; złamać nogę - powściągaj swe namiętności; wielka, niezgrabna - wyuzdane życie; mała - szczęśliwe ognisko domowe; myć nogi - być niewstrzemięźliwym, różne cierpienia; upaść na nogi - stosunek z nieuczciwym człowiekiem; krzywe mieć - szczęście; drewniane - oszukają cię.

Nos - wielki - dojdziesz do bogactwa i zaszczytów; mały - nie zwlekaj w czynnościach swoich; krótki skromność, spokój domowy; spłaszczony - sprzeczki rodzinne; krwawienie z nosa - różne zgryzoty; czerwony - pilnuj zdrowia; stracić - rozwód.

Nosacizna - wystrzegaj się obłudników.

Nosić - trudy, a także zadośćuczynienie.

Nosidła - przyjemna przyszłość.

Nosorożec - zamiary twe nie powiodą się i będą źle zrozumiane.

Nosze - być uczonym; leżeć na nich - miła zmiana.

Nota - przypomnienie z czyjejś strony.

Notatnik - odzyskasz stracone pieniądze; znaleźć - dobrobyt; zgubić - ujawnisz tajemnicę; pisać w nim - zapomnisz o ważnej sprawie.

Notariusz - pocieszające wiadomości.

Nów - fałszywy przyjaciel.

Nowości słyszeć - przeciwieństwo tego co się śni.

Noworodek - szczęście domowe.

Nóż znaleźć - bądź ostrożny w mowie; krajać nim - otrzymasz swój dział; zarzynać - troski; kupować - łatwe dojście do majątku; zardzewiały - strata; ostrzyć - zatarg.

Nożyce - zyski; ostrzyć - kłótnia; ciąć - nie grozi ci bieda.

Nudy - szukaj celu życia w pracy.

Numery - widzieć - śnione numery wygrają na loterii; pisać - dużo pracy; mazać - oszukasz samego siebie.

Nurek - wysłuchają twego tłumaczenia.

Nuty - wesołe zdarzenie; śpiewać - radosne przeżycia.[ O ] - sennik

| Powrót |

Oaza - dochody pewne.

Obalić - poniesiesz szkodę

Obcęgi - przyczynisz się do zawarcia małżeństwa; mieć je - zdrada.

Obcy - nowa znajomość

Obdukcja - będziesz powołany na świadka.

Obejmować ramionami - szczęście w miłości.

Obejście się złe - troska o byt.

Obelga - złudzenie.

Obelisk - będziesz stawiany za wzór.

Oberwanie chmury - smutek zamieni się w radość.

Obfitość czegoś mieć - dobre widoki na przyszłość.

Obiad jeść - spoczynek, emerytura; jeść z drugim - szczęście i bogactwo; samemu niedostatek lub skąpstwo.

Obiecywać - rozczarowanie; tobie obiecują - nie dotrzymasz danego słowa.

Obfitym być - doznasz przykrości.

Oblicze blade - choroba; delikatne - życzenie twoje spełni się; brzydkie - troski; upudrowane - dla kobiet dobra wróżba, dla mężczyzn - wstyd i pogarda; myć - żałować spełnionego czynu; zasłonięte - złe wieści.

Obligacja - zyski pieniężne.

Obłąkanym być - sam ściągniesz na siebie nieprzyjemności; zakład dla obłąkanych - zostaniesz oszukany.

Obłoki ciemne - pomyłka; jasne - radość.

Obmawiać - poniesiesz stratę moralną.

Obmywanie - przepowiednia dobrych interesów.

Obnażać - zranisz czyjeś uczucia.

Obóz - dla mężczyzn - dobra wróżba; dla kobiet - zdrada i niewierność.

Obrączka - przyjaźń; zgubić - przykrość; dostać Ź wierność.

Obraz - podziwiać - troski; malować - dobre ożenienie się; szkicować - rozwój zdolności; zdejmować ze ściany - niewdzięczność; zawieszać - znaleźć uznanie; kupować - wesołe ognisko; obraz widzieć - zakochać się; mieć - zostaniesz oszukany; malowany portret widzieć - długie życie dla osoby sportretowanej; portret zmarłego - złe wieści; uszkodzone obrazy - wiele zmartwienia.

Obręcz - zły znak.

Obrus - biały - porządek; brudny - nieporządek, złe prowadzenie przyniesie ci szkodę.

Obserwatorium - odkryjesz czyjąś tajemnicę.

Obszarpanym być - niepomyślna wróżba.

Obudzić się - miła wiadomość.

Oburzenie - szkaradne wiadomości.

Obuwie - wkładać - wolisz być poza domem niż w domu; za ciasne - ucisk i prześladowanie; nowe - dobra wróżba; łatać je - złe stosunki majątkowe; kupować - czeka cię podróż; czyścić - dobre zarobki; podeszwę u buta zgubić - przykre położenie.

Obwarzanek - nie miej żadnych pożądań; jeść - powodzenie zamiarów.

Obwiązywać - wielka radość.

Obwód mierzyć - brzydka namowa.

Obywatel być nim - wyzysk - ucisk, złe obchodzenie się z tobą; prosić o obywatelstwo - polepszenie się stosunków; przyjmować - niesnaski z przyjaciółmi.

Ocena - daleka podróż.

Ocet - cielesne niedomagania; winny - kłótnie i procesy; pić - rozczarowanie; rozlać - doznasz nieżyczliwości.

Ochronę - znaleźć - kłopoty i bieda; szukać jej - kradzież.

Ochronka - doczekasz się dzieci.

Oczarować kogoś - jesteś wyzywający; być oczarowanym - strata pieniężna.

Oczy - niebieskie - gorąca miłość; ciemne - wesoła wiadomość; zezowate - poniżenie; krótkowzroczne - strata wszelkiego rodzaju; ropiejące - zła przyszłość; być ich pozbawionym - niespełnione nadzieje, strata dobrych przyjaciół, nieprzyjemności miłosne; spuszczone - gorąca i skryta miłość.

Oczyszczenie się z grzechów - zniewaga.

Odaliska - ukryte i tajemnicze stosunki.

Odbiór czegoś - komuś wyświadczyć przysługę.

Odciąć owoc z drzewa - w rozpoczętej sprawie powodzenie; czarną materię - doznać niewierności ze strony ukochanych osób.

Odcięcie ręki lub nogi - śmierć przyjaciela; samemu mieć odcięte - strata majątku.

Oczepiny - szczęście i błogosławieństwo.

Odczyt - znajdziesz popleczników i wierzycieli.

Oddawać coś - nie daj się wyzyskać; oddać się spełnią się twoje plany.

Odebrać uczucia nieprzyjemności.

Odejmować - późny wiek.

Odepchnąć - zostaniesz przeniesiony.

Oderwać coś przemocą - wysiłek, ciężka praca.

Odgryzać coś jadalnego - strata; odgryzać niejadalnego - daremne zachody.

Odjeżdżać - unikniesz złego losu.

Odkładać - przez niesłowność poniesiesz szkodę.

Odkrycie zrobić - ważne wiadomości.

Odlew - niebezpieczeństwo.

Odlot - niespełnione życzenia.

Odmłodnieć - wielkie szczęście.

Odmówić - będziesz miał nieprzyjaciół.

Odmrożenie - nie spełnią silę, twoje życzenia.

Odnawiać - dobra przyszłość.

Odpływ morza - zmienne koleje losu.

Odpowiadać - nie czyń nic bez namysłu.

Odprowadzać - czekają cię przyjemności; być odprowadzanym - zajście z policją.

Odrąbać - strata zysku.

Odwach - pobór do wojska.

Odwiązywać coś - powolna, lecz ciągła utrata majątku.

Odwiedziny - nieprzyjemne powodzenie; odwiedzać kogoś - przykra niesprawiedliwość.

Odwilż - zmiana stosunków.

Odwrotnie coś zrobić - nieudany zamiar.

Odyniec chwytać go - radość i powodzenie; widzieć - niebezpieczeństwo cię ominie; zastrzelić - niebezpieczna przygoda.

Odzież - czysta - szacunek; powalana - pogarda; kupować - szczęście.

Odźwierny - zostaniesz właścicielem domu.

Oferta - upadek interesów; otrzymać - nowe plany.

Ofiarę - robić - dobre wynagrodzenie; przyjmować ją - przykre położenie.

Ogar - wesołe rozrywki, polowanie.

Ogień - rozpalać - być kochanym nie wiedząc o tym; gasić - wyrzec się swych zamiarów; jasno płonący - będziesz okradziony; z dymem gęstym - nieporozumienie, złodziej; wpaść w ogień - wielka szkoda; uciekać przed nim - uwolnienie.

Ogier - szczęście zdobyte odwagą.

Ogłoszenie - daremny wysiłek.

Ognisko - długa nieobecność w domu; zapalać - miłe odwiedziny.

Ogolony - niemiła strata.

Ogon - wsparcie w niedostatku.

Ogórki pomyślność w interesach.

Ogród pracować w nim - fałszywi doradcy; z kwiatami - błogosławieństwo w dzieciach; opuszczony - zysk; za płotem - odrzucona prośba.

Ogrodnikiem być - kłopoty i zmartwienia.

Ojciec - szczęście; umierający - wstyd; zostać ojcem - zmiany.

Ojczyzna - nie kieruj się cudzym zdaniem.

Okiennica - zadośćuczynienie.

Okaryna - strapienie.

Oklaski - próżność zaspokojona.

Okno - wyglądać - wizyta nie przyjdzie do skutku; wchodzić - nieudany interes; otwarte - łatwa protekcja; zamknięte - przeszkody w zamiarach; oświetlone - trwoga; wystawowe - dobrobyt.

Okopy - posiadłość ziemska.

Okręt - płynący - radość, pewne interesy; w czasie burzy - niebezpieczeństwo; budować - wielkie przedsięwzięcie; tonący - spadek po krewnych; na lądzie - nie masz korzyści z pracy; ładowny - korzystny interes; w porcie - wytrwaj w postanowieniach; płonący - wielkie straty; bez masztów - niedola; rozbity - przyjazd znajomych.

Okrzyki - radosne nowiny.

Okulary - późna starość; kupować - ostrożność; zgubić - pilnuj swego dobra.

Olbrzym - dobre nowiny.

Oleander - uznanie.

Olejek - pozbędziesz się fałszywych przyjaciół.

Oliwa - zadowolenie; pić lub rozlać - niebezpieczna choroba; oliwne drzewo - rychłe małżeństwo.

Oliwka - dobre interesy; jeść - kłopoty domowe; zrywać - jesteś za szybki w sądzie.

Ołów - szczęście w małżeństwie; kule - dobre wieści.

Ołówek - miłość sztuki.

Ołtarz - spełnienie skrytych marzeń; klęczeć - ktoś potrzebuje twojej pomocy.

Omdlenie - doznasz dobrodziejstwa.

Omlet - wybrane życie.

Omnibus - brak energii jest przeszkodą; jechać nim - powolne, ale pewne dojście do celu.

Opad - choroba dalekiego krewnego.

Opale - szczęście.

Opera - wielkie kłopoty.

Operacja - nadużycie hojności.

Operacyjne narzędzie - spadek niespodziewany.

Opiekun - utracone szczęście. być nim nie wtrącaj się w cudze sprawy.

Opiekunka - unikniesz niebezpieczeństwa.

Opłatki - upragniona wiadomość.

Opój - narażasz się na śmieszność.

Opowiadanie - trudne położenie.

Opuszczanie - szczęśliwa przyszłość.

Orać wołami - dobry z na; końmi - korzystna praca; widzieć orzących - dobre zamiary.

Oranżeria - cel osiągnięty.

Order - dobre stanowisko; dostać - zyskasz uznanie; nosić - honory; zgubić - złe zamiary.

Organista - uroczystość rodzinna.

Organy słyszeć - smutne wieści. grać - pomyślne wiadomości.

Organ - strata majątku.

Orkiestra - wesołe nowiny.

Ornament - towarzystwo artystów; rysować - ozdobisz swój dom.

Ornat - strzeż się pochlebców.

Orzech - widzieć - tajemnica; jeść - dobre stosunki; rwać - unikaj przyjaciół domu; drzewo - znikną twoje troski.

Orzeł - latający - spełnienie pragnień; strzelać - strata; w klatce - kłopoty rodzinne.

- dobre przedsięwzięcie.

Osa - nieprzyjemna znajomość; być pokąsanym - rozczarowanie; rozpędzać - rozłąka; gniazdo os - zwalczysz wiele przeciwności.

Ości - zła przyszłość.

Oset - nieprzyjaźń; rwać - radość w pracy.

Osioł - biegnący - nowiny; jeździć na nim - wstyd; kupować - ograniczaj wydatki; ryczący - daremny trud; karmić - pomagasz niegodnemu.

Oskarżenie - kłótnie; samego siebie - szczęście.

Ospa - dobrodziejstwo; mieć ją - bogactwo.

Ostrogi mieć - wątpliwości.

Ostróżka - przemijające miłostki.

Ostrygi - nadzwyczajne zdarzenie; jeść - pomyślna ciąża; łowić - życzenie niespełnione.

Oświadczyny - kłopoty.

Oszaleć - zazdrościć ci będą szczęścia.

Oszust - złapać kogoś na gorącym uczynku.

Otręby - dobre gospodarstwo.

Otruć się - źli sąsiedzi.

Otwory w ścianie - dobra wróżba; wybijać - proces.

Otyły - dojdziesz do znaczenia.

Owady - widzieć - straty; być gryzionym - oszuka cię przyjaciel.

Owce - zdrowie i szczęście; strzyżone - zyski; paść - majątek; skaczące - miłe towarzystwo; białe - wierni przyjaciele.

Owczarz - ostrożność w przedsięwzięciach.

Owies - trud wynagrodzony; jeść - zdrowie.

Owoc na drzewie - dobra wróżba; zerwany - szczęśliwy proces; kwaśny - nieszczęście; słodki - bogactwo; w większej ilości - udane zamysły.

Owocowy - ogród - spełnienie życzeń; kwitnący - szczęście; zniszczony - niepowodzenie.

Ozdoba - zaszczyty; nosić ją - zadowolenie.

Ozdrowienie - zaufanie w przyszłości.

Ozór jeść - uwolnienie od trosk.

Ożenek - osiągnięcie zamierzonych celów.[ P ] - sennik

| Powrót |

Pachciarz rentowne stanowisko; być nim - upadek interesów.

Pacierz - mówić - wielkie szczęście; słyszeć - przemijające troski.

Paciorki niedorzeczności, bzdury .

Pączki jeść umysłowe rozkosze; robić - intrygi; pączki kwiatów - spełnienie pragnień.

Padlina nieprzyjemne wiadomości.

Pogoda wykorzystaj dobre położenie.

Pagórek niedaleka podróż.

Pajac - wystawią cię na pośmiewisko; bawić się - za mało masz powagi.

Pająk - pomyślny zwrot; zabić go - zwycięstwo.

Pajęczyna - niemiła sprawa.

Pakiet - zmartwienie przez dzieci; otrzymać - ważna wiadomość; wysyłać - radosna niespodzianka.

Pakować - przeprowadzka.

Pakuły - towarzystwo głupców.

Pakunki - odwiedziny z podróży.

Pal widzieć - pożyteczne przedsięwzięcie; wbijać - praca pożyteczna.

Palec zranić - strata; stracić - duża strata; palec u nogi - duża strata.

Paleta malarska - wesołe zabawy.

Palić cygara - dobrobyt; widzieć palących - liczne towarzystwo.

Palmy - niespodziewane przeszkody, wyróżnienie w towarzystwie.

Pałac - troski i cierpienia; zburzyć - utracić władzę lub znaczenie; posiadać - zazdroszczą ci; budować - duma będzie ci przeszkodą.

Płaszcz - panowanie.

Pałka - dobre zakończenie przedsięwzięcia; bić nią - broń się ostro.

Pancerz - bliskie niebezpieczeństwo; nosić - pomoc w potrzebie.

Panna - radość, uciecha; całować ją - oświadczyny; stara panna - wierny przyjaciel; modląca się - klęska; rozmawiać - dobre nowiny.

Panorama - szczęśliwa przyszłość.

Państwo - dobre stanowisko.

Pantera - strach.

Pantofle - zmiana stanu; haftować - zadowolenie; kupować - nieporozumienie małżeńskie; otrzymać - oddać komuś przysługę; chodzić w ruch - spokój.

Papier - ważna wiadomość; pisać na nim - niemiły list; podarty - utracisz stanowisko; biały - niewinność twa wyjdzie na jaw; kolorowy - dobre nowiny; drukowany - zaufanie; drzeć - gniew; robić - korzyści umysłowe, skłonność do przygód.

Papież - szczęście; być nim - wielu zazdrosnych.

Papryka - wielki gniew.

Papuga - niepotrzebne gadulstwo; słyszeć ją - zdradzisz zaufanie.

Para - plany się nie udadzą.

Parowa maszyna - bogactwo.

Parowóz - pilne interesy lub niespodziewane odwiedziny.

Parada - niepotrzebne wydatki.

Parasol - ostrożność nie zawadzi; podarty - przykre złudzenia.

Parasolka - znajdziesz pomoc.

Parchy - towarzystwo nieobyczajnych.

Park - przyjemne życie; zakładać go - piękna wyprawa; przechadzać się - uśmiech szczęścia.

Parkan - przeszkody i utrapienia.

Parlament - opóźnienie się z potrzebnymi robotami.

Parobek - przywiązanie dobrych ludzi.

Parostatek - podróż w nieznane.

Pas - szczęśliwe małżeństwo.

Pasek - zadowolenie; ozdobny - dobrobyt; znaleźć - zaufanie; zgubić - obierz inną drogę życia; złoty - rychłe małżeństwo.

Pasterz - dobre stanowisko.

Pasterka - miłe spotkanie.

Pastorał - pogodzenie się z przyjaciółmi.

Pastwisko - dojdziesz do celu; z bydłem - bogactwo.

Pasza - zakazane drogi.

Paszcza - zyski i powodzenie.

Paszport - nieszczęście; zmiana miejsca pobytu.

Pasztet - choroba z przejedzenia; robić - plotki.

Patelnia - kłótnia sąsiedzka.

Patrol - zamiar ucieczki.

Paw -przyjemne spotkanie w podróży; z pięknym ogonem - pomyślność.

Pawie pióro - skłonność do pyszałkowatości.

Pawilon - niespokojna tęsknota; być w nim - tajemna miłość.

Paznokcie długie - zysk; krótkie - strata; obcinać - wstyd.

Paź - wiara w szczęście; być nim - przygoda miłosna.

Pchły - zgryzota; łapać - uporządkujesz swoje sprawy; być gryzionym przez pchły - prędki zysk.

Pedał - wspomóż przyjaciela.

Pełnia księżyca - szczęście w miłości.

Pełnomocnictwo dawać - zaufasz niegodnemu; dostawać - wierny przyjaciel.

Pensja - niespodziewane szczęście.

Perfumy - przychylność ludzka; wąchać - zawód.

Pergamin - niespodziewany spadek.

Perliczka - wesołe towarzystwo.

Perłowa masa - grozi ci niebezpieczeństwo.

Perły - łzy.

Peruka - zostaniesz wyśmiany; nosić ją - wyższe stanowisko.

Pustka - trafisz opór.

Petarda - klęski.

Pęcherz - znajomość z głupcem; na ciele - zdrowie.

Pędzel - nieprzyjemność w towarzystwie.

Pęknąć - nieprzyjemny przypadek.

Pępek - niepomyślne wiadomości.

Pętla - nie spełnią się życzenia; zawisnąć na niej - podejdą cię.

Piana - rozwiniesz zmysły; pianę bić - nie jesteś prawdomówny.

Piasek - niespokojne zamiary; sypać -niepewne stosunki.

Piątek - nie osiągniesz celu.

Pić wodę - bogactwo; ze szklanki - ogłoszenie tajemnicy; z innego naczynia - oswobodzenie; inne napoje - zadowolenie.

Piec - niespodziewane ; gorący - powodzenie; zimny - braknie ci wielu rzeczy; stawiać - miła starość; palić w nim - spokojne życie domowe; chleb - los w twoich rękach; ciastka - obmowa (rychła ciąża); torty uroczystość rodzinna.

Piechota - drożyzna.

Pieczara - niebezpieczeństwo.

Pieczarki - odznaczenie.

Pieczątka - przybycie miłych gości.

Pieczeń - wielkie strapienie; jeść - piękna przyszłość; przyrządzać - zaproszenie.

Pieczętować - ukrywasz swoje myśli.

Pieczywo świeże - złe czasy miną; jeść - zaproszenie na przyjęcie.

Piegi - uczestniczyć w pogrzebie.

piekarnia - pozbędziesz się wielu trosk.

Piekarz - stosunki z oszustami.

Piekło - wielka szkoda; wejść w nie - zaproszą cię; wyzwolić się - ratunek.

Pielęgniarka - cisza i spokój.

Pielgrzym - przyjemna podróż.

Pielgrzymka - zmiana miejsca zamieszkania; uczestniczyć w niej - napraw swoją opinię.

Pieluchy - przyrost rodziny.

Pień - śmierć w rodzinie.

Pieniądze - zguba; dostać - wydatki; fałszywe - utrata spadku; znaleźć - szczęście w grze; liczyć - zarobek; zgubić - nieudane zamiary; pożyczać - kłopoty.

Pieprz - nieporozumienie; mleć - zły humor .

Piernik - niewinna radość.

Pierścionek - sława; zgubić - rozstanie; znaleźć - niezgoda; otrzymać - postęp; cenny - doskonałe małżeństwo; kupić - zaręczyny.

Pierś - obrośnięta włosami - zyski; piękna - zdrowie.

Pierzyna - zły stan gospodarstwa.

Pierze - niepokoje.

Pies - wierny przyjaciel; wściekły - przyjaciel w niebezpieczeństwie; bawić się - pogodzenie; szczekający - radość; być napadniętym - niebezpieczeństwo; być ukąszonym - kłótnia z powodu pieniędzy; polujący - pilność przyniesie ci zysk; na smyczy - nieprzyjaciel; na łańcuchu - strzeż się złodzieja; gryzące się psy - kłótnie w rodzinie.

Pieśń śpiewać lub słyszeć - wesele.

Pięta - przeszkody w zamiarach.

Pietruszka - znajdziesz wielu protektorów.

Pigwa - szczęście w małżeństwie; zrywać - bogactwo; jeść - wielu zazdrosnych; kwitnąca - spokojne życie.

Pijak - natrętny gość.

Pijawki - stosunki z lichwiarzem.

Piła - pomyślne sprawy; piłować - spełnienie życzeń.

Pilnik - prześladowanie zwalczysz spokojnie.

Pilot - miła zmiana losu.

Piłka - opóźnienie w zamiarach; do gry - postępujesz lekkomyślnie.

Piorun - pojednanie z wrogiem.

Pióra - honor, zaszczyty; czarne - żałoba; stroić się - dalekie podróże; białe - oczyścisz swój honor; drzeć - wygrana; pióropusz - zarozumiałość.

Piramida - dostatki.

Pisać - nowiny, dobre interesy; pięknie - otrzymasz pochwałę.

Pisarz - zawikłana sprawa.

Pirat - złe przeczucie, któremu nie należy się poddawać.

Pistolet - gniewy; strzelać - dobre skutki.

Piszczałka - przegrany proces.

Piwnica - duża - zmiana mieszkania; mała - niezadowolenie; schodzić do niej - szczęście; być w niej - choroba; gdy wchodzą inni - pozbędziesz się wrogów.

Piwo jasne - list; ciemne - dobre dochody; mętne - strapienie; rozlać - przykrość; słodkie - wygrana.

Piwonia - szczęście w podróży.

Piżmo - radość, pochwała.

Plac - budowlany - spadek; wyścigowy - straty majątkowe

Plakat - niespodziewane nowiny.

Plamy na sukni - smutek, troski.

Plan - wybudujesz dom własny; rysować dobre pomysły.

Plaster - brak korzyści; na ranę - pomoc bliźniemu; nosić - przebaczać tym którzy cię obrażają.

Plebania - spokojny byt.

Plecak - miły gość; nosić - wędrówka; kupować - dalsza wycieczka.

Plecy - siła i wytrwałość.

Pleść włosy - niewierność.

Pleśń - życzliwość ludzka.

Plewy - dojdziesz do znacznego majątku.

Plon - bogactwo; zwozić - spadek.

Plotki - nietaktowne postępowanie.

Pluskwy - spory; zabijać - bogactwo.

Płaszcz - pociecha; nowy - koniec dotychczasowych trosk; podarty - zmiana; za duży - kłopoty; ktoś osłonięty - udawanie; zdejmować - okazujesz się lepszym niż jesteś.

Płaskorzeźba - niedola.

Płatniczy kwit - zwrot starego długu.

Płaz - prześladowanie.

Płciowy; stosunek - zmartwienie i przykrości.

Płomień - przestroga przed złodziejem.

Płomienie - otrzymasz większe pieniądze.

Płot - przeszkody; przeskoczysz - wyjście z trudnej sytuacji; zepsuty - złodzieje; przełazić przez płot - oczekują twego przybycia.

Płótno - rychłe małżeństwo; prać - szczęście.

Płukać - minie cię choroba.

Pływać - życie bez trosk; w mętnej wodzie - przeciwności; tonąć - nieszczęście; w rwącej wodzie - czyn zuchwały; widzieć pływających - spełnienie życzeń.

Pocałunek otrzymać - rozłąka; dawać - wzajemna miłość; skraść - gorąca miłość.

Pochlebstwo - zostaniesz wykorzystany; mówić - uprzejmość toruje ci drogę.

Pochodnie - długie życie; wygasłe - niewierność małżeńska; nieść - wzajemna miłość; pochód z pochodniami - wielka radość.

Pochód - uroczysty - szczęście; pogrzebowy - spadek.

Pociąg - skłonność do marnotrawstwa; pośpieszny - szybkie spełnienie życzeń.

Pociechy - doznać - pomoc w potrzebie; udzielić - pozyskasz przyjaciół.

Poczekalnia - tęsknota za przygodami.

Poczta - zaproszenie.

Pocztylion - dobra wiadomość.

Poczwara - zysk w przedsiębiorstwie.

Podagra - niezadowolenie z zabawy.

Podanie - niepowodzenie w przedsięwzięciu.

Podarunek - będziesz okradziony; otrzymać - poprawa stosunków.

Podatki - mała ofiara.

Podeszwa - prześladowanie losu.

Podkowy - szczęście, dobre powodzenie; przybijać koniowi - rychła podróż.

Podłoga - przedwczesna strata ukochanej osoby.

Podniebienie - pokusy fałszywego przyjaciela.

Podniecenie - przeszkody.

Podnosić się - dobrobyt twój wzrasta.

Podnóżek - dobre dzieci, wygodne życie.

Podpalacz - strzeż się ognia.

Podróż naukowa - radość, odbyta - dawno nie widziani przyjaciele; pieszo - ważna sprawa; powozem - stałe szczęście; w towarzystwie - plotki.

Poduszka - chwilowe niedomagania; kupować - wyzwolenie z biedy.

Podwiązka - szczęście w miłości.

Podwieczorek - niepotrzebny wydatek.

Podwoda - znajdziesz pomoc w potrzebie.

Podwórze - daremnie badasz tajemnicę.

Poeta - jesteś przesądny.

Poezje czytać - nudy.

Pogoda - zawarcie przyjaźni.

Pogoń - szczęście.

Pogróżki - nieporozumienie.

Pogrzeb - korzystne związki; spuścizna; własny - niedorzeczne pomysły.

Pogrzebacz - zazdrość będzie ci przeszkodą.

Pogrzebany - ktoś bliski - cierpienie; ktoś obcy - spadek.

Pogrzebowa mowa - wesoła uroczystość rodzinna.

Pojazd - dobre nowiny.

Pojednanie - ulga w strapieniu.

Pojedynek - poróżnienie w małżeństwie.

Pokój piękny - powodzenie; biedny - przesadne życzenia.

Pokrzywy - popełnić niedorzeczność.

Pokusa - nie grozi ci nic złego.

Pokuta - doznasz przykrości.

Polarna Gwiazda - spełnienie nadziei.

Pola - kłopotliwe zyski; kopać lub orać - praca da wyniki; spustoszone - głód; piękne - dobre zarobki.

Polewać kwiaty - miłe rozrywki.

Policja - zmartwienie.

Policzek (uderzenie) - zgoda w małżeństwie; otrzymać - kłótnie; rumiany - pomyślne widoki; mizerny - smutek; malowany - wstyd.

Polip - podróże.

Polityka - spór z przyjaciółmi.

Politurować meble - strata pieniędzy.

Polowanie - niespodziewane zyski; na ptactwo - niepowodzenie.

Półksiężyc - miłość twoja ochłonie.

Półmisek - niedostatek.

Posada - drobne wydatki.

Pomarańcze - nieszczęście rodzinne; zrywać - późniejsze szczęście; kupować - odwzajemniona miłość; sprzedawać - nowe znajomości; jeść - daremny wysiłek; obierać - uciechy miłosne.

Pomnik - zmartwienie; własny - zaszczyty.

Pomidory - tajemne pragnienia.

Pompa - miła niespodzianka.

Pomyłka - poniesiesz szkody z własnej winy.

Poncz - szczęśliwe chwile; przyrządzać - nadużyją twojej dobroci.

Pończochy - jedwabne - ubóstwo; podarte - wielkie pieniądze.

Popiersie - spotkanie z wysoko postawioną osobą.

Popiół - żałoba; zbierać - niespodziewany zysk.

Porcelana - dobrobyt; stołowa - niespodziewana przykrość; kupować - nowe gospodarstwo.

Poród - spełnienie życzeń

Port - szczęśliwe ognisko domowe; wyjeżdżać do portu - szczęśliwa starość.

Portfel - zdrada tajemnicy; zgubić - nieprzyjemności.

Portier - szkaradne obmowy.

Portret - naprawić swe błędy; własny - nowa miłostka.

Porucznik - fałszywy wielbiciel.

Porwanie - szybkie małżeństwo.

Porządkować - znaleziona zguba.

Porzeczki - zadośćuczynienie; obierać - radość po cierpieniu.

Posąg - miła przyszłość.

Pościel - nieprzyjemności.

Poseł - zawodowe przeszkody.

Posiedzenie - wyrzuty sumienia.

Posłaniec - korzystna podróż.

Posługacz - znajdziesz radę.

Postronek - proces; ciągnąc - niemiłe obowiązki.

Posucha - długotrwała pogoda.

Pot - zmartwienie, wysiłek.

Potępienie - unikniesz niebezpieczeństwa.

Potok - szczęście; kąpać się - wyzdrowienie.

Potop - zagraża ci wielkie niebezpieczeństwo.

Potrawka - plotki.

Potworek - niespodzianka.

Potyczka - zuchwałe przedsięwzięcie; polec w niej - spory .

Powalać się - obraza lub choroba.

Powała - wielu zazdrosnych.

Powiesić się - honor; kogoś - nieszczęście.

Powieszony - brak pieniędzy.

Powiewać - lekkomyślność.

Powinszowanie - fałszywe wieści.

Powitanie - niespodziewani goście.

Powódź - natrętni wierzyciele; poróżnienie w rodzinie.

Powój - fałszywi przyjaciele; siać - śmierć w rodzinie.

Powóz - spełnione marzenia.

Powrót - przyjemna niespodzianka.

Powróz - nieprzyjemności.

Pozdrowienie - życzliwe przyjęcie wśród obcych.

Poziomki - szczęśliwe małżeństwo; dobre - interes; jeść - nowiny.

Pożar - kradzież.

Pożyczać - lekkomyślność; innym - szacunek.

Praczka - przyjemne towarzystwo.

Prąd - popadniesz w konflikt z otoczeniem.

Pragnienie - próżny trud, smutek; ugasić - czekają cię troski.

Pralnia - plotki.

Prałat - honor, zaszczyt.

Proso - dobre wieści.

Prasować - pozbycie się wroga.

Prawnik - strata majątku.

Prawo - spory .

Proboszcz - szczęście w życiu.

Praca - podstępni cię czekają.

Proces - zyskasz wiernych przyjaciół, wygrać - powodzenie po ciężkich walkach; przegrać - nieprzyjemności.

Procent - trudności w interesach.

Procesja - radość.

Proch strzelniczy - wynalazek; uliczny - sprzeczki rodzinne.

Prochownia - bliskie niebezpieczeństwo.

Próg - wybudujesz dom.

Progi - osiągnięcie zamierzonego celu.

Promenada - trwała przyjaźń.

Promienie - wielka radość.

Prorok - zwodnicze nadzieje.

Protekcja - nieudane zamiary.

Prosię - dobry przyjaciel; karmić - wystrzegaj się oszustów; pieczone - ból.

Prośba - poniżenie; wysłuchać jej -jesteś lubiany.

Próchno - bliska śmierć.

Próżniak - zmartwienie.

Pruć - straty.

Prząść - przyjemne życie domowe, rodzinna uroczystość.

Przebaczenie - roztropność da ci korzyści.

Przechadzka - strata czasu.

Przeciwnik - przyjaźń.

Przedpokój - zbytnia skromność przyczyną niepowodzenia.

Przedstawienie - spełnienie życzeń.

Przędza - troski; plątać - poróżnisz małżeństwo; nawijać - skąpstwo.

Przejazd - poprawa położenia, zmiana celu.

Przejechanym być - przykrości i nieudane zamysły.

Przejście - życie bez trosk.

Przekleństwo - choroba i troski.

Przelot ptaków - niespełnione życzenia.

Przełęcz - radość.

Przełożony - uznanie; być nim - małe troski.

Przemoc - strata.

Przemowa - dobry interes.

Przemytnik - dobry zarobek z nieczystego źródła.

Przenosić coś - powodzenie.

Przeor - wygodne życie; w stroju uroczystym - troska o zdrowie.

Przepaść - ostrożność nie zawadzi; wpaść - przeszkody; nie móc się wydostać - upadek wielkich planów.

Przepaska - zawikłane sprawy.

Przepiórka - goście; jeść - wybredny smak; słyszeć - spełnienie życzeń.

Przepisywać - nudna praca, mały zysk.

Przepisy - zasłużona kara.

Przeprowadzka - kłopoty i zmieszanie.

Przerębel - nieszczęście.

Prześcieradło - pogrzeb znajomego.

Prześcigać - przeżyjesz długie lata.

Prześladowanie - nieprzyjemności.

Przesmyk - droga do bogactwa.

Przeszkadzać - zamieszanie w cudze sprawy.

Przetak - rozrzutność.

Przewracać kartki - zmienisz zdanie o znajomej osobie.

Przewodnik - pomoc w potrzebie.

Przewrócić się - troski bez końca.

Przodkowie - nieumyślna szkoda.

Przybory do pisania lub rysowania - wysokie stanowisko; do szycia - podarunek,

Przygody - niebezpieczeństwo bliskie.

Przyjaciel - dobry - wesoła nowina; zły - ostrzeżenie; spotkać się przypadkiem - niespodziewane zdarzenie; rozstać się - cierpienie zmieni się w radość; zmarły - niespodziewane nowiny; obrażony - choroby; nowiny od przyjaciela - szczęście,

Przyjęcie - przejściowe troski.

Przykazania - odrzucą twoje prośby.

Przykuć - zaręczyny.

Przymus - niedługo będziesz dumny,

Przypływ - twój los jest zmienny.

Przyrost majątku - szczęście rodzinne.

Przykazać - zaufanie we własne siły.

Przysięga - zawikłany proces.

Przysięgać - niemiłe wiadomości.

Przysłuchiwać się - liczne towarzystwo.

Przysmaki - wygodne życie.

Przystań - liczne kłopoty.

Przytułek - wielkie honory.

Psalmy śpiewać - zawiść.

Pstrąg - podróż dla przyjemności; łowić - wygrana. jeść - smutna wiadomość.

Pszczoły - dobra wróżba; być pogryzionym - sprzeczki z przyjaciółmi; przy pracy - piękne nadzieje; roje dobre urodzaje; łażące - duże zyski; zabijać - nieszczęście.

Pszenica - dobrobyt.

Ptaki - przyjemne odwiedziny; latające - dobre nowiny; łapać - zmartwienie; ptasie jaja - spadek; kupować w klatkach - błogosławieństwo w dzieciach; siedzące - żałoba; chwytać - wygrana; w klatce - przechytrzysz sprawę; karmić - wesołe towarzystwo.

Puch - dostatki; porwany wiatrem - strata majątku,

Puchacz - wystrzegaj się złego.

Puchar - bądź umiarkowany; pić z niego - dobre czasy nadejdą; srebrny - ważne czasy nadejdą; stłuc - śmierć przyjaciela.

Puchlina - zalecana oszczędność,

Pudel - wierna miłość.

Pudełko - podarunek; stare - rozczarowanie; zepsute - kłótnia.

Puder - rozrzutność; pudrować się - ukrywać zły czyn.

Pukanie - niemiła przeszkoda.

Pułkownik - chwała lub ubóstwo.

Pułapka - szkoda.

Purpura - rzecz niemożliwa do osiągnięcia.

Pustelnia - nie odsuwaj się od ludzi.

Pustelnik - nie ziszczone nadzieje; być nim - ciche szczęście.

Pustynia - opuszczenie przez przyjaciół, złe czasy.

Puszka - zaoszczędzone pieniądze.

Puszczać krew - lichwa.

Puzon - krótka przyjaźń.

Pyszałek - będziesz ośmieszony.[ R ] - sennik

| Powrót |

Rabunek - popełnić grzech; być obrabowanym - pozbędziesz się niewygodnych ludzi.

Rachować - oszustwo, daremny trud.

Rada - udzielać jej - dbasz o drobiazgi; otrzymać - zapłacą ci niewdzięcznością.

Radość - uznanie twych zasług.

Radny - honor i znaczenie.

Raj - życie beztroskie.

Rajskie jabłko - dobry zarobek.

Raki - trzymaj się z dala od przyjaciół; jeść - upadek interesu; łapać - szczęście w małżeństwie.

Rakarz - masz dobrych przyjaciół.

Rakiety - zaproszenie na uroczystość.

Ramię - nieszczęście; porośnięte włosem - wygrana na loterii; stracić je - sukcesja.

Rama - ofiara na cel dobroczynny.

Rana - otrzymać - obraza; leczyć - szczęście w miłości; zadawać - zły uczynek.

Rapier - sprzeczka zakończona pojedynkiem.

Ratusz - wesele; być w nim - zmądrzejesz po szkodzie.

Rdza - przyjmiesz na siebie odpowiedzialność.

Recepta - rychłe wyzdrowienie, fałszywe wiadomości.

Ręcznik - bądź ostrożny, a unikniesz cierpień.

Reduta - wesoła zabawa.

Ręka - .potrzebujesz cudzej pomocy; stracić ją - śmierć w sąsiedztwie; brudna lub zraniona - pogarda, upadek; całować - niespodziewana pomoc; lewa - zdrada; prawa :- przyjaciel; podawać - nowa znajomość; myć osiągniesz zaszczyty.

Rękawiczki - publiczne uznanie.

Rękopis - nowiny.

Relikwie - przygnębienie.

Restauracja - droga zabawa.

Rewolwer - pokonasz przeciwników.

Rezeda - szczęście w miłości.

Robactwo - fałszywi przyjaciele; zabijać - oswobodzenie.

Rododendron - odzyskana zguba.

Rodzeństwo - zmiany w rodzinie; zmarłe - nieprzyjemności.

Rodzice - widzieć ich - szczęście; stracić - pociecha I pomoc w cierpieniu; widzieć zmarłych - radość; chorych - wypadek.

Rodzić - wpadniesz w nędzę.

Rodzynki - cierpienia i troski.

Rentgen - próżne poszukiwania.

Rogi myśliwskie - miłość bez wzajemności; jelenie - niewierność w małżeństwie.

Rogatka - pokonanie przeciwności.

Rój - ogień.

Rolę odgrywać - osiągniesz swój cel zamierzony z wielkim trudem; widzieć spustoszoną - smutek; praca na roli dłuższa podróż; teatralna triumf nad nieprzyjacielem.

Rolnik - wiele kłopotów.

Ropucha - nieprzyjemna sąsiadka; w domu - przemijające szczęście; zabić ją - zwycięstwo.

Rosa - dostatki w gospodarstwie.

Rośliny hodować - dobre wychowanie dzieci; siać lub sadzić - bogate małżeństwo.

Rosół jeść - korzyści.

Rów przeskakiwać - uniknięcie zdrady; wpaść - przeszkody.

Rower - rychłe małżeństwo.

Rozbierać się - choroba; kogoś - wesele.

Rozłąka - spotkanie.

Rozmaryn - zaręczyny.

Rozmowa - zyskasz znaczenie.

Rozpacz - niespodziewana radość.

Rozpustnik - szczęśliwe przedsięwzięcie.

Rozstajne drogi - nie masz silnego oparcia.

Rozwój - oskarżenie o czyn niemoralny.

Róż - nieszczera przyjaciółka.

Różaniec - dobre nadzieje; odmawiać - przypadek śmierci w rodzinie.

Róża - sława, radość i szczęście w miłości; zrywać - rychłe małżeństwo; otrzymać - wierna miłość; z cierniami - przeszkody; więdnące wąchać - stracona sposobność.

Różany krzew - szczęśliwe małżeństwo.

Różane pąki - szczęśliwe życie.

Rózgi - niewierność.

Rożen - utrapienie.

Rtęć - niestałość.

Rubin - szczęście dla otoczenia.

Rudy - pożyteczna znajomość.

Ruiny - smutek; zwiedzać - wysokie godności.

Rum - smutne następstwa; pić - jesteś bezsilny.

Rumianek - tęsknota.

Rupiecie - skarb ukryty.

Rura - strata materialna.

Rury - dobrobyt.

Rusałka - wesoła kobieta.

Ruszt - nieczyste myśli.

Rusztowanie - korzystny urząd, ufaj we własne siły.

Rybak - przyjemne zatrudnienie.

Ryby - wystrzegaj się zasadzki; jeść - przychylność ludzka; łowić - znaczne zyski; wielkie - zadowolenie; małe - niepowodzenie; nieżywe - zmartwienie; gotować - dobrobyt w domu; złote rybki - bogaty ożenek; kupować - fałszywe pogłoski.

Rycerz - spełnienie zamiarów.

Rydel - troski.

Rydze - zdrowie.

Rygiel - niespodziewany interes.

Ryk - złe wiadomości.

Rymy ,układać - dobra przyszłość; czytać - miłość; słyszeć - rozrywki.

Rynna - dobry partner,

Ryś - odkryjesz podstęp czystego człowieka.

Rysować - otacza cię szacunek.

Rywal - nieszczęśliwe przedsięwzięcie

Ryż - zmiana stosunków; gotować - wzrost majątku.

Rządzić - straty.

Rzeka - dobrobyt i radość; wpaść do niej - nieszczęście; występująca z brzegów - niepowodzenia; przepływać - powodzenie; pełna ryb - bogaty spadek; mętna - kłopoty i zmartwienia; kąpać się - bogactwo; szumiąca - wieści z zagranicy.

Rzemień - swaty cierpienie zmieni się w radość.

Rzemieślnik - pilnością zdobędziesz powodzenie.

Rzepa - domowe nieporozumienia; zbierać - siły fizyczne; jeść - irytacja.

Rzepak - popłatna robota.

Rzędy - szczęście.

Rzeź bydła - śmierć dziecka.

Rzeźnia - niebezpieczeństwo.

Rzeźnik - groźba wojny.

Rzodkiewka - powrót do sił; jeść - dużo zadowolenia.[ S ] - sennik

| Powrót |

Sad - bogactwo; przebywać w nim - pomyślność w życiu.

Sadzawka - nieprzyjemności.

Sągi - zyski.

Sakiewka próżna - długi; pełna - hojna nagroda; leźć - nieprzyjemność; zgubić - niespodziewane bogate ożenienie.

Sala - wejdziesz w nowe stosunki; tańczyć w niej - wesołe życie; wykładowa - odznaczenie.

Salamandra - wesołe życie.

Salami - trwała przyjaźń.

Saletra - połowiczne powodzenie.

Saliny - piękna przyszłość.

Salwa - wesołe zdarzenie.

Sałata - lekka słabość; siać - nieużyteczna praca; jeść - dobre widoki; rwać - zuchwalstwo.

Samobójstwo - nieszczęście z własnej winy.

Samolot - dumne plany; latać nim - osiągniesz zamierzony cel.

Samotność - zostaniesz opuszczony.

Samowar - przyjemna wizyta.

Sanatorium - podróż wypoczynkowa.

Sandacz - dożyć późnej starości.

Sandały - być cudownym dzieckiem.

Sanie - przyjemność nie przynosząca zadowolenia; jechać wśród zamieci - przykra niespodzianka.

Sanna - zwodnicze nadzieje.

Sardynki - trwałe nieszczęście.

Sarna - radosne wydarzenie; zastrzelić - prześladować kogoś niewinnie; skacząca - miłe towarzystwo.

Sąd - nieprzyjemne zamiary , być sądzonym - doznać niewdzięczności; sądzić - usłuchają twojej rady.

Sąsiad - duże przykrości przez plotki.

Satyr - pragnienie użycia.

Scena - nie jesteś rzetelny.

Schab - dobrobyt.

Schadzka - przyjemne odwiedziny.

Schody - spóźnione, pomyślne załatwienie spray; iść w górę - trudy; na dół - powolny upadek majątkowy; spaść - straty; widzieć - kariera.

Schronienie - wielkie przeciwności.

Schronisko - wesoła przyszłość.

Scyzoryk - intrygi; znaleźć - szczery przyjaciel; skaleŹczyć się - niewierność.

Sędzia - nie czynić nic w pośpiechu; widzieć go - proszony obiad.

Sekundant - obmowa.

Seler - zbyt wesołe towarzystwo; kupować - przygody.

Sen - rozczarowanie.

Sennik - nowiny radosne; pisać - zabawa umysłowa.

Sęp - zainteresowanie wybitnej osobistości.

Ser - szczęście i zdrowie; cuchnący - choroba; krajać - czeka cię operacja. .

Serce krwawiące - ciężka obraza; silnie bijące - fałszywi przyjaciele; kurczące się - złe wiadomości; serce dzwonu - niespodziewany zarobek.

Serenada - być kochanym.

Serwetka - potrzeba pomocy lekarskiej.

Serweta - strzec tajemnicy.

Sfinks - otrzymasz szczególne wyjaśnienie.

Siać - bogactwo, szczęście i zdrowie.

Siano - dobre wieści; starość bez troski.

Siarka - niepowodzenie.

Sidła - ktoś ci chce zaszkodzić.

Sieć - pomyślne interesy; zarzucać - nieczyste interesy; podarta sieć - zniweczysz podstęp; wiązać - radość.

Siedem - szczęście, wygrana.

Siekiera - niebezpieczeństwo życia; pracować nią - dobre utrzymanie.

Sito - rozrzutność.

Sierota - bliska radość; być nią - trudy.

Sierp - zyski, powodzenie w gospodarstwie.

Sierżant - kłopoty.

Siew - dobry zarobek; siać samemu - niepowodzenie.

Sikawka - strata; pracować przy niej - pomoc przyjaciół.

Siniak - fałszywy przyjaciel.

Siodło - znajdziesz pomoc, spokojne życie domowe; siedzieć - łatwy zarobek; być wyrzuconym - szczęście w grze.

Siostra - radości rodzinne.

Sitowie - niepewność; zbierać - złudne nadzieje.

Skakać - oswobodzenie z długów.

Skały - osiągnięcie zamierzonego celu; rozbić się - długo zatrzymać się w podróży; wejść na nie - spełnienie życzeń; spaść - strata przyjaciół.

Skaleczyć się - radosne spotkanie.

Skandal - przeciwności.

Skąpiec - nieprzyjemne wiadomości.

Skarb - niespodziewana radość; kopać - niespełnione zamysły.

Skarbiec - dużo strachu.

Skarbonka - doznasz radości.

Skarpetki - miła wycieczka.

Skazaniec - troski.

Sklep - nie nagrodzone trudy; zamknięty - zły tok interesów; ominąć - unikniesz pokusy; być w nim - wydatki.

Składać - inni troszczą się o twą przyszłość.

Skóra własna - miłość; własna pomarszczona - podeszły wiek; zwierząt - zdrada; kupować - słabe, zdrowie; garbować - straty; kolorowa - przeciwności.

Skorpion - zasłużona kara.

Skowronek - szybkie wywyższenie, odwzajemnienie w miłości.

Skorupy - wywalczysz sobie powodzenie.

Skrobać - drobne nieprzyjemności.

Skrzynia pełna - dostatki; pusta - zmartwienie; mieć ją - miłe trudy.

Skrzypce - zgoda w małżeństwie; słyszeć - niespełnione życzenia.

Sława - sprawy urzędowe.

Słodycze - awantury miłosne.

Słoma - głupia paplanina; w snopkach - zysk; płonąca - niepotrzebne zmartwienie; słomiany dach - ciężkie czasy; kapelusz słomiany - szczęście.

Słomianka - lekceważenie.

Słonecznik znaczenie i godności.

Słoń - rozwaga, późne ożenienie się; jeść szczęście; zabity - nieudane zamiary.

Słońce jasne - szczęście w przedsięwzięciu, zwiększenie majątku; wschodzące - spokojne życie; zaćmione - przejściowa słabość; upał - mozolna droga.

Słonina - śmierć przyjaciela; jeść ją - zadowolenie; krajać - żałoba; topić - zapobiegliwość.

Słota - troski.

Słowik - oświadczyny; śpiewający - radość.

Słownik - postęp w naukach.

Słowo złamać - nie spełnione nadzieje.

Słuch stracić - nieuwaga.

Słup - nie doznasz nigdy biedy.

Służący - popadniesz w zależność.

Smarkacz bądź ostrożny.

Smalec - szczęście w miłości; kupować - nieżyczliwa kobieta.

Smarować - otaczają cię przekupki.

Smarowidło - obmowa.

Smażyć - nieprzyjemne położenie.

Smok - zaproszenie na biesiadę.

Smoła - nieprawidłowości; powalać się - dostaniesz się w nieprzystojne towarzystwo.

Smród - złe towarzystwo.

Smutek - łatwa pociecha.

Smyczek - podobasz się.

Snop - wielki zarobek; snop wiązać - powodzenie; młócić - zaproszenie; zwozić - nagroda za trudy.

Soból - znakomite towarzystwo.

Sobota - renta.

Sobótki - wesoła zabawa.

Soczewica - kłótnia; gotować - unikniesz niebezpieczeństwa.

Sofa - wygodne życie.

Sok - wyzdrowienie, długie życie; pić słodki - zadowolenie; gorzki - niespodzianki.

Sokół - polowanie; latający - oszustwo.

Sól - przeżyjesz ciężkie czasy; rozsypać - zmartwienie; w beczce - niezgoda w rodzinie; jeść - jesteś dowcipny.

Sople lodu - oziębienie miłości.

Sosna - spokojne życie domowe.

Sowy słyszeć - zmartwienie, choroby; widzieć - nieprzyjemna wizyta; latające - unikniesz niebezpieczeństwa; na dachu - dowiesz się o śmierci.

Spać - lenistwo; widzieć kogoś śpiącego - zazdrość; na powietrzu - podróż; w altanie - przygody; w hotelu - spełnienie pragnień; w wagonie - pomyślne stosunki handlowe.

Spadek - wyzwolenie z przykrego położenia.

Spadać - ostrożność nie zawadzi.

Spadochron - choroba.

Spisek - dobra posada.

Splatać - niewierność.

Spoczywać - starość bez troski.

Spodnie - rozczarowanie; kolorowe - wstyd; białe - wykwintne życie; podarte - zaniedbujesz obowiązki; wkładać - cierpienie; łatać - kłopoty pieniężne.

Spotkanie - zaciągniesz dług.

Spowiedź - szczęście, spokój serca.

Sprzedaż - chcesz kogoś przewyższyć.

Sprzeczki - strzeż się nieprzyjaciół.

Srebro - prześladowanie; naczynie srebrne - dobrobyt; otrzymać - uznanie zasług; sprzedać - korzystna spekulacja; kupować - wielkie zmiany; monety - dobre czasy nadchodzą.

Sroki - kłótnie.

Ssać - wykorzystanie majątku.

Sprzedawać - troski.

Sprzęty domowe - szczęście w małżeństwie; ustawiać rychłe małżeństwo, zmiana mieszkania.

Stacja - małe podróże.

Stado - niespełnione życzenia; hodować - szczęśliwa przyszłość.

Stajnia - dobrobyt.

Stara kobieta - zadowolenie; odzież - zaszczyty.

Start - wątpliwe korzyści.

Starożytność - grozi ci bieda.

Starzec - stałość w interesach.

Statysta - bądź szczery.

Staw - bądź ostrożny.

Stempel - dowiesz się prawdy o sobie.

Step - mały dochód. .

Ster - zniszczone nadzieje.

Stodoła pełna - wielki zysk; pusta - zadziwiające zyski.

Stóg - dobrobyt.

Stokrotki - kocha cię miła osoba.

Stolarz - stosunki z dobrze wychowanymi ludźmi.

Stół nakryty - dojście do dobrobytu; siedzieć przy nim - radość; nakrywać - dobre wiadomości.

Stopień - sława, wywyższenie.

Stopy zdrowie i szczęście. Małe niedostatek; pokaleczone smutek.

Stos - nieszczęśliwy los; płonący prześladują cię.

Strach na ptaki - zaniepokojenie.

Strachu doznać - zaniepokojenie, niespodzianka.

Strapienie - radość w krótkim czasie.

Strajk - znamienne czasy.

Straszydło niebezpieczeństwo.

Straż - pilnuj porządku; na warcie - przeszkody; ogniowa - piękna przyszłość.

Stroić się - pomyślne skłonności.

Stróż - strata odzyskana.

Strumień - dokonasz wielkich czynów; rwący - zły stan interesów; przechodzić - osiągniesz cel zamierzony; leniwy - masz złych pomocników; głęboki - fałszywi przyjaciele; mętny - przeszkody; wyschnięty - złe czasy.

Struś - twoja próżność wyjdzie innym na korzyść.

Strych - uniknięcie kłopotów.

Strychnina - ominą cię spodziewane rozkosze.

Stryczek - dumne pragnienie.

Stryj - wielka korzyść.

Stryjenka - niedorzeczne plotki.

Strzał - nieprzyjemności.

Strzała - niezgoda; trafić nią - zdobędziesz powodzenie; zostać trafionym - gorzki zawód.

Strzecha - ciężkie czasy.

Strzelać - zaproszenie na polowanie; słyszeć strzały - radosna wieść.

Strzelnica - poznasz człowieka pełnego humoru.

Strzemię - podróż.

Student - szanuj siebie; być nim - zadowolenie.

Studnia - niepewna przyszłość; czerpać wodę - robić dobre interesy; pić - zdrowie i siły; kopać - korzystny interes; bez wody - troski.

Stuła - dobry czyn.

Strzelba - jesteś lekkomyślny; celować - dobry humor; dostać - zaszczyty.

Strzelec - poznasz człowieka honoru.

Stukać - niepokojące wieści; słyszeć - miłe wiadomości.

Suchary - oszczędzaj; jeść - dobre dochody.

Suchoty - długie życie.

Sugestia - jesteś człowiekiem wpływowym.

Sufler - otaczają cię naiwni.

Suknia - piękna - dobrobyt; kupować - pewna przyszłość; czarna - żałoba; zielona - spełnione życzenia; żółta - fałsz cię otacza; biała - ślub; inne - pogodzisz się z nieprzyjaciółmi; szyć - pracowitość będzie nagrodzona; podarta - kłótnia; poplamiona - szarpią twój honor; prać - bądź oszczędny; czarna - ciężka praca; złota - szczęście; płonąca - obraza; ciasna lub krótka- złe interesy.

Sukno - wygodne życie.

Sułtan - żądza władzy.

Suszyć - choroba w rodzinie.

Syn - zmartwienie.

Synogarlica - serdeczne stosunki.

Syrena - fałszywe przysięgi.

Syrop - naiwne pragnienie.

Sypialnia - złe zamiary.

Syty - zadowolenie.

Szabla - odwaga; rąbać - utorujesz sobie drogę; ostra - zamiary spełnią się; tępa - trud daremny; złamana - zostaniesz pokonany.

Szachy - dobre zamiary; wygrać - łatwe doprowadzenie do skutku zamiarów; przegrać - nieprzyjemności; uczyć się - niepotrzebny trud.

Szafa - przyjemne przeżycie domowe; kupować - doŹbrobyt; chować coś - ogranicz swoje wydatki.

Szafir - różne uciążliwości.

Szafot - niezwykłe uznanie.

Szafran - złe wróżby.

Szaleństwo - szczęśliwy obrót w interesach.

Szalony - fałszywe wiadomości.

Szałwia - smutek i troski.

Szampan - nieustające szczęście.

Szańce - niepewność.

Szaragi - powodzenie w handlu.

Szarańcza - zniszczenie.

Szarfa - dostojeństwo.

Szarlatan - głupota przyniesie ci szkodę.

Szarotka - pokonasz trudności.

Szarpie - odwzajemnienie w miłości.

Szatan - złe towarzystwo.

Szczaw - złośliwa obmowa; jeść - zerwanie narzeczeństwa.

Szczekanie - słuchaj przestróg przyjaznych.

Szczotka - kłótnia w domu.

Szczudło - niebezpieczeństwo.

Szczupak - oszukują cię.

Szczury - podejście.

Szczygieł - uciążliwi sąsiedzi.

Szczypać - źli przyjaciele.

Szczypiorek - dobry zarobek, kłótnia w małżeństwie.

Szef - powiększenie dochodów; mówić z nim - zmiana na lepsze.

Szelki - wesołość cię nie opuści.

Szermierka - poróżnienie się z sąsiadami.

Szewc - trudem przebijasz się przez życie.

Szkarlatyna - pokonanie przeszkód.

Szkatułka - dobra nowina; z kluczem - odkryjesz tajemnicę; otwarta - zdradzą twoją tajemnicę; zamknięta - nie odnaleziona zguba.

Szkielet - bliska śmierć.

Szklanka - zaproszenie na uroczystość; pusta - wizyta nieprzyjemna; stłuczona - przyjemne zdarzenie; pełna - dobre poselstwo.

Szkło - niebezpieczne spekulacje; krajać - zmiany w domu.

Szkoła - przyjemna starość; pełna dzieci - strapienie; być w niej - przyjemność.

Szkolne ławki - ucz się ciągle.

Szlachetne kamienie zgubić - zostaniesz okradziony; mieć - przywiązywać fałszywą wartość do rzeczy.

Szlafrok - przyrost rodziny.

Szmaragd - majątek i szczęście.

Szminka - fałsz i zdrada.

Sznur - zabójstwo; złoty - szacunek; splątany - wpadniesz w trudną sytuację.

Szopa - ubóstwo.

Szorować - porządki w domu.

Sosna - wielki zarobek.

Szpada - radość, przyjaźń; zdobywać - niemiły zatarg.

Szpaki - hałaśliwe otoczenie.

Szpaler - radość z dzieci.

Szparagi - dobre przedsięwzięcie; jeść czerstwe zdrowie.

Szpieg - dopuścisz się haniebnego czynu.

Szpik - zazdroszczą ci powodzenia.

Szpilka - intratna praca.

Szpinak - zdrowie i siła.

Szpital - znajdziesz przyjaciół w potrzebie; być w nim - smutna wiadomość.

Szpulka - mały zarobek.

Szron - zniweczone nadzieje.

Sztab - dobre powodzenie.

Sztaba - po trudach osiągniesz powodzenie.

Sztachety - dużo przygód.

Sztalugi - piękne widoki na przyszłość.

Sztokfisz - bieda.

Sztolnia - pomnożenie majątku.

Sztuka - spełni się życzenie.

Sztylet - podarunek; skaleczyć się - pokonasz nieprzyŹjaciół.

Sztylpy - pewny cel w życiu.

Szubienica - cześć i sława.

Szuflada - porządek przyniesie ci dochód.

Szukać - niedosiężne pragnienie.

Szum słyszeć - nieszczęście w podróży.

Szwagier - ważne sprawy rodzinne.

Szwajcaria - rozwinięty zmysł piękna.

Szwajcar - zdrowie.

Szyb - osiągnięcie zamierzonego celu.

Szyba - spełnione życzenia; rozbita - źle mówią o tobie.

Szyć - praca przyniesie ci zysk; ukłuć się - wizyta młodej osoby.

Szydło - trud znajdzie nagrodę.

Szyja - nieuczciwe zabiegi; długa lub chuda - niezdrowie; piękna - zaręczyny; chora - szczęście.

Szyld - sprzeczka.

Szylkret - tajemne radości.

Szympans - zazdrość.

Szynk - niemiłe towarzystwo.

Szynka - bogactwo, liczna rodzina; jeść - pogorszenie warunków życia.

Szynkarz - zaproszenie na ucztę.[ Ś ] - sennik

| Powrót |

Ściana - znajdziesz ochronę.

Ścięcie widzieć - pokonasz nieprzyjaciela; być ściętym - dobre twe imię jest zagrożone.

Ściernisko - musisz pokonać wiele przeciwności.

Ścierwo - długie życie.

Ścieżka - zostaniesz czymś wystraszony; szeroka - szczęście bez przeszkód.

Ścigać - osiągniesz zamierzony cel.

Ścinać drzewo - fałszywa spekulacja; jakiś inny przedmiot - zgryzoty.

Ścisk - znajdować się w nim - kłótnia i gniew; widzieć - wielki zysk.

Ściskać - rodziców - zdrada przyjaciół, oszukaństwo; nieznajomych - odjazd; kobietę - szczęśliwy los.

Ślad - napotkasz nieprzyjaznych ludzi.

Ślaz pić - uwolnisz się od trosk i zawiłych interesów.

Śledzia jeść - bądź umiarkowany; widzieć otrzymasz zaproszenie.

Śledzionę widzieć - swym zachowaniem wzbudzasz wstręt.

Ślepy - niebezpieczeństwo.

Ślimaka jeść - dobra wiadomość; widzieć - pewne doŹ chody.

Ślina - wielka radość.

Śliwki - jeść - choroba na zatwardzenie; drzewo kwitnące - świat przed tobą stoi otworem; uschła - nudne towarzystwo.

Ślizgać się - szczęśliwy zbieg interesów; widzieć ślizgających się - zastój w interesach.

Ślubować - wrócisz do swoich obowiązków.

Ślubny pierścionek otrzymać - domowe szczęście; zgubić - troski i zgryzoty.

Ślusarz - odkryjesz tajemnicę.

Śmiać się - zły humor cię opuści; widzieć śmiejących się - nieprzyjemności; słyszeć - nieprzyjemności.

Śmieci - po doznanych zawodach nastąpią lepsze czasy.

Śmierć widzieć - długie życie.

Śmietana - wielki zysk, spadek; pić - osiągniesz powodzenie.

Śmietnik - wzrost dobrobytu.

Śniadanie - osiągniesz cel.

Śnieg padający - lekka słabość; góry pokryte śniegiem - musisz pokonać wiele przeciwności, nim osiągniesz cel; brnąć w nim - ucisk i prześladowanie; zadymka śnieżna - zasmucenie; bałwan ze śniegu - obłudna miłość, zmysłowa.

Śpichlerz - błogosławieństwo; pusty - zmarnowane szczęście.

Śpiew - do późnej starości zachowasz wesoły umysł; ptactwo - zabawa na wolnym powietrzu, czysta miłość; śpiewackie towarzystwo - niezgody, nieprzyjemności.

Śpiewak - czekają cię wesołe dni.

Śpiżarnia - wesołe czasy.

Śruba - zostaniesz wyszydzony.

Świadectwo - zyskasz uznanie; wystawić - zjednanie przyjaciół.

Świadkiem być - musisz wyznać prawdę.

Światło - radość; odległe widzieć - szczęśliwa podróż; z odległości - żywisz piękne nadzieje; zaświecić - dowiesz się ciekawych rzeczy; jasne - zdrowie i dobrobyt; nieść - radość; zgasić - złe zamiary.

Świątynia - znajdziesz pocieszenie.

Świder - szczęście ci sprzyja; pracować nim - śmierć znajomego.

Świecę - zapalać - znajdziesz dobrych przyjaciół; zgasić - zerwiesz znajomość; jasno świecąca - otrzymasz zaproszenie na biesiadę; migocąca - pogrzeb; nieść płonącą - wielkie szczęście; kopcącą się - musisz zniżyć się do roli pochlebcy.

Święci - powodzenie; modlić się do nich - udział w uroczystościach.

Świergot ptaków - usłyszysz wiadomości, które cię uszczęśliwią.

Świerk - spokojny kąt domowy.

Świerszcz - szkodliwe stosunki.

Świerzb mieć - niepotrzebna obawa i troska.

Święta Bożego Narodzenia obchodzić - wielkie szczęście.

Świętojański robaczek - poselstwo miłosne.

Święty - widzieć go - uprowadzenie; mówić z mim - pozostać wiernym swym zasadom.

Świnie - mieć lub tuczyć - wielkie szczęście; wielkie - powodzenie; darować - smutek; jeść - umiarkowany zarobek; smalec świński - żyć bez trosk.

Świniarnia - dobre interesy.[ T ] - sennik

| Powrót |

Tajemnica - jeżeli ją przed tobą ukrywają - bądź ostrożny; jeżeli ty ją ukrywasz - nie masz powodu.

Talar - dojdziesz do znaczenia i godności; liczyć - duże wydatki; znaleźć - radość.

Talerz - prowadzić dom otwarty; rozbić - czeka cię nieszczęście.

Talia kart - szczęście.

Talizman posiadać - jesteś dzieckiem szczęścia.

Tama - szczęście.

Tandeciarz - dobry interes.

Taniec - prowadzić życie bez trosk; upaść w tańcu - powściągaj zmysłowość; taneczna sala - szkodzisz własnemu dobremu imieniu; szkołę tańca odwiedzać - zamknij swe serce; uczyć się tańca - zakochasz się.

Tapety - poznasz tajemnicę.

Tapicer - niespodziewana wizyta.

Tarcza - życzenie twe wkrótce się spełni.

Targ - być na nim - prowadzić życie ruchliwe; widzieć - zyski; sprzedawać na nim - przyjdziesz z trudem do dobrobytu; kupować na nim - będziesz zmuszony robić podarunki, wielkie wydatki.

Targać - poznasz nową osobę.

Tarło z blachy - małe nieprzyjemności; ryb - płodność, majątek, dochody.

Tarnina - czeka cię wiele przyjemności; jeść owoce - kłopoty.

Tartak - podstęp nieprzyjaznych ludzi; pracować - załatwisz ważne sprawy.

Tatar - mieć do czynienia z ludźmi surowych obyczajów.

Tchórz - otacza cię zdrada i podstęp.

Tabaka - ważny interes doprowadzić do skutku; zażywać - miła znajomość.

Tabakierka - czynić na przekór samemu sobie; zgubić - wygrana.

Tabele - dobre dochody.

Tablica - robić długi.

Taboret - dobrobyt.

Taczka - będziesz musiał ciężko zarabiać na chleb.

Tchórzostwo - przegrany proces.

Tatry - szczególne wydarzenie.

Technik - doznasz niewdzięczności.

Tęcza - bardzo dobre widoki dla twoich interesów i zaŹmiarów.

Te Deum słyszeć - ujść przed grożącym niebezpieczeństwem.

Teka - dowiesz się o tajemnicy.

Telefon - przeszkoda w czynnościach, gniewy.

Telegraf - czeka cię daleka podróż.

Telegram otrzymać - rychłe załatwienie uciążliwych inŹteresów.

Tenora słyszeć - zawrzesz szczególną znajomość.

Teologa widzieć - nie będziesz mógł znieść przekonań drugich ludzi, jesteś małostkowy.

Teologię studiować - nie będziesz się mógł odłączyć od swojego otoczenia.

Termin mieć i spóźnić się nań przez własną opieszałość - wpadniesz w kłopoty.

Termometr - nietrwała przyjaźń.

Terpentyna - zdrowie.

Teściowa - jesteś lepszy, niż mówią.

Testament robić - uregulowanie interesów; czytać - radość.

Tiul - będziesz miał czcicieli, dowiesz się o małych sekretach.

Tkać - otrzymasz za żonę dzielną kobietę (męża).

Tkacki warsztat - ciężka praca da dobre wyniki.

Tkacz - wiele szczęścia w spekulacjach.

Tkanina - dobre czasy, ładny dochód.

Tłok u maszyny - ciężka praca.

Tłuc - zmusisz ludzi, by podzielili twe zdanie.

Tłum - wielka wygrana; być w nim - kłótnie, przeszkody.

Tłumacz - dobre stanowisko.

Tłustym być - bogactwo; jeść - ciężka słabość.

Tłuszcz - dobrobyt.

Toaleta - uwielbiają cię kobiety i mężczyźni.

Toast wznosić - powodzenie; wesołe zdarzenie w rodzinie.

Toczyć - zręcznością pokonasz trudność.

Tokaj pić - zdrowie i radość.

Tokarnia - ukończenie żmudnej pracy.

Tokarz - przez usilną pracę dojdziesz do majątku.

Tonąć - przypadek wielki.

Tonsura - pomoc w biedzie.

Topaz - bogactwo.

Topiel - wygodne życie, dostatek.

Topola - śmierć znajomego; aleja topolowa - życie bez trosk.

Topór widzieć - nieszczęście; robić - niepowodzenie.

Tor łyżwiarski - stosunki są niepewne; kolejowy - zmiana w życiu.

Torbę nosić - niepokój; zgubić - zrobisz długi.

Torf - szczęście w rodzinie.

Torpeda - wielkie korzyści.

Tortury cierpieć - nieuzasadnione niedowierzanie; widzieć torturowanych - nieszczęście.

Tort - radość w rodzinie.

Towary kupować - zysk i powodzenie; łakocie - zadowalać się małym zyskiem.

Towarzysz - dobre interesy; bawić się z nim - ścisła przyjaźń.

Towarzystwo - zawieszenie w stosunkach, przyjmować gości.

Trąbę słyszeć - dla zdrowych - radość; dla chorych - dobre nadzieje.

Trąba powietrzna - szczęśliwe czasy.

Trafika - paplanina ludzka, która ci zaszkodzi.

Tragarz - zapomoga, pomoc.

Tragedia - być zmuszonym prosić o zapomogę.

Tramwaj - wnet cel swój osiągniesz.

Tran pić - nieszczęście; wąchać - nieprzyjemne wiadomości.

Transport - przymusowa podróż.

Trapez - niepewne stosunki i położenie.

Tratwa na wodzie - niepomyślność.

Trawa - wystrzegaj się oszustw; kosić - wzrost dobrobytu; leżeć na niej - początek miłej znajomości; sucha - choroba.

Trębacz - niebezpieczeństwo pożaru.

Tren - towarzystwo zarozumiałych; nosić - poniżenie.

Tresować - masz ludzi, na których możesz polegać.

Trociny - śmiałość przyniesie ci pożytek.

Trofea widzieć - wielkie szczęście; zdobywać - strata przyjaciela lub śmierć krewnych; dać je sobie odebrać hańba, wstyd, śmierć.

Trójkąt - zaburzenia rodzinne.

Trójnóg - tajemnicze spotkanie.

Tren żałobny - dojdziesz do zaszczytów i znaczenia.

Troski - szukaj dobrego i przyjemnego towarzystwa.

Troskliwość - o kogoś - zaszczyt i honory; jeżeli się ktoś o ciebie troszczy - strzeż się obłudnika.

Truchtem jechać - prowadzić wygodne życie.

Trucizna - niewdzięczność za przysługę; zażywać - choroba; podawaną odrzucić - ujdziesz przed niebezpieczeństwem.

Trufle - zmysłowość.

Trumna - długie życie i szczęśliwe; leżeć w niej przeciwności.

Trup - trwałe zdrowie; widzieć opuszczanego do grobu - dla zakochanych bliskie rozstanie; zabalsamowany - pilnuj zdrowia; cuchnący - troski; tańczący - bogaty spadek; dużo - zaproszenie na biesiadę rodzinną.

Trupiarnia - stracisz ukochanego przyjaciela, choroba.

Truskawki - zaproszenie na wieś; jeść - przyjemne chwile.

Trwonić pieniądze - jesteś rozrzutny.

Trwoga - niezwykła niespodzianka.

Trybuna - działać dla dobra publicznego - zostaniesz opiekunem.

Trykot - wielkie uznanie i nagroda.

Tryumfalny łuk - zazdrościć ci będą powodzenia.

Trzask - wypadek.

Trzcinę widzieć w wodzie - być chwiejnym; siedzieć w mej - szczęście sprzyjać ci będzie; dąć w nią - dobre widoki.

Trzebić las - zniszczenie i klęska.

Trzech widzieć - wielkie szczęście.

Trzepaczka - rychła radość.

Trzęsawisko - walka o byt; zapaść się - troski.

Trzęsienie ziemi - zmiany, niestałość.

Trzewiki - nowe - miłe wiadomości; ciasne - trudne życie;; podarte - skrzywdzą cię; kupować - czeka cię droga; czyścić - miłość; naprawiać - dobre uczynki; darować - straty.

Trzeźwy - pomyślne załatwienie interesów, pierwszeństwo przed innym.

Trzmiel - oszczerstwo.

Trzonek - zawierzą ci.

Trzoda - oszczędnością osiągniesz szczęście.

Tuba - doznasz łaski; będziesz dopuszczony do głosu.

Tulipany - lekkomyślność; zrywać - zawód; dostawać - masz głupiego przyjaciela.

Tutka - wyimaginowane niebezpieczeństwo.

Tunel - sytuacja bez wyjścia.

Turek - niemiła sprawa miłosna.

Turkus - spełnione nadzieje.

Turniej - sprzeczki.

Twaróg - miłe zyski.

Twierdz - nieprzyjaźń, choroba.

Tydzień - niecierpliwość.

Tyfus - za mało dbasz o zdrowie.

Tygiel - wesołe życie.

Tygrys - masz lub będziesz miał serdecznego przyjaciela.

Tyka - przeszkody o zawady w pracy.

Tykanie zegarka - złe wiadomości.

Tył podawać - pomyślne interesy.

Tyłek - obrazić kogoś.

Tymianek wąchać - zmartwienie i smutek.

Tynk zerwany - upadek majątku.

Typy ludzkie widzieć - z trudnością przyjmujesz nowe idee.

Tyran - chcą ci gwałt zadać, zmusić do zmiany przekonań.

Tysiąc - osiągniesz dużo w życiu.

Tytuł otrzymać - być zarozumiałym; pisać go - będziesz zmuszony prosić o pożyczkę.

Tytoń palić - żywisz złudne nadzieje; rozsypać - obrazisz znajomego; wąchać - rozkosze i przyjemności.[ U ] - sennik

| Powrót |

Ubiegać się o coś - szczęście w miłości.

Ubijać - bądź cierpliwy.

Ubogim być - niepowodzenie w handlu.

Ubóstwiać - będziesz wyszydzony.

Ubranie kupować - szczęście.

Ucho - mieć - wielkie szczęście, wierni przyjaciele; dużo mieć uszu - złe służby; myć - dobra nowina; zatykać - domowe kłopoty.

Ucieczka - unikniesz niebezpieczeństwa.

Uczeń - kłopoty i gniewy.

Uczony - uznanie.

Uczta - wydawać - bądź umiarkowany; obfita - troski i zmartwienia.

Uczynek - w niedługim czasie doznasz silnej pokusy.

Uda chude - bieda i kłopoty; silne - szczęście w dzieŹciach.

Udar słoneczny - będziesz zmuszony dokonać trudnego czynu.

Udawać coś - ostrzeżenie, by prowadzić życie uczciwe.

Uderzenie - obraza; ty uderzasz - sam sobie wymierzysz sprawiedliwość.

Ugór - złe czasy.

Ujadanie psa - złodzieje i pożar.

Ujarzmić dzikie zwierzę - ciężka praca, odznaczenia.

Ujawnić się - odkrycie tajemnicy, postępują z tobą otwarcie i szczerze; odkrycie zbrodni - przestępstwo.

Ujechać kawał drogi i wrócić - spóźnienie w podróży, przygoda, ważne wieści, wymagające twej obecności.

Ujeżdżać konie - wielkie dochody.

Ujmę komuś czynić - pokrzywdzenie.

Ujmować z czegoś - pokrzywdzenie, łakomstwo, chciwość oszczędne życie.

Ujrzeć coś nowego - radość, postęp w naukach.

Ujść przed niebezpieczeństwem - szczęście.

Ujście rzeki - duże dochody.

Ukąszenie psa - szkoda; węża - zazdrość cię otacza.

Uklęknąć przed kochanką - być pod pantoflem.

Układać coś - zamiłowanie do porządku.

Ukłony składać - zamiłowanie do porządku.

Ukoronowanie - pycha przed upadkiem.

Ukraść - nieprzyjemne zawikłanie.

Ukrywać się - powikłanie; ukrywać coś - złe zamiary .

Ule widzieć - bogactwo.

Ulewa - nieprzyjemności.

Ulica - dobre interesy; długa z pięknymi kwiatami - spotka cię coś przyjemnego; jasno oświetlona - wielka radość; tonąca w ciemnościach - niepewne jutro.

Ułan - zamierzony cel osiągniesz.

Ułaskawienie - szczęście i radość.

Ukłony - kłopoty.

Umarłych - widzieć w trumnie - czeka cię radość; całować ich - długie życie; jeść z nimi - dojdziesz do wysokich godności; zmartwychwstających widzieć - kłótnie o spadek; powtórnie umierających - śmierć ukochanej osoby; podarunek od nich dostawać - szkody.

Umierać - wiele próżnych obietnic; widzieć umierających - radość; zmartwychwstawać - prowadzić nieregularne życie; chcieć umrzeć - zdrowie.

Umizgi - być ich przedmiotem ze strony pięknej kobiety - niepowodzenie w miłości; samemu się umizgać - zdrowie i szczęście; gdy umizga się stara kobieta - będziesz nieszczęśliwy w małżeństwie.

Unieszczęśliwić kogoś - nieszczęście, zgryzoty.

Unieważnić coś - surowy przełożony, kontrola.

Uniform - jesteś zarozumiały.

Unikać kogoś - kłopoty.

Uniwersytet - obstawaj przy tym, co uważasz za słuszne.

Upadać i podnieść się - niespodziewane zaszczyty; upaść i nie wstać - niesłowność.

Upał - wierzyciele będą cię uciskać.

Upierać się przy czymś - z powodu twego nieznośnego zachowania będziesz nie lubiany.

Upiór - biały - radość i zaszczyty; czarny przykrości i cierpienie.

Upominać - dobre twe zamiary zostaną zrozumiane.

Upór - u dziecka - zmartwienie; u starych - silną wolą dojdziesz do celu.

Uprawiać rolę - innym przysporzysz zysku.

Uprowadzenie - niespodziewane szybkie małżeństwo.

Urlop otrzymać - zamiary twe udadzą się.

Urna - niebezpieczeństwo; otoczona kwiatami - spadek.

Uroczystości - wesoły umysł i zadowolenie.

Urodziny obchodzić - dożyjesz późnego wieku.

Urwisko - troski; lesiste - przeszkody.

Uryna - zmartwienie; pić - wyzdrowienie; pomyślność w interesach.

Urząd otrzymać - dobre stanowisko.

Urzędnik - wstyd dla twych przyjaciół; widzieć - starokawalerstwo.

Usmolony - szczęście.

Uszy - długie - obmowa; ośle - popełnisz głupstwo; myć - jesteś lubiany; chorować - skrzywdzą cię; piękne - szczęście w przyjaźni.

Uspokajać pragnienie - częste radości; dbać o cudze dobro.

Usta - wielkie znaczenie; oznaki czci i poważania; otwarte - niebezpieczeństwo.

Utonąć - minie cię wielkie szczęście.

Utopionego widzieć - zysk.

Utopić się - małżeństwo.

Uwerturę słyszeć - nie pozbawiaj się nadziei.

Uwielbiać kogoś - czynić coś bez zastrzeżeń.

Uwięzionym być - oczernienie.

Uzda - przeszkody; zakładać - zaproszenie do podróży.[ W ] - sennik

| Powrót |

Wabić kogoś do siebie - podstęp, zdrada, podejrzane miłostki.

Wachlarz - miłość bez wzajemności.

Waga - wygrać proces; decymalna - osiągniesz duży zysk w interesie.

Wagabunda - złe towarzystwo.

Wagon - podróż za interesami; towarowy - napotkasz przeszkody; widzieć przewracające się - strata pieniędzy.

Wahadło zegara - niespodziewany zarobek.

Walca tańczyć - przypadkowy przyjaciel; widzieć tańczących - miłość bez wzajemności; grać - duże zadowolenie; słyszeć - korzystaj z młodości.

Walec - przykrości.

Waliza napełniona - zalecenie oszczędności; próżna - pieniądze.

Walka - widzieć ją lub brać w niej udział - uważaj na swe stanowisko, bo możesz je stracić; paść w walce - nieudane interesy; zwyciężyć w niej - śmiałe przedsięwzięcie.

Wał - unikają cię, przezwyciężasz przeszkody.

Wałach - znajdziesz odwzajemnienie w miłości.

Wampir - wpadniesz w ręce oszustów.

Wanilia - wejdziesz w zacne i dobre towarzystwo.

Wanna - dobrobyt; kąpać się - czeka cię kuracja.

Wapno - złośliwość twa wepchnie cię w nieszczęście.

Warcaby - grać w nie - kłótnie z przyjacielem; wygrywać - powodzenie; przegrywać przeciwności i strapienie.

Wargi - znajdziesz czcicieli; czerwone - dobrobyt; krwawiące - zostaniesz wprowadzony w błąd; sromowe - szczęście w miłości.

Warkocz - nie skłaniaj się zbyt szybko ku nowościom; długi - ośmielisz się i ośmieszysz w towarzystwie; splatać - lekkomyślność ci zaszkodzi; obcinać - zerwanie dobrych znajomości.

Warsztat - dobry interes.

Wariatką być - długie życie; widzieć ją - różne spekulacje.

Wąsy - późna i przemijająca miłość; szpakowate - późna starość.

Wata - dobrze się ukryjesz.

Wątroba - choroba.

Wawrzyn - choroby; liście laurowe - małżeństwo; wieniec - nagroda za trudy.

Wazelina - pocieszenie.

Wazę rozbić - strata przyjaciół.

Wazon - wielki - dostatek i honory; stłuczony - niesława; z kwiatami - przemijające rozkosze.

Wąż - przeciwności wszelkiego rodzaju; podejście ze strony przyjaciół; z wielu głowami - uwiedzenie; stać się wężem - doznasz pogardy i lekceważenia; złapać go - pokusa; nie móc przed nim uciec - złe widoki na przyszłość; być ukąszonym - zburzenie spokoju domowego; widzieć go wyprężającego się - szczęśliwie uciekniesz przed niebezpieczeństwem; zabić go - tryumf przed wrogami.

Wąż gumowy - jesteś skłonny do lekkomyślnego życia.

Ważyć się - odkryjesz oszustwo.

Wdowa lub wdowiec - czekają cię niespodziewane radości; poślubić - spadek.

Wędka - siły roztrwaniasz; łowić na nią ryby - wygrana na loterii.

Wędrowiec - czeka cię podróż.

Wędrówka - troski zakończą się radością; po pustynnych miejscach - choroba.

Węgier - nie pozwól zapanować nad sobą namiętnościom.

Węgle - żarzące się - namiętność miłosna; widzieć je - bogactwo, szczęście.

Węglarz - dojdziesz szybko do celu.

Węgorza - jeść - nie dawaj posłuchu oszczercom; złapać - zazdroszczą ci; gdy się żrą - wymknie ci się ryzykowny interes; widzieć go w wodzie - osiągniesz coś chytrością; zwijający się - nieprzyjemne nowiny; krajać go - śmierć nieprzyjaciela.

Wyjście - działasz bez rozwagi.

Weksel - kłopoty pieniężne; płacić - dobry interes; wystawić - lekkomyślność.

Welon - zażywać szacunku; ktoś w welonie - wystrzegaj się łatwowierności; zakrywać się - zamiary twe chcesz ukryć; ślubny - spełnione nadzieje.

Wełna - dobrobyt; kupować - nowe przedsięwzięcie; czesać - trudna praca.

Wełniane suknie - czynić dobrodziejstwo.

Wentyl - oswobodzenie z przykrego położenia.

Wenus - grozi ci uwiedzenie.

Wermut - liczne troski.

Wesele - być na nim - upadek interesu; tańczyć na nim - wystrzegaj się kobiet; własne - założysz domowe ognisko; pochód weselny - pozyskasz miłość nie wiedząc o tym, rychły ślub; goście weselni - rozkosze rodzinne.

Wesołym być - życie umiarkowane; widzieć wesołych - smutek, zły bieg interesów.

Wesz - mieć - wiele pieniędzy; zabić - ominie cię niebezŹpieczeństwo.

Wety - uciechy kosztowne i hańbiące.

Węzeł - zawiązać - pozyskasz dobrych przyjaciół; rozwiązywać - unikniesz niebezpieczeństwa.

Wiadro - widzieć - pocieszenie; próżne krótkotrwała zamożność; pełne - ubóstwo; czerpać nim - nagroda za pracowitość.

Wiara - być obrońcą wiary - szczęście i dostatek; zostać bałwochwalcą - złe towarzystwo.

Wiarołomstwo - niebezpieczeństwo pożaru lub kradzieży.

Wiatr - obietnice niespełnione.

Wiatrak - zaszkodzisz sobie przez omyłkę; nieruchomy - lenistwo.

Wiąz - prowadzisz życie wygodne.

Wiązać - proces.

Widelec - zupełny upadek; jeść nim - grozi ci niebezpieczeństwo.

Widły - niemiła praca.

Widok - piękny - szczęście; brzydki i smutny - niepewna przyszłość.

Widownia - przykry wypadek.

Widzieć - szczęście i radość.

Wiec - ważne sprawy lub uchwały.

Wiecha - zawieszać ją przed domem - pijaństwo; zdejmować ją - bądź ostrożny.

Wiecheć - rychła radość.

Wieczerza - szanuj swe zdrowie.

Wiejska posiadłość - pozyskasz prawdziwych przyjaciół.

Wieko - choroba.

Wielbłąd - czekają cię trudy; głaskać go - zostaniesz wyzyskany; obładowany - otrzymasz spadek z daleka; siedzieć na nim lub jechać - uciążliwa podróż; bić go - obrazić wiernego przyjaciela.

Wielkanoc - obchodzić - radosne nowiny; jajko święcone otrzymać - oświadczyny.

Wieloryb - wielkie nadzieje.

Wieniec - kwiatów - miej się na baczności przed pochlebcami; złożyć - piękna droga życia; nosić - objawy czci i poważania; mirtowy - wesele; wić - będziesz swatem; nosić mirtowe wieńce - radość i szczęście; dębowy - godność i wysokie urzędy; wawrzyny - zaszczyty; nosić go na głowie - popaść w śmieszność; grobowy - spadek; dębowy - zwycięstwo.

Wieprzowina - umiarkowany zarobek; jeść - nie wywyższaj się.

Wierność - doznasz dobroci serca.

Wiersz - będziesz szczęśliwy.

Wierzba - dobre dochody; płacząca - smutne dni.

Wierzchołek - wielkie szczęście.

Wierzyciel - podróż.

Wieś - życie ciche; bogata - szczęście; biedna - ciemna przyszłość; paląca się - dobrobyt; być wsi wierzycielem - dostatki; wiejski kaznodzieja - dobre rady; wiejski szynk - wesoła młodość, szczęśliwa starość.

Wieśniaczka - stara - mieć do czynienia z kłótliwymi ludźmi; młoda - dobra żona.

Wieśniak - nieświadomość.

Wieszać się - nieprzyjemności.

Wiewiórka - nieoczekiwana radość; jedząca - dla ludzi wolnych - dobre małżeństwo; dla małżonków - troski przez dzieci; chwytać ją - grozi ci niebezpieczeństwo; być ugryzionym przez nią - zmartwienie.

Więzienie - być w nim - czeka cię nieprzyjemna niespodzianka; widzieć - zapewnione stanowisko; widzieć więźnia - zdawać egzamin.

Więziony - nie troszcz się o przyszłość.

Wikary - doznasz czci i honorów.

Wieża - zapuścić się w spekulację; wchodzić na nią - wielkie powodzenie; zegar na wieży - radzić się będą ciebie; strażnik wieżowy - zaufaj własnym siłom.

Wilgoć - choroba.

Wilki wyjące - chcą cię ubiec; ścigające cię - niebezpieczni sąsiedzi.

Willa - tajemnicza miłość.

Winiarnia - przemijające nieporozumienie.

Winiarz - fałszywi przyjaciele.

Winna latorośl - szczęście.

Winnica - zdrowie dzieci.

Winobranie - podniosły nastrój.

Wino - pić - czasy bez troski; czerwone - dobry humor; białe - zadowolenie; rozlać - zmarnowane szczęście.

Winograd - zakazane zabawy i radości.

Winogrona - jeść - lekka febra; zrywać - nieprzewidziane rozstanie; sadzić - ustalisz swoje szczęście; białe - radość; czarne - zmartwienie; widzieć - osiągniesz cel; otrzymać - nowe znajomości.

Winówka (beczka) - czekają cię dobre czasy.

Winny ocet - kłótnie, sprzeczki, proces.

Winny zbiór - szczęście, wielkie zyski.

Wiolonczela - potrzeba ci pomocy.

Wióry - otrzymasz zaproszenie na ucztę; zbierać - udaremnisz zbrodnię.

Wiosła - podróż.

Wiosłować - ciężka i korzystna praca.

Wiosna - zakochasz się.

Wir rzeki - niebezpieczeństwo.

Wisielec - brak pieniędzy.

Wiśnie jeść - kłótnie; zrywać - radość; kwitnące - zabawa; placki z wiśniami - nieporozumienie; drzewo kwitnące - szczęście.

Wita św. taniec - nieprzyjemne, niespodziewane wzruszenie.

Wizja - nie daj się zbałamucić.

Wizyta - niepotrzebne troski; lekarska - nieprzyjemne odwiedziny.

Władza - złe towarzystwo.

Włochy - doznawać tęsknoty.

Włóczęga - niespokojne życie.

Włócznia - nienawiść, nieprzyjaźń.

Włókna - niepewne jutro.

Włosy - obcinać - zmartwienie; na rękach - niepowodzenie; długie - władza i znaczenie; myć - niepokój; wiązać - troski; czerwone - fałsz; czarne - szczęście; blond - radość; białe - uciecha; wyczesywać je - strata w interesach; warkocze - ośmieszenie; loki - zarobek dla biednych rzemieślników; wypadające - zgryzoty; palić je - zdrada, nieszczęśliwe życie; ostrzyc - śmierć w rodzinie; rozczochrane - nieporozumienie w rodzinie; farbować - obłuda.

Wnuk - niespodziewana radość; mówiący - rozumem swym przewyższasz innych.

Woda - zmartwienie i smutek; jechać po wodzie - umiarkowane życie; wpaść do niej - cierpienie; zimna - szczęście; chodzić po wodzie - radość; gotująca się - kłótnie i nieprzyjaźń; szum wody - wielkie szczęście; czerpać - nowiny; wytryskująca - niespodziewana radość; nosić wodę - niebezpieczeństwo pożaru; pić ją - pomoc w niebezpieczeństwie; mętna - straty; utonąć w niej - wielkie zmartwienie; gorąca - choroba; zielona - nie spodziewaj się za wiele; święcona - dobre towarzystwo; rozlać - pomyłka; pranie - smutek.

Wódkę pić - nieumiarkowanie zaszkodzi ci.

Wodna trzcina - chcą cię oszukać.

Wodne koło - troski, skromna zasługa.

Wodociąg - spodziewany smutek ominie cię.

Wodospad - zawiedzione nadzieje.

Wodotrysk - radosne chwile.

Wojna - prowadzić ją - broń się przed wrogami; iść na wojnę zatarg z wyższą władzą.

Wojsko - dobre dochody.

Wójt - przez nieopatrzność będziesz miał nieprzyjaciół.

Wolant - szczęście u kobiet.

Wolność - odmienne zdanie w ważnych sprawach.

Wolnym być - nie daj się zbałamucić.

Wołać kogoś - nowiny; ciebie wołają - wyrzuty sumienia.

Wół - zabijać go - wystarczające dochody; widzieć go - szczęście w handlu; pędzić - zmartwienie; tłusty - rychłe szczęście; chudy - drożyzna.

Wołowina - dobre stosunki.

Worek ciężki nosić - ciężkie czasy; dziurawy - strata; dużo na wozie - dobry handel; napełniony owocami - dobra domowa gospodarka; noszący wór - wielkie wydatki; pusty - troski; pełny - nadmiar we wszystkim; ze zbożem - wielu zazdrosnych; z korzeniami - wygrana.

Wosk - zaziębienie; topić go -;- strata; żółty - oszukują Cię; biały - zdrowie; gnieść - dobra żona (mąż).

Woskować - będziesz podobał się ludziom.

Woskowe figury - nudne towarzystwo; świeca - uroczystość rodzinna.

Wóz - jechać na nim - dobrobyt; spaść z niego - nieprzyjemne zdarzenie; bez koni - brak sił na przeprowadzenie zamiarów; przewrócony - strata; połamany - zerwana przyjaźń; ciągnąć go - po trudach osiągniesz cel.

Wózek dziecinny - szczęśliwe małżeństwo; dla chorych - przedwczesna starość.

Woźnica - wzrost majątku, dobrobyt.

Wróble - kłótnie i gniewy; strzelać - pożyteczna praca; łapać - niespodziewane spotkanie; ćwierkające - plotki.

Wrony - śmierć; łapać - niezgoda; na drzewach - zebranie rodzinne; kraczące - złe wiadomości.

Wrota otwarte - gościnne przyjęcie.

Wrotki - stare przesądy.

Wróżyć - doznasz niewdzięczności.

Wróżka - szczęśliwe życie.

Wrzeciono - miła przyszłość.

Wrzód - wielkie kłopoty; gojący się - powodzenie po wielu zawodach.

Wrzosy - nie trać nadziei; wyschłe - niespełnione marzenia.

Wścieklizna - nieszczęście.

Wskazywać - działasz nieopatrznie.

Wskazówka - działaj z rozmysłem.

Wspinać się na drzewo lub drabinę - wielkie nowiny; na górę - pokonanie przeciwności.

Wspomagać - szczęście, zaszczyty.

Wstążki - wierna przyjaźń, zabawa; mierzyć je - długi; kolorowe zabawa; wiązać je - przyjaźń; zeszywać - zaręczyny.

Wstręt odczuwać - troski.

Wstyd odczuwać - otrzymasz pochwałę.

Wszy u kogoś - rozwój interesów; u siebie - bogactwo.

Wuj - radosna wiadomość rodzinna.

Wulkan - szczególne przygody, przewrót w życiu.

Wybrzeże - tęsknota twoja się spełni.

Wycie słyszeć - pożar.

Wycieczka - wygrany proces.

Wydra - szczęście w domu.

Wydziedziczyć - ciężka strata.

Wygrana - niemiłe przygody.

Wyka - zadowolenie.

Wykłócić się - nieprzyjemności.

Wykopać - ciekawe listy.

Wykręcać coś - złe interesy.

Wyładować - ktoś potrzebuje twojej pomocy.

Wymiana - błogosławieństwo.

Wymioty - strata.

Wypłata - przyjmujesz trud i zobowiązanie.

Wypoczynek - beztroska starość.

Wypożyczalnia - wykorzystaj lepiej czas.

Wyrobnik - złe postępowanie.

Wyprowadzić się - kradzież.

Wyprysk - troski.

Wyprzęgać - białe konie - miłostki; kare - niemiła przygoda; inne - odkryjesz oszustwo.

Wyrocznia - złe nowiny.

Wyrok - poniesiesz szkodę; wydawać - nie skrzywdź kogoś przypadkiem.

Wyrzuty sumienia - bogactwo.

Wyścigi - cel osiągnięty; brać udział - nie zaniedbuj pracy.

Wyśmiewać - nieprzyjaźń.

Wyspa - powrót z obczyzny; zielona - bliskie szczęście; samotna - opuszczą cię przyjaciele; znajdować się na niej - znajdziesz szczęście.

Wyprzedaż - przegrany proces.

Wystrzał - przerażenie.

Wystawa - wykorzystują Cię.

Wyszywać - znajdziesz dużo dobrego przyjęcia.

Wytrzepać - zagraża coś twojej własności.

Wywłaszczenie - strata majątku.

Wyznanie - wzruszenie.

Wyzwanie - pogodzenie się z przeciwnikiem.

Wzdychać - kocha cię ktoś inny.

Wzgarda - dojście do celu.[ Z ] - sennik

| Powrót |

Zabawa - pomyślne załatwienie interesów; brać w niej udział - szczęśliwe czasy.

Zabawki - kłopoty w małżeństwie.

Zabijać - przygody.

Zabłądzić - z trudem dojdziesz do celu.

Zachód słońca - szczęśliwa starość.

Zachorować - nieszczęśliwa miłość.

Zaćmienie księżyca - niewierność; słońca - przemijające cierpienie.

Zaczarować - nie znasz samego siebie.

Zagadka - wpadniesz w zastawione sidła; rozwiązać ją - otrzymasz ważne wyjaśnienie.

Zagon - długa podróż.

Zagotować - nastaną złe czasy.

Zagroda - powiększenie majątku.

Zające - strzelać - szczęście; widzieć - wygrana na loterii; jeść - kłótnia z przyjaciółmi.

Zakład - kłopoty; wygrać - niespodziewane powodzenie; przegrać - niepowodzenie finansowe.

Zakład zastawniczy - niemiłe zdarzenie; być w nim - popadniesz w zależność.

Zakochać się - rozczarowanie; widzieć zakochanych - tajemna radość.

Zakonnica - znajdziesz dobrych przyjaciół; mówić z nią - zmiana; słyszeć - nie znajdziesz spokoju; być z nią niewierność.

Zakonnik - nieudane plany.

Zakrystia - powodzenie.

Zakupy - bądź ostrożny.

Zaliczka - powodzenie materialne.

Zaloty - małżeństwo wygrane.

Zamek - pomoc w niebezpieczeństwie; zamieszkiwać - szczęście, bogate ożenienie się, spadek; ruiny - zdradzona miłość; płonący - dobra wieść; wejście do niego - niespodziewana przygoda; zamknięty - przeszkody.

Zamiatać - fałszywi przyjaciele.

Zamordować - nie unoś się gniewem; być zamordowanym - poniesiesz ofiarę.

Zamurować - uczynisz coś dobrego.

Zapachy - zarozumiałość.

Zapadać się - ufaj samu sobie.

Zapałki - skarby; świecić nimi - niespodzianki.

Zapasy - duże dochody.

Zapaśnik - zaplączesz się w niemiłą sprawę.

Zapinać uroczystość rodzinna.

Zaplątać - mała nieprzyjemność.

Zapłacić - oswobodzenie od trosk.

Zapomoga - niespełnione nadzieje; dawać wykorzystują cię.

Zaproszenie - otrzymać - cierpisz przez dumę; wysłać - udział w przyjęciu.

Zaprzęg - kłopoty i troski.

Zaraza - ciężkie czasy.

Zaręczyny - rychłe spełnienie życzeń.

Zarobek - dobra przyszłość.

Zaryglować - dowiesz .się o tajemnicy.

Zarzynać - uczta rodzinna.

Zasadzka - powodzenie w interesach.

Zaślubiny - szczęśliwa przeszłość.

Zasłona - zdradzenie tajemnicy.

Zastaw - lekkomyślność przyprawi cię o stratę.

Zastrzelić ściga cię zawiść.

Zasuwka - wstyd.

Zasypany - grozi ci niebezpieczeństwo.

Zatoka - szczęśliwa starość.

Ząb - wypadający - śmierć; wyrwany - strata pieniędzy; plombować - chwilowe nieprzyjemności; sztuczny - krzywda ze strony krewnych; czyścić je - trudzić się dla innych; piękne - dobrzy przyjaciele.

Zawrót głowy - zostaniesz oszukany.

Zazdrość - strzeż się nędzy; okazywać - jesteś nieostrożny.

Zbieg - list.

Zbierać - czeka cię nagroda.

Zbiory owadów - nieprzyjemności; roślin - radość; minerałów - niemiłe zdarzenie.

Zbój - drogocenna strata; widzieć ich - zagraża ci ktoś.

Zboże - siać - wielki zarobek; kosić - otrzymasz zajęcie; młócić - rozwiązanie zawikłanej sprawy; w snopkach - wygrana; w kłosach - szczęście; zwozić - zdrowie; zniszczone - ciężka praca.

Zbroja - trudności do zwalczenia.

Zbroić się - bądź ostrożny.

Zbrojni - niespodziewana radość.

Zbrojownia - spory i niepokoje.

Zburzyć - zerwanie dawnych stosunków.

Zdejmować coś - czeka cię podróż.

Zdrada - spełniaj obowiązki.

Zdrój - długie życie.

Zdziwienie - daremny trud.

Zebra - nie masz własnego zdania.

Zebranie - trud twój jest daremny.

Zegar - nieprzyjemne spotkanie; bijący - czas to pieniądz; złoty - strzeż się złodzieja; nakręcać - schadzka; nie nakręcony - ominąć sposobność; wieżowy - spytają cię o radę.

Zegarek - uporządkowane sprawy; znaleźć - bądź punktualny; zgubić - nie jesteś panem swej woli; stoŹjący - śmierć znajomego.

Zegarmistrz - drażliwa sprawa.

Zemsta - wiele nieprzyjemności.

Zeszyt - spełnienie nadziei.

Zez - obłuda.

Zgoda - spokój serca.

Zgromadzenie - zaniedbywanie obowiązków.

Zguba - niepowodzenie.

Zieleń - pomyślność, spełnione nadzieje.

Zielsko - małe straty.

Ziemia - piękna żona; kopać - rychły pogrzeb; leżeć na niej - nieprzyjemności; trzęsienie ziemi - niebezpieczeństwo życia.

Zima - wesele z przeszkodami.

Zimna woda - łudzisz samego siebie.

Zimno - troski i niepowodzenia.

Zioła - długie życie; zbierać - zyski; suszyć - czeka cię leczenie; wąchać - próżność.

Zjawisko - niespodziewane wieści.

Złamać słowo - unikają cię.

Złamanie - straty.

Złocone przedmioty - łudzą cię fałszywe pozory.

Złodziej - przygody miłosne; schwytać go - grozi ci niebezpieczeństwo.

Złoto - zamiłowanie w próżności; znaleźć - spadek; kopać - szczęście przyjdzie niespodzianie; płacić - spór z przyjacielem; kuć - dobrobyt; kraść - złe wiadomości; nosić - ostrożność nie zawadzi; rozdawać - zaproszenie; zgubić - oszukują cię; otrzymać hańba.

Zmarłych - widzieć - szczęście. w. sprawach sercowych; mówić z nimi - strata przyjaciela; na polu bitwy - żałoba; ponownie umierający - niebezpieczeństwo.

Zmartwienie - kłopoty.

Zmartwychwstanie - wybawienie z nędzy.

Zmarszczki - dożyjesz do późnego wieku.

Zmoknąć - nieprzyjemne wiadomości.

Zmysły stracić - wesoła zabawa.

Znajomość - nieprzyjemności.

Znaki - potajemna przygoda miłosna.

Zniewaga - doznana - korzyści.

Znaleźć coś - zysk.

Znamię - złe wiadomości.

Zniknąć - zguba.

Znużenie - sprawiedliwa nagroda.

Zniszczenie - nieszczęśliwa miłość.

Zoologiczny ogród - tęsknisz za podróżami.

Zorza - radosne chwile; północna - niespodziewana radosna wiadomość.

Zuchwalstwo - żałoba.

Zupę jeść - wróci szczęście; gotować - wątpliwe powodzenie; przesolona - zmartwienie.

Zwaliska - powagą pokonasz nieprzyjaciół.

Związać - dobre uczynki.

Zwierciadło - wyuzdane życie.

Zwierzęta - szczęście i bogactwo; obłaskawiać - wątpliwy zysk; mówiące - ubiegną cię inni; karmić - zadowolenie; wypchane - niepokoisz się na próżno; dzikie - trudności domowe, dostatki.

Zwierzyniec - nabycie majątku ziemskiego

Zwijać - drobne nieprzyjemności.

Zwijać jedwab - obłudny wielbiciel; włóczkę - ubóstwo; nici - szczęście.

Zwłoki widzieć w domu - wesele; zabalsamowane - niemiła niespodzianka; chować - bogate małżeństwo; wielu ludzi - przyjęcie rodzinne.

Zwycięstwo - niewierność.

Zygzak - podejrzanej wartości towarzystwo.

Zysk - powrót przyjaciela.[ Ź ] - sennik

| Powrót |

Źrebię - szczęśliwe małżeństwo.

Źródło - jasne, czyste - nadzieja lepszych czasów; mętne - ubóstwo; bijące - zyski, zaszczyty; kąpać się - oczyścić się z podejrzeń; lecznicze - korzystne zamiary .[ Ż ] - sennik

| Powrót |

Żałoba - szczęśliwa podróż.

Żałobne suknie - nieprzyjemna wizyta; muzyka - długie narzeczeństwo.

Żałobny marsz - silne wzruszenie.

Żałować - wesoła wiadomość.

Żar - ochłodzenie w miłości.

Żart - przyjemne zaproszenie; robić - wesoła zabawa.

Żaby - zły humor; rechoczące - szczęśliwa przyszłość; zabijać - zaszkodzisz sam sobie; jeść - wysokie godności; w stawie - duże pieniądze.

Żądać - drożyzna.

Żądanie - pozdrowienie od przyjaciół.

Żagle - daleka podróż; rozwijać - pomyślne okoliczności.

Żbik - niebezpieczny przyjaciel.

Żebra - ciężkie zmartwienie.

Żebrać - wygrana na loterii.

Żebrak - niepowodzenie i kłopoty; obdarować go - nagroda za dobre uczynki; być nim - podarunek.

Żeglarze - daleka podróż.

Żegnać się - rozczarowanie.

Żelazko - zyski.

Żelazo - odwzajemnienie w miłości; kuć - energią budujesz swój los; lać - wierność.

Żeńcy - powodzenie w interesach.

Żenić się - kłótnia.

Żłób - praca bez korzyści; pełny - korzyści; pusty - nie oddadzą ci pożyczki.

Żmija - jesteś otoczony oszczercami; łapać - wyjście z trudnej sytuacji; być ukąszonym - niedola.

Żniwa - szybkie spełnienie marzeń.

Żołądek - strata.

Żołd - niezgoda w domu.

Żołędzie - konkury; zbierać - zyski.

Żołnierz - ciężka praca; być nim - niepokój.

Żółtaczka - niespodziewane szczęście.

Żółtko - podarunek.

Żółw - ciche radości.

Żona - radość; z dzieckiem na ręku - kłopoty.

Żongler - niespodziewane zyski.

Żurawie - niewierni przyjaciele; latające - dobre wieści; krzyczące - radość.

Żurawiny - gorzkie rozczarowanie.

Żubr - upór.

Żuk - radość połączona ze szkodą.

Żwir - zniszczenie.

Życzenia otrzymać - zmiana; składać - niespełnione zamiary.

Życzenie mieć - niezadowolenie; spełnić - zjednanie przyjaźni.

Żyły - wielki gniew.

Żyto - dobrobyt.

Żytniówka - będziesz silny.

Żywica - natręt w domu.

Żywcem pochowany - honor twój w niebezpieczeństwie; spalony - przeszkody w interesach.

Żywić zwierzęta - dobrobyt.

| Powrót |

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------