GooglePKPANIMACJEDZWONKIFILMYGRAFIKISMS'yTAPETYGRY JAVABRAMKA SMS


Sprawdź znaczenie swoich snów

A | B | C | Ć | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | Ś | T | U | W | Z | Ź | Ż |


Zobacz lub dodaj komentarz

[ A ] - sennik


Abażur - nastąpi romans; śnić o nim - osiągniesz znaczne zyski; jedwabny - masz dobre pomysły; papierowy - odnajdziesz zagubiony przedmiot; szklany - długie i szczęśliwe życie.

Abecadło - uczyć się samemu - podstępny nieprzyjaciel; uczyć kogo - nowe źródło dochodu.

Abdykacja - oznaka zaburzeń i kłopotów rodzinnych. Dla urzędników państwowych zwiastuje kłopoty w pracy.

A conto płacić - budzić w kim nadzieję.

Absolucję - otrzymać - szczęliwa przyszłość.

Acetylenowa - lampa - czeka cię podróż.

Adagio (przyciszona muzyka) - słyszeć - znaleźć pokrewną duszę.

Adamaszek - chwilowa rozkosz przyniesie ci szkodę.

Adiutant - widzieć go - znikoma radoć; być nim - nowe przedsięwzięcie.

Administracja - prowadzić ją - niepewny zysk; zrzec się - polepszenie losu.

Adoptować - kogo - przyjęcie nowych obowiązków; być adoptowanym- zyskać czyją przychylnoć.

Adresy - przeglądać - przyrost familii; wyszukiwać - strata czasu; czytać głono - zmiana w niedalekiej przyszłoci.

Adwokat - widzieć go - wezwanie sądowe; spotkać go - zła nowina; oddawać mu swoją sprawę - naprawić wyrządzoną krzywdę.

Afisze - czytać - zniewaga; drukować - duża praca; roznosić - niekorzystna praca.

Afryka - widzieć: inne kontynenty i dalekie kraje pociągają ludzi niezadowolonych ze swego położenia lub zagrożonych; studiować w atlasie: tęsknota za obcymi krajami; być na tym kontynencie: nadciąga choroba połączona z gorączką.

Agat -duży szlifowany kamień z charakterystycznym okiem: pomyślność materialna; mały ciemny (czarny) kamień: można oczekiwać waśni, niesnasek.

Agent - załatwiać sprawę - wywierać na kogo swój wpływ; rozmawiać z nim - strata majątku; być z nim - usunąć przeszkody.

Agrafka - czeka cię wielki interes; wzmocnisz swoje stanowisko.

Agrest - widzieć: wkrótce przekonasz się, że kto się lubi, ten się czubi; zrywać albo jeść: otrzymasz długo oczekiwaną nagrodę w miłości.

Agronom - pewne dochody.

Akacja - wielki zysk; zapach akacji - sprzeniewierzenie.

Akademia - widzieć: postępy intelektualne; uczęszczać do niej: szczęśliwa przyszłość; być do niej wybranym: wielkie zaszczyty, ale zarazem monotonne, oderwane od rzeczywistości życie.

Akademik - z powodu lekkomyślności utracisz dobre imię.

Akcept - kłopoty, poproszą cię o wsparcie.

Akcje - kupować, mieć albo tylko widzieć: kłopoty w interesach; sprzedawać: lepsze układy; palić, a kiedy się przy tym widzi ciemny dym: straty materialne; kiedy widać tylko czerwone płomienie: sukces zawodowy.

Akcjonariuszem być - wejść w dobre towarzystwo.

Akcyza - przykry wypadek.

Akordy muzyki - słyszeć - pogodzenie się.

Akrobatę - widzieć - radoć.

Aksamit - głaskać lub kupować - życie w rozkoszy; zbyt wiele sobie obiecujesz; przeceniasz swoje możliwości, twoje plany i życzenia nie będą mogły się ziścić; widzieć albo szyć z niego garderobę: osiągniesz uznanie i sławę; nosić: ostrzeżenie przed zarozumialstwem; patrzeć na kogoś w aksamicie: możesz oczekiwać korzyści z powodu obcowania z ważnymi osobistościami.

Akt notarialny - podpisywać - nieszczęcie.

Aktor - widzieć go - być oszukanym; mówić z nim - próżność; Uwaga! Ktoś usiłuje rzucić złe światło na twoją osobę lub charakter.

Akumulator - przyjcie do sił.

Akuszerka - widzieć: odsłonięcie tajemnicy; rozmawiać z nią: narodziny lub chrzest dziecka; być przez nią badaną: nie masz czystego sumienia; być nią: pewna sprawa wymaga szybkiego załatwienia.

Akwarium - widzieć: nadchodzą kłopoty , nieprzyjemności; zobaczyć w nim ryby i płazy: szczęście; samemu w nim pływać: grożą straty.

Alarm - nadchodzą dobre wiadomości ; alarmować samemu - możesz mieć szczęście w interesie .

Alibi - udowadniać je: wezwanie na policję albo nieoczekiwany gość.

Alimenty - płacić: wielkie nieprzyjemności; samemu otrzymywać: mniejsze troski; wzięte w zastaw: nieprzyjemności ze strony władz.

Alkohol - pić alkohol w wesołym towarzystwie - okres beztroski, marzenia o zakazanych przyjemnościach, które się nie skończą. pić alkohol w smutnym towarzystwie - zdrada.

Aloes - uchodzi za eliksir długiego życia, źródło siły.

Alpy - widzieć: zdrowie i długie życie; być w nich: poprawa sytuacji materialnej; wędrować przez nie: szczęście w pracy; kwiatki alpejskie: poszerzenie horyzontów duchowych; zorza alpejska: tęsknota za rozkosznym przeżyciem.

Altana - szczęście w miłości; siedzieć w niej: poznasz tajemnice uczuć.

Ałun - nieszczęście w przedsięwzięciu.

Ambicja - przeżyjesz rozczarowanie w drodze do celu.

Ambona - widzieć: uzyskasz wpływ na innych; będziesz reprezentować wzniosły pogląd; wygłaszać z niej kazanie: racja będzie zawsze po twojej stronie.

Ameryka - podróż.

Amor - przelotna miłostka.

Ampla (lampa wisząca) - niejasności, w pewnych okolicznościach także zakłócenia pracy mózgu, zwłaszcza jeśli czasem nosi się na głowie jakiś ciężar; płonąca: zmartwienie; bez światła: radość i szczęście.

Amputacja - najczęściej na podłożu erotyczno-seksualnym, jak przy snach o kastracji; u kobiet: rozstanie z obiektem uczuć, z kochaną osobą.

Ananas - widzieć lub kupić: radość, wesołość; jeść: będziesz zaproszony w gości,na ucztę.

Anioł - widzieć - szczęśliwa nowina; ulatujący - napomnienie; śpiewający - uzdrowienie; wiele aniołów - spełnienie marzeń; być nim - napotka Cię wielki zaszczyt; widzieć go (dla mężatki) - powiększenie rodziny; przebywać w towarzystwie aniołów - powodzenie życiowe, udane interesy i szczęście osobiste .

Anglia - oglądać ją na mapie: próbujesz zwrócić uwagę na swoje aspiracje, ale bez skutku; wybierać się w podróż do Anglii: wydasz dużo pieniędzy.

Angielski - mówić po angielsku: szczęście w interesach, ale pech w miłości; czytać książkę w tym języku: grozi ci nuda.

Antena - widzieć lub posiadać: wiadomość od przyjaciół, którzy są daleko; przyłączyć do aparatu radiowego: zyski finansowe; uziemiać: ogromna siła czyni cię zdolnym do wykonania dużej pracy; przeciąć: złe wiadomości.

Apaszka - trzeba się chronić przed przeziębieniem.

Apetyt - mieć - będzie Ci krucho z forsą.

Apostoł - widzieć: zostaniesz rodzicem chrzestnym albo będziesz się o kogoś troszczyć; być przez niego błogosławionym: sam nie potrafisz poprawić swego położenia.

Apteka - widzieć aptekę dobrze zaopatrzoną w leki - będzie dostatek w domu; wdać się w rozmowę z aptekarzem - ostrzeżenie; widzieć z zewnątrz: możliwość bogatego ożenku (zamążpójścia); wejść do niej i kupić lek: strata finansowa.

Areszt - dostać się do aresztu: zmartwienie, niedola na pewien czas - później radość.

Aresztowanie - szczęście i wielkie powodzenie w interesach; widzieć, jak kogoś aresztują albo spowodować czyjeś: wkrótce się dowiesz, że nikt nie uległ złudzeniom, jakie starałeś się stworzyć.

Arcybiskup - widzieć go : doczesne dobra; rozmawiać z nim: błogosławieństwo i szczęście.

Arcyksiążę - widzieć go - wielkie nieszczęcie; być nim - wielkie nieprzyjemnoci.

Arlekin - figle kobiece.

Armata - podłość i służalstwo; widzieć: strach i nieszczęście; strzelać z niej: głosić sławę i narodziny wybitnego człowieka; słyszeć wystrzały z działa: otrzymasz radosne wieści.

Armia - żołnierze armii zwycięskiej - korzystna zmiana; żołnierze armii przegranej - niekorzystna zmiana; widzieć: niepokój o przyszłość; patrzeć, jak wkracza do kraju: wielkie zmiany; wstąpić do niej: sukcesy w finansach; w działaniach wojennych: oczekuj wielkiego bogactwa.

Arsenał - niezgoda i wojny.

Artyleria - przelotna miłoć.

Artylerzysta - strzeż się niebezpieczeństwa.

Artysta - różne uciechy.

Arystokrata - żądza władzy prowadzi cię do upadku, poniesiesz znaczne straty.

Astronom - spełnienie życzeń.

Astrologia - widzieć astrologa albo zajmować się astrologią: nadejdzie sukces większy niż dotychczas; ujrzeć znaki astrologiczne: odkryjesz rzeczy ważne dla twojego dalszego rozwoju

Astry - awans służbowy; wyższe stanowisko społeczne; widzieć: dojdziesz do godności i uznania; czarne w pełnym rozkwicie: zachoruje osoba z bliskiego otoczenia; białe: będziesz brać udział w pochówku; zwiędłe: nadzieje spełzną na niczym.

Atak - jeśli Ty atakujesz - możesz spodziewać się nowego potomka; jeśli to Ty jesteś atakowany - jakieś nadejdą przykrości.

Atak (chorobowy) - przeżyć go: przeżyjesz jakiś szok, z którego jednak szybko się wyleczysz (po którym szybko wrócisz do formy); zobaczyć innych w takim stanie: niechcący kogoś nastraszysz.

Atest - otrzymać - niemiła wiadomoć.

Atlas - niespodziewana podróż.

Atleta - usiłowania twe odniosą skutek.

Atrament - trudy i troski; napomnienie, abyś wreszcie załatwił pewną przeciągającą się lub zaniedbaną sprawę; widzieć: nie wolno ci zdać się na czyjeś słowne obietnice lub ustalenia, lecz trzeba załatwić wszystko formalnie; pisać nim: wkrótce otrzymasz ważne pismo; rozlać: nieoczekiwany i niepomyślny zwrot w jakichś rokowaniach,wiadomość.

Audiencja - poprawa losu; uzyskać: poprawa położenia, szczęście i sukces; samemu udzielić: obecne plany są zbyt utopijne, aby mogły zostać zrealizowane.

Auto - posuwasz się do przodu i -jeśli sam nim kierujesz - trzymasz swoje sprawy mocno w ręku; jechać w towarzystwie: poprawa sytuacji; prowadzić wóz osobiście: szukaj nowych możliwości, wówczas przybliżysz się do celu; kupić: początek przedsięwzięcia, które wróży powodzenie; wysiadać z niego: uszczerbek na opinii; ujrzeć palące się: dobry znak, jeśli zobaczysz tylko płomień; zły, jeżeli widoczny będzie czarny dym; kraksa: daremna podróż; wypadek: straty finansowe; wygrać wyścig samochodowy: wyprzedzisz konkurenta bądź rywala; zderzenie dwóch samochodów: w jakiejś sprawie będziesz miał silnego rywala.

Automat - czynić coś wbrew przekonaniu; widzieć: spotkasz się z ułatwieniem w załatwianej sprawie; ze znaczkami pocztowymi: zażegnanie sporu, konfliktu, które niestety przyniesie jedynie połowiczne rozwiązanie sprawy.

Automobil - widzieć ważne nowiny; jechać nim - udane zamiary .

Autor - widzieć straty; być nim - nędza i zawiedzione nadzieje.

Awans otrzymać - wplątanie w sprawę kryminalną.

Awantura - nieunikniona zwada w domu.

Azja - znajdziesz sposobnoć poganiania innych.[ B ] - sennik

| Powrót |

Baba - stara - kłótnia; młoda - pracowita żona.

Bąk - owad - natrętne odwiedziny; fryga - niespodziewana zabawa.

Babka - dobra spucizna; widzieć jej portret - zgoda w rodzinie.

Babka (ciasto) - chrzciny .

Bachantka - narazisz się na czyj gniew.

Bachus - rozwiązłe życie budzi zgorszenie; zły znak dla winnic.

Bać się - fałszywy przyjaciel.

Badanie - smutny wypadek.

Bagaże - zabierać - wypowiedzenie miejsca.

Bagnet - upadek w interesach.

Bagno - obmowa krewnych, złe widoki na przyszłoć; brodzić w nim - niebezpieczeństwo; sen wyrażający obawę, że zawładną tobą namiętności, których nie będziesz w stanie kontrolować; widzieć: jakiś projekt albo właśnie rozpoczęte przedsięwzięcie powinieneś odłożyć, jeśli nie chcesz, aby źle obrana droga doprowadziła cię do nieszczęścia, zmartwień i niepowodzeń; wpaść doń i nie móc się wydostać, aby iść dalej: oznacza czas twórczego wysiłku i walki; utknąć w nim: jakiś plan się nie powiedzie albo przyniesie ci szkody.

Bajka - czytać lub opowiadać: oznacza zmartwienie lub krzywdę .

Bal - radość, będziesz świadkiem wesela; iść na bal - dobre widoki; uczestniczyć w nim: przyjemności; tańczyć na nim: rychłe zaręczyny.

Balet - widzieć - oszukaństwo; oglądać: rozczarowanie ze strony osoby, po której wiele sobie obiecywałeś; uczestniczyć w nim: ogólne rozczarowanie.

Baletnica - wydać duże pieniądze niepotrzebnie.

Balkon - spełnione nadzieje; często w znaczeniu erotycznym (balkon = biust); stać na nim: znajdziesz dobrego kolegę; widzieć spadającego z balkonu albo lecieć razem z nim - spaść: liczne nadzieje należy uznać za nierealne, zniszczone nadzieje.

Balon - widzieć - czekają cię nowe obowiązki,przeżyjesz wielkie otrzeźwienie; wznosić się - skuteczna praca; spadający - plany unicestwione; widzieć siebie w latającym balonie: oddalasz się od wytyczonego celu; ujrzeć, jak pęka balon wypełniony gazem: ktoś wpadnie we wściekłość.

Balsam - zdrowie.

Balwierz - widzieć, jak ścina włosy albo goli; również ścinającego ci włosy albo golącego cię: poniesiesz straty.

Bałwany - morskie - niebezpieczeństwo; ze niegu - zawód miłosny.

Bałwochwalstwo - nieszczęcie.

Banan - u kobiet skojarzenia czysto seksualne; ujrzeć: zbliżanie się człowieka, który rozumie cię duchowo; jeść: wzmożona aktywność seksualna.

Bandaże - utrata wolnoci.

Bandera - pozdrowienie z podróży.

Bandyta - nieprzewidziana korzyść; najczęściej w gorączce; poza tym w znaczeniu erotycznym; widzieć: uwikłasz się w sprawę, która nie przyniesie żadnej korzyści; być przezeń napadniętym i obrabowanym: sytuacja majątkowa zacznie się zdecydowanie poprawiać.

Bank - życie będzie spokojne; wpłacać pieniądze: spełni się jedno z najskrytszych marzeń; podejmować pieniądze: długi; pracować w banku: dobre widoki na poprawę sytuacji.

Bankier - wygrana na loterii; widzieć siebie w jego roli: strzeż się spekulacji, nie przyniosą one korzyści finansowych; rozmawiać z nim: poniesiesz stratę.

Banknoty - strata w handlu; widzieć dużo - doznasz rozczarowania, straty finansowe; liczyć je: pogorszenie się sytuacji.

Bankructwo - niespodziewane uwięzienie; zbankrutować samemu: całkiem niespodziewane znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji.

Bańka mydlana - niedorzeczna wiadomoć.

Baran - pociecha i nadzieja; widzieć stado - bogactwo; widzieć zabitego - niesprawiedliwe cierpienie.

Baraninę jeć - być wiadkiem zabójstwa.

Bariera - chwilowe niebezpieczeństwo; widzieć: niespodziewane trudności; przekroczyć ją: jakaś sprawa przyniesie dobre rezultaty; bardzo wysoka, nie do pokonania: wiele optymizmu w jakiejś sprawie.

Bark - muskularny: szczęście; chudy: choroba; bardzo wysoka, nie do pokonania: wiele optymizmu w jakiejś sprawie. silnie owłosiony: znajdziesz obronę przed krzywdzącymi cię pomówieniami; z robactwem: sukces komercyjny.

Barłóg - wysokie dostojeństwo.

Barometr - postępowanie nie honorowe; ujrzeć: przedsięwzięcie podjęte z wielkimi nadziejami zakończy się fiaskiem; pozwolić mu roztrzaskać się na kawałki: nagły zwrot w postępowaniu.

Baron - utrata kredytu.

Barszcz - nieurodzaj.

Barwinek - zrywać i wplatać w wieniec: zapowiedź wiernej przyjaźni.

Barykada - odwrócenie niebezpieczeństwa.

Baryton - nieprzyjemne towarzystwo.

Bas - radosna nowina; grać - radość; śpiewać nim albo słyszeć: przyjemności.

Basza - miła znajomość z kobietą.

Bat - smutek; być bitym - spór w sądzie; bić kogo - dobrodziejstwo.

Bateria - duże zamieszanie w domu.

Bawełna - dobrobyt.

Bawić się - bliskie cierpienie.

Bawół - zaufanie władzy.

Bazar - usiłuj rozszerzyć swą wiedzę.

Bazyliszek - zdrada kobiety.

Bażant - zawiedzione nadzieje; zobaczyć go: radość; schwytać lub ustrzelić: pomyślny rozwój sytuacji; jeść: dobre zdrowie.

Beczka - jeśli u podstaw tego snu nie leżą zaburzenia zdrowotne, należy go tłumaczyć jako seksualny; widzieć: nagrodzony trud; bez dna: daremne wysiłki; napocząć ją: weźmiesz udział w pijaństwie; toczyć przed sobą: otrzymasz intratne zajęcie; dźwigać ciężką: zapowiedź odpoczynku po ciężkiej pracy; ujrzeć dużo beczek: pomnożenie dobytku; wiele beczek wtaczać do własnej piwnicy: zwiastuje bogatą i pewną materialnie przyszłość; zakupić beczkę pełną wina: będziesz miłym gościem; pusta: braki; pełna: zamożność; dziurawa, uszkodzona: straty.

Beczki - pełne - dobry interes; próżne - złe czasy; popijać - uwolnienie się od trosk; dziurawe - straty; bez dna - daremny trud; toczyć przed sobą - znajdziesz korzystną pracę.

Bekas - zmiana pracy.

Belki - nosić - żmudna praca.

Berberys - zazdroć.

Berło - ważny urząd.

Bez kwitnący - uzdrowienie; bukiet - miłe chwile; wąchać - rozkosze miłoci.

Bęben - awantury w rodzinie.

Bębnić - czekają cię wielkie troski.

Bękart - niepotrzebne kłopoty.

Biały kolor - tylko cnota daje zadowolenie.

Biblia - spokój sumienia.

Biblioteka - niespodziewane owiadczyny; własna - pilnocią osiągniesz cel.

Bicie serca - wpadniesz w przykrą sytuację.

Bicz - strzeż się kary; trzaskać z bicza - bogaty ożenek.

Bić kogo - spokój w małżeństwie; być bitym - zemcisz się rychło; bić się w tłumie - wymierzona sprawiedliwoć; psa - wiadomoć; kota - zdrada; dziecko - niesprawiedliwoć; siebie - omieszenie; widzieć bijących się - zmiana szczęcia.

Bieda - zmartwienie familijne.

Biegać - do celu - spełnienie życzeń; nago - zdrada; za nieprzyjacielem - zwycięstwo; dzieci biegające - szczęcie; wycigi - zadowolenie; widzieć biegnących - kłótnie; w kole - duże pieniądze.

Biegun - daleka droga.

Bielić - cianę - wielka radoć; płótno - korzyci.

Bielizna - małżeństwo; kupować - w domu dostatek; mokra - łzy; powalana - mierć; wieszać ją - początkowe niepowodzenia zamienią się w zyski; prać - wykorzystają cię.

Bigos - złe towarzystwo.

Bigot - podstępna przyjaciółka.

Bijatyka - zawiedziona miłoć; brać w niej udział - masz wrogów.

Bilard - skłonnoć do lekkomylnoci; grać - zaniedbujesz obowiązek.

Bilet - kolejowy - dobre nowiny; teatralny - nudy.

Biodra - zdrowe dzieci.

Biografię - czytać - zostaniesz sławnym; pisać - niedotrzymanie przyrzeczenia.

Biret - zaszczytna znajomoć.

Biskup - wygrana sprawa.

Bitka - proces lub zwada.

Bitwa - ukryci nieprzyjaciele; zdrada w miłoci.

Biurko - fałszywe oskarżenie; czekają cię ważne sprawy.

Biuro - trudy i mozoły.

Biust - być pożądanym.

Biwak - trudy i przykroci szczęliwie pokonasz.

Blacha - kłótnia; wyrabiać co z blachy - pomiewisko.

Blask - szczęcie.

Bliźnięta - niespodziewane nadzieje spełnione.

Blizna - u kogo - wspaniałomylnoć; u siebie - zaszczyty; zakrwawiona - powięcenie.

Blondynka - zdrada w miłoci.

Bluszcz - niestała przyjaźń.

Bluza - jeste skromny.

Błądzić - przykre położenie.

Bławatki - niewinna uciecha lub szczęcie w małżeństwie.

Błazen - będziesz oszukany.

Błędny ognik - szkody przez oszustwo.

Błogosławić - smutek przemijający.

Błoto - długa choroba; wpać w błoto - zguba.

Błyskawica - niebezpieczeństwo; z grzmotami - bogactwo.

Boa wąż - nawiążesz nowe stosunki.

Bobry - wierni przyjaciele; futro bobrowe - pilnoć doprowadzi cię do celu.

Bochenek - dobrobyt.

Bociany - pomnożenie rodziny; latające - powodzenie wątpliwe.

Bogactwo - tajemne przeladowanie.

Bogatym być - dobrze czynić drugim.

Bojaźń uczuwać - niepotrzebnie stwarzasz sobie troski.

Bok własny - choroba.

Boleci - długie życie.

Bolszewik - czeka cię daleka podróż.

Bomba - niespodzianka.

Bombonierka - dobry interes; otrzymać - złudzenie.

Borówki - nikczemne intrygi.

Borsuk - oszustwo; złapać go - kto cię chytrze podejdzie.

Boso chodzić - przepowiednia dużego odznaczenia.

Boże Narodzenie - otrzymanie podarków; dawać podarunki - będziesz wyzyskiwany.

Bób - kłótnia; rwać - przeszkody usunięte; sadzić - powodzenie w interesach.

Bóg - szczęliwe spełnienie zamiarów.

Ból - zadać - lekka choroba; ucha - złe wiadomoci; zębów - przykroć w rodzinie.

Bór - złodzieje.

Brak odczuwać - nadzieja lepszej przyszłoci.

Brama otwarta - przyjemne zaproszenie; zamknięta - przykroć; bramy miasta - daleka podróż.

Brat - korzyci; umierający - burzliwa przyszłoć; żegnać lub witać - szczęliwy przypadek.

Broda - długa - troski; krótka - niepowodzenie; golić - strata; u panny - małżeństwo; u mężatki - nadzieja na syna; siwa - szyderstwo; ruda - hańba; rzadka - szyderstwo.

Brodawki - wyjawienie niepotrzebne tajemnicy.

Brona - dojdziesz do zamożnoci.

Bronić się - zyski.

Bronować - nastąpi polepszenie twoich stosunków.

Broń - zerwanie stosunków z przyjaciółmi.

Brud - szczęliwe zdarzenie; myć się - porzucić złe towarzystwo.

Bruk - nabycie realnoci; nierówny - choroba w rodzinie.

Brulion - powodzenie w interesach.

Bruzda - udany interes.

Brwi - czarne - powięcona miłoć; opalić lub ogolić - spory przy dzieleniu się spadkiem.

Brylant - zgubić - nieszczęcie; nosić - wywyższenie.

Brzeg - rzeki - praca i ubóstwo; morski - tęsknota; spacerować - niebezpieczeństwo.

Brzoskwinie - jeć - połączenie z ukochaną osobą; zrywać - dobre stosunki rodzinne i majątkowe.

Brzoza - poniesiesz karę; wspinać się - małe przeżycie.

Brzuch - przelotne troski; otyły - obfite zyski; chudy - niepokój.

Buda - kłótnia.

Budować - dom - przeciwnoci; widzieć budowę - plany się spełnią; budynek palący się - oszczerstwo; małe budynki - korzyci; budowlany plac - zmiana życia.

Budynek niedokończony - niespokojne dni; płonący - zakłócona radoć; dekorowany - dobre wiadomoci.

Budzić kogo - przyjemna niespodzianka.

Budzik - ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.

Bukiet - przelotna radoć; otrzymać - miłoć ukochanego; układać - cel osiągnięty.

Bukszpan - zeschły - bezczynnoć; zielony - spełnienie nadziei.

Buldog - dobry dochód; znaleziony - obrońca.

Bułki - dobry dochód; krajać - oszczędnoć.

Buntować się - nabawisz innym kłopotu.

Buraki - powodzenie w zamiarach; jeć - niepomylna sytuacja; krajać - dobre gospodarstwo; karmić bydło - dobra spekulacja.

Burmistrz - czeć, zaszczyt.

Bursztyn - podarunek; znaleźć - nieoczekiwane szczęcie.

Burza - złe wiadomoci; z gradem - nieprzyjemnoci i straty.

Burzyć - zepsucie interesów z własnej winy.

Butelka - lekkomylny krok; pić z butelki - będziesz wezwany na wiadka.

Buty stare - utrata kredytu; nowe - daleka podróż.

Bydło - na pastwisku - wygrana na loterii; chude -. ciężkie czasy; tłuste - szczęliwy rok; pędzić - doczekasz się radoci.

Byk - strata przyjaciela, nieprzyjemne wiadomoci; rozjuszony - szczęcie w miłoci, unikniesz niebezpieczeństwa; kupować - doznasz cierpienia.[ C ] - sennik

| Powrót |

Całować - w rękę - dobre widoki; mężczyznę - niewiernoć; chłopca - zdrowie; dziewczęta - wielka radoć; zamężne osoby - niezgoda; dzieci - duża radoć w życiu; być całowanym - fałszywy przyjaciel.

Cap - napotkasz przeciwnika; z rogami - zastraszą cię.

Capstrzyk - dostaniesz się w wesołe towarzystwo.

Cebrzyk - niezgoda sąsiedzka.

Cebula - łzy i smutek; jeć - stosunki twoje się pogorszą.

Cech - strata pieniężna.

Cegielnia - zawarcie znajomoci z wysoko postawionymi osobami.

Cegły - robić - długi; składać - czeka cię strapienie.

Cela - życie zakonne.

Celować - nie daj się sprowadzić z obranej drogi.

Cement - trwała przyjaźń.

Cennik - niemiłe wiadomoci.

Cep - zła żona lub mąż.

Ceremonia - będziesz prowadzić życie samotne.

Cesarz - wysoki urząd; mówić z nim - szczęliwy przypadek polepszy twoje stosunki.

Cetnar - czekają cię trudne zadania.

Chałupa - pewne dochody.

Chart - szybko osiągniesz szczęcie.

Chata - dobrobyt.

Chemik - dowiesz się rzeczy tajemnych.

Cherubin - wiara we własne szczęcie.

Chinina - nadejcie niespokojnych czasów.

Chińczyk - nowiny.

Chleb - powodzenie w interesach; biały jeć - znajdziesz dobrych przyjaciół; czarny - nędza; ciepły - choroba; suchy - masz nieprzyjaciół; piec - powodzenie; nieć - szkody.

Chlew - dobrobyt.

Chłop - osiągnięcie celu przez ciężką pracę; handlować z nim - długie życie; jechać z nim - niespodziewany spadek; mówić z nim - nierozwaga.

Chłopiec - przyrost rodziny.

Chłopka - stara - kłótliwa osoba; młoda - pracowity mąż lub żona.

Chłosta - uciążliwa praca.

Chmiel - zyski.

Chmury czarne - strach i zmartwienie; żółte - przeszkody w zamiarze; jasne - życie bez trudu; kędzierzawe - spokój i szczęcie.

Chodnik - strapienie.

Choinka - szczęcie rodzinne.

Cholewa - niezgoda w rodzinie.

Chomik - dojdziesz do dobrobytu.

Chorągiew - ominie cię niebezpieczeństwo.

Chorągiewka - niestałoć utrudnia ci życie.

Choroba - bogactwo zdobyte drogą niehonorową; przebyta - trwałe zdrowie.

Chór - życie w pogodzie i radoci.

Chrabąszcz - chwytać go - przezwyciężenie przeszkód; latający - strata.

Chrust - zawiedzione nadzieje; w wiązkach - fałszywe wiadomoci.

Chrypka - korzyści i profity.

Chrystus - radoć; ukrzyżowany - zguba, zniszczenie.

Chryzantemy - wieci z daleka.

Chrzest - wyzbyć się własnego zdania.

Chrzestny ojciec/chrzestna matka - widzieć- znajdziesz pomoc i podporę w jakiejś sprawie; być- możliwe chrzciny; być może przejmiesz jakieś obowiązki, związane z trudem i kłopotami.

Chrześcijanin/chrześcijanka - modlący się - umocnienie wiary; widzieć ich i słyszeć - radość i błogosławieństwo; chwalący Boga - wszelkie błogosławieństwo i szczęście przez całe życie.

Chudnąć - widzieć samego siebie chudnącego - zły znak: kłótnia, zmartwienie, zawistni przyjaciele;

Chudy - widzieć, jak inni chudną - będziesz cieszyć się dobrobytem; ujrzeć chude kobiety - szczęście i powodzenie w miłości; chudzi mężczyźni - kiepskie widoki na spełnienie marzeń; być chudym albo tracić na wadze - osiągniesz upragniony cel; nadmierna, nienaturalna chudość - zapędzisz się w jakiejś sprawie za daleko i poniesiesz straty.

Chustka -powodzenie w interesach, w pracy zawodowej; lniana - możesz poważnie zachorować albo grozi to komuś z Twego otoczenia,nieszczęcie; chusteczka do nosa , widzieć - smutne wydarzenie, przeżycie; lub popadniesz w ciężkie zakłopotanie; używać jej - pożegnanie z kimś drogim; nie móc jej znaleźć: wprawisz kogoś w konsternację..

Chwalić się - czyny bez zastanowienia.

Chwasty - sen ostrzegawczy; uwaga na otoczenie, patrz, z kim przestajesz! widzieć: znajomość z nicponiem; wyrywać: lepsze zarobki..

Chwytać co - rozwój interesów.

Ciało - dostatek; myć - śmierć znajomego; zranić - kłopoty; sen czysto seksualny; najczęściej odzwierciedla marzenia dotąd nie spełnione; mieć dorodne i piękne: pomyślność materialna i dobre zdrowie,być pożądaną; mieć rosnące albo wydłużające się: dla mężczyzn oznacza poprawę sytuacji; dla młodych dziewcząt: tajemniczą historię miłosną; dla młodych kobiet: ciążę; dla starszych: wsparcie finansowe; mieć chudnące albo kurczące się: zwiastuje mniejszy niż dotąd dobrobyt materialny, osłabienie zdrowia albo nawet chorobę; rozlewające się: zapowiedĽ ciężkich strat albo śmiertelnej choroby; widzieć na nim rany albo otrzymywać je: konieczność wyrzeczeń; ociężałość i kłopoty, trudności z poruszeniem się: należy się liczyć z przeszkodami i przeciwnościami losu w jakiejś sprawie; nieważkie, unoszące się: zapowiedź niesprzyjającej sytuacji albo stosunków, z których nie będzie się można wywikłać; obnażyć je: czeka cię hańba; jeśli ktoś nas obnaży: ostrzeżenie, aby nie pozwolić się omotać; ujrzeć, jak ktoś jest obnażany: we śnie erotycznym - spełnienie tęsknoty miłosnej; w innym: dokonanie pewnego odkrycia; zerwać z kogoś odzież: we śnie erotycznym znak potajemnej afery miłosnej; w innych okolicznościach: wyjdzie na jaw czyjś kompromitujący uczynek albo zdemaskujesz fałszywego przyjaciela. Ciastka piec: rozrzutność; widzieć albo zajadać: dla mężczyzn oznacza wizytę kobiety, dla kobiet — odwiedziny mężczyzny.

Ciastka - zaproszenie.

Ciasto - wyrabiać lub piec - porednictwo w zawarciu małżeństwa; jeść lub przyrządzać - duże profity.

Ciela - założenie ogniska domowego; przy pracy - zbudujesz własny dom.

Cienina - wyratują cię z niebezpieczeństwa.

Cielę - wymieją cię za plecami.

Cielęcina - choroby.

Ciemnia optyczna - wyróżnienie.

Ciemnoć - niebezpieczeństwo.

Cień - troski; własny - przestrach.

Ciernie - strata posagu.

Cierniowy krzew - szybkie ożenienie się.

Cierpienia - szybko osiągniesz cel.

Cierpienie - będziesz uczonym.

Ciężar - nieść - trudnoci w interesach; odrzucić - pozbędziesz się złej sytuacji; wóz ciężarowy - sprawa obróci się na dobre.

Ciotka - duży spadek; mówić z nią - kłótnia domowa.

Ciuciubabka - powodzenie w towarzystwie.

Cło - strata pieniężna.

Cmentarz - wypadek miertelny.

Córka - ciągłe zmartwienia.

Cud - ubóstwo.

Cugle - osiągniesz zamierzony cel.

Cukier - pochlebcy; jeć - list miłosny; kupować - przyjemne życie; otrzymać - starają się o twoją miłoć.

Cukierki - zmienne miłostki.

Cukiernia - nudne towarzystwo.

Curriculum vitae - osiągniesz dobre stanowisko.

Cygan - zdrada tajemnic, przykre położenie towarzyskie; wróżący - na nic twoje nadzieje.

Cygara - niespodziewana przygoda; zapalać - nagła mierć; kupować - bogactwo i użycie.

Cygarniczka - przyjemne wspomnienia.

Cykoria - oszustwo.

Cykuta - ciężka choroba.

Cylinder - nieprzyjemna wiadomoć; kupować - pozorne wietnoci.

Cymbały - mylą o tobie, miłe towarzystwo.

Cyna - czekają cię przygody; naczynie - wystawny dom.

Cynamon - szczęliwe zdarzenie.

Cynober - gorąca miłoć.

Cyprys - daleka podróż.

Cyrkiel - nie znasz własnych myli.

Cytadela - przykre zdarzenie rodzinne.

Cytra - tęsknota miłosna; słyszeć - rozkosze rodzinne.

Cytryny - wyzysk przyjaciół.

Czajka - bądź wstrzemięźliwy, a osiągniesz wiek sędziwy.

Czapka - słuchają twojego zdania.

Czarodziej - niebezpieczny przeciwnik.

Czarować - strzeż się oszustw.

Czasopisma - nieprzyjemne wiadomoci.

Czaszka - radoć życia.

Czaty - ostrzeżenie, troski.

Czeć utracić - smutek; okazywać innym - poniżenie; doznać czci - szczęcie.

Czekać - osiągniesz cel zamierzony.

Czekolada - choroba u znajomych; pić - dobrobyt i zdrowie.

Czepek - spokojne życie.

Czernice - niepewna przyszłoć.

Czerw - obmowa.

Czesać się - niepożyteczna robota.

Czkawka - obraza.

Czołg - czeka cię poniżenie.

Czoło - szerokie - dobre powodzenie; niskie - ostrożnoć; wysokie - postępuj odważnie.

Czop - musisz wynagrodzić krzywdę.

Czosnek - nic dobrego; wąchać - nie znajdziesz prawdziwych przyjaciół; jeć - masz złe nawyki.

Czółno - podróż niedaleka; tonące - koniec serdecznych stosunków.

Czupryna - będziesz oskarżony.

Czuwać - troski i kłopoty.

Czworobok - spokój domowy.

Czwórka koni - spotka cię zaszczyt.

Czyciec - wpadniesz w konflikty z prawem.

Czynsz - złe czasy.

Czytać - zadowolenie; książki religijne - pociecha i uspokojenie; pisma - znajdziesz dobrą radę; dzieła naukowe - dobre towarzystwo.

Czyżyk - powodzenie; piewający - plotki .[ Ć ] - sennik

| Powrót |

Ćwiczenia wojskowe lub sportowe - będziesz świadkiem kłótni; przykra niespodzianka.[ D ] - sennik

| Powrót |

Dach - wesołe życie; spaść - przykry wypadek; koty na dachu - awantury; stać na dachu - dojście do władzy; przykrywać dach - oszczerstwo.

Dachówka - długie życie z ukochanym.

Daktyle - powodzenie u kobiet; rozdawać - przyjemność.

Dąb - odwaga, waleczność; suchy - wypadki śmierci; zielony - bogactwo.

Dama - stara - kłótnia; wystrojona - rychłe małżeństwo.

Darń - zielona - spełnione nadzieje; siedzieć - życie pełne przygód.

Dary - otrzymywać - litują się nad tobą; rozdzielać - doznasz zadowolenia.

Degradacja - złe stosunki majątkowe.

Deklamować - odznaczenie.

Dekoracja - dobry interes.

Delfin - znaczenie i cześć; śmierć prtektora.

Demokrata - nowe źródło dochodu.

Dentysta - cierpienie, przykrość.

Depesza - radosne zdarzenie.

Depozyt - dostać - odmówią ci przyjęcia; dawać - brak zastanowienia.

Deputacja - odznaczenie.

Dereń - wzajemność ukochanej osoby.

Derwisz - liczne troski.

Deski - wesele; w stosach - śmierć znajomego.

Despota - - samobójstwo; szczęśliwe zakończenie sprawy .

Deszcz - zysk; nawałny - lepszy los; ze słońcem - miła zmiana.

Detektyw - niespokojne czasy; zostaniesz okradziony.

Dezerter - silne pokusy, którym się oprzesz.

Dewotki - intrygi.

Diabeł - uniknięcie niebezpieczeństwa; mówić o nim - otoczą cię fałszywi.

Diament - powiększenie majątku; zbierać - fałszywe nadzieje.

Długi - radość.

Dobra - odziedziczyć - zawieranie narzeczeństwa; kupować - powrót do dobrobytu; sprzedawać - upadek gospodarstwa.

Dobrodziejstwo - poniżenie, wstyd; świadczyć - zyskasz silne poparcie.

Dog - zyskasz dobrych przyjaciół.

Doić - bogate zaręczyny; nowe znajomości.

Doki okrętowe - szczęście.

Doktor - kłopot.

Dokumenty - wygrany proces; znaleźć - przypadkowy zysk; zgubić - strapienie.

Dolary - dziedzictwo.

Dolina - szczęście i zadowolenie.

Doły kopać - długi; wpaść w nie - zdrada; widzieć - uniknąć niebezpieczeństwa.

Dom - budować - szczęście w miłości; walący się - usunięte przeszkody; płonący - nieszczęście; opuszczać - niespodziewany gość; kupować - dobrobyt; restaurować - zawikłana sprawa wyjaśni się; pusty - nadzieje niespełnione.

Dom - wariatów - wielkie przykrości; własny - dobrobyt zdobyty własną pracą; podrzutków - złe imię; poprawy - plotki; zastawniczy - popadniesz w kłopoty.

Domino - gra - drażnią cię; przegranie - jesteś fałszywy.

Dominikanin - czeka cię umartwienie.

Dorożka - pomyślna przyszłość.

Dostawy - kłótnia, gniew.

Dozorca - fałszywe położenie.

Drabina - chciwość i niezadowolenie; schodzić z drabiny - wielkie odznaczenie; wchodzić - polepszenie stosunków materialnych; stojąca - wystrzegaj się złodzieja.

Dragon - pokusa; w domu - goście.

Drąg - po wielu przeciwnościach cel osiągnięty.

Dramat w teatrze - być oszukanym.

Drapieżny ptak - przebiegły wróg.

Dratwa - nędzne życie.

Drażnić się - kłótnia.

Drewniane - naczynie - oszczędność zalecana; sandały - liche towarzystwo; schody - wyrzeknij się swych zamiarów.

Drób - dostatek; karmić - ślub, powiększenie dochodów; zarzynać - uwolnisz się od natrętnych gości.

Droga - prosta - zdrowie; kręta - przeszkody; w górę - szczęście; z góry - niespodziewane spotkanie; uciążliwa - nieprzyjemne wspomnienie.

Drogowskaz - nie odrzucaj dobrej rady.

Drożdże - szybkie dojście do celu, do majątku.

Drożyzna - niespokojne czasy, skromne dochody.

Druk - wiele wiadomości.

Drukarnia - uczciwy zarobek.

Drukarz - niespodziewany spadek.

Drut znaleźć - pokonanie przeciwności; szukać - kłopoty pieniężne; garnek drutowany - szczęście w rodzinie.

Drutować - wielkie szczęście w rodzinie.

Drużbą być - utrata posady.

Drwiny - nieprzyjemności.

Drzewo - kwitnące - wielkie szczęście; płonące - wielkie straty; suche - niepowodzenie; ścięte stracone nadzieje; trząść ; szczęście; rąbać - strata; nosić - popadniesz w biedę; kupować - kłopoty; owoce - wierni przyjaciele; siedzieć na drzewie - zaszczyty; spaść szyderstwo.

Drzwi - otwarte - zysk; zamknięte - przykre odwiedziny; skrzypiące - niemiłe odwiedziny.

Duchowieństwo - długie życie.

Duchy - przyjemność.

Dudek - przykrości w towarzystwie; pycha czyni cię niemiłym.

Dukaty - pokusa; liczyć - znaczne zyski; brzęk słyszeć bogactwo; znaleźć szczęście; płacić szczęśliwa starość.

Dusza - doskonalenie się.

Dwór - wiejski - dziedzictwo; wielkopański - kłopoty.

Dworzec - mała podróż; widzieć z daleka - niespodziewane odwiedziny.

Dym - złudne szczęście; z komina - składać przyrzeczenie; w mieszkaniu - doznasz przykrości.

Dynamit - postępowaniem zyskasz szacunek.

Dynia - nieznany przeciwnik; jeść - choroba.

Dyplom - poniżenie; otrzymać - nowe obowiązki.

Dyplomata - wyjdziesz dobrze za mąż.

Dyrektor - spełnienie wszelkich życzeń; mówić z nim - obejmiesz nowe stanowisko.

Dyszel - koniec biedy; złamany - strata opiekunów.

Dywan - znaczny urząd; tkać - nieprzyjemności.

Dezynteria - trwałe zdrowie.

Dzbanek - szczęście, uniknięcie niebezpieczeństwa; rozbić - spór; pić z niego - dobra wiadomość.

Dziadek - zadowolenie z pracy; do orzechów - wysiłek umysłowy.

Dział - nieprzyjemna wiadomość.

Dziewczęta - całować - cierpienia serdeczne; płaczące szczęście w miłości; tańczące - radosna niespodzianka.

Dziewczyna - zbyt swobodne życie; zabijać ją - nieprzyjemny wypadek.

Dzida - być wmieszanym w kłótnię. Dziecko własne - szczęście; z mamką - dobre czasy.

Dzieci - niedostatek; piękne, wesołe - radość i zdrowie; małe - kłopoty.

Dzielić - straty.

Dzieła - pisać - idea twoja cieszyć się będzie powodzeniem.

Dzień - unikniesz złych następstw.

Dzierżawa - ostrzeżenie przed upadkiem interesu.

Dzieża - pusta - wielkie nieprzyjemności; pełna - kłopoty w handlu.

Dzik - pomyślność; widzieć uciekającego - unikniesz niebezpieczeństwa; zastrzelić - niebezpieczna przygoda; schwytać - radość.

Dziki człowiek - niebezpieczeństwo.

Dzikie zwierzęta - wystrzegać się zasadzki.

Dziób - szczęście w grze.

Dziura - w ubraniu - długi; w ziemi - wpadniesz w złe towarzystwo.

Dzwony - widzieć - spokojne ognisko domowe; słyszeć - dobry zysk w interesach; lanie dzwonów - śmiałe przedsięwzięcia.

Dźwięk - nagły przestrach.

Dżokej - wesołe towarzystwo.

Dżdżownica - przez kłamstwo pogardzają tobą.[ E ] - sennik

| Powrót |

Echo - przyjemne odwiedziny.

Egoista - Być - Nieporozumienia; Innych - zapowiedź szczęścia i pomyślności.

Egzamin - Decydujący okres; Zdać - korzystne stanowisko lub silne wzruszenie; Nie zdany - kłopoty i przeciwności losu; Kogoś - wyświadczysz wkrótce komuś wielką przysługę..

Egzekucja - Bliskie zmartwienia i obmowy, ewentualnie rozwód lub rozstanie; Być ofiarą - zwycięstwo nad wrogami i nieprzyjaciółmi w drodze do wielkiego sukcesu.

Ekonom - bogactwo przez oszczędność.

Ekscelencja - wysoka protekcja.

Eksmisja - Symbolizuje strach przed zostaniem wykluczonym z czegoś w życiu. Może też symbolizować bliską stratę.

Eksplozja Słyszeć - Otrzymasz wielkie pieniądze lub zapowiedź doznania wstrząsu z powodu jakiegoś tragicznego wydarzenia w rodzinie.

Ekwipaż - pomyślne nowiny.

Elegant - głupstwo popełnić; mieć do czynienia z naiwnymi.

Elektryka - doznasz przestrachu; światło - ważne wyjaśnienia.

Elementarz - troski; uczyć z niego - nowe źródło dochodu.

Elfy - szczęśliwe czasy.

Embrion - Pojawienie się czegoś nowego w psychice lub w życiu, zarodek nowych idei i planów życiowych.

Emerytura - Otrzymywać - Wskazuje na szczerych przyjaciół, gotowych do udzielenia Ci wszelkiej pomocy; Ktoś otrzymuje - oznaka strat i niepowodzeń w interesach.

Encyklopedia - Czytać - Masz duże możliwości literackie, które rychło będziesz chciał wykorzystać; Przeglądać - bardziej rozmyślnie postępuj w ważnych sprawach.

Enema - dawać przyjemność.

Epidemia - Zapowiedź niespodziewanych kłopotów i zmartwień z powodu otrzymania niezbyt ciekawej pracy lub poważnych chorób nerwowych w rodzinie.

Epileptyk - wielka zmiana w stosunkach.

Esencję - pić - owdowieć; wąchać - otaczają cię wiarołomni.

Eskimos - oziębienie stosunków z ukochanym,niewierność, zdrada.

Eunuch - niebezpieczeństwo.

Etykieta - Ostrzeżenie przed zaniedbaniami, które wkrótce wykorzystają wrogowie.

Ewa - chcą cię skusić.

Ewangelię - Czytać - Spokojne sumienie i właściwe postępowanie, które przyniesie Ci wielkie dochody i majątek; Słuchać - powinieneś posłuchać czyjejś dobrej rady i postępować zgodnie z nią.

Ewangelika widzieć - pomyślność w interesach.


[ F ] - sennik

| Powrót |

Fabryka - Twój wysiłek zostanie nagrodzony, poprawa sytuacji majątkowej; Być właścicielem - stosując szczególne środki ostrożności masz szansę osiągnąć dobrobyt i wygodne życie; Z kominem - wskazuje na małe zmartwienia i troski, które rychło przeminą; Pracować - dobre widoki na przyszłość,dobre powodzenie; Zamknięta - niezwykłe powodzenie w miłości; Dla zakochanych - zwiastuje długą i szczerą miłość; widzieć - dobry interes.

Fagot - skromne zadowolenie.

Fajka - dobre nowiny; palić - rozwaga przyniesie ci szczęście a także niespodziewana wizyta dobrego przyjaciela; Nabijać - kłótnie domowe, których będziesz mógł uniknąć poprzez rozsądne postępowanie.

Fakir - Oszuka Cię bliska osoba. Może też oznaczać smutek lub śmierć w rodzinie; Być - czekają Cię niespodziewane zmiany w życiu, które okażą się nad wyraz pomyślne;

Faktor - będziesz pytany o radę.

Fala - Morska - spotka cię niepowodzenie w miłości; Radiowa - popadniesz w depresję psychiczną.

Falbana - Niezwykłe przeżycie lub niepowodzenia w miłości; Dla ludzi interesu - oznaka wielu kłopotów we wszystkich przedsięwzięciach - nie rozpoczynaj żadnych spraw; Szyć - Twoje naganne postępowanie będzie przyczyną wielu kłopotów.

Fale - Wkrótce podejmiesz bardzo ważne decyzje, które w przyszłości zaowocują wielkimi zyskami; Wysoka - pomyślne zakończenie ważnych spraw; Czysta - oznacza podjęcie kontynuacji nauki lub studiów oraz symbolizuje szczęście i radość w małżeństwie; Brudna - popełnisz fatalne błędy, przynoszących smutek i zmartwienia, jak też oznacza niegroźną chorobę w rodzinie; Przypływu - nastąpi ekstremalny wstrząs życiowy; łagodne - nastąpią dni spokoju i odpoczynku.

Fałszować - źle się z tobą obejdą; pieniądze fałszywe - zostaniesz oszukany.

Familia - bogactwo.

Fanatyk - Być - przestroga, że należy dbać o swoje dobre imię.

Fanfara - wygrana na loterii.

Fantazja - skłonność do przesady.

Fanty - niedotrzymanie słowa.

Fantowa loteria - nadzieja lepszej doli.

Farba - niestałość w miłości, złudne nadzieje lub masz chęć coś upiększyć; Kupować - przeprowadzka; Malować - pomyślny bieg interesów, albo otrzymanie mieszkania; Plama - oznaka kłopotów i zmartwień z powodu krytyki Twojej osoby.

Farby - omyłka; dostać - być zakochanym; piękne - podarunek.

Farbować - Włosy - Narazisz się na śmieszność; Ubranie - zapowiedź ślubu dla wolnych. Dla żonatych - poprawa losu; Tkaniny - sam siebie okłamujesz.

Farma - Kupić - Awans lub spadek; Jechać na nią - oznaka szczęścia i pomyślności we wszystkich przedsięwzięciach; Pracować na niej - dobre zdrowie; Stara - wróżba staropanieństwa lub starokawalerstwa; Budować - zapowiada szczęście i pomyślność.

Fartuch - Omyłka; Skórzany - praca społeczna; Wkładać komuś - ktoś żywi do Ciebie gorące uczucie; Dla dziewczyny - wróży zmienność losu; Dla ucznia, uczennicy - masz zająć się nauką, a nie frywolnymi rozrywkami ponieważ może to być przyczyną awantur i waśni domowych; Chodzić - ostrzeżenie przed fałszywymi przyjaciółmi oraz przed zbyt pochopnym postępowaniem w interesach; Naprawiać - otrzymasz ważną wiadomość; Troki - uzależnienie od Matki lub bycie związanym przez dom czy gospodarstwo.

Fasola - W najbliższym czasie gwałtowny, niemożliwy do przewidzenia nastrój; Jeść - choroba przyjaciela i zmartwienia; Rosnąca - wróży zadowolenie z osób będących w otoczeniu; Uschnięta - zwiastuje troski i zmartwienia w sprawach materialnych; Obrana - Choroba.

Faun nieprzyzwoite żarty.

Fekalia - Pozbędziesz się tego co niepotrzebne i szkodliwe.

Felczer - upadek dobrobytu.

Ferie - bliskie szczęście.

Festyn - wesołe zdarzenie.

Figi - mała słabość; jeść - szczęście w miłości.

Figle - narazić się ludziom.

Figura - Ostatnią rozmowę z bliską ci osobą przyjmij jako dobrą radę i zastosuj się do niej.

Filar - pewne stanowisko.

Filiżanka - pierwszeństwo w interesach; kupować - otrzymasz zaproszenie; pić z niej - szczęście w miłości; rozbić - poróżnienie się z przyjaciółmi; myć ją - odwiedziny.

Filcowe pantofle - wiek podeszły .

Film - Będziesz przeżywał wspomnienia od których trudno się uwolnić.

Fioletowy - Symbol duchowości, wyższych stanów świadomości, doskonałej miłości Piękny i świetlisty - odnosi się do pozytywnych stanów duchowo - emocjonalnych Zgniłylub purpurowy - przepowiednia zła i mówi o wszelkich negatywnych aspektach sytuacji do jakiej się odnosi ¦wiatło - należy zwrócić szczególną uwagę na przesłania jakie się w nim pojawiają.

Fiołek - szczęście w miłości; wąchać - skromność zjedna ci przyjaciół.

Firanka - Prać ją - będziesz miał kłopot z młodymi ludźmi Zawieszać - spodziewaj się zagranicznych gości Brudne lub podarte - nieprzyjemne kłótnie.

Firanki - tajemnica.

Firmament czysty - szczęście w małżeństwie.

Flagi - wielka radość. .

Flaki - wesele.

Flanela - dobre zdrowie.

Flaszki - pełne - dobry zarobek; potłuczone - mimowolna strata; próżne - rozczarowanie.

Flet - przegrany proces; grać - troski.

Flirt - Z kimś - zapowiedź licznych przyjemności i szczęścia Widzieć osoby flirtujące - zapowiedź niespodziewanego szczęścia w interesach.

Flota - wielkie bogactwo.

Foka - Oznacza początek, wyłonienie się czegoś z odmętów nieświadomości i próbę świadomego określenia tego. Zmierzenie się z własnymi uczuciami na drodze operacji intelektualnych.

Folwark - dojdziesz do zamożności; zaniedbany - szykany.

Fontanna - Widzisz mieniącą się w blasku księżyca - oznacza to rozległe posiadłości, ekstatyczną radość i wiele przyjemnych podróży ; Z mętną wodą - nieszczerość otaczających cię ludzi i niepowodzenia w sprawach zawodowych i miłosnych; Wyschieta i zniszczona - śmierć albo przerwanie przyjemnego okresu; Dla młodej kobiety widok połyskującej w świetle księżyca - płocha przyjemność, która może mieć przykre konsekwencje.

Forteca - niewola; ostrzeliwana - bądź litościwy.

Fortepian - nieprzyjemne nowiny; słyszeć - zaniedbasz własne interesy;Grać - rozradujesz swoje serce wizytą w sąsiednim mieście ; Naprawiać - ogarnia cie tęsknota za tym czego nie masz.

Fotel - Awans i wielkie zaszczyty.

Fotograf - przyjemne spotkanie.

Fotografie - Oglądać - nastąpi przypomnienie dawnej i miłej przyjaźni,spotkanie; Dać komuś - dowiesz się o zaręczynach bliskiej ci osoby; Widzieć - oszustwo ; Otrzymanie od ukochanego - niewierność, ktorą chce ukryć; Zdejmowanie - narażenie siebie i innych na niepotrzebne kłopoty.

Frak - uroczystość rodzinna.

Francuz - oszczerstwo.

Fryzować się - kłótnia w rodzinie; kogoś - uroczystość rodzinna.

Fryzjer - Nadejdzie wielki dzień smutku.

Fujarka - żałoba.

Fundamenty - czysty zysk w interesie.

Furażerka - głupota.

Furia - niewinność.

Furman - zyskowne przedsięwzięcie.

Furtka - łatwe wydobycie się z kłopotów; zamknięta - odrzucona oferta.

Fusy - kobiece kłótnie.

Futerał - obłudny przyjaciel.

Futro - pomyślność i szacunek; kupować - choroba; Nakładać - nastaną dni dużej pomyślności; Zdejmować - wstyd i ubóstwo nawiedzą Twoją rodzinę; Sprzedawać futra - powodzenie w kilku interesach; Być ubranym w futro - zabezpieczenie przed ubóstwem; Widzieć bogate - bogactwo i szacunek


[ G ] - sennik

| Powrót |

Gabinet - Będziesz zmuszony do zmiany miejsca zamieszkania, przygoda miłosna.

Gad - Atakujący - Poważne kłopoty i niepowodzenia; Zabicie - zwycięstwo we wszystkich sprawach; Martwy - niespodziewany konflikt towarzyski; Być ukąszonym - bardziej zwracaj uwagę na własne niemoralne postępowanie-> patrz też Wąż.

Gangrena - Strata przyjaciół; Widzieć siebie - zapowiedź utraty zdrowia; Inne osoby - zwiastun ciężkiej choroby lub śmierci w rodzinie; Pomagać komuś choremu - niedługo otrzymasz wiele próśb o pomoc, których nie będziesz mógł zrealizować.

Gangster - Ktoś wyrządzi ci krzywdę - ty staraj się o tym zapomnieć.

Garaż - Czekają cię duże wydatki i niemiłe sytuacje życiowe.

Garb - Wielki zysk; Widzieć garbatego - wygrana lub niespełnione nadzieje; Być - powodzenie u kobiet, a czasami wygrana w karty; Rozmawiać - posiadasz prawdziwego przyjaciela.

Garbarz - wróży pociechę w smutku; Pracować jako - otrzymasz niezbyt zachęcającej pracy w niedalekim czasie; Kupować od niego skóry - odniesiesz duży sukces w interesach, ale kosztem przyjaźni.

Garderoba - Wyrzucone na marne pieniądze; Przeglądać - jesteś zbyt rozrzutny; Kupować - będziesz zaproszony na wesele; Sprzedawać - czeka cię duży spadek; Własna garderoba - groźba utraty majątku; Skąpa - przestrzega przed zawieraniem niepewnych znajomości.

Gardło - Cierpieć na ból - Popadnięcie w długi lub nierozsądne podejrzenia przyjaciół o fałsz, co będzie powodem twojego zmartwienia; Płukać - wpadniesz w długi; Poderżnąć sobie - miłość ze wzajemnością; Gardło kobiety - Dla mężczyzny - spełnisz wszystkie kaprysy kobiety; Dla kobiety - ostrzeżenie, że powinna bardziej dbać o swój wygląd zewnętrzny; Zdrowe - symbolizuje rychły awans.

Garnek - Myć - znajdziesz pieniądze Rozbić - po chwilowym powodzeniu ktos Cię obmówi Przy ogniu - zaproszenie na wesele.

Garnitur - Twojej rodzinie przybędzie jeszcze jedna osoba Czarny - depresja duchow.

Gawron - Przeszkody w interesach Widzieć - zapowiedź wielu przeszkód w realizacji swoich planów i zamiarów ;Martwy - choroba lub śmierć wśród przyjaciół łapać - wskazuje na twoje skromne upodobania, przez co towarzystwo będzie unikało spotkań z tobą.

Gaz - Dostąpisz wielkiego zaszczytu.

Gazeta - Otrzymanie listu lub wyjdą na jaw jakieś tajemnice, również zmiana zatrudnienia, możliwy majątek; Dla kawalera - zapowiedź ożenku z wdową; Dla zakochanych - dłuższa rozłąka, a później małżeństwo; Dla rolników - zapowiedź dobrych zbiorów; Dla marynarzy - korzystny zaciąg i podróż; Dla polityka - wielkie wydarzenia; Nie mogąc przeczytać - klęska w interesach i w sprawach osobistych; Kupować - będą cię nagabywać o pieniądze; Prenumerować - pomyślne transakcje handlowe; Czytać - nieprzyjemna wiadomość; Drzeć lub widzieć podartą - zaproszenie na wakacje przez kogoś interesującego; Drukować - wiele okazji do odbycia ciekawych podróży, których nie będziesz w stanie wykorzystać.

Gałąź - Szczęśliwa przyszłość; Dużo gałęzi na drzewie - dostatek i liczne potomstwo; Zielona - pomyślność i bogactwo i spędzenie sympatycznych chwil w gronie przyjaciół; Sucha - próżne staranie i smutne nowiny o nieobecnym przyjacielu; Złamana - kradzież w twoim domu.

Gąsienica - Zdemaskujesz fałszywego przyjaciela lub straty finansowe i zerwanie przyjaźni; Na sobie - utrapienie; Zabijać - unieszkodliwisz swoich wrogów; Zniszczyć gniazdo - pokonanie nieprzyjaciół; Rozdeptać - możesz złamać nogę lub rękę przy uprawianiu sportu, również kłopotliwe sytuacje, które nie przysporzą ci ani zaszczytów, ani zysku.

Generał - Być nim - stracisz głowę wtedy gdy zaczniesz wygłaszać mowy filozoficzne; Widzieć - dotychczasowy tryb Twojego życia doprowadzic może Cię do ruiny materialnej; Meldować mu - czeka Cie pustka myślowa i depresja duchow.

Gęś - Pieczona - bedziesz wplątany w kłótnię z natrętną osobą; Latająca - otrzymasz wiadomość o zatwierdzeniu twojej dalekiej i pożytecznej podróży; Syczące - śmierć w rodzinie Pływajaca - powiększenie majątku; Na pastwisku - pewne powodzenie; Zabita - niepowodzenie.

Giełda - Szybki rozwój interesów, trochę szczęścia; Widzieć siebie - wróży zmianę uczuć; Przegrać - pomyślność.

Ginekolog - Będziesz świadkiem frywolnej zabawy.

Gitara - Najbliższe dni upłyną ci na radości i w miłym towarzystwie; Grać - wesołe zebranie i zabawa; Słyszeć granie - odwzajemnienie się uczuć.

Globus - Otrzymać w podarunku - daleka podróż; Wirujący - uważaj Twoje życie wymyka się spod kontroli.

Głód - O duże pieniądze powiększy się twoje konto.

Głos, Głosy - Słyszeć - Radosne wydarzenia w domu lub miłe, sympatyczne rozrywki w gronie przyjaciół; Ostry i gniewny - rozczarowania i niekorzystne sytuacja; Płaczliwy - zapowiedź, że w następstwie złości wyrządzisz krzywdę przyjacielowi; Strapiony - uważaj żebyś nie popełnił błędu, mogącego przynieść straty finansowe; Dla matki - oznaka kłopotów i rozterek z powodu własnych dzieci.

Głowa - Urodzajność, dużo sił witalnych; Własna dolegliwości nerwowe i mózgowe; Własna z dwoma głowami - nadzwyczajny i szybki awans; Biała - radość; Z bujną czupryną - zaszczyty i honory; Łysa - wystrzegaj się głupich wybryków i nie bezrozumnych przyjaciół; Odcięta - zadowolenie w życiu lub utrata rozsądku i bolesne rozczarowanie; Odciąć komuś - korzyści; Wielka - przestrach; Myć własną - Praca i zarobek oraz zawarcie znajomości z bogatymi i sławnymi ludźmi; Ostrzyżona - nieszczęście; Zwierzęcia - nieporozumienia i rozczarowanie; Skrzydlata - Jakaś nadprzyrodzona mądrość.

Gniazdo - Znaleźć kurze - zainteresowanie się życiem domowym; Widzieć z pisklętami - zysk; Próżne - strata; Pełne - ślub albo chrzciny; Bocianie - będziesz żył długo i szczęśliwie.

Gnój - Pieniądze ładować - pohańbienie.

Gonić - Przyspieszenie tępa życia, szybki rozwój wydarzeń, postęp w ważnej sprawie.

Góra lodowa - Góra lodowa oznacza sprawy i sytuacje, których znaczenie jest przed śniącym głęboko ukryte, sen taki może także nawiązywać do pokładów emocji zepchnietych do nieświadomości, które niekontrolowane czekają na okazję, kiedy będą mogły ujawnić się, wybuchnąć ujawniając całą swoją niszczącą siłę.

Górale - Ktoś będzie próbował cię oczernić.

Góry - Stać i patrzeć - dobre widoki na przyszłość; Wchodzić - wiele trudności w zdobyciu kariery; Spaść - kawalerowi lub pannie stracić dobra partię, innym ciężki zawód; Zdobycie szczytu - osiągnięcie wymarzonego celu życiowego; Podziwianie widoków z gór - podejmiesz ważną decyzję.

Gotowanie - Sukcesy w różnych dziedzinach, spełnienie planów, czerpanie korzyści ze swojej działalności.

Gołąb - Słyszec gruchające gołębie - pokój domowy i miłe dzieci; Dla młodej kobiety - zamążpójście w najbliższym czasie; Biały - nadejdzie nieoczekiwana, ale miła wiadomość; Pasiasty - ktoś z bliskich oszuka Cię łapać go - będziesz miał w domu wielu gości; Para gołebi - miłość i szczęśliwy związek; Poić - szczęście.

Goście - Cierpiał będziesz, głód; pojawienie się czegoś nowego w życiu, nowe sytuacje, nowe znajomości, nowe możliwości; Przyjmować - zrobisz sobie nieprzyjaciela; Wielu - obmowa i kłótni.

Grad - Jeżeli zaskoczyła cię burza gradowa - nie spodziewaj się sukcesu w żadnym przedsięwzięciu; Jeżeli w czasie burzy pojawi się słońce lub deszcz - będziesz przez jakiś czas znosił przeciwności losu, ale wkrótce fortuna uśmiechnie się do ciebie; Dla młodej kobiety - miłość po wielu niepowodzeniach; Grad uderza o ściany domu - znak że śniący znajdzie się w trudnych sytuacjach.

Granat - Zatroskasz się obliskich.

Granatowy - Smutek, rozstanie i brak uczuć.

Grób - Kopać - szybkie małżeństwo; Wpaść do niego - wielkie niebezpieczeństwo czyha na Ciebie w czasie podróży.

Grobowiec - Widzieć, zwłaszcza znajomego - odzyskanie straty; Widzieć własny - zawód lub choroba; Opuszczony - śmierć w rodzinie.

Groch - Jeść -twoja słabość charakteru przysporzy ci sporo kłopotów; Zbierać - będziesz miał powodzenie w najbliższych wyborach.

Gromnica - Zapalona - zysk; Gasnąca - szkoda lub strata; Procesja z gromnicami - pogrzeb.

Groźba - Popełnisz nieprawidłowość.

Gruszka - Trząść nią - spotka cię wielka uciecha; Jeść - staniesz sie bogaty; Kupować - uważaj na zdrowie.

Gryzonie - Jako szkodniki symbolizują zmartwienia, kłopoty i różnorodne"gryzące" człowieka sprawy.Mogą zapowiadać cierpienia psychiczne tym większe, im bardziej agresywne są widziane we śnie zwierzęta; Myszy - utrapienia, straty, przeciwności losu; Atakującei gryzące szczury - zapowiedź wielkich i bolesnych przeżyć; Króliki i zające - płodność, obfitość; Bobry - przeszkody w swobodnym przepływie emocji.

Grzebień - Czesać włosy - śmierć kogoś z rodziny.

Grzechotka - Wiadomość dotycząca dziecka.

Grzmot - Dobre wieści Słyszysz - wkrótce będą ci groziły niepowodzenia w interesach; Znaleźć się w ulewie z grzmotami i piorunami - nadciągają kłopoty i strapienia; Słyszeć przerażający grzmot pioruna, od którego zadrży ziemia - zapowiedź wielkich strat i rozczarowań.

Grzyby - Zysk przez fałszywych przyjaciół lub złe przeżycia lub zapowiedź niezdrowych pragnień i nierozsądnego pośpiechu w gromadzeniu bogactw; Kupować - wypadek; Suszyć - daleka podróż; Jeść - życie w wygodach, albo choroby, a także upokorzenia i miłość, która przyniesie ci hańbę; Trujące - utrata stanowiska lub podstępny nieprzyjaciel; Dla kobiety - lekceważysz zasady przyzwoitości w pogoni za niegodnymi przyjemnościami; Dostać - uważaj na fałszywych przyjaciół.

Grzywka - Będziesz miał potomstwo silne i zdrowe.

Guz - Zrobisz pomyślny interes.

Guzik - Będziesz miał okazję do większego zarobku; Przyszywac komuś - znajomość z sympatyczną osobą; Mieć - pozyskanie sławy.

Gwałt - Będziesz potrzebować pomocy; Popełnić - strzeż się abyś przez lekkomyślność nie wpadł w niebezpieczeństwo.

Gwiazda - Ciemna - smutek zapanuje w twoim domu; Jasna - korzyść i radość będzie udziałem twojej rodziny; Spadające - nieoczekiwane, lecz radosne wydarzenie; Jedna piękna i wielka - szczególne powodzenie, szczęście i opieka ze strony Dobrych Mocy Unosić się w kosmosie wśród gwiazd - zapowiedź wspaniałych przeżyć; Gasnące - symbol niespełnionych marzeń.

Gwoździe - Wiele trudu i mały dochód ;Sprzedawać - bedziesz wykonywał uczciwą pracę, nawet jeżeli bedzie to zajęcie skromne i nie cieszące się społecznym prestiżem; Zardzewiałe lub połamane - choroba i niepowodzenie w interesach.


[ H ] - sennik

| Powrót |

Habit - Niedługo przyobleczesz się w żałobne szaty.

Haczyk - Sen taki oznacza nieprzyjemne obowiązki.

Haftować - Znajdziesz dobre zajęcie, spokój domowego ogniska; Dla kobiety - oznacza że będzie podziwiana za swój talent oraz wszechstronne umiejętności; Dla żonatego mężczyzny - przyjęcie nowej osoby do grona rodzinnego; Dla kochanka - wróży mądrą i zaradną gospodynię.

Hafty widzieć -cześć i pieniądze; nosić - zaszczyty .

Hak - szczęście.

Hala - dużo trudów.

Halabarda - otrzymasz odznaczenie.

Hałas - Dobra wiadomość lub kłopoty rodzinne, nieporozumienia z przyjaciółmi oraz obojętność ze strony krewnych; Dla zakochanych - oznacza rozstanie.

Hałasować - nieprzyjemne następstwa.

Hamować - szczęście w interesach.

Hamulec znaleziony - nieprzyjemności; widzieć go -liczne przeszkody.

Handel - Szczęście w grze liczbowej lub loterii; Rybami - wątpliwe uciechy lub niepewność; Zbożem - powodzenie w interesach; Trzodą chlewną - rozmyślne decyzje w interesach; Drzewem - przestroga, aby być bardziej ostrożny w postępowaniu z nieznajomymi, szczególnie przy zawieraniu nowych transakcji; Wśród przyjaciół - niepewność w życiu; Niepowodzenie - kłopoty i groźba krachu w sprawach zawodowych; Odzieżą - wróży straty.

Handlarz - dobrobyt wzrośnie lub możesz liczyć na pomoc przyjaciół.

Harem - życie pełne rozkoszy; Utrzymywać - tracisz najlepsze siły w pogoni za przyziemnymi rozrywkami; Dla kobiety należącej - szukasz przyjemności tam, gdzie są one zakazane; Być faworytą - będziesz miała większe powodzenie w materialnych przyjemnościach niż inne kobiety lecz na krótko.

Harfa grać na niej - wierna młodociana miłość.

Harfiarka - skłonności do włóczęgi.

Harmonia - wydawać będziesz ucztę.

Harpun -Spotka Cię wielkie szczęście; Używać - wielkie szczęście i radość w małżeństwie; Skaleczyć się nim - będziesz narażony na wielkie straty i niepowodzenia w interesie.

Hazard - uczestniczyć w grze - wielkie straty; wygrać - niewierność; przegrywać - wierne serce.

Hebel - smutek dla znajomych.

Heblować - zmartwienie, smutne wydarzenie w rodzinie.

Hełm - Mądre postępowanie pozwalające uniknąć zagrażającej nędzy i strat lub ciekawe odkrycie, jakiś możny protektor; Nakładać lub nosić - pomyłka w wyborze odpowiedniego partnera w prowadzeniu interesu; Przeglądać się w lustrze z hełmem na głowie - przełożony wydaje niepomyślną opinię o Tobie i chce wyrządzić Ci szkodę; Widzieć innych - rychłe zawarcie znajomości z wpływowymi ludźmi..

Herb - będziesz zaproszony.

Herbata - Oznacza nową miłość; Pić - Lekka słabość, ufaj temu z kim pijesz; Parzyć - robisz nierozważne czyny lub wykwintne towarzystwo; Inni pijący - znak zniechęcenia do życia towarzyskiego; Kupować - polepszenie się stanu zdrowia; Nalewać do naczynia - ktoś zwróci się do Ciebie o pożyczkę; Fusy herbaciane - kłopoty miłosne i afery towarzyskie; Rozlać - smutki i niepokoje domowe; Pragnąć się napić - zaskoczą Cię nieproszeni goście; Częstować - zapowiedź pomyślności.

Herkules - zwyciężysz namiętności.

Herszta - widzieć - sława; zabić - niebezpieczeństwo; być nim - cnotliwe życie.

Hiacynt (kwiat) - Zapowiedź szczęścia w rodzinie, prawdziwej miłości i oddanej przyjaźni lub powodzenie w miłosnych awanturach; Zrywać - bolesna rozłąka z przyjacielem, która ostatecznie wyjdzie Ci na dobre; Wąchać - powodzenie w miłości lub otrzymanie miłego upominku.

Hipnoza - staniesz się wielkim; być hipnotyzowanym - nabędziesz mądrości.

Hipopotam - Zapowiedź zawarcia w niedługim czasie niebezpiecznej znajomości, która może się zakończyć dla Ciebie krachem finansowym lub komplikacjami w sprawach finansowych.

Hołota - strapienie i przykrości.

Homary - Widzieć - oznacza zdobycie bogactwa Jeść je - spotkanie się z ludźmi, którzy dbają jedynie o zabawę Zamawiać - honory.

Honory domu robić - odwiedziny.

Horoskop - trwoga i nieszczęście.

Hostia - spokój sumienia.

Hotel - Podróż i małe korzyści lub wchodzenie w nową fazę działalności; Mieszkać - wszystko możesz zdziałać, ale w grupie lub wygoda i zysk; Być właścicielem - wszystkie Twoje osiągnięcia życiowe są Twoją własną zasługą; Pracować w nim - poszukaj sobie bardziej dochodowego zajęcia od obecnego; Poszukiwać - zapowiedź przeszkód w dążeniu do bogactwa i szczęścia.

Hotelarzem być - zarobić pieniądze bez trudu.

Hotentot - lękasz się niepotrzebnie.

Hrabia - honor.

Hubka - stosunki staną się groźne.

Huczeć - doznasz niesprawiedliwości.

Huk - dziwne zdarzenie.

Huragan - Rodzinne spory i nieporozumienia; Zbliżający się - okres pełen niepokoju i napięcia w czasach kiedy będziesz się starał uniknąć kryzysu. Dla podróżnika - niebezpieczeństwo; Dla kochających się - rozczarowania; Przebywać w domu rozpadającym się podczas - zapowiedź zmian w Twoim życiu; Widok zniszczeń - w ostatniej chwili unikniesz kłopotów; Widzieć ofiary - martwienie się kłopotami innych.

Husarz - szczęście w miłości.

Huśtawka - niepewność i wątpliwe zyski w interesach; Bujać się odczuwając radość - zadowolenie z życia, dobre stany psychiczne; Bujać się odczuwać lęk, być uwięzionym i nie móc z niej zejść - stabilność emocjonalna.

Huta - Szkła - Niepewność życiowa; Pracować w niej - jesteś wyzyskiwany; Stalowa - polepszenie interesów, a także dobre zdrowie lub zupełne wyzdrowienie; Cynkowa - zapowiedź niepowodzeń i kłopotów.

Huzar - dużo szczęścia w miłości.

Hycel - niespodziewany zysk.

Hydrant - unikniesz niebezpieczeństwa.

Hymen - znajdziesz wiernego towarzysza.

Hymny - słyszeć - trudności w przedsięwzięciach.


[ I ] - sennik

| Powrót |

Ibis (ptak) - otrzymasz pomoc.

Ideał - swój widzieć - stanowisko honorowe

Idiota - szczęście.

Igłę - znaleźć - nie osłaniaj tajemnic familijnych; mieć ją procesy i prześladowanie; otrzymać w podarunku - zerwanie przyjaźni; nawlekać - wyjście z trudnego położenia.

Igielnik lub poduszka do igieł - podarunek, który cię zmusi do pewnych zobowiązań.

Igła - Nawlekać - niepowodzenie w miłości Szukać jej - ubóstwo duchowe zaprezentujesz podczas najbliższego zebrania Znaleźć - bedziesz miał do czynienia z lekarzem Ułucie - ból, cierpienie i przykrości Z nitką - zapowiada połączenie w spójną całość, oddzielnych elementów.

Igrzyska - czekają cię dostojeństwa.

Iluminacja - dni szczęśliwe i wesołe.

Imbir - Dla chorego - Poprawę zdrowia; Dla zdrowego - pomyślne interesy.

Imbryk - kawą - Kłopoty w domu; Z herbatą - wkrótce wybierzesz się w podróż; Pusty - zwiastun niespodziewanych wiadomości, które niestety nie będą pomyślne i które Cię na pewno zmartwią; Dla kobiety - ktoś nieoczekiwany okaże jej swoje względy, z których jednak nie będzie zadowolona.

Imieniny - Komuś wyprawiać - Znak właściwego postępowania, a także zwiastun niespodziewanych odwiedzin dawno niewidzianych przyjaciół; Sobie - Kłopot lub lekkie niedomaganie; Przebywać na nich - oznaka nieudanej wizyty u znajomych.

Imię - swoje słyszeć wymienione - wesoła wiadomość.

Imiona - Zapomnienie własnego we śnie - lęk przed rzeczywistością oraz nieakceptowanie siebie, negacja własnej tożsamości, chęć ucieczki od swojego życia; Zapominanie imion innych ludzi - wszelkie negatywne uczucia wobec nich począwszy od lęku i gniewu a skończywszy na pogardzie i lekceważeniu; Nadawanie komuś imienia - to zapowiedź szczególnych relacji i początek nowego związku; Zmiana imienia własnego lub innej osoby - zwrócenie uwagi na pewne problemy lub aspekty wzajemnych relacji. Symboliczne znaczenie nowego imienia zazwyczaj jest cenną informacją dotyczącą prawdziwej natury danej osoby.

Indeks - Nie powiedzie ci się w miłości.

Indianin - rożne przygody.

Indie - niespodziewany spadek.

Indyk - Zwiastuje wielkie zyski w interesie lub pomieszanie zmysłów krewnego lub przyjaciela; Dla rolnika - zapowiedź obfitych zbiorów; Jeść - zapowiada czyjąś zgubę; Chory lub martwy - poczujesz gorzki smak upokorzenia z najmniej spodziewanej strony; Zabić - zapowiedź wstrząsu nerwowego bliskiej Ci osoby; Fruwający - szybka sława; Strzelać do niego - zdobędziesz majątek kosztem innych; Upieczony - wplączesz się w niezłą aferę.

Infuła - sporządzić testament.

In